Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 27

  • 52 034
  • 813
  •   1
Отговори
# 15
  • варна
  • Мнения: 1 228
Е как да не са ,инфекцията ако тръгне нагоре може да се спука мехура ,не дай Боже.
Запис и от мен   bouquet
Дано в новата тема обменяме опит само за положителни неща  Wink
И за да не е гол записа - до каква степен могат да навредят на плода гъбичките в 4 месец? До сега не са ми взимали микробилогия, защото бях на утрогеестан, но сега на 25.08 съм на преглед и тогава ще ми вземат секрет
Ти оплаквания имаш ли или просто се тревожиш че не са ти взимали секрет още?

# 16
  • Мнения: 628
Гъбичките не са шега работа  Naughty - инфекцията може да стигне до плода и да се получи вътреутобна инфекция, спукване на мехура и много лош край, а ако организмът на майката е по-силен и успее да износи бременността, след раждане на бебето (което вече е инфектирано) до 24 часа е възможно да се получат много усложнения, все с фатален край за новороденото Sad

Не искам да стряскам никой, но по-добре да си информиран за евентуални рискове, за да не се стига до лоши развръзки. Peace

# 17
  • Мнения: 821
Е как да не са ,инфекцията ако тръгне нагоре може да се спука мехура ,не дай Боже.
Запис и от мен   bouquet
Дано в новата тема обменяме опит само за положителни неща  Wink
И за да не е гол записа - до каква степен могат да навредят на плода гъбичките в 4 месец? До сега не са ми взимали микробилогия, защото бях на утрогеестан, но сега на 25.08 съм на преглед и тогава ще ми вземат секрет
Ти оплаквания имаш ли или просто се тревожиш че не са ти взимали секрет още?


Не, нямам оплаквания, просто се притеснявам, че досега не са ми взимали...
Незнам дали има връзка но когато ми взимаха стерилна урина - беше чиста /в 9 г.с/ Сега в началото на септември ще пускам пак. Дано като ми вземат на 25 да не се окаже че съм закъсняла с микробилогията

# 18
  • Мнения: 2 660
Възможно ли е да се чуе пулса на бебето с обикновен стетоскоп в този етап от бременността (16 г.с.)?

# 19
  • Мнения: 821
Възможно ли е да се чуе пулса на бебето с обикновен стетоскоп в този етап от бременността (16 г.с.)?

Мисля, че е раничко още! Ти къде се изгуби, липсваш  Hug

# 20
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!
Бих искала да попитам за съвет - започна да ме мъчи цистит  Sad - доста неприятно усещане. Бременна съм в 14 г.с. Преди вземах лекарства, а също и старият метод с топла вода помагаше... Сега не смея да предприема нищо от страх... вече имам един мисед  Sad
Моля, ако някоя се е сблъсквала с този проблем да сподели...

# 21
  • Мнения: 2 660
Обърни се към свестен лекар. Всяка една бактерия не е безобидна. Билките също.

# 22
  • Мнения: 11 844

Сега не смея да предприема нищо от страх... вече имам един мисед  Sad


По време на бременност, нищо не се предприема без консултация с лекар. Наистина ли не ти идва на ум да отидеш на такъв, и би се доверила на съвет от тук още повече щом си имала веднъж проблем ooooh! .

# 23
  • Мнения: 300
Циститът никак не е за пренебрегване, разбира се. С първата бременност лежах 10 дни в болница, вливаха ми антибиотик, като ме уверихяваха, че не може да навреди на бебо. По-опасно било да не се лекувам - лекарят каза, че може да се стигне до преждевременно раждане. Бях в 6 месец. Потърси добър лекар - нефролог и се лекувай. По време на бременност всички проблеми се обострят и циститът няма да изчезне от само себе си.

# 24
  • Мнения: 36
Благодаря за отговорите!
Утре имам час при гинеколога и ще се консултирам с него.

# 25
  • Мнения: 349
Благодаря ви. От сутринта са, но не се засилват, дори по-рядко ги усещам. И аз си мислех, че е от нарастването на матката.

О, alina_si Hug Честита втора радост Simple Smile Лека бременност и прекрасно бебче ти пожелавам.  Аз не си спомням точно за бодежи, но в началото имаше доста болки, точно, заради нарастването на матката.


Аз малко се притеснявам, защото корема ми е малък. Някой бил ли е така - смалък корем в 7-мия месец?  Хората си мислят, че съм в 3-тия.

Сава Богу, лекарите казват, че бебето си е съвсем добре:)

# 26
  • Мнения: 8 939
Благодаря!

# 27
  • Мнения: 12
Привет,някой може ли да ми обясни как точно ви измерваха гестационните седмици,моят календар показва ,че съм в 10 г.с , докато АГ-то ме върна с две седмици назад и сега според него съм в 8 г.с, наясно съм ,че отнема време оплодената яйцеклетка да се придвижи и имплантира в матката,но две седмици ли отнема това?  Thinking  Извинявам се ако въпроса ми не е за тук ,благодаря .

# 28
  • Мнения: 11 844
Кой е твоя календар? Седмиците се изчисляват спрямо датата на последния цикъл.
Първата гестационна седмица се брои от първия ден на последния ти цикъл т.е. когато ти още даже не си бременна. Ето тук прочети http://bremennost.bg/gestacionna-sedmica.html
Отделно ето ти и календар http://www.bebeimama.com/kalendar-na-bremennosta

# 29
  • Мнения: 12
Кой е твоя календар? Седмиците се изчисляват спрямо датата на последния цикъл.
Първата гестационна седмица се брои от първия ден на последния ти цикъл т.е. когато ти още даже не си бременна. Ето тук прочети http://bremennost.bg/gestacionna-sedmica.html
Отделно ето ти и календар http://www.bebeimama.com/kalendar-na-bremennosta

Ползвам два , Period calendar на смартфона ,също и календар на зачатие и двата ми показаха едно,както и този ,който ми предложихте...,чела съм доста ,знам за гестационните седмици ,просто се чудя дали АГ може да обърка ? При следващото ми посещение така и така бях решила да повдигна въпроса,но не исках да изглеждам неподготвена  Rolling Eyes благодаря за бързия отговор и помощта  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт