Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 488
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
За пишлето-на мен моята педиатърка каза, че е рано сега и чак след 3-4тия месец , но пък имам приятелка, която започна още деня след като ги изписаха от болницата.Друга пък след годинката започна...да ви кажа...нямам идея аз кога:)
Днес бяхме на консултация-за 4 седмици сме качили 1 кг и 200 гр. -само от кърма. За момента съм много доволна,но не смея много да се радвам де...И пак педиатърката ми каза, че трябва вече махам нощното ядене, да станат за денонощие 6 яденета и да давам вода нощем.  От ЛЛЛ казват, че вода не трябва да се дава и аз не давам.Но наистина ми се иска да яде за последно в 11 и после чак в 6 или 7...много искам нали?Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 5
За пишлето-на мен моята педиатърка каза, че е рано сега и чак след 3-4тия месец , но пък имам приятелка, която започна още деня след като ги изписаха от болницата.Друга пък след годинката започна...да ви кажа...нямам идея аз кога:)
Днес бяхме на консултация-за 4 седмици сме качили 1 кг и 200 гр. -само от кърма. За момента съм много доволна,но не смея много да се радвам де...И пак педиатърката ми каза, че трябва вече махам нощното ядене, да станат за денонощие 6 яденета и да давам вода нощем.  От ЛЛЛ казват, че вода не трябва да се дава и аз не давам.Но наистина ми се иска да яде за последно в 11 и после чак в 6 или 7...много искам нали?Simple Smile

Здравей,

Относно пишлето ,аз го забелвам още от деня на изписване,тъй като бебока ми е 3 то дете ,имам по голям батко ,на който също от първия ден започнах и нямахме никакви проблеми след това.
Имам приятелки ,които послушаха педиатърките си и после се наложи да посещават хирург.Simple Smile

# 32
  • Мнения: 334
За пишлето-на мен моята педиатърка каза, че е рано сега и чак след 3-4тия месец , но пък имам приятелка, която започна още деня след като ги изписаха от болницата.Друга пък след годинката започна...да ви кажа...нямам идея аз кога:)
Днес бяхме на консултация-за 4 седмици сме качили 1 кг и 200 гр. -само от кърма. За момента съм много доволна,но не смея много да се радвам де...И пак педиатърката ми каза, че трябва вече махам нощното ядене, да станат за денонощие 6 яденета и да давам вода нощем.  От ЛЛЛ казват, че вода не трябва да се дава и аз не давам.Но наистина ми се иска да яде за последно в 11 и после чак в 6 или 7...много искам нали?Simple Smile

Здравей,

Относно пишлето ,аз го забелвам още от деня на изписване,тъй като бебока ми е 3 то дете ,имам по голям батко ,на който също от първия ден започнах и нямахме никакви проблеми след това.
Имам приятелки ,които послушаха педиатърките си и после се наложи да посещават хирург.Simple Smile

Но аз не знам как да го забелвам, а ако я питам педиатърката ще каже, че е рано!

# 33
  • Мнения: 156
Здравейте Simple Smile)) Честито за новата темичка   bouquet
Не знам при вас как е ама от два дена малкия юнак е супер лакум ,не му стига кърмата  ли не знам.Освен кърма му давам и глюкоза зареди жълтеницата .През деня си яде през 3-4 часа а вечерта всякаш повече огладнява.След като го изкъпя вечерта и го нахрая към 8:30-9 се събужда към 1 да яде после към 3 пак и към 6 също ... а вече е на 19 дена и нощото хранене трябваше да го разредим  newsm78 В началото беше много добре и си спинкаше доста вечерта ама сега какво му стана не знам  Confused

Препоръчайте ми някакво мазило за раширени вени и спукани капиляри ,че положението е много зле.Имам чувство че се увеличават с всеки изминал ден ,а уж след раждането изчезват  Thinking

# 34
  • Мнения: 454
Ели, благодаря за темата!   bouquet Пази се и почивай колкото можеш - къщната работа, освен че няма да ти избяга, няма и свършване.
Чоколина, браво на Лора. На нашето контролно теглене на 20-тия ден, беба беше качила 450 грама.

# 35
  • Мнения: 98
Да ви препоръчам за коликите и масло от копър (пробиотик) Бонисан, облекчава, аз го редувам с Лефакса защото не са капки, а пробиотик  Peace baby_neutral

# 36
  • Мнения: 103
Ели, благодаря за новата темичка. Да са ни здрави бебчетата.
Честито на новите мамчета.
Как почиствате нослетата на бебчетата?

# 37
  • Мнения: 30
Един път на ден пръскаме в нослето Sterimar

# 38
  • Мнения: 345
Някой знае ли за детските искат ли се доходи и какви точно документи се подават?

# 39
  • Мнения: 2 965
Еха, честита ни темичка  Hug
Ели,   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 2 901
Честита тема - със спокойни и усмихнати бебета да се хвалим в нея!

Моето кукле от вчера се усмихва съзнателно!!!  Hug Естествено, на баща си и на голямата си кака. Мен - кучета ме яли. Аз съм за кърмене, утешаване, подсушаване, да не съм за забавления  Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 1 740
Да се запиша и аз макар, че ми е страшно трудно да ви изчитам, а сега даже мъжо ми помага...не знам като почне работа, но пък може да се нагодим до тогава.

От утре почвам пак антибиотик Sad пуснах урина и имам инфекция....пфуууу, а в болницата ми хакнаха два вида, как така не я предотвратиха.....ужас направо и хайде още най-малко осем дена отлагаме кърменето, а аз вече много се уморявам от това цедене.
Педиатърката мина днес....мисли, че може би го хваща жълтеница и предложи ампули глюкоза и вода, ама аз бях чувала, че ги отричат....та сега се чудя какво да правя....сигурно вече сте обсъдили въпроса де, но ако някоя от вас даде акъл при изкуствено хранене как е процедирала и е дало ефект.
Към ЛЛЛ. Бебе Боян се роди на 21 август, но заради усложнения от нормалното му раждане не можахме дори да се опитаме да се кърмим и ме почнаха с лекарства и ми забраниха да го кърмя. Сега още осем дена най-малко няма да можем т.к. от утре пак съм на антибиотик за седем дена. Опитвам се да се цедя на всяко негово хранене, но си признавам, че ми е трудно и пропускам някой, когато съм много уморена или той плаче и трябва да го гушкам. Страшно ми е гадно как хвърлям кърмата, но няма как. Докато бях в болницата събирах на цедене по около 70/80 мл от двете гърди, вкъщи нещата зазляха...може би като ефект от умора, лекарства и притеснения. Млякото ми вече е бяло и по-рядко в сравнение с това което цедях в болницата -  жълто и гъсто. Ще се боря с цеденето, но въпроса ми е от тук на къде след това, когато свърша хаповете.....как да процедирам след повече от две седмици изкуствено хранене....въобще как да започна .....да цедя и давам от бутилка, кога да се пробвам, как да преценя колко добавка да давам т.к. явно няма да му стига от мен, като гледам по колко цедя сега???? Въобще ако има някаква схема как се минава от изкуствено към кърмене - мислех си може би да го сложа на гърда след като съм подърпала малко с помпата да тръгне и докато той още не е много гладен, че тогава е направо истеричен. Да видя какво ще направи и после освен да цедя и дам с бутилка. Но пък направо не знам как после да преценя колко и дали да давам добавка  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Лошото е, че това предполага, че скоро няма да имам никакъв нормален режим на хранене така и направо не знам дали ще ми стигнат силите, че и без това още се боря с последиците от раждането. Благодаря предварително за помощта.

Хайде момичета, ще се мъча да ви следя, но още съм като в небрано лозе, а бебо всеки ден се държи различно.......

# 42
  • Мнения: 2 092


Асти, позволих се да те цитирам, та да е в червено въпросът към ЛЛЛ!
Изтрих го, да не се повтаря. Не можеше ли да ти изпишат АБ съвместим с кърмене?  Confused

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 18:19 от mama irina

# 43
  • София
  • Мнения: 1 740
Ми аз взех, че го редактирах, че съм се объркала с кода и като публикувах го видях, но нищо...два пъти да има натъртим Simple Smile

# 44
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
За съжаление пак съм с въпрос към ЛЛЛ, малко притеснена:

Бебо както писах в другата тема е на 2 седмици и от самото начало сме само на кърма (като изкл. първите 2 дена в болницата). Не ми е много обилна, не тече на струи, дори не я виждам, но бебо си суче, пълни памперси и наддава, затова горе долу бях спокойна. Обаче вчера стана нещо странно- докато сучеше на дясната гърда, изведнъж започнах да го усещам по-различно- без мравучкането, все едно суче напразно, едно такова изсмукващо усещане, не знам как да го обясня. Все едно чак до краката стига и е неприятно. Малко след това повръщах много (не знам дали има връзка и от какво беше), бях много зле и се наложи едно хранене с АМ, защото нямах сили да кърмя (бях и  обезводнена, но не можех да задържам дори вода). Поспах и през нощта го кърмих отново. Днес обаче и н двете гърди усещам това, което описах по-горе- не е познатото боцкане и дърпане, а все едно "празно" сукане. Като вакуум. Чудя се дали не ми спира кърмата. Какво е усещането при спиране/празно сукане? С помпата от едната гърда нищо не изцедих, от другата капки. Бебето си суче на всяка гърда поне по 30 мин, чува се гълтане, но не съм сигурна дали и колко поглъща. Не знам дали стана ясно, но възможно ли е да спир кърмата само след 2 седмици и има ли начин да я стимулирам? Днес и памперсите са ни по-малко и по-често иска да яде Sad

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 19:52 от Пипи2013

Общи условия

Активация на акаунт