БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 366
  • 716
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 936

Само последно - не разбрах - след като шоуто е от 19 - кога можеш да влезеш да разгледаш селото - в 18 ли!? Или пък се брои 1 час преди началото на настаняването т.е. 17.00!? newsm78 И след шоуто можеш ли да останеш още в селото или веднага трябва да си тръгнеш!?
А билетите - разпечатваш ги от нета или трябва да ходиш да си ги вземеш от някъде!?
Шоу-програмата е от 19 часа, влизането в заведението е след 18.15, а в самото Побле Еспаньол можеш да влизаш 1 час преди това, но някъде четох, и за два часа. т . е към 17 часа може да влезеш в комплекса, в 18,15 в заведението и в 19 започва програмата. КАто свърши програмата пак може да се разхождаш из селцето, но работеха вече само ресторантчетата - а ние се бяхме заситили.  Менюто е мезета - но доста разнообразни, имаше и хлебчета, та едва събрахме и десерта. Копирала съм го от сайта им в поста си, на испански е, но се разбира. Има гаспачо - ама една малка чашка, после хамон, кашаквалчета, гъбки - много вкусни бяха, едни малки кюфтенца.. някаква риба, калмари, хлаб с домати, крем каталана.  Като влезеш в сайта за да купиш билетите - той те води, попълва инфото, плащаш и разпечатваш потвърждението, после ти изпращат още едно и на @ ти изпращат резервацията. аз я разпечатах, но имаше хора, които си я показваха на телефоните.

# 511
# 512
  • Мнения: 4 936
Може би имаш предвид Пл. Еспаня, Каталуния ми се струва по-далече.
Намислих нещо като програма. Ще се радвам на мнения:

08.05 петък - кацане на Ел Прат в 20ч, настаняване в апартамента. Вечеря някъде наблизо или посещение на Фонтаните.

  newsm78 кацане в 20 ч - куфари, проверки, излизане от летището в 20.30, качване на Аеробуса - път 30,35 мин, после до хотела, настаняване, връщане до фонтаните.. малко ще е припряно. Планирай си една лежерна разходка из еврейския квартал, а остави фонтаните за събота.

# 513
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Благодаря! Май така ще стане.  Peace

# 514
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Здравейте,

не знам дали въпроса ми е за тук, но не знам какво да правя.

Направила резервация за 31 юли Барселона- София на сайта на авиокомпания Вуелинг.
Даде ми букинг номер, но на последната стъпка при плащането даде грешка.
Сега статуса на резервацията е "потвърдено", но никъде не виждам как да си платя билетите.
Много се притеснявам да не канселират резервацията, защото цената ме устройва Simple Smile . От друга страна, ако няма как да закупя тези билети, се чудя дали да не търся от друга компания.

Моля, ако има някой вещ по въпроса да ме посъветва какво да правя!

Предварително благодаря

# 515
  • Мнения: 2 974
 Кой квартал е най-удобен за  търсене на хотел - искам, ако може по жегите на обяд да се прибираме и след това пак да излизаме newsm78

# 516
  • Мнения: 4 936
Кой квартал е най-удобен за  търсене на хотел - искам, ако може по жегите на обяд да се прибираме и след това пак да излизаме newsm78
ами зависи каква ви е програмата - направете си разчет къде искате да ходите и тогава изберете хотел.

# 517
  • Мнения: 1 185
Ние след сутрешната разходка се прибирахме и отивахме на плаж- там беше релакс. Вечер отново на разходка. Затова си наемете хотел в близост и до плажа. За лятото е идеално.

# 518
  • Мнения: 46
Здравейте,записвам се за темата за Барселона с няколко въпроса.Пристигаме в Мадрид на 30,04 с Bulgaria Air в 09,20 сутринта.Имаме билети за Барселона със скоростния влак AVE за 11,30 от  Аточа.Моля,за съвет как да се придвижим най -бързо  newsm78 ,без да изпуснем влака.Пристигаме в Барселона на Sants в 14,40,а хостела който съм запазила е  до Sant Antoni.Ще сме в Барселона два дни.Връщаме се в Мадрид на 02,05,2015 в 14,00 часа отново от Sants.Мисля първия ден ,след като оставим багажа да отидем пеша до паметника на Колумб,после до Аквариума и след това с метро от Drassanes до шоуто с фонтаните.На другия ден -еднодневен билет за един от туристическите автобуси,не знам кой фирма да предпочета newsm78и вечерта разходка около пристанището.Ще съм много благодарна ако някой си каже мнението дали и добра програмата.Сама съм си я измисляла с четене в нета и по форумите.Благодаря предварително за помоща. Grinning

# 519
  • Мнения: 38
Здравейте,
Искам да резервирам билет за супер бързия влак от Барселона за Мадрид. Избирам дата 28.04 за 14.30ч. или 15.00ч. Питането ми е какви са тези опции Turista   Turista Plus   Preferente, както и защо има 4 цени. Аз като избера най-ниската какво ще получа за нея?
https://venta.renfe.com/vol/buscarTren.do

 AVE-TGV 19730 12.50   15.45   2 h. 55 min.

Този защо е толкова евтин? Не е само  AVE, а AVE-TGV

# 520
  • SF
  • Мнения: 21 521
Е, колко е евтин?

# 521
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм си резервивала вече билети "туриста" от Барселона за Мадрид за 22.04.. Имаше разлика в цената, но пак си е скъпичко. Получих си нормални билети с място за сядане. Т.е. имам си всичко - билет и запазено място. Това получих за най- ниската цена. Смятам, че е ОК.  Simple Smile

# 522
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте,записвам се за темата за Барселона с няколко въпроса.Пристигаме в Мадрид на 30,04 с Bulgaria Air в 09,20 сутринта.Имаме билети за Барселона със скоростния влак AVE за 11,30 от  Аточа.Моля,за съвет как да се придвижим най -бързо  newsm78 ,без да изпуснем влака.

Много малко време си си оставила от кацането на самолета до тръгването на влака (при едно закъснение на самолета Wink). Бг ер каца на Терминал 4S и то най-накрая. До Терминал 4 се придвиждвате с подземно влакче. Пас контрол и ако имате и регистриран багаж... Това си е едно минимум 40-50 минути. Иначе от Терминал 4 има влак до Аточа. Следвате табелите с указания и ще намерите откъде да го хваните. Peace
Ето мап на ренфе Мадрид: http://www.renfe.com/viajeros/cercanias/planos/madrid.html
Гледате светлосинята линия С1

# 523
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте,
Искам да резервирам билет за супер бързия влак от Барселона за Мадрид. Избирам дата 28.04 за 14.30ч. или 15.00ч. Питането ми е какви са тези опции Turista   Turista Plus   Preferente, както и защо има 4 цени. Аз като избера най-ниската какво ще получа за нея?
https://venta.renfe.com/vol/buscarTren.do

 AVE-TGV 19730 12.50   15.45   2 h. 55 min.

Този защо е толкова евтин? Не е само  AVE, а AVE-TGV

Купувай смело! Това пак е АVE, но се води международно Мадрид-Барселона-Париж (поне така, четох в трипадвайзър). Цената е според вида на билета и се покачва. Тарифа Туриста е най-евтината. Мисля, че е без право на избор на място и без право на промяна Peace

Ето схемата с местата (за конкретния влак). Тук за разлика от AVE (с което съм пътувала до Севиля) има и обратни на посоката места (поне така ми се струва от схемата) Peace:
http://www.acprail.com/blog/wp-content/uploads/2014/05/France-Spain-AVE.jpg
Вижда се разликата в местата между Turista и Preferente т.е. първа и втора класа, а при Turista+ можеше и да правиш промени също, а при Turista е без право на промяна  Peace

Видео за този влак:
https://www.youtube.com/watch?v=RuiRZA1vIsk

Последна редакция: пн, 09 мар 2015, 13:38 от Woman^In^White

# 524
  • Мнения: 487
Здравейте,
И на мен ми предстои първо пътуване до Барселона от 15 до 20.04. Засега все още чета, доста ми е хаотично, но съм сигурна, че лека полека ще започна да различавам местата , за които говорите...
По въпроса за резервациите на хотели - доста време търсих в Booking, но ми беше скъпо...Случайно попаднах на един форум, който горещо препоръчвам - www.magelanci.com, там попаднах на много подробни обяснения за резервации в airbnb - как да четем описанието на предлагания апартамент, как да спестим пари от конвертиране на валута, как да познаем измамниците в сайта и т.н...Безопасно резервиране с airbnb.com е заглавието на форума - на мен поне много ми помогна...И като цяло е много добър форум за пътешественици...
Ние намерихме квартира за трима до площад Испания, който за 5 нощувки за стая със самостоятелна баня ни излиза 258 евро за трима...Така че airbnb  е добър по - евтин вариант от Booking.

Засега продължавам да чета, после, ако има неясни неща, ще питам.
И благодаря на всички, които споделят преживяното:)

Общи условия

Активация на акаунт