Добре дошли в "Родени", ЮЛСКИ бебчета засмени! - Тема 1

  • 31 658
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 10 874
В Гърция времето беше чудесно. На бебка добре и понесе. Много се разбираше с местните и те на агу говорят Laughing.
hahaha Joy

Поздрави и се гушкайте на топло!
Ние с хиенката това правим цял ден. Heart Eyes  Hug

В това дъждовно време идейка за заглавие на следващата ни тема:

Есента е вече тук,мама милва юлчето в скут Simple Smile

smile3501 Hug

Хайде, мами, давайте и вие предложения за заглавие на новата тема.  love001

# 646
  • Варна
  • Мнения: 913

Някой знае ли дали може да се бие ваксината за менингит отделно от 4 валентната и дали ще го направят изобщо? За какво ми е тази 4 валентна, като няма да има най-важната ваксина в нея? ЧУдя се дали не можем да си купим 5/6 валентната егати...


Компонентата, която липсва в 4валентната ваксина не е срещу менингит, а срещу хемофилус инфлуенце тип Б, който би могъл да доведе до менингит. При полиомиелита също може да се прояви менингит, както и при туберколоза, пневмония, отит и т.н.  Менингит най-общо казано е възпаление на мозъчната обвивка на главния и гръбначния мозък. В зависимост от причинителя бива бактериален, вирусен или асептичен. Обикновено възниква в резултат на различни инфекциозни заболявания.

До колкото знам никъде по в мрежата няма 5- или 6-валентната ваксина.

И тук излезе един вятър, явно ще си седим у дома и ние. Ще редуваме приказки, песни, сън, шезлонг, въртележка, гушкане, разходка из вкъщи и пак отначало.

# 647
  • Мнения: 556
Прави Юлчето разходки в есенните дъжд и локви
И напук на есенната скука, малко Юлче вкъщи гука
В есенните дъжд и слънце юлското дете продължава да расте
Раздава усмивки юлското дете в дъжд под есенно небе

Лаленце, опитвам се да си събудя творческата мисъл, ама се чудя дали не се удавила в някоя локва...

# 648
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен  wavey
И аз да кажа егати тъпото време. Бебко спи сега в люлката, явно и него го успива дъждовното време дори успях да подредя малко че чакам една дружка да дойде на гости. И ние сменяме люлка активна гимнастика и шезлонг, като люлката е любима за спане а на гимнастиката се кефи на аграчките и им гука.
От снощи го завивам с олекотена завивка като преди това ръцете са увити с тънка пелена. Супер си нана Дечко   sleepuu до към  3 после папане и пак спане до 6 и вече в 7:30 иска да си говорим пък аз две не виждам и го взимам в мен да си доспя ама той като е върху мен познайте как спя  #Crazy
На вашите студени ли са им ръцете. На курсовете дето ходех и казаваха че се проверява дали му е студено по вратлето. Не ръце крака носове уши или това че хълца. Но все си мисля че на мен като са ми студени ръцете ми е студено. А на моята приятелка ортопеда и казал че трябва да са им студени ръцете и краката  newsm78  абе луда работа

# 649
  • Мнения: 10 874
На вашите студени ли са им ръцете. На курсовете дето ходех и казаваха че се проверява дали му е студено по вратлето. Не ръце крака носове уши или това че хълца. Но все си мисля че на мен като са ми студени ръцете ми е студено. А на моята приятелка ортопеда и казал че трябва да са им студени ръцете и краката  newsm78  абе луда работа
И ръцете, и краката са й почти постоянно студени още от раждането. По принцип и моите са си перманентно студени, затова не се тревожа. А и виждам, че си е добре. В момента даже е навлечена, а преди малко като я преобувах, пак й бяха студени крачетата (които са в ританки и терлици). Разбира се, който дойде на гости и я гушне все ми вика, че й е студено, заради тия крачета и ръчички. А върхът беше, когато майка ми ми го каза. Rolling Eyes Хем си ме знае от дете, че постоянно са ми студени крайниците без да ми е студено, хем пак си знае нейното.  hahaha"Едно си баба знае, едно си баба бае." Joy

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На курсовете дето ходех и казаваха че се проверява дали му е студено по вратлето. Не ръце крака носове уши или това че хълца.

Това го знам,обаче като са й студени ръцете е неспокойна и се буди.Като я завия с дебелко одеало се стоплят ръчичките и си спинка сладко.Пък знам ли,може да е от топлинния удар,който й докарвам  Joy
Според мен си индивидуално.Ако със студени ръчички бебето е спокойно,значи е ОК.Има дечица пък като ги завият и облекат много започват да нервничат

# 651
  • Мнения: 556


Това го знам,обаче като са й студени ръцете е неспокойна и се буди.Като я завия с дебелко одеало се стоплят ръчичките и си спинка сладко.Пък знам ли,може да е от топлинния удар,който й докарвам  Joy

smile3532 smile3532

# 652
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет и от дъждовна и ветровита Варна!
За съжаление, на моята бебка днес настроението й е в тон с времето. Вчера беше друго дете - весела, гукаща, игрива. Днес цял ден рев - не знам дали ни се върнаха коликите със смяната на млякото или е въпросната криза на растежа, но е кошмар. Все едно се върнах два месеца назад.

Снощи май и беше студено. Сутринта беше вледенена и много силно плака докато не я гушнах силно и не ни завих с моята олекотена завивка. Довечера май ще пробваме спалния чувал, но не знам дали ще го иска, а и проблемът с ръцете при нас остава, защото си ги държи над главата и няма как да ги завия.

Снощи спането беше много тежко. Какво му стана на това дете, към 2 часа като започна да се извива на дъга, извърта се настрани и се придвижва с дупе нагоре, удря се в кошарата и рев. Ние я дърпаме надолу, тя пак нагоре. Голям кошмар.

# 653
  • Мнения: 370
Ето предложение и от мен: Започна листопада, а Юлчето се разбъбри и главичката изправя.

# 654
  • Мнения: 10 874
Пайче, бебче, благодаря ви за предложенията! Hug

Сега остана да пусна анкетата, обаче не знам дали делизабет се е ориентирала в млеката. Ще я оставя до утре и ако не е писала дотогава, ще обявя резултатите в темата и ще пусна новата анкета. Hug

# 655
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а и проблемът с ръцете при нас остава, защото си ги държи над главата и няма как да ги завия.

Всички бебета спят така.А и по правило ръцете им не се завиват,защото като ги вдигнат нагоре може да си сложат одеалото на лицето и има опасност от задушаване.Пробвай с чувалчето,ако е добре завито и ръцете ще са топли.Нищо че са отвън
Дано тази нощ да ви е по-леко

# 656
  • Мнения: 55
Здравейте!И ние бяхме на консултация сутринта.Малкият тежи 5300г,58 см.Наддал е кило тоя месец.Биха му първата ваксина след изписването-хепатитната и поне при моята лекарка,засега други няма.Не се знае кога и каква ще е следващата.Разбрахме се да се обадя след месец да ми каже.Много ме е страх от пустите ваксини,като кошмар са ми,а има още толкова много...Тази хепатитната била лека,милият малко поплака,но беше кисел и от недоспиване,а сега си спинка спокойно.Него определено го унася дъждовното време и поне спи вкъщи,защото има дни немигва като не можем да излезем.

# 657
  • Мнения: 500
Птичките отлитат надалече,юлското човече гука вече

# 658
  • Мнения: 1 875
Елфита  202uu. На бебка също са и все студени ръцете и все наперени на горе. Иначе аз завивам с леко одеалце. Ще взема да пробвам, ако и сложа олекотена завивка дали ще са и по-топли.
Райка, агнешката кожа топли ли? Целта и е на гръбчето ли да е топло? Питам, защото от майка ми съм чувала преди доста време, че аз като бебе съм имала.
Я дайте повече мнения за обличането. Зная, че трябва да не я навличам и все е леко облечена, та се замислих дали не прекалявам. Сега е с боди с дълъг ръкав и ританки. Стои си на шезлонга мирно и тихо, но като четох последните мнения, взех, че и метнах една пелена отгоре. В стаята е 26 градуса.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 919
Привет, мами.
Този път изостанах с четенето и едвам наваксах, малко по диагонал изчетох, така че дано се включа адекватно в темите.
За захранването - след 6 месец със зеленчукови пюрета, правени от мен. Със сина ми започнах с купени пюрета и после отказа категорично същото, но направено от мен. И с него почнах на 6 месец, защото така трябваше уж, а и се поддадох на натиска да яде, а той всъщност не беше готов дори и тогава. Няма да забравя как се гнусеше от пюрето и плачеше, аз плачех също и продължавах да бутам лъжицата. Направо ми се късаше сърцето, даже и сега като се сетя. Глупачка! Да се връзвам на чужди акъли! Синът ми е ужасно злояд и до ден днешен, без да преувеличавам. Яде около 3-4 полезни продукта и това е. Сега ще захранвам когато усетя готовност, желание и интерес и нищо насила. Ако ще и на 1 година да е бебка.  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

За завиването вечер - завих я малко по-дебело отколкото смятам, че трябва и тя взе, че спа повече време. И така от няколко дни. През деня също си я завивам по-добре и спинка и изобщо виждам, че й е комфортно.

Да се похваля - днес ми дойде цикъла. От една страна се радвам, че организма се възстановява бързо, демек хормоналния баланс. Този път изостанах с прегледа след раждането и сега ще изчакам да ми свърши и вече ще отида да видя как е положението.


Общи условия

Активация на акаунт