Декемврийче в коремчето лудува, а мама дрешки ще купува!

  • 24 700
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте, днес съм се отдала на пълна почивка че цял ден вчера ме боля кръст ,корем -абе ужас.Ходих до болницата все пак да видя дали всичко е наред ,е наред е но казаха почивка.
Младежа е вече около 800 грама.
Днес съм по добре ,но изпратих детето при баба му и активна почивка.

# 61
  • Мнения: 49
Благодаря на Мимченце за прекрасната тема Simple Smile
Честит празник на всички именници, варненци и дано Богородица закриля всяка от нас  Heart Eyes
На Ели пожелавам днешния най-хубав ритуал в живота й да мине по вода Simple Smile
Ади и всички почиващи мами- приятна почивка и се наслаждавайте на времето с любимите....
За обезкосмяването - със самобръсначката по спомен, но резултата вече е незадоволителен.
За потенето - преди не се потях въобще, а сега е умерено, но вече са ми нетърпими жегите.
На работа сме с развален конвектор, та на вентилатор....я карам някакси. Мисля да изкарам и септември и чак тогава да изляза в болничен (дай Боже да се чувствам добре дотогова)
За кръвното - моето беше 60/90, а сега е 70/110 и не са ме питали как се чувствам, нямам и назначена терапия.
За отоплението- ние сме с климатик в хола, но на отворени врати се отопля/охлажда и спалнята.
Благородно завиждам на варненските мамчета за срещата, надявам се и на снимков материал Simple Smile

# 62
  • Варна
  • Мнения: 759
Досега май не сме повдигали тази тема, с какво мислите да се отоплявате тази зима, и по-точно стаята, в която ще спи бебчо? Ние засега сме се спрели на норвежките радиатори Adax. Някой ползвал ли е такива и ако да, какво ви е мнението? Simple Smile
Ние топлим целия етаж с един климатик, който е в хола, както вие, Роси Simple Smile Имаме и в спалнята, който ще го пускам да затопля допълнително, когато къпем бебо. А за отопление в неговата стая ще мислим чак когато порасне и реши, че иска повече самостоятелност  Laughing

Относно ноктите на краката - от месец насам мъжа ми ги реже, но не се лакирам, не смея и това да го карам да прави  Crazy

Аз си мисля, че бебо ще се роди по-рано от ВТР, защото в края на ноември и нач.на декември имам изпити, а аз каквато съм паника по време на сесии... Не ми се мисли  ooooh! Дано само се роди към края на сесията, че да мога да взема възможно най-много изпити  Praynig

Аз може би ще ходя и на късната ФМ, защото мин.седмица доктора не можа да огледа ръчичките, пръстите и лицето. Но ако следващия месец моята аг го огледа по-обстойно, може и да не ходя.

# 63
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 33
Мимченце   bouquet

Сега виждам, че към нашата мъжка дружина с термин 10.12 се е присъединила и една дама  Heart Eyes  Hug
Обаче 24-ти декември е абсолютен шампион, хахахах, много мъж, много нещо, пу-пу Heart Eyes Моят мъж е роден на 25-ти и искам да ви кажа, че мъжете Козирози са чудесни.
:lol:spodelqm mnenieto moqt muj e na 24 dekemvri i e chydesen chovek ,a moqt terin e 11.12.2014  Hug

моят мъж пък е на 27-ми декември, а терминът ми е на 26-ти  Simple Smile напълно съм съгласна, че мъжете козирози за страхотни  Peace
аз ходих на ФМ в 21-вата г.с.

# 64
  • Мнения: 11
Записвам се и аз, страхотна темичка Simple Smile

# 65
  • Мнения: 54
Честит празник на всички празнуващи ( имен ден,бракосъчетание и всичко останало)!
Да коментирам и аз по темите:
Обезкосмяването-пълен кошмар за мен.аз от 5-6 години ходих само на козметик ,но след като забременях ,приятелки и близки ми казаха че не било препоръчително и започнах да се бръсна и направо не се побирам в кожата си .Тъй като ми е доста трудно и аз смятам вече от този месец да поднивя месечните си посещение при козметика.
Изпотяването-при мен за разлика от така както чета останалите мамита,няма увеличаване на  изпотяването.
Нощното спане-бебко вечер е най-активен ,и заспиването ми е доста трудно ,а през ноща ходенето до 00 е около4-5 пъти .Лекарката ми каза ,че трябва да избягвам спането по гръб и нв момента само се въртя от ляво на дясно .И вече имам чувството ,че и от двете страни всичко ме боли.
Отоплението-Ние също имаме климатици и в двете стаи ,но се чудим дали  отоплението с климатик не изсушава  много въздуха .Моля някоя майка да сподели ако има опит в това отношение ?

 Hug Hug

# 66
  • Мнения: 1 911
Елиас, и аз това гледам, че си имаме и девойка на датата   newsm10

Това ме подсеща, как мислите: дали всяка от нас ще роди точно на термина?

Аз мисля, че по-рано ще родя  Thinking Дъщеря ми я родих три дни след термин, но реално раждането започна точно на термина- тогава падна тапата, започнаха контракциите и т.н. Сега бебока върви напред 2 седмици, да го видим дали ще ми спази указанията, защото съм казала точната дата на която да се роди  Laughing

# 67
  • Мнения: 49
Също ще ходя на късната ФМ в 28 г.с., защото ние огледахме лицето, но пръсчетата на ръцете и краката оставихме за късната.
Мами, имам въпрос за ЖК. Водя я по ЗК, където се полагат 2 ехографа- при установяване на бременност и в 5 месец. Сега към края на този месец ми предстои преглед, но ако ще ми таксуват видеозона 25 лв. няма да се навия- и двата пъти беше за 1 мин. с ужасен образ (чудих се дали лекарката не имитира дейност само, защото нищо не каза, освен 1 жив плод). Обаче нали всеки месец се слушат тоновете? Тя ли ще ме прати или.....Незнам. Глупави са ми въпросите, но ми е за първи път. Ако питате за ин витро съм като учебник, но за бременност  #Crazy
А и последният път присъствах на скандал, при който жена отказваше да плати видеозона, защото никой не и казал че се плаща, а и не я питали newsm78 и тя се ядосваше, че ЖК включва само мерене и теглене. Та споделете и вашия опит

# 68
  • Мнения: 267
Каква е тази ЖК, само мерене?  ЗК явно нищо не покрива...на мен ми каза доктора, че само изследванията на кръв и урина са ми по ЗК.

# 69
  • варна
  • Мнения: 1 228
И миналата и тази бременност ми я води един и същи доктор ,изследвания ,мерене ,теглене и 2 видеозона това ми е по ЗК .
Какво значи ужасен образ на видеозона ,той не се прави за да може ние да гледаме а докторите ,те са тези които разбират  .Тоновете ми ги слушат с една машинка малка ,предната бременност беше с дървена слушалка .
И аз бих се ядосала ако не ме предупредят че ако искам видеозон трябва да си го платя .
В АГ Варна като отидеш в спешния кабинет ,преглеждат те на видеозон и ако откажеш да те приемат в болницата плащаш 30 лв .Тъпо е ама снощи си платих и се прибрах спокойна че бебето ,водите и плацентата са добре.

# 70
  • Мнения: 74
Мен на ЖК освен мерене и теглене, всеки път ме гледа и на видеозон. Дори и снимки ми дава. Събирам си ги в албумче Simple Smile Освен клипчетата и снимките, които имам от ФМ. Аз също съм по ЗК. Изследванията за кръв и урина, които са в началото и средата на бременността също са ми по ЗК. Да чукам на дърво, досега само веднъж ми се е наложило да отида на преглед извън тези, които ми се полагат, понеже имах силни болки. Тогава, разбира се, си платих , но не беше кой знае каква сумата .

Честно да ви кажа не намирам смисъл в тези ЖК, където само мерят и теглят. Ми то това мога да си го правя и сама в къщи. Дори килограмите си ги следя така или иначе всяка седмица.

# 71
  • Мнения: 48
Добър ден на всички мами и честит празник на празнуващите!
 Относно ехографа и ЗК - още по време на първата ми бременност(преди малко повече от 7г.) се полагаха само 2 безплатни прегледа.
Миналата седмица видяхме бебка на ФМ - всичко е в норми,което много ме успокои.Особено след лошите резултати от ранен БХС.
По въпроса с обезкосмяването - спокойна съм, че не съм единствената със затруднения в това отношение.При мен на помощ се притичва таткото.
Пулса ми редовно гони 200, но вече като че ли свикнах...
За ходенето по голяма нужда се опитах да си помогна с определени храни, но стигнах до Фруктилакс. Сега определено е по-добре  Laughing
За килограмите гледам да не се "впрягам", защото замисля ли се за тях, апетита ми скача до небето....
Баткото се събуди - отивам да приготвям закуска...

# 72
  • Мнения: X

Пулса ми редовно гони 200, но вече като че ли свикнах...


Сигурна ли си ,че имаш предвид 200???  Shocked

Аз когато бягам на пътеката във фитнеса пулса ми е 150-160 !!!

# 73
  • Мнения: 49
Какво значи ужасен образ на видеозона ,той не се прави за да може ние да гледаме а докторите ,те са тези които разбират  .[/quotе

Мименцето 123, мога да направя разлика по отношение на видеозона, тъй като веднъж месечно правя прегледи в София, клиника Надежда. Там и без да трябва да разбирам, виждам всичко на бебето с най-малката подробност. Тук в Бс, не само, че не мога да различа кое са крака, кое глава, образът е сякаш съм с диоптър -35. Снимки никога не са ми давали. Видях как се измъчи лекарката ми да премери главичката, което потвърждава, че апарата не е от най-новите и качествени.
Иначе се бях замислила за интензивна ЖК, която за 200лв. ми включва неограничени прегледи и ехографи, но не ме удовлетвори апаратурата. Предпичатам пак на частно да си го гледам и съответно да си платя. Въпросът беше, че сякаш повечето момичета получават повече от тази ЖК, освен изследвания, мерене и теглене и ми е интересно как е в техния случай.

# 74
  • Мнения: 1 498
Определено има голяма разлика между по-нова и по-стара апаратура за ехографското изследване. Аз също съм забелязала разлика - на някои апарати (които изглеждат доста нови и модерни) всичко виждам ясно, кое какво е, къде е. На други апарати (които са по-мънички, с по-мъничко екранче и изобщо изглеждат по-стари) е толкова размазано, че почти нищо не разбирам. За отоплението мисля да си ползваме големия стенен електрически радиатор и да регулираме температурата с него. Свършва ни чудесна работа зимата.

Общи условия

Активация на акаунт