Електронни четци - XV

  • 118 611
  • 823
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Записвам се в темата с едно въпросче - значи имам киндъл никакви проблеми, обаче като качвам книга не винаги ми излиза на киндъла. Дори и през кабел да съм я качвала - трябва да се свърже с wi-fi. При всички ли е така или?
Как точно я качваш, когато си с кабел. Има толкова много начини, че ние тук трябва да гадаем за да разберем какъв е проблема.

С copy-paste - аз за друг начин не знам
Аз пак ще питам, че са ти много оскъдни обясненията. Копираш и поставяш книгата къде? Слагаш ли я в папка .documents?
И книгата ти форматирана ли е преди да я копираш? Т.е. в подходящ за киндъла ти формат ли е?

# 31
  • София
  • Мнения: 20 131
Честито Рождество на всички!  bouquet


И малко спам - в тази дата-бг.нет има Снежния човек (чета я в момента); Тангра и неговият син (изчетох я снощи и много ми хареса); Родена в харем (Първа и втора част); Прокудена (от поредицата Преживяно); 3 метра над небето; Прокоба; Трите дъщери на Тибет; Повикът на ангела, Ще бъдеш ли тук?, Защото те обичам на Гийом Мюсо; Момичето, което бях и още много нови и коментирани тук книги.
Има фантастики и чиклити, също и различни поредици (и любовни, и фантастични).
Търсачката им е малко гадна (не може да се търси по автор), не показва книгите от един жанр.

Естелче, тези книги ги има и в Мейлбуукс-а и то в повече от един формат.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 152
Здравейте Simple Smile
И аз да се присъединя към вашата група като щастлив притежател на четец. Дядо Коледа ми донесе Киндъл тъч (7-ма генерация). В момента го разучавам и имам два въпроса.
Първият е подобен на този на perla333- качвам книги във формат моби и няма проблем. Имам обаче свалени и в word, който не минава през калибре, защото киндъл го чете. Качвам ги в папка .documents, но след това не ги намирам.
Вторият ми въпрос е за начина, по който изглеждат страниците. Текстът не е от край до край, както при нормалните книги, а "накъсан". Имам чувството, че 50% от страницата е бяло поле така. В настройките line spacing и margins са ми зададени ок.
Моля да ме извините, ако въпросите ми са глупави, но не успях да намеря информация, за да се справя сама Simple Smile

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Киндъл не чете word!
За втория въпрос отново вероятно зависи от изходния формат на файла. Почти съм убедена, че е пдф.
Не мъчете с тези формати при такова огромно изобилие на готови и хубави книги.

# 34
  • Мнения: 1 152
Да, изходният формат е пдф. Ще се преориентирам Simple Smile
А някакъв съвет какво мога да направя с тези книги, които са в word, при условие, че не ги открия в друг формат?
Много благодаря за бързите отговори Simple Smile

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
word лесно може да стане txt.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 098
От Читанка в кой формат свалям книгите, в ФБ2, epub, txt или sfb? После, за да ги чета в Киндъла трябва да ги конвертирам в mobi, нали? Още не съм гп получила и н мога да пробвам, само свалям сега Simple Smile

# 37
  • Мнения: 152
Записвам се в темата с едно въпросче - значи имам киндъл никакви проблеми, обаче като качвам книга не винаги ми излиза на киндъла. Дори и през кабел да съм я качвала - трябва да се свърже с wi-fi. При всички ли е така или?
Как точно я качваш, когато си с кабел. Има толкова много начини, че ние тук трябва да гадаем за да разберем какъв е проблема.

С copy-paste - аз за друг начин не знам
Аз пак ще питам, че са ти много оскъдни обясненията. Копираш и поставяш книгата къде? Слагаш ли я в папка .documents?
И книгата ти форматирана ли е преди да я копираш? Т.е. в подходящ за киндъла ти формат ли е?

Винаги са или в моби, или в txt или в пдф. През кабела си ги качвам в папка dokuments и понякога не ми излизат като качени ако не съм свързана с wi-fi. Дори и със Send to Kindle съм имала такива проблеми. Та затова питам.
И още едно въпросче - на някой пдф файлове като стигна до 30 страница примерно и започват да излизат бели страници.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 177
От Читанка в кой формат свалям книгите, в ФБ2, epub, txt или sfb? После, за да ги чета в Киндъла трябва да ги конвертирам в mobi, нали? Още не съм гп получила и н мога да пробвам, само свалям сега Simple Smile

От Читанка могат да се свалят fb2 или epub и от тях да се конвертира в mobi, за да се четат на Kindle.
Kindle чете txt, но е безмислено, защото се губи цялото форматиране на книгата.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 177
През кабела си ги качвам в папка dokuments и понякога не ми излизат като качени ако не съм свързана с wi-fi.

Аз само така си прехвърлям книгите и никога не са ми се губили. Wi-fi включвам изключително рядко и то само за да ми се зареди скрийнсейвъра.

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Винаги са или в моби, или в txt или в пдф. През кабела си ги качвам в папка dokuments и понякога не ми излизат като качени ако не съм свързана с wi-fi. Дори и със Send to Kindle съм имала такива проблеми. Та затова питам.
И още едно въпросче - на някой пдф файлове като стигна до 30 страница примерно и започват да излизат бели страници.
Ако ползваш  Send to Kindle, тогава ти трябва wi-fi, в другия случай, когато си с кабел, няма връзка едното с другото.
За последното въпросче вече сигурно за десети път ще отговоря по един и същ начин - пдф е сканирано изображение. Той не може да се обработва с друга програма, преди да се премине през разпознаване на текст. А това няма смисъл, особено да се прави от слабо запознати хора.
Съвет от мен - не си губете времето и нервите с пдф, има хиляди книги в Читанка, обработени и поднесени специално готови за четци, трябва да минат само през Калибре и четете без проблеми и ядове.

# 41
  • Мнения: 152
...
Винаги са или в моби, или в txt или в пдф. През кабела си ги качвам в папка dokuments и понякога не ми излизат като качени ако не съм свързана с wi-fi. Дори и със Send to Kindle съм имала такива проблеми. Та затова питам.
И още едно въпросче - на някой пдф файлове като стигна до 30 страница примерно и започват да излизат бели страници.
Ако ползваш  Send to Kindle, тогава ти трябва wi-fi, в другия случай, когато си с кабел, няма връзка едното с другото.
За последното въпросче вече сигурно за десети път ще отговоря по един и същ начин - пдф е сканирано изображение. Той не може да се обработва с друга програма, преди да се премине през разпознаване на текст. А това няма смисъл, особено да се прави от слабо запознати хора.
Съвет от мен - не си губете времето и нервите с пдф, има хиляди книги в Читанка, обработени и поднесени специално готови за четци, трябва да минат само през Калибре и четете без проблеми и ядове.

Аз pdf файла не го обработвам. Някои книги ми е много по-удобно да ги чета в такъв формат. Обаче има няколко книги (мисля, че са фен преводи), на които към 30-40 страница ми се губят следващите страници.

# 42
  • Мнения: 7 821
Знам, че не можем да отделим повече от 250-350 лв.
Знам, че ще чета на български и бих искала да си водя бележки на кирилица.
Бих била много доволна, ако за тази цена мога да чета и pdf-файлове, които са ми необходими служебно.

При така зададените параметри бих се ориентирала към таблет, не към четец. Сега има добри оферти при всички мобилни оператори даже и на изплащане.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 44 174
Здравейте, Simple Smile
включвам се с едно въпросче.
След доста тормоз ми е време да си сменя калъфчето за киндълчето(4).
Заглеждам от този тип - http://www.ebay.co.uk/itm/Slim-Folio-Hard-Shell-Leather-Case-Cov … sh=item48613b8639
Някой има ли такова - интересува ме удобно ли е за държане като е  догънато назад, дали не се  размества в ръката,  понеже гледам няма ластиче или нещо, което да го държи, а и няма за мушкане на ръка... Обаче като идея ми харесва самия начин на закрепяне на четеца вътре.
(тези, които са с ластичета в ъглите не ми допадат изобщо).
За пейпъруайт гледам има подобни с място къде да си мушнеш ръката http://www.ebay.co.uk/itm/like/Ultra-Slim-Magnetic-Leather-Smart … mp;_qi=RTM1793723 нещо такова да сте виждали за 4-ката?

Другото, което се чудя, от този тип има с магнитно затваряне и без.. дали има значение как ще е наистина?

Последна редакция: нд, 28 дек 2014, 19:39 от Angel_Dust

# 44
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз съм с подобно на първото калъфче и ми е много удобно. Чета почти винаги по описания от теб начин - прегъвам го назад. Нямам нищо, в което да си пъхна ръката, но и не съм усетила необходимост. Въпрос на навик, най-вероятно Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт