Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 608
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 24 467
Упражненията са точно заради бързината. Фактически ако детето пише бавно /не знам конкретно във вашия случай как е/ наистина може да има проблеми. Зависи и от учителя. Дано не сте с такъв, който не обича да се съобразява.
То, иначе, и с диктовките е като с всичко друго- ако се прекали и се премине една допустима граница, ще се получи пренасищане и ефектът може да е обратен.
Четенето твърдо помага за правописа. То си важи за всеки език.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 13:54 от Judy

# 91
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Не- с много разбрана учителка сме и няма да има проблеми ,точно поради тази причина съм го оставила да не прави диктовки за момента.

# 92
  • Мнения: 5 178
Готови сме вече за втори клас , щом и темата е сложена  :mrgreen
На 4,09 ще е род. среща, след това ще купувам тетрадки, въпреки че си закупи няколко от Била  със самолетите, колите и др. герои  Crazy

Лятото не ни стигна, книгите не успя да прочете Пипи и Приказки по телефона, като втората я чете с удоволствие в момента, но Пипи категорично я изхвърли от списъка.
Гледах да се занимаваме редовно през лятото - т.е през ден/два за по 30-40мин , но ясно е че не винаги се получаваше  Blush

# 93
  • Мнения: 24 467
Ако не ви създава проблеми за бързината, Светле, значи нямате проблеми. Без друго с диктовките приключват в ІV клас, на матурата.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 318



Звънче, благодаря ти!
Сега се чух с класната /по друг повод/ и тя каза, че ще започнат с малки квадратчета и тесни и широки редове, както беше миналата година.
Много ме заинтригувахте с това фолио и се чудя дали да не се пробвам, въпреки, че съм с две леви ръце, както се казва.

# 95
  • софия
  • Мнения: 25 444
Пак пускам клипчето за лесно подвързване с фолио http://m.youtube.com/watch?v=7dkGzdi7ul8. Изробвана и изпитана техника.
Сега я накарах да ми чете от "През гори и води", че нали сме двете вкъщи. Ужас! Забравила е, а уж четеше с баба си. В книжката има доста непознати думи и голямо сричане пада. Оооо,до края на седмицата ще се прочете! Много съм ядосана!

# 96
  • Мнения: 5 178
Gina L, и аз не съм от най-сръчните, но с фолиото от Джъмбо на пакетите, а не на рула се справих прекрасно.. по 10 листа са, за 3 лв и от един лист се обличат или две тетрадки или един учебник голям..

# 97
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Gina L, и аз не съм от най-сръчните, но с фолиото от Джъмбо на пакетите, а не на рула се справих прекрасно.. по 10 листа са, за 3 лв и от един лист се обличат или две тетрадки или един учебник голям..


А това при подвързиите и тетрадките ли е,защото като ходихме последния път до Джъмбо изобщо не можах да го открия  Embarassed

# 98
  • Мнения: 5 178
Да точно там е, но сякаш не го поддържат целогодишно, а само по ученическата кампания ..Сега са ги извадили в началото до тетрадки, подвързии и всякакви училищни неща. Във Варна са в коша с подвързиите, има и рула, има и тези листи в пакети - червени

# 99
  • София
  • Мнения: 1 318
Нямам ни едно "удобно" Джъмбо, за това ще търся по книжарниците.

# 100
  • Мнения: 856
Фолио има и в Кауфланд.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 318
Купих фолио от Кауфланд на руло, а ми се щеше на пакети, както е казала КОТЕ.
Сега установявам, че подвързиите от миналата година /купувах едни лъскави и скъпи за тетрадките, разни с Уинкс, Туити и т.н./ са здрави. Мисля да използвам фолиото са учебниците, а старите подвързии за тетрадките.

# 102
# 103
  • Мнения: 856
Големия е на възраст , в която не е особено многословен.На въпроси -Как мина днес, изпитваха ли те , беше ли интересно  училище ....? отговаря само с -Да! Не! Направо ме побърква.
А малкото е още пате и всичко си казва и разказва. Laughing

# 104
  • софия
  • Мнения: 25 444
Големия е на възраст , в която не е особено многословен.На въпроси -Как мина днес, изпитваха ли те , беше ли интересно  училище ....? отговаря само с -Да! Не! Направо ме побърква.
А малкото е още пате и всичко си казва и разказва. Laughing
Можеш да пробваш с
Скрит текст:
1. Where in the school do you hang out the most? (Like a particular hall, classroom, parking lot, etc.) Where in the school do you never hang out?

2. What would your school be better with? What would your school be better without?

3. If you were a teacher, what class would you teach? Which class would be the worst to teach? Why?

4. What was the coolest (saddest, funniest, scariest) thing that you saw today?

5. Tell me one thing that you learned today.

6. If your day at school today was a movie, what movie would it be?

7. Besides walking to their next classes, what else do people do in the halls in between classes?

8. Who do you think you could be nicer to?

9. Which is your easiest class? Which is your hardest class? OR Which class are you learning the most in? Which class are you learning the least in?

10. If they played music in the halls at school, what would everyone want them to play over the loudspeaker?

11. If you could read minds, which teacher's mind would you read? Which classmate's mind would you read? Whose mind would you NOT want to read?

12. If today had a theme song, what would it be?

13. Which class has your favorite group of students in it? Which class has the worst group of students?

14. What do you think you should do more of at school? What do you think you should do less of?

15. What are the top three (or five) things that you hear people say in the halls?

16. What do you think the most important part of school is?

17. Tell me one question that you had today, even if it wasn't answered... actually, especially if it wasn't answered...

18. Which class has the most cute boys/girls in it?

19. If an alien spaceship landed at your school, who would you like them to beam aboard and take back to their home planet?

20. Who did you help today? Who helped you today?

21. If you could be invisible for the day at school, what would you do?

22. What part of the day do you look forward to? What part of the day do you dread?

23. What would you change about school lunch?

24. Which classmate is most likely to be arrested, made president, become a millionaire, be in movies, let loose a flock of wild chickens in the library, etc.?

25. If you had to go to only one class every day, which class would it be?

26. Tell me one thing you read at school today.

27. If your day at school was an emoticon, which one would it be?

28. What do you think your teachers talked about in the faculty room today after school?

*****
http://www.huffingtonpost.com/liz-evans/28-ways-to-ask-your-teen … ay_b_5751546.html
въпреки, че на мен ми звучат доста изкуствено. Все едно са въпроси от лексикон Laughing

Общи условия

Активация на акаунт