Добре дошли в "Родени", ЮЛСКИ бебчета засмени! - Тема 1

  • 31 623
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 913
Привет и от мен! Благодаря за новата тема! Само хубави неща да си споделяме в родени.  Wink
Ние сме уж добре, ама само уж.. Първо баткото лепна нещо и изкара един ден с Т, после мен ме догони - почна с адското главоболие, в последствие вдигнах Т и днес само ми е отпадало.
За пауза повече от 4-5 часа не си и мечтая - един път намазах 6ч, ама каква полза като тия паузи си ги прави през деня, когато баткото ни не винаги спи.
Относно оригването - правим го мъжката и никога не е повръщала.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз започвам с оплакването:от два дни Влади след хранене особено сутринта оригва два пъти и на третия път повръща, като вчера беше и на фонтан , не е на всяко хранене

След нахранване веднага ли вдигаш за оригване?Изчакай 5 минути да полежи и тогава вдигни бебето

lubito ,нещо за коликите даваш ли?Стойка по корем,сешоар,прахосмукачка?

# 17
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Давам Еспумизан Л, пробвах и това със сешоара. Ще трябва да се израстат пустите колики, няма как. Иначе с много гушкане ( права) се успокоява.

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цитат
Въпрос към ЛЛЛ:

Здравейте! Имам бебче на 30 дни. От няколко дни (3-4) сучем не както преди,т.е. настървено и по 20-30 минути  от едната гърда на кърмене, а по максимум 10 от едната и се унасяме или я пускаме и се кокорим. Аз му я тикам пак и той отказва, но когато го сложа на другата си засуква пак за минимум 5 минути. Не мисля, че изпива всичко от първата гърда, защото като се пробвам да цедя прокапват капчици мляко, но поведението му ми е странно и се притеснявам, ако го оставя само с първата гърда да не е гладничък. Акаме си нормално (даже обилно по няколко пъти на ден), пишкаме с бледо жълта урина също по няколко пъти, коликите ни мъчат и то доста. Каква може да е причината? Засища се бързо за толкова кратко време? Не му стига млякото от едната гърда или друга?
Благодаря предварително за отговора.

Здравей, azizam!

Нормално е бебетата растейки и тренирайки да стават все по-опитни в сукането и да успяват да се нахранят по-бързо от обичайното до момента. Ритъмът им може да се променя, така че да задоволява нуждите им.

Принципно гърдите произвеждат мляко непрекъснато, дори по време на кърмене, така че е нормално, след като сина ти изсуче гърдата да има все още капчици в нея. Предвид че я пуска сам най-вероятно я изсуква достатъчно. В такъв случай е напълно ОК да му предложиш и втората гърда и да суче от нея колкото желае.  Peace Няма правило дали бебето трябва да суче само от едната или и от двете гърди. Това е много индивидуално и е продиктувано от конкретните нужди на бебето и капацитета на гърдите. Ако и след втората гърда е още гладен би могла спокойно да му предложиш отново първата за да задоволи напълно глада си. Simple Smile

# 19
# 20
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Хайде цоп в новата тема и в новия раздел! Нека я изпълним с много положителни емоции!! Аз да се оплача - от една седмица малкия нещо не иска да спи през деня. Първо мислех, че не иска да спи вкъщи понеже за две седмици на гости на баба и дядо свикна навън. Ето че от няколко дни и навън не иска да спи, а вкъщи ако заспи е след доста продължителен рев (и от негова и от моя страна  Mr. Green) и спи по малко.... а вчера заспа докато го хранех и спа 2,30 ... уф отидоха ми на кино мечтите за създаване на режим (поне засега  Wink)

# 21
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет и от мен в новия раздел и темичка след една дълга и изтощителна, но много приятна разходка.
След вчерашната дълга нощна пауза вчера следобед шмахме такъв рев в прозължение на часове, че и двамата с баща й не успявахме да я успокоим. Не знам дали не беше от хремата. Пръснахме й силно със спрея в носа и изкара сополи чак през устата. После много трудно я приспахме, чак към 10.30 и се събуди в 4.30 да яде, но аз изкарах доста тежка нощ, че ми се е въпалил лимфен възел под мишницата и това чудо зверски боли. И друг път ми е ставало така, но вече ме боли четвърти ден. Дано скоро да мине, че с тези болки едвам вдигам малката, цялата ръка ме боли направо.

# 22
  • Мнения: 27
Нормално е бебетата растейки и тренирайки да стават все по-опитни в сукането и да успяват да се нахранят по-бързо от обичайното до момента. Ритъмът им може да се променя, така че да задоволява нуждите им.

Принципно гърдите произвеждат мляко непрекъснато, дори по време на кърмене, така че е нормално, след като сина ти изсуче гърдата да има все още капчици в нея. Предвид че я пуска сам най-вероятно я изсуква достатъчно. В такъв случай е напълно ОК да му предложиш и втората гърда и да суче от нея колкото желае.  Peace Няма правило дали бебето трябва да суче само от едната или и от двете гърди. Това е много индивидуално и е продиктувано от конкретните нужди на бебето и капацитета на гърдите. Ако и след втората гърда е още гладен би могла спокойно да му предложиш отново първата за да задоволи напълно глада си. Simple Smile

Много благодаря за отговора!   bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 366
Страхотна нова темичка, ха дано да е пълна само с положителни емоции.
yulianka мисля, че нямаш повод за притеснение. При нас също се случва, говорих с ЛЛ и ми каза да я храня по-изправена. Щом не го прави всеки път било нормално  Thinking От както е започнала  да издава звуци, малката буба понякога връща част от храната. Ама то голям зор да каже нещо, направо се напъва  Mr. Green Много обича да говори на висящите над кошарката играчки  Grinning

# 24
  • Мнения: 208
Да ни е честита новата темичка. Лаленце    bouquet
На мен все по-често почва да ми остава свободно време, коликите ни за момента намаляха, пу пу, не знам дали защото минахме на колийф, или просто вече отшумяват. Бебка е по -спокойна и спи спинка добре. Храним се през деня на 3часа, вечер я къпем към 22:00часа хапва към 22:30ч. заспива около 23:00 и се събужда около 3:30 а 4:00. Всеки ден сме навън и сутрин и вечер за около 2-3-4часа. Сега малко имаме проблем с акането, но педи ни успокои, че коремчето й се пренастройва и започва да усвоява повече кърма. Към 5 септември отиваме в Еленския балкан за 4нощувки, нямам търпение малко да сменим обстановката, еми това е от мен за сега. Чета ви редовно и се надявам да съм по-активна за напред  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 208
misi77  отдавна се каня да отбележа факта,че дъщеричките ни са адашки и са родени на една и съща дата  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 322
Хайде и аз да се цамбурна на новичко Laughing Браво за темичката и да я зпълваме с полезни и приятни неща.
Тъкмо се похвалих, че правим някакъв режим и хайде ставане през два часа нощем. Поне й схванах настроението - сутрин спокойна, привечер ревлива. Вече гукаме, ъкаме, усмихва се и се смейка с глас  Grinning. От два дена не давам й давам нищо за коремчето, че нещо не пълнеше памперсите. От днес всичко е ОК. Всеки ден сме навън по много, защото вътре й е тясно, навън простор...
А, и аз си получих помощта в петък.

# 27
  • Мнения: 370
  bouquet за новата тема Simple Smile
Аз бях за седмица на Видин, като изключим, че целия град е разкопан, понеже сменят целия воден цикъл, си изкарах много добре. Сутрин и след обед разходки в градината край Дунава, на обяд обеден сън за мама и бебе  Party Лили много и харесва да е навън, само като помирише количката и грейва, обаче скоро ще ни окъсее коша за новородено. Почна да гука и да ми се усмихва съзнателно, също така като пея и говоря ми следи устните и ме имитира. Веднъж успя да каже хубаво и отчетливо АГУ и беше много горда със себе си, много сладко се засмя. Главичката язадържа права, но не обича да я слагам по корем, а да я нося и тя да разглежда. Имаме си вече режим, но все още се будим около 3 нощно време, но на мен не ми пречи и ще си я оставя тя да си отрегулира нещата. Вече много ми тежи на ръцете като я кърмя, а когато сме навън постоянно се разсейва и разглежда наоколо. Дрешките дето са 0-3 месеца, ще започнат да ни отесняват, много преди септември Simple Smile
Реших да запиша магистратура педагогика в СУ и да кандидатствам за помощта за майки-студентки. Някой знае ли какви въпроси задават на събеседването?
Изкарахме и паспорт на Лили, вече можем да пътуваме, пуснах и за всички помощи дето ми се полагат, септември ще ги получа. И така, това от мен за сега.

# 28
  • Мнения: 95
Честита ни нова тема и дано да споделяме много хубави неща в нея! Благодаря ти, Лале в дъжда,  bouquet

Да се отчета и аз..Елица е малко кисела, ама коликите ни нападнаха отново Sad Сега чакам да ни донесат лефакса от Германия и да видим какво ще стане с него, дано ни помогне.. Praynig

Аз вече си взех еднократната помощ за дете, която ми се полага Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
lubito ,ако не си пробвала,пробвай с капките Абоколикен /около 17 лв вървят/.Иначе ще минат коликите,да.Дано да е по-бързо

Общи условия

Активация на акаунт