Перилни препарати и омекотители - 24

  • 53 921
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 914
Момичета, чета ви от доста време, но не всичко запомням  Wink Sunglasses
Купих ранфорс /уж гарантирано качествен/ да шия спално бельо на детето. Натопих плата, че винаги има % свиване... еее как изпуска, не е истина! Пуснах го и да се изпере. Какъв прах препоръчвате, каква съставка трябва да гледам за улавяне на пигментитите?
В момента съм с Персил Експерт Калър.
Благодаря!

Ако боята не е качествена,няма спасение.Имам един зелен комплект.Пран е N на брой пъти. С какъвто и препарат  да го пера-все пуска зелено. И затова го пера или само него,или и със зеленикаво-сиви неща. Последният път сложих цветоулавяща кърпичка-супер зелена излезе. Но пък не ми е оцветил до сега нищо.

# 646
  • Мнения: 5 207
По темата - тези , които ползват течният био концентрат на Сано - на 5 кг сухо пране - нормално замърсено колко слагат - 15 или 25 мл ?
Покажи точно кой ползваш, защото течен концентрат био има май три вида (поне толкова съм виждала).
От този
Скрит текст:

се слагат 25 мл.
На иврит и писането и изброяването е от дясно на ляво. Така че това, което при нас би трябвало да е вляво, при евреите е вдясно: всичко е обърнато. Laughing Така че таблицата отзад на бутилката се гледа от дясно на ляво: 25 мл за нормално замърсени дрехи, 35 мл за силно замърсени, 15 мл за ръчно пране.

Ако е някой друг вид, снимай му гърба, ако можеш, и ще ти кажа колко се слага.

# 647
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Аз май скоро не съм писала...

Първо да кажа, че вече свикнах с  омекотителите на Сано и току само душа дрехите...
Guess Who, понеже си наясно със състава, толкова ли е по-различен от тези на Ленор примерно?
Абе забелязах, че дрехите ми изсъхват за отрицателно време - ми той направо вълшебен!!!  Mr. Green
Хем дезинфекция, хем хавлиите пухкави, хем аромат-чудо, хем бързо съхнат...

Ходих вчера в Карфур и го подуших това Аче с кокичетата...
Направо се учудвам, че толкова се харесва...
На мен ми мирише на препарат за почистване на тоалетна чиния...

Между другото от няколко дни съм се хванала да прочета мненията на Дедо...
Трудна работа с толкова страници,
но май ми стана ясно, че най-добре е да си търся само немецки прах... Mr. Green

Guess, покрай това и току-що открих/прочетох, че сме били и адашки...
Някак ми стана готино... предвид, че не си харесвам името...

За пералнята - `що само с тия марки се ограничавате?
Аз от Уърпулчето съм много доволна, като изключим, че си е шумен...
За следващата, живот и здраве знам, че ще е Миеле,
а съпруга ми ще припада,
като знае, че за тия пари и кола се купува... Whistling



# 648
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, какво друго интересно има в Карфур, освен Аче? И колко е намалението? Не ми е удобно да ходя само да разглеждам, затова питам, за да преценя дали да се вдигна специално.

# 649
  • Мнения: 5 207
Butterfly_Lovehunter, и аз не си го харесвам името. Да не говорим, че нашите са ме записали с едно „-ка” в края, обаче като ходих да си вадя паспорт на 18 г. накарах служителката да ме пише без това ужасно умалително „-ка”.

А омекотителят на Сано не се различава съществено от другите омекотители. Просто е с повече парфюм и дезинфекцираща съставка. Аз лично ликвидирах всякакви други омекотители от запасите си и сега карам само с Максима. Не смятам в скоро време да ги сменям с друга марка.

# 650
  • Мнения: 19 485
Гес, аз тези омекотители на Сано ги видях на едно място, обаче много неудобни опаковки - нещо като пълнители за шишета с капачка. Сигурно има и други, постоянни опаковки, защото това, което видях хич не е удобно за ползване и затова не си купих.

# 651
  • Мнения: 5 207
Да, това са еко-опаковки - пълнители. Понеже стандартните бутилки на Максима са много обемисти, съм си запазила бутилките от My forest, които са с градуирана капачка и събират точно 1 литър, и си изливам Максимата в тях. Можеш да ползваш всяка удобна бутилка, за да си преливаш.
Това е бутилката на обикновения Максима
Скрит текст:
а това - на концентрирания
Скрит текст:
Пак повтарям - Максима мирише много силно и трайно и който не търпи силни аромати, да не купува. Примерно днес смених кърпите в банята. Чистите са прани в събота, а в момента цялата ми баня и коридор ухаят на това.

# 652
  • Мнения: 19 485
Е, ти ме запали определено! Веднага си купувам пълната гама и преливам в други бутилки - имам си колкото искаш! Много обичам траен аромат на прането.

# 653
  • Мнения: 5 207
Между другото, 99% от продуктите на Сано се продават и в опаковки за допълване: веро, препарат за баня, за стъкла и разни други почистващи препарати. Това ми прави много добро впечатление, защото в тези опаковки продуктите са по-евтини, а и така се изхвърлят много по-малко боклуци. Защо, примерно, да изхвърлям здрава и работеща спрей-бутилка, като мога да я запазя, да я напълня от пълнителя и да изхвърля само едно парче найлон вместо сериозно количество пластмаса?

Не мога да разбера My forest като са толкова еко и бутилките им са наистина много хубави, защо не пуснат омекотител или течен препарат в такива пълнители.

# 654
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511


За пералнята - `що само с тия марки се ограничавате?
Аз от Уърпулчето съм много доволна, като изключим, че си е шумен...
За следващата, живот и здраве знам, че ще е Миеле,
а съпруга ми ще припада,
като знае, че за тия пари и кола се купува... Whistling


Ами точно с това ме отказа Crossing Arms.

А толкова пари за Миеле няма да дам  Stop - нито ги имам в излишък, нито смятам, че чак толкова по-хубаво от останалите пере - щото и Перла съм имала  и сега с Индезит не смятам, че ходим с мръсни и мърляви дрехи Wink.

П.П. ей сега си тръгна майсторът - проблем с мотора - за някаква повдигната ламела ми говори, може да го отремонтира, каза към 60 лв ооообаче сериозно се съмнявам, щото само за тази констатация ей сега ми взе 20  :ooooh пък и намекна, че щом веднъж е почнала...пък и на 8-9 години...

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 19:51 от mari_eta

# 655
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Гес, видя ли от утре какво почва не Метро? Максимата същата ли е? И какво друго би препоръчала.
http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/esenno-pochist … shcha-20/page/4-5

Аз си взех един Юмус, макар че скъпичък го продават тук, но предното Коколино замина за 10-ина дни. Не съм очарована особено.

# 656
  • Мнения: 1 700
Мариета моята баба си купи преди 2 години Аристон Хот Пойнт и каза че няма забележки за толкова години.аз в квартирата си имам  АЕГ ОКО Лавамат тесните,които се отварят отгоре.нямам забележка относно прането винаги е чисто.проблем може би ще имаш само при почистването понеже отделенията са тесни,но мойте ръчички са размер С и нямам проблем,само с отделението за омекотител са го направили колкото да налееш и толкова и мръсотията лесно се наслоява  ooooh!иначе съм доволна от нея.+1 за Бош .техните неща са добри.

# 657
  • Мнения: 5 207
Гес, видя ли от утре какво почва не Метро? Максимата същата ли е? И какво друго би препоръчала.
http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/esenno-pochist … shcha-20/page/4-5
Същата бутилка омекотител аз я взимам за 7,60 лв. Вчера в Карфур гледах, че струва 10 лв. Не, не препоръчвам да се купува от супермаркетите. В по-малките магазини е много по-евтин.

Иначе Персил отново е на много добра цена, но бих препоръчала пяната за фурни k2r от 6-та страница.

# 658
  • Мнения: 1 021
Днес пробвах тео бебе прах. Изпра много добре едни доста замърсени гащички на дъщерята(учим се още как да ползва тоалетната хартия, особено в градината). Не се справи изобщо с петна от плодове. И ужасно много се пени  Shocked  Добре че дозирах за нормално замърсено, а не за силно както мислех в началото. Пусках допълнително плакнене. Хубаво, че си взех само малка кутийка за 3 пранета. Няма да го повторя скоро.

# 659
  • Мнения: 5 207
Много странна работа. При мен пък изобщо не прави пяна. А колко прах сложи?

Общи условия

Активация на акаунт