Бъдещи майки - шофирате ли ?

  • 1 838
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте бъдещи майки!

Бихте ли ме посъветвали дали е редно да се шофира по време на бременност. Аз лично малко се притеснявам, но все пак имам желание да шофирам понякога. Вие  въздържате ли се да кормувате ? 

# 1
  • Мнения: 382
Ами аз шофирах до последно...стига да се чувстваш добре - няма проблем Peace

# 2
  • Мнения: 4 668
До последно , все си ходех с колата навсякъде . Но зависи и как се чувстваш все пак .

# 3
  • Мнения: 10 758
Аз си карах до последно.Не ми е пречило нищо.

# 4
  • Мнения: 983
Аз бях на 2.5 месеца - бременна, когато започнах шофьорските курсове/а, като се има предвид, че там стреса е по-голям/ и на 3.5 месеца от първия път взех книжка.
Нямала съм никакви проблеми.
Предполагам, че не е желателно шофирането към 8-9 месец newsm78

# 5
  • Мнения: 535
 PartyНаистина си зависи от това как се чувстваш,аз спрях да шофирам някъде към 6 месец така си реших за себе си! Stop

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 21:43 от Jessy I

# 6
  • Мнения: 799
Шофирах до деня на раждането. В колата се чувствах прекрасно - седалката ми е много удобна и предпочитах да прекарвам повече време шофирайки, отколкото ходейки, когато бях заприличала на кашалот и ме болеше кръст, гръб, крака и т.н.

# 7
  • Мнения: 213
През цялото време шофирах,но както и другите момичета са писали зависи ти как се чувстваш.

# 8
  • Мнения: 2 123
Аз съм още в началото, но си давам сметка, че съм напълно свикнала с независимостта си да се придвижвам когато и където искам... Засега шофирането не ми носи повече стрес от обикновено. Смятам ако всичко е наред да се откажа частично от колата си само в полза на ходенето пеша през топлите месеци.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
За сега си карам без проблем. Докато се чувствам добре зад волана ще си шофирам.

# 10
  • Мнения: 919
Работата ми беше свързана с много шофиране из града, а работих до последно. Сега също нямам притеснения да карам бебочка Sunglasses

# 11
  • Мнения: 160
Все още всеки ден си карам колата и така смятам да е до края, немога да чакам някой да ме закара някъде или да разчитам на друг вид транспорт.

# 12
  • София
  • Мнения: 747
До последно шофирах и аз, и съпругът ми се шегуваше, че поне към родилния дом съм можела да му дам да кара Grinning

# 13
  • Мнения: 58
И аз шофирах до последно и някакси бях успяла да си наглася шофьорската седалка, така че коремът почти не ми пречеше (а иначе ми пречеше в почти всичко друго). Чувала съм, да се оплакват други шофьорки, че през бременността шофирането повече ги стресирало, но не ми се е случвало на мен, даже се кефех, защото вместо да шофирам до работа и обратно, ходих по бебешки магазини от единия до другия край на София през време на 45-дневните болнични. Беше ми на ремонт колата един-два дни през 9-тия месец и движих с градския транспорт - беше супер неудобно седнала и ми се гадеше. Ако трябва да ходиш някъде, да не би градският транспорт да е за предпочитане?

# 14
  • Мнения: 6 164
Ако не ти пречи си карай...
Аз предпочитам да се возя вече, защото така си полягам на седалката и ми е по-удобно, защото много ме блъска бебето в ребрата. Но когато няма кой да ме кара си шофирам сама. Важно е ти как се чувстваш.

# 15
  • София
  • Мнения: 250
Аз също шофирам, но глядам да е по-полека. Преди 2 месеца ме удариха отзад докато бях спряла на светофар и доста се стреснах. Сега обаче съм ок.
Питах лекаря ми за това и тя ми каза че не механичните действия, а стресовите ситуации са притеснителни. Ама то пък и докато те возят може да се стреснеш, така че карай си ако ти харесва.
А слагате ли колан, защото на мен взе да ми пречи?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Карам кола и мисля да продължавам до края.

# 17
  • Мнения: 1 045
Ами аз карах до 8-я месец и после принудително мъж ми , ми взе колата Crazy Аз се чувствах много добре и това също има значение .... Макар че се сещам за една приятелка която имаше тежка бременност и въпреки всичко си караше колата - спираше повръщаше си и продължаваше  Crazy

# 18
  • Мнения: 37
Благодаря Ви за отговорите момичета!

Аз наистина най-много се притеснявам от стресовите ситуации, които винаги могат да се случат, за съжаление! Но иначе ми е приятно да шофирам, а колкото до колана не го слагам вече, не че толкова ми пречи , сега съм в края на 6 месец, но нали според Правилника за движение по пътищата бременните са освободени да го слагат. А и без това не са много предимствата, които ползваме през този важен период от живота ни !!!

# 19
  • Мнения: 5 391
Все още си карам, макар че не ми доставя кой знае какво удоволствие вече...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 895
Аз шофирах до последния ден. Иначе сигурно щях да се затворя в къщи. В онези горещини без кола щях да се затворя в къщи. А и си бях приготвила багажа, който си седеше в колата, ако се наложи.

# 21
  • Мнения: 603
Шофирах до 9 тия. Единственият проблем бяха дупките и неравните терени. Даже предпочитах аз да карам, че като караше мъжа ми все ми се струваше, че не внимава достътчно с дупките. Mr. Green
Пък от друсането имах леко неприятни усещания  Rolling Eyes
Карах без колан, обаче. Инъче нямаше да мога.

# 22
  • Мнения: 255
И аз шофирах до края на бременността, даже именно тогава си подобрих доста шофьорските умения  Simple Smile Просто не издържах да ходя продължително време пеша, нито да стоя права. Пътят до трамвайната спипка ми изглеждаше цяла екскурзия, затова известно време основно аз ползвах семейната кола, за да ходя на работа. Таксиметровият превоз за мен е е за предпочитане, повечето шофьори изобщо не се съобразяват, че возят бременна жена, предпочитам аз да карам. Без колан, разбира се.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Шoфирах като бременна последно в 5-6 месец,
като разбраха че съм бременна и  не ми даваха, последните 2 месеца мъж ми и извън града не искаше да ходим да не почне раждане, направо бях се побъркала от скука.

# 24
Макар че съм още в 3-я месец си шофирам и нямам намерение да спирам докато се чуствам сигурна в себе си.

# 25
  • Мнения: 2 663
Аз бях с проблемна бременност от 5 месец и общо взето беше противопоказно да се возя ваобще в кола,но не съм спирала да карам до раждането....а и не мога без колата в интерес на истината.Едно от нещата,който мога наистина добре и ме карат да се чувствам отлично е именно шофирането

# 26
  • Мнения: 2 550
Аз предишната бременност шофирах до последно.
Сега не шофирам, защото съм наказана от закона  Embarassed Надявам се скоро отново да се кача от стрната на шофьора:)

# 27
     Имаше един период, в който бях адски разсеяна и тогава престанах да шофирам за седмица - две.
     Но сега се чувствам чудесно и си карам.
     Казват, че към края на бремеността, т.е. когато коремчето е съвсем пораснало и тежко при спортните модели коли, където седалките са ниски, е даста неудобно.

# 28
  • Мнения: 574
Карам и това,че може да съм без колан ме улеснява. Отвеме навреме имам някой шут в слънчевият сплит и виждам галактики, ама пак карам.
Даже точно преди малко един сууупер як мангизлия като даваше назад ми тресна задницата и избяга. Ама аз му записах номера и го хванаха веднага. Голям връзкар и бившо ченге, че беше въртене на телефони и шантажи. Ама аз си се правя на тъпа и не потдавам. Той има късмет ,че не съм гаднярка и да му изсимулирам , че нещо ми е станало.Охо, щяха да го скъсат както след две седмици ще раждам. Звъняха чак и на полицайчетата да ги притесняват.
Важното е да сме добре ,пък от съдбата никой не е избягал. И пак ще си карам. И дано има повече толерантност и колегиалност на пътя.

# 29
  • Мнения: 163
Карах си до деветият месец мисля че и ти можеш стига да си добре newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 30
  • София
  • Мнения: 1 352
Шофирах почти до последно.

# 31
  • Мнения: 5 401
А къде сложихте коремите?!?!?!?!?!?  Flushed Аз вече не мога да се сгъна над педалите! Дали защото съм ниска?
Но иначе по темата - на мен ми забрани чичо доктор да шофирам още във 2-ри месец, защото стреса води до контракции на матката. И аз изпълнявам, понеже тогава имах проблеми. Ама много ми се шофка!  Cry

# 32
  • Мнения: 7 430
Карала съм и не се притеснявах изобщо, само последния месец нещо не можех да стоя на едно място повечко време и за това избягвах - беше ми по-конфортно да ме возят Wink

# 33
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Аз имам книжка, но мъжът ми ме вози навсякъде, защото в момента е без работа! И аз мисля, че не е проблем -но бъди внимателна и без много емоции!!! Hug

# 34
  • Мнения: 3 098
Аз шофирах до средата на 9 месец.
Има приспособления за колана за бременните,по_удобно Ще ти е с тях.

# 35
  • Мнения: 357
И аз шофирах до последно, макар че тогава нямах моя кола, но не пропусках възможност да се намърдам зад волана!
Според мен е важно ти как се чувстваш и до колко си уверена, ако се притесняваш, е по-добре да си предпазлива.
Но ако е само заради приказки от сорта на "аууу бременна и караш???", изобщо не ги отбелязвай! Wink

# 36
  • Мнения: 5 103
Не слизам от колата Heart Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 626
Аз шофирах до последно.

# 38
  • Мнения: 3 760
Мой познат лекар ми препоръча да не шофирам докато съм бременна или кърмя. Но и аз съм начинаеща и шофирането, макар че ме кефи, си е доста стресиращо. Така че от лятото не съм...

# 39
  • Мнения: 1 014
Аз също както повечето мами шофирах почти до последно. Чувствах се чудесно в колата, проблем ми беше само качването и слизането с голямото коремче. Разбира се шофирах С КОЛАН. Така е много по-безопасно и за майката и за бебето. Особено на междуградско. Колана се поставя над и под корема, така че не пречи. Разбира се карах с по-ниски скорости и внимавах да не се отнасям в мечтания на пътя.

# 40
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз съм в 8ми месец в момента и шофирам ежедневно до работа и обратно около час и нещо. Няма начин иначе. Смятам да карам до последно.

# 41
  • Мнения: 3 932
Шофирах до последно...

# 42
  • Мнения: 270
предпочитам да вървя,особено сега в последните месеци,но когато се наложи да ходим някъде /или съм на шопинг/ с колата аз карам -по не усещам дупките по' родните 'ни пътища

# 43
  • Мнения: 178
През първата си бременност си шофирах до последния ден преди да родя. Сега съм в 4 месец и пак не слезам от колата. Не мога без колата си...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 709
През първата бременност шофирах само до 6 месец - после не се побирах зад волана. С втората бременност не ми се налагаше да карам, защото офисът ми беше на 5 минути от нас, но като се има в предвид каква фадрома бях станала - със сигурност и тогава нямаше да се побирам. Мерцедеса на брат ми, с който ме караха в родилното ми се видя тесен newsm53

# 45
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте бъдещи майки!

Бихте ли ме посъветвали дали е редно да се шофира по време на бременност. Аз лично малко се притеснявам, но все пак имам желание да шофирам понякога. Вие  въздържате ли се да кормувате ? 
Щом се притесняваш, не карай. Но иначе, ако нямаш здравословни проблеми, няма нищо опасно. Да не дава Господ, но ако се случи нещо, зад волана ще си много по-подготвена за реакция, отколкото, ако се возиш като чувал с картофи.
А ако много се палиш, като има задръствания и те изнервят простаците по улиците, ограничавай малко.

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не смея, а и без това нямам завиден опит, да не кажа, че направо си ме е шубе... Софийските пътища са си "закона на джунглата", ако се чувстваш несигурна и се притесняваш, недей да шофираш! Не ти е нужен излишен стрес точно сега! Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 7 100
Шофирах до деня преди да вляаза в болница, ако ти се чувстваш спокойна и сигурна зад волана

# 48
  • Мнения: 4 362
Карам кола и мисля да продължавам до края.

И аз съм така Grinning

# 49
  • Мнения: 464
Айде и аз да се включа - шофирах до последния ден на бременността ми и определено не се спирах Mr. Green Единствено, ако имаш предупреждение от лекаря ти, че не е желателно тогава просто ще разчиташ на други шофьори.

# 50
  • Мнения: 3 360
До последно си карах....Даже щях и сама да се "закарам"до болницата ако не се беше появил мъжа  ми Laughing
Нищо притеснително  Hug

# 51
  • Мнения: 277
Карам кола и мисля да продължавам до края.

И аз съм така Grinning
И аз, и аз!

# 52
  • Мнения: 3 478
Ами аз съм в 8-я вече ама ще си карам до самия край, дет се вика и до болницата сама ще се закарам Mr. Green, ама тя наблизо. Не мисля че има от какво да се притесняваш.

# 53
  • Мнения: 1 464
Аз карах но отвреме на време,щом имаш желание си карай WinkАз предпочитах повече да ме возят Embarassedмързеееел,нема оправия Whistling

# 54
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз шофирам и не смятам да престана.Поне за сега........ Party

# 55
  • Мнения: 577
аз пък карах шофъорските курсове,докато бях бременна

# 56
  • Мнения: 2 271
Моя приятелка като беше бременна- сглупи да  си каже и отказаха да я вземат на курсове.След това отиде в друга фирма,не каза и си изкара книжка.
Аз не съм карала(и до сега не мога да шофирам),но се возих почти всеки ден.

# 57
  • Мнения: 216
Аз 6офирах до последно-5 4аса  дами се спука мехура.

# 58
  • Мнения: 1 622
Аз пък искам да ви кажа, че сама се закарах с моята кола до родилното!  bowuu
Но по принцип съм голям фен на автомобилите и в деня, в който ни изписаха с дъщеря ми (беше неделя) като се прибрахме, оставих бебето да спи, бабите да му се радват, а аз седнах да гледам последната за сезона GP на Формула 1 в Сузука... Joy

# 59
  • Мнения: 318
Остават ми 10 дни до термина и продължавам да кормувам. Чувствам се по-добре с кола отколкото пеша и ако ми се налага ще го правя до последно! Но всеки си преценява сам за себе си риска и отговорността!!! Wink

# 60
  • у нас
  • Мнения: 660
Ако не се появи някакъв проблем,смятам да си карам до последно.

# 61
  • Мнения: 79
аз си шофирах постоянно,работата ми е свързана с това,а аз работих до края!ходех си на прегледи с колата!една седмица преди раждането мъжът ми скри ключовете от мен! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 193
И аз си шофирам, даже станах по- внимателна ( обичам високите скорости). Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 309
През цялата бременност карах.Дори не ми беше приятно някой друг да ме вози.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Шофирах до последно-4 чеса преди да започна да раждам Laughing. Всички ми се смееха, че сигурно сама ще се закарам в родилния дом.Ама са случи през нощта и ме закара таткото Hug
 Седмица след като се прибрахме в къщи-пак продължих, вече с бебка Laughing. За нас столчето за кола е най-използваната вещ Laughing

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Карах до 8 месец и се чувствах добре, важното е да не се притесняваш като караш. Ако се чувстваш несигурна по-добре не се качвай.

# 66
  • Мнения: 559
Мен в началото ме беше страх, но като свикнах с мисълта започнах да шофирам и то до края.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 688
Шофирах докато корема не започна да ми пречи да въртя волана..тогава се закотвих вкъщи...една две седмици преди да родя!

# 68
  • Мнения: 8 769
И двата пъти шофирах до последно. newsm01

# 69
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз също карах до последно, макар че в  седмия  месец се завъртях в поледицата слизайки по една стръмна улица в Гео Милев и доста се изплаших.Истината е,че ако се чувстваш комфортно е много по-удобно от градския транспорт.

# 70
Не ми разрешаваха,защото бях много разсеяна! Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 346
аз вече сам в 7м и не мисля да се отказвам от колата си

# 72
  • София
  • Мнения: 596
Два дни преди да родя си карах - нямах проблеми и не ми пречеше! Един познат се шегуваше, че никъде в правилника не пишело, че могат да бъдат двама зад волана  hahaha hahaha

# 73
  • Мнения: 721
аз си карам, обаче явно се стресирам като ми е малко по-дулго пътуването, защото пупката ми се стяга и боли. затова си взех болничен и бачкам от нас, че много далече работя. Иначе си шофирам, когато имам нужда и не искам да спирам. Е, до родилното не знам дали ще се закарам, щото само пресичам улицата и съм там, ама знае ли човек.... Wink
Даже измислих как да си слагам колана, така че да не ми стяга корема. не мога да свикна да карам без него и се побърквам, затова го закопчавам преди да седна и после премятам само горната част на колана, а долната, която остава за корема си стои зад гърба ми - дано сте ме разбрали Embarassed
Цунки мамита и да карате бавно, а не като мен...... ooooh!

# 74
  • Мнения: 601
 да-шофирам newsm01

# 75
  • Мнения: 379
почти до средата на деветия месец шофирах, но понеже колата ми е малка спрях защото усештах, че не мога да се движа свободно зад волана.Общо взето както се чувстваш!!!!

# 76
  • Мнения: 1 298
Аз обичам да шофирам и мисля да не се разделям с колата си до последно.Макар че с мъжат ми няма да сме на едно мнение със сигурност/понеже имам вече едно Бууф+синя брада  smile3517

# 77
  • Мнения: 9 905
Оооо, за мен едно от най-интересните преживявания по време на бременността беше, че изкарах книжка и се учих да шофирам. Книжката в пети месец, ученето - в осми Simple Smile
Идеята беше да се науча тогава, за да не се уча, като се роди малкото.
По време на шофиране и той утихваше, сигурно е наострял уши в корема ми като гърмян заек. Не ми създаваше проблеми с ритане Simple Smile

# 78
  • Мнения: 180
През първата бременност нямах шоф.кн.,но през втората карах колата постоянно и до последно-въобще не ми пречеше.Дори ми беше приятно,защото не ангажирах мъжа ми

Общи условия

Активация на акаунт