С какво помагат половинките вкъщи?

  • 36 016
  • 619
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
ние с моя мъж сме пълната противоположност на това – от битова гледна точка, сме се постарали да направим живота си максимално практичен и функционално опростен, и на двамата не ни се занимава с домакински задължения – та, върху леглото си имаме само едно покривало, което преди лягане се вдига и се хвърля върху стола наблизо и сме готови за спинкане (а и други дейности, Wink).

 Peace
И ние сме така, не виждам смисъл в постоянното оправяне на легло.
Това прибиране го разбирам само, ако стаята за спане е и дневна, а не спалня.
Когато бях малка, майка ми все ме караше, да си оправям леглото, а аз хич не исках. Кой ми влиза в детската стая, че да го види, дали е оправено или не. Като се сложи шалте отгоре, пак изглежда окей.

# 76
  • Мнения: 1 129
Има една приказка - каквото човек сам си направи, никой друг не може. Та и по този въпрос така...

Така е, но ето, че аз без да съм била с очаквания, изисквания и претенции, човекът до мен върши много у дома и задълженията са поделени. Сега като съм свикнала така, дори не мога да си представя, че ще живея с човек, който не прави нищо и чака всичко наготово.

И друго се замислям... обръщате ли внимание на нещата които прави половинката? Т.е благодарите ли му, казвате ли му, че се е справил чудесно с дадено задължение, показвате ли му, че обръщате внимание на направеното от него?

Аз например абсолютно всяка вечер, когато той сготви и сложи масата за вечеря, не пропускам да му благодаря, да му кажа, че изглежда чудесно, че е вкусно. В същото време той не обръща внимание (или поне не го коментира), че когато се прибира къщата свети, почистено е навсякъде или нещо друго от този вид. До пол ли опират нещата и в този случай?

# 77
  • Мнения: 46 526
...До пол ли опират нещата и в този случай?

Няма как да знаем без да ви познаваме Simple Smile Възможно е и да е до пол, т.е. ти приемаш, че той е направил нещо, което не е бил длъжен да прави. Той - че си свършила онова, което си задължена заради пола си и не е нужно да бъде отбелязано.
Но може и да не е така, а просто да е такъв човек, да не счита, че трябва да каже нещо.

# 78
  • Мнения: 1 446
И ние сме така с леглото. Той го оправя сутрин (тоест слага покривалото, оправя чаршафите и т.н).
Изхвърля боклука
Мие банята
Коси тревата
Мие прозорците

Аз зареждам пералня и миялна.
Той минава с прахосмукачката

Има голяма разлика с бившия ми мъж. Доволна съм. Никога не ми е отказал да свърши нещо ако го помоля. Сигурна съм,че като имаме деца, ще помага с много повече.
А, да, може и да готви. Не са сложни неща, но са вкусни.

# 79
  • Мнения: 1 181

И друго се замислям... обръщате ли внимание на нещата които прави половинката? Т.е благодарите ли му, казвате ли му, че се е справил чудесно с дадено задължение, показвате ли му, че обръщате внимание на направеното от него?


Да, хваля го и се опитвам да отбелязвам пред него това, че съм забелязала какво е свършил. Нещо от рода на "Я, изчистил си фурната, браво че си се сетил!" Смятам че е важно за него да усети, че помощта му не остава незабелязана. А и в крайна сметка на всеки му харесва да го похвалят.

# 80
  • Мнения: 1 129
Да, хваля го и се опитвам да отбелязвам пред него това, че съм забелязала какво е свършил. Нещо от рода на "Я, изчистил си фурната, браво че си се сетил!" Смятам че е важно за него да усети, че помощта му не остава незабелязана. А и в крайна сметка на всеки му харесва да го похвалят.

А той забелязва ли?  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 141
Със всичко ми помага.  От както съм бременна не ми дава нищо да правя.

# 82
  • Мнения: 1 181
Да, хваля го и се опитвам да отбелязвам пред него това, че съм забелязала какво е свършил. Нещо от рода на "Я, изчистил си фурната, браво че си се сетил!" Смятам че е важно за него да усети, че помощта му не остава незабелязана. А и в крайна сметка на всеки му харесва да го похвалят.

А той забелязва ли?  Rolling Eyes

Да. Даже ми се струва, че това му е нещо като стимул да направи още нещо. Съответно и той ме хвали за доста неща. Някак си съм на принципа "Каквото повикало, такова се обадило". Дано да не дръпна сега дявола за опашката  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 122
Не съм, нямам време  Embarassed включих се само, защото мернах ника си Mr. Green
Ясно, в този случай си е съвсем ок  Simple Smile

...Но е факт, че много жени (явно и аз в това число) по дефолт приемат, че задълженията у дома са на жената (чисто рутинните като чистене, миене, простиране) и когато мъжът се включва, то е като бонус.

Има една приказка - каквото човек сам си направи, никой друг не може. Та и по този въпрос така...

Ние по принцип сме горе-долу по равно. Но в последната година по дефолт приемам, че задълженията вкъщи са негови. Аз само помагам от време на време. Така че не е до пол, не и в нашия случай.

# 84
  • София
  • Мнения: 23 097
И ако един мъж, готви, чисти и простира, прави ли го това мъж под чехъл?
Ако държи сам да се навре под него, да.
Моят мъж извършва някои домакински дейности, без да смята, че е под чехъл.
Аз например никога не съм чистила прозорци, дори не знам как се прави.
Основната дейност на мъжа ми е миенето на подовете и пускане на прахосмукачка.
Той и доста си почива, така че да не тръгнете да го ожалвате.  Mr. Green

# 85
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Знам че не съм за тази тема  Laughing

ама пак да се включа  Wink


С какво помагат половинките вкъщи?

– Не ми пречи  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 46 526
Че то всеки произволен мъж по света не ни пречи, каква е разликата  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 129
Той и доста си почива, така че да не тръгнете да го ожалвате.  Mr. Green

 hahaha няма, няма, само ще го похвалим.


Ох и това е важно, остави ти.

Друго си е като си налакирам ноктите на краката да ме гони из къщи, за да ме настъпва.

# 88
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Друго си е като си налакирам ноктите на краката да ме гони из къщи, за да ме настъпва.

че това си е помощ , кО  Laughing

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Че то всеки произволен мъж по света не ни пречи, каква е разликата  Laughing

   Joy

Общи условия

Активация на акаунт