Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 27

  • 52 187
  • 813
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 765
Сега бях на кръвен,после ще споделя резултата. Днес втория тест пак беше положителен, но чертичката е  много бледа, което ме кара да си мисля, че чудото се е случило на 07.08(48-я ден)  Shocked  Ако е тогава, значи и да отида сега няма да се види. Как обаче се определя термина при такива случаи?
Снощи съм спала само 2 часа пак  Tired Позволен ли е чай от жълт кантарион? А позволени ли са  хидратиращите разтвори като Хидратин Алфа и т.н? Чудя се дали не съм слънчасала, толкова ми е горещо и нон-стоп лицето ми гори.

# 61
  • Мнения: 1 232
Термина винаги се определя от 1-вия ден ма последния цикъл.
http://www.mamaibebe.com/calc.php
Този на мен най-точно ми показва, съвпада с термина на лекаря ми.
За прахчетата не мога да ти кажа, но за билкови чайове знам, че може от лайка, другите билки са по-силни и по-добре ги избягвай. Успех за теста, но ще покаже, че има  newsm32

# 62
  • Мнения: 765
Момичета, резултата е 79.56mIU/ml, няма референтни стойности. Какво означава това? Може би съм забременяла на 7-ми, но не е ли ниска тази стойност? В коя седмица би трябвало да съм след като съм забременяла с толкова късна овулация?

# 63
  • Мнения: 1 232
Честито  Hug   bouquet

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml

• След менопауза: <9.5 mIU/ml

* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена нивата на ЧХГ могат да нарастват различно.


Мисля, че не е ниско, сметни си с калкулатора на база 1-ви ден от последния МЦ и това ти е г.с. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 765
Мерси  Hug   bouquet
Аз  обаче се чудя, защото ПРМ ми е на 21.06, а съм забременяла на 48-я ден, пак ли  така се смятат седмиците? Няма ли значение това, че съм забременяла при късна овулация и поради това бебето ще върви ли назад в развитието си?Боже, много се шашнах и обърках  Embarassed

# 65
  • Мнения: 1 232
Според мен се смята винаги от последен Ц, просто О има значение за първия преглед- с късна О,каквато беше моята както и твоята, може да не се види нищо още. Моите бебета сега си вървят напред дори. Успокой се, ти си минала вече по този път, имаш детенце. Отиди в петък на АГ и дишай спокойно  Peace Другото е Божа работа  Hug Честито отново Simple Smile
Накой друг да даде мнение, че да не подведа момичето Sad

# 66
  • Мнения: 51
Не е вярно това за смятането на термина по ПРМ. Аз съм с поликистоза и съм забременяла на 30 ден от цикъла. В началото просто не ми дадоха термин и чакахме по развитието на ембриона да определим термина. Ако термина ми беше по ПРМ трябваше да е към края на ноември, а реално сега е 13 декември. По стойностите ти на ЧХГ си в трета-четвърта седмица, но и това не е най-сигурният метод, защото често варират. При мен някъде към 7-8 седмица лекарката ми определи термин като продължихме да следим бебето и да проверяваме дали е точно определен.
 И честито за прекрасната вест! Пожелавам ти спокойствие и чудесно бебе за финал! Hug

# 67
  • Мнения: 765
Благодаря ви, момичета  Hug Толкова съм щастлива и развълнувана, наистина още не мога да повярвам  Heart Eyes
Много се обърках с тази късна овулация  как се изчислява термина, но горе-долу ми стана ясно . Иначе по ПМР калкулаторите ми дават, че съм в 8 -ма г.с, което не е възможно. Поне разбрах кога е станало чудото, а интересното е, че почти веднага започнаха и описаните симптоми  Crazy Втори кръвен(ако реша да правя) сред 48 ч. се прави,нали?  Дали има шанс в петък да се види нещо?
И на вас лека бременност и пухкави бебчета на финала  Heart Eyes Толкова е хубаво чувството  Heart Eyes

# 68
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Аз пък не разбирам какво се шашкаш толкова - кога е станало, кога ти е била овулацията и т.нл още по-вече, че ти е втора бременност / не си новобранец/, ами ако беше правила секс всеки ден, тогава съвсем щеше да се объркаш Grinning
Споко на видиозонът се вижда и докторът ще ти каже точно в коя седмица си. И честито!!!

# 69
  • Мнения: 1 232
сЛЕД 48 ч. беше ако искаш 2-ра стойност, и аз така помня  Peace хехе суперр Hug

# 70
  • Мнения: 219
И аз забременях с късна О и по нея ми определиха термина, по-късно от този, който е по ПРМ.


Днес си правих обичайните изследвания, обаче сега се замислих нещо. Сутринта занесох стерилна урина за изследване и после пуснах и една обикновена, че и нея трябваше да изследвам. Има ли значение това, че не е първата сутрешна урина?

И друго- за втори път глюкозата ми излиза под норма - 3, и нещо, при долна граница 4,и нещо. Предния път за това Аг ми каза просто да пия повече течности. Обаче сега на изследването си е все така по-ниска. Дайте някакво инфо как може да се отрази това на бебо, на мен. Как да я въведа в норма?

# 71
  • Мнения: 349
Момичета, моля ви, някой да ми опише какво представляват контракциите. Ядосах се много и сега ми се стяга корема и бебето рита, не ме боли, но ме е страх, а отидох при тази "лекарка" само защотот ми беше зле и исках да ми измери кръвното.

# 72
  • София !
  • Мнения: 1 240
При мен контракциите предимно бяха - болезнени . Случваше се и да няма болезнени, тогава усещах стяга на корема, ставаше много твърд . Случвало ми се е, като се преуморя или ядосам .
Пийни нош-па  Peace . На мен лекаря ми беше казал, като усетя контракции, дори и да не са болезнени, а да е, само втвърдяване на корема, да пия нош-па .
Дано всичко е, наред и не се ядосвай  Hug !

# 73
  • Варна
  • Мнения: 313
Здравейте, в 6та седмица съм, и следващата седмица ще ходим на лекар за установяване на бременността, но от вчера имам леки болки в левия яичник, които са на периоди, приболява ме замалко и после спира, после пак. Но вече минаха да кажем 12 -15 часа откакто започнаха и не отминават. Нямам кръвотечение. Нормално ли е? Аз вече почнах да се замислям за извънматочна бременност....

# 74
  • Мнения: 1 232
Пакри, пий но шпа и ако може отиди днес да те видят. Хубаво е, че нямаш кръвотечение. МОже да е от самата бременост, но по-добре да те видят възможно най-скоро, че извънматочната не е шега работа. Ама ти сега не си мисли глупости, бъди позитивна Peace Успех, всичко ще е наред  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт