Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 584
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 334
При нас проблема на очичките е, че едното е по-отворено от другото, а не кривогледство. Клепача на едното е затворен доста повече от другото. За това нищо не съм чела.

# 676
  • Мнения: 63
Лепенки на пъпа сме слагали с каката. Бяха няколко, 4-5, не помня... Всяка следваща слагахме след като падне предишната и така докато пъпчето се прибере достатъчно. Не помня да е стърчало и с лепенката. Нали го притискаме навътре преди да я лепнем  Rolling Eyes
Пипи, исах да ти кажа, че всичко ще се нареди, че ще се нагодите един към друг, че ще намериш начин да се организираш..., ама моя бебо се разпищя  Laughing Не се депресирай  Hug

# 677
  • София
  • Мнения: 1 740
Пипи просто много ти плачка детето....една вечер моя да помрънка повече, което няма нищо общо с това което описваш ти, и аз съм му сърдита цял ден на дребното, че не съм се наспала. Не знам направо при теб как е тогава и как няма да те хване депресията.....макар и спокоен моя дребен, пак ми е ясно, че живота ми вече е различен. Дано най-после премине този период при вас и да вземеш повече да си почиваш и да му се радваш на детето, а не само да го успокояваш. Много добре, че мъжа ти помага, че има мъже не ги интересува, нали са били на работа и си мислят, че ти цял ден спиш и си почиваш докато ги няма Simple Smile

Уф момичета и ние летни бебета уж имаме.....егати времето, добре че не накупих много летни дрешки, че то както си откарах и почти до термин ( а не както си мислех, че по-рано ще раждам) направо сме си в есента да не кажа зимата. Много кофти......сега зимно време иде и не знам как ще излизаме по разходки, че аз съм толкова зиморничева и толкова не обичам да ми е студено, че направо.....май ще го изкарвам на терасата пък аз ще стоя вътре на топло Simple Smile ама как ще свалям кила така......аз имам най-малко 10 да сваля, а много искам и 15 да ги направя ама хич не обичам диетите...така се надявах поне 5 да сваля от самосебе си като се прибрах от болницата, но ето че месец мина, а кантара не мърда.....хич не се харесвам и нищо не ми става. Виждам все за 90 дневната говорите...аз не съм я правила, но не знам как ще се справя да я спазвам и да приготвям, като не всеки ден имам време да готвя.....ще я погледна де да видим дали мога да я спазвам, но си давам още месец отсрочка.....а да кажеш, че много ям...е днес съм на парче козунак от сутринта, че дребен не му се спи и иска внимание и в моментите в който спеше аз гледах да чистя за утре...

# 678
  • Мнения: 2 653
Ами поради причината с готвенето май ще отложа диетата. Другите дни става горе-долу на ресторант и у дома без готвене. Обаче бобения ден няма как. Ядохме онзи ден боб в ресторанта до нас, ами отврат. Вече и царевица няма. Освен ризото, но моят мъж пък не яде особено ориз. Даже в последните два дни съм си почти на глад. Като се замисля оная вечер ядох последно нещо по-сериозно. Май ще мина на кисело мляко с разни овеси и трици, и плодове и ядки а корем. Пък вечеря и обяд каквото дойде.

Аз започвам сериозно плануване на кръщаването на децата преди да е станало прекалено студено, че едва ли отопляват църквите през зимата.

Пипи, със сигурност този ревлив период ще мине. Просто трябва да се съхраниш през това време. Приемай нещата от веселата им страна. Сигурна съм, че този съвет звучи тъпо на пръв поглед. Обаче, колкото повече се нервираш, толкова по-зле ще се чувстваш. Излей си душата с едно реване на ден, да ти олеква, пък после се усмихни на човечето и му се радвай! А както ти казаха и по-нагоре, радвай се, че мъжът ти помага. Всъщност децата растат толкова бързо и всеки период им е уникален. В една тема в клюкарника видях следното:
"Радвайте се на суматохата покрай децата. Помислете си, че след има-няма 10 - 15 год. по това време те ще са "навън", ще учат на друго място или ще живеят отделно. Тогава ще ви е тихо и спокойно. Но дали ще ви харесва кроткия, подреден живот? Че ще ги мислим винаги е ясно.
Ето ни сега със Скъпия - той с ракия и мезе, аз с червено  Crying or Very sad  вино. Чули сме се с детето. Мълчим си на различни теми.
"

# 679
  • София
  • Мнения: 2 901
Лепенката на пъпчето трябва да се сложи след като се прихлупи кожата от двете страни на пъпчето отгоре му, иначе няма списъл - не го покриваме само за да не се мокри.

Искам да кажа, че моята кукла с всеки изминал ден се променя - някак... зрее си детето. Смеем си се с нея, от време на време, като й заговоря докато я кърмя, и тя се усмихва и после прави една срамежлива физиономия, вече много "говори", да не говорим, колко време може да будува и да стои полегнала полулегнала-полуизправена върху една възглавница на спалнята ни - да ни следи как се движим, да разглежда разни предмети наоколо, да е в добро настроение. Току подвикне "еййй" - като пъдарин. Е, не е с часове, но е бая минути. Ей ме на - пиша с 2 ръце в момента. Растат децата. Преди малко извадих съвсем бебешките играчки от каките - дрънкалки с нежни шумове (щото нали знаете какви има също, бррр) и ще ги изпера да са й готови като им дойде редът тези дни/седмици.

Днес си я возех до и от консултацията с хирурга, гледах си я до мен, говорех си й, та я смуче биберона и гледа умно ококорено, па взе че заспа. Аз й споделих, че е добре да не бърза много с растежа, че както е тръгнала, утре ще ме кара дъвка на й давам и музика да й пускам.

# 680
  • София
  • Мнения: 1 110
Момичета, чувате ли къркоренето на коремчетата на вашите бебета? В последните минути Миа е на шезлонга и дреме, аз на половин метър разстояние от нея и чувам как й къркори корема. На нея явно това не й пречи, но направо звучи зловещо...  #Crazy
Освен, че споделих, че чувам "акането", сега и това, явно ще си имам "шумно" бебе.  Joy

Моята бебка също стана много комуникативна вече. Смее ми се много често, дори при кърмене, пуска, ухилва се и пак захапва. Направо да се разтопиш. С братята бях все толкова изморена, че направо нямах сили да се радвам на всяка тяхна усмивка, гукане, риткане. Сега е друго. Но, когато детето е спокойно е така, ако все реве... ще пея други песни.

Пипи2013, наистина  живота ти вече е променен завинаги. Вече си мама. Това остава завинаги. Децата ни ще са ни деца, колкото и да пораснат, а ние да остареем. Но какъв е иначе смисълът? С мъж ми си говорехме един ден, че ако ги няма децата няма да има в един момент за какво да си говорим като се търколят годините. Започнах да звуча като баба ми...  hahaha

# 681
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

ЛЛЛ, пълненето на памперси като факт сам по себе си означава ли, че бебето се нахранва достатъчно? И наддаването на кг.? Как да разбера, че ми е достатъчно кърмата? Пак започнах да се съмнявам. Започва да суче и на 5-тата минута се дърпа, става нервна. Мисля, че има закачено езиче-"цъка" докато суче, нервничи /е, не всеки път/. Но това може и да е от колики и от недостатъчно кърма. Срещу коликите нищо повече от гушкане не мога да направя. Със закаченото езиче, ще се справим след месец. Но, ако е от глад?

Здравей elliee,
Ще си позволя да цитирам поста на Ivy към gretalinka http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=794126.msg28837423#msg28837423

Цитат
Ориентир дали получава адекватно количество кърма могат да бъдат следните показатели:
- да има поне 5-6 добре напишкани пелени с безцветна или бледожълта на цвят урина;
- до 6-тата седмица да се изхожда поне 2, но не по-малко от веднъж дневно, поне колкото монета от 1 лев (меко, кашесто); около и след 6-тата седмица може да продължи да ака няколко пъти дневно, но за бебе, което е на изключително кърмене, това може да бъде и веднъж на 7-10 дни.
- да има влажност в устичката - лигички, слюнка, балончета или просто вътре лигавицата на устичката да е влажна;
- да има добър тургор на кожата (когато с пръст леко притиснем бузката, кожата избледнява, а когато отпуснем пръста си, цвета следва веднага да се възстанови);
- бебето да е жизнено и енергично, когато е будно;
- да наддава;
- педиатъра да го намира за здраво.

Ако всички тези показатели са наред и бебето е само на кърма, следва да получава адекватно количество мляко. Как са тези показатели при вас и приема ли друго освен кърма? Ако да, кога и по колко?[/color]

Дали тази информация е ориентир за теб? Какво те навежда на мисълта, че има къса юздичка на езика? Как усещаш зърната си? Дали е преглеждана от специалист за това? Колко кърмения имате за денонощие? Използвате ли залъгалка?

Ако бебето цъка, това показва, че не може да направи добър вакуум. При това положение можеш да обърнеш повече внимание на това бебето да поема по-дълбоко гърдата, както и по време на самото да има плътен контакт между теб и бебето ти - корем срещу корем, а крачетата на бебето да усещат упора - можеш да ги придържаш с ръка. Ако имате трудности с позата и засукването, може да е да добра идея да посетиш някое от следващите събития на Ла Лече Лига и да обсъдиш позата с някой от нашите консултанти. Всички събития на ЛЛЛ са безплатни, а програмата можеш да видиш тук http://lllbg.org/meetings/

Обичайно е бебета с възрастта да станат по-опитни в кърменето и да успяват да се нахранят за по-кратко време. Винаги можеш да предложиш по-често кърмене, ако се притесняваш, че не получава достатъчно кърма.
Относно нервността по време на кърмене, можеш да обърнеш внимание на тази статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0 и след това можем да я обсъдим допълнително. Може да обърнеш внимание дали бебето не изпитва някакъв дискомофорт в устичката си и за това да се дърпа от гърда.

Надявам се информацията да ти е полезна.  Hug


  bouquet


 
ЛЛЛ, с категоричност мога да кажа, че урината и е бяла, за брой пишкания не мога да кажа, нямам идея в един памперс колко пъти се изпишква. Има минимум 2 изаквания на ден, като броя само тези с приемливо количество  Crazy Има лигички, наддава. По мои мерения този месец ще е качила около1400гр. Изключително на кърма сме. Дори вода не давам. Но пък си мисля, че ако това е при недостатъчност на кърмата, при достатъчност би наддала още 200гр. примерно. Не че е нужно, дори мисля, че не е. Просто не ми се иска да се чувства гладна. Вечер настава едно нервничене при хранене и дърпане на циците по 3 часа. Те естествено нищо не пускат. Ама това е всяка вечер, не вярвам да е все скок в растежа.
Изключително ми е важно, ако може да ми дадете аргументи за недаване на вода. Настояват бабите, ЛЛ и кой ли още не. А аз само обяснявам, че не е задължително /защото така съм чела/, но не мога да се аргументирам. Изглежда си добре детето, но може и с даване на вода да си изглежда добре.
Късата юздичка е мое предположение, след 3-я месец ще я прегледа специалист.
Цъкането е при нервниченето, дърпа се, не иска /а не че не може/ да засуче. Изобщо на какво може да се дължи такова поведение? Възможно ли е да не е реално гладна? Аз предлагам гърди при всяко приплакване. Не  винаги разпознавам защо плаче. Embarassed Понякога, когато е суха, гушната, наспала се и според мен нахранена и плаче, си мисля, че може пък да не е реално нахранена. А според близките ми преяжда. Факт е, че когато повърне се усмихва.
Храни се изключително нережимно. Ден с ден няма еднакъв.


Здравей elliee,
Предполагаш, че бебето ти ще е наддало около 1400гр за месеца и ти се притесняваш дали всичко е наред.  HugКато повечето майки и ти се стараеш да дадеш максимума от себе си за своето дете и наистина чудесно, че се стараеш да откликнеш на нейните потребности. Всяко наддаване над 700-800 гр. на месец е чудесно. Дали едно дете ще наддаде 1400гр или 1600 или 2кг. зависи от индивидуалните потребност на неговия организъм. Ако суче ефективно, на поискване, здраво е и се развива нормално за възрастта си, то би наддавало със своя си естествен ритъм.

Нервниченето вечерно време е характерно за доста бебета – понякога може да се дължи на повече газове в коремчето, друг път е начин за разтоварване на събраните от деня преживявания, а може и наистина да е скок в растежа или кърмене на куп(много чести кърмения през кратък интервал от време, след което може да направят една по-голяма пауза от сън)

Относно водата – в кърмата има около 75-80 % вода, но вода, в която са разтворени и много хранителни вещества, микроелементи, незаменими аминокиселини, антитела и др. Всеки път, когато бебето суче, то получава не само вода, но всичко това заедно с нея. Даването на вода допълнително на бебето запълва стомахчето с течност, която не носи калории, а в този ранен етап бебетата се развиват много бързо и се нуждаят от всичко, което гърдата може да им предложи за растат и да се развиват. Даването допълнително на вода на бебето през първите 6 месеца носи риск от не достатъчно наддаване, не ефективно и достатъчно често сукане. СЗО, както и Българското Министерство на здравеопазването препоръчват изключително кърмене през първите 6 месеца от живота на бебето, и това изключва даването на вода. Нещо повече самите педиатри със закон за задължени да насърчават майките да кърмят изключително своите бебета през първите 6 месеца:
Извадка от Медицински стандарт Педиатрия :
Цитат
“..В рамките на профилактичната и промоционалната дейност общопрактикуващият лекар или специалистът педиатър проследява физическото и нервно-психическото развитие на детето, като:
а) дава необходимата информация на майките за рационално хранене на кърмачето и полага всички необходими грижи за изключително кърмене през първите шест месеца и максимално продължително естествено хранене;...”

Когато на бебето не се предлага вода е важно да суче на поискване, за да може да си осигури нужните течности за организма. Един от показателите, дали бебето получава достатъчно вода чрез кърмата е урината - да е светла, без мирис, да има бебето лигички, влажност в очите – нещата, които вече обсъдихме. Може би тази статия ще е интересна за твоите близки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

Ако се съмняваш за къса юздичка може да обмислиш прегледа да е по-скоро, за да могат да се вземат нужните мерки(обичайно клипването/срязването се прави по-рано, докато въпросната юздичка/ципа все още не е кръвоснабдена) Предвид това, че бебето наддава добре, ти не споделяш да имаш разраняване на зърната (което е обичайно при къса юздичка) е възможно, дори да има къса юздичка, тя да не създава проблем.

До колкото разбирам бебето се дърпа от гърда и е неспокойно по време на кърмене. Би ли описала малко по-подробно какво се случва по време на кърменето? Това на всяко кърмене ли е или в определен период отде деня? Как усещаш гърдите си преди кърмене? Как повръща?

Много майки предпочитат да дават на бебета си да сучат винаги, когато са неспокойни. Това ги успокоява в повечето случаи, а и по този начин не се налага да се гадае, защо точно плаче бебето. Не винаги можем да знаем дали бебето изпитва някакъв дискомфорт, дали е гладно, жадно, дали му се спи, пък не може самичко, дали просто иска да се гушне на топло при мама да се утеши защото се е уплашило....и т.н. Много майки свикват да не се замислят за тези въпроси, щом бебето се успокоява с кърмене и щом е здраво, щом се чувства добре когато е гушнато.

Кърмата е естествената храна за бебето и то няма как да преяде с нея. Peace Тя се усвоява бързо, лесно и пълноценно от организма и всяко сукане на бебето му дава възможност да достига до повече порции до ценни хранителни вещества, аминокиселини и антитела...Ако се случи да приеме повече количество, от колкото коремчето събира, вероятно ще върне излишното. Връщането на известно количество кърма след кърмене също е естествено и се дължи на незрелостта на храносмилателната система. Добра идея може да е да се опитваш да я оригваш по-често. Оригването може да става и по време на кърменето, ако стане неспокойна – можеш да прекъснеш кърменето да я оригнеш и да продължите пак от същата гърда, ако не е приключила с нея.

Надявам се информацията да ти е полезна.

  bouquet



# 682
  • Мнения: 438
Днес педиатърката ми каза, че имаме къса юздичка. Аз имах някакви подозрения, но тайно се надявах да не е така. Каза ми да правим корекция след  5-6 месеца при зъболекър newsm78 (аз си мислех - хирург) . Та сега се чудя неможе ли по - рано и кой доктор да търся, че да го направи с лазер. Тук в нашия град надали ще намеря, а в София съвсем незнам при кого да отидем. Ако някой може да ми помогне с инфо ще съм благодарна. Сега се чудя отвръщението му към биберона дали и то не се дължи на този проблем?  Вече повече от месец все го тикам и той е все изплют Tired
А и да питам мамите, чиито бебчета са в самостоятелна стая с какъв бебефон ги следят?  Има ли смисъл от видео и как, по точно къде ги кърмят  ? Ние сега се кърмим легнали на спалнята и той заспива там, изчаквам по - дълбокия сън и го слагам на неговото легълце, а когато го преместя в детската, това означава само да тичам от стая в стая ли? Някак си не мога да се пречупя още, а се налага да бъде изместен. То накрая и аз ще си взема едно легло под мишница та и аз в детската Simple Smile Няма да се учудя и ако таткото ни последва в дядовата ръкавичка  Simple Smile

# 683
  • Мнения: 69
Абе смогвам да чета, ама нещо едвам намирам време да драсна някой ред.
ДА се похваля.че качих снимки и аз, и да поздравя сладките бебоци  newsm32
Чувствам се като парцал, спя не повече от 4-5 часа сумарно  #Crazy, кърмим се на 2,5-3 часа в повечето случаи едновременно, те така заспиват и аз като река да ги оставя рев, вземам ги пак за да ги успокоя и после ги оставям и те минали 2 часа. Докато мина през 00, да пия вода и ако не е ревнал някой да хапна. Тази седмица и баткото си беше в къщи че кашля и цирка беше пълен  Crazy
Добре че татито помага, той е шеф готвач сега, аз само заготовките правя когато мога.
Как ги оставяте сами да си заспиват? то единия все ще се разплаче  #Cussing out
Ставам че ме викат, когато мога пак ще пиша

# 684
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Вчера бях на педиатър. Най-после да си намеря такава, която да ми каже каквото искам да чуя!  Simple Smile
Изключително за кърменето, няма нужда от вода, ще захранваме 5-6 месец и не с плодов, а със зеленчуков сок. Кърмим на поискване и каза нищо да не променям, да продължавам като до сега. А и за жълтеницата се изненада за глюкозата, каза че нямало смисъл, минава с кърмене. А не, както ми казаха, да спра кърменето. Аз това може би съм го чела някъде и така си бях решила, но исках и медицинска подкрепа. Следващият път ще водя бабата да чуе, че се изпокарахме за тая вода. Бебека официално е 5580гр. и наистина е наддала около 1400гр., което даже и се стори доста.
И за коликите-беше скептична, че нещо ще помогне/което и ние си знаем/, каза да не прекаляваме и даде пример с една мама, която е давала какво ли не /и явно е прекалила/ и в акото на бебето се е появила кръв. Та ще разредя Лефакса и като свърши няма да давам нищо.
Прати ме на ортопед, но не го хванахме и в понеделник ще отидем. Дори сме били закъснели. Изобщо съм доволна! Освен, че валя цял ден, но пък каза, че бебетата трябва да излизат и в такова време-по 2 часа на ден. И като се прибрахме и нахранихме, хукнах на разходка. Crazy На беба нищо и нямаше, но аз умрях от студ, вали, с една ръка държа чадър, с другата бутам количка и се чудя как да заобикалям локви и да друсам по тротоари, ам си надвих на ината. Laughing
Вечерта пак ме дърпа до 12,30. Дано са колики, че не издържам. Прави ме леш.

# 685
  • Мнения: 454
Добро утро  Simple Smile
Аз от липса на сън не мога да се оплача. Бебка си спи през нощта. Много рядко се събужда гладна, обикновено си прави 6 или 7 часа пауза. Мъчи я обаче хрема- нослето й е пълно и действам с аспиратора, и Стеримар по няколко пъти на ден. Питах педиатърката за капки, защото е така вече  десетина дни, но според нея нямало нужда, да продължавам да пръскам със спрея.

Обсъждате бащите как гледат бебетата. Аз не очаквах, че ММ толкова добре ще се справя и с такова огромно желание ще я гледа. Много по търпелив е от мен. Когато плаче от колики я гушка, разнася я, говори й. Ако съм много уморена вечер, понякога заспивам рано. Той я приспива, сменя памперса, храни я. Страхотен помощник е!

Кошът на количката й умаля  Laughing Още три пръста и няма да мога да я натъпча вътре. Пуснах я за продажба и сега оглеждам за варианти с по- голям кош.

# 686
  • Мнения: 143
Привет мами,
пак пропуснах сумати странички.Бебка вчера направи 1 месец.Във вторник бяхме при педи да се мерим ,че нали не бяхме наддали нищо в началото и се оказа ,че със смесеното хранене е качила 630 гр. за една седмица.Наваксала си е и сме много доволни.Олекна ми на душата.Бубка е много добре,много е спокоиничка,папка,спинка,кротушката на мама.
За мъжа да споделя,много ми помага.Само дето на сватбата му се падна късметче ,че ще сменя памперси ама още нито един не е . Grinning Но пък това да ми е проблема,става през нощта буби като се размрънка за да може iи аз да поспя малко,двамата са големи скици само като й каже две думи и веднага му се усмихва,любов са голяма.  Flutter

# 687
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Аз мога да кажа нещо по темата за маслено зеленото ако. И ние го имаме. Значи, имала е зелено понякога в най-късния вечерен памперс, докато имаше колики (може и още да има под този Лефакс, но не си казва). Пасле, когато преди 2 седмици започнах 1 антибиотик, а с него и пробиотик, акото й стана маслено зелено - просто цвят, който не можеш да не наречеш така. За 2-3 дни, после пак по 1-2 пъти дневно. Антибиотикът ми отдавна свърши, този цвят ако се появава още тук-там без зависимост... Странно. Ето - искаше някой да каже нещо за това ако, и аз нищо не казах. Пуснах тема в подфорум Кърмене - никой не отговори, такъв игнор там не съм преживявала. Пуснах и запитването тук в темата като въпрос към ЛЛЛ, конкретно за цвета питах, като съобщавах за обстоятелствата - и консултантът така ми отговори, че нищо не каза точно по темата за акото, ако щеш вярвай.



Coming 2 life,
Съжалявам, че не сме успели да ти намерим подходящата информация.  ooooh!Ла Лече Лига предоставя само информация и подкрепа свързана с кърменето, захранването и отбиването. Очаквала си да разбереш точно на какво се дължи маслено зеленото ако. ЛЛЛ Консултантите по кърмене нямат право да дават точни диагнози, тъй като ние не сме лекари, а и да сме, не сме вашите лекари. Ние предоставяме информация, такава с каквато разполагаме към момента, а преценката на какво се дължи едно или друго състояние на бебето е на майката и на педиатъра на бебето.

Надявам се, че към момента нещата при вас вече са наред. Hug


  bouquet

# 688
  • Мнения: 63
Хъм, и аз да се оплача малко - утре с майка ми сме рожденички. Мислех да се разходим до манастира, да хапнем навън... абе, да не ми се налага да готвя и да чистя, а да разпуснем. Обаче някои роднини предвидливо се обадили да питат дали ще празнуваме и майка ми ги поканила.  ooooh!
Аз обичам гости, компании..., но сега не се бях настроила.
Поне бебчо ме пощади и ми позволи да поизчистя, че даже и сготвих днес. Ще ядат претоплено утре  Mr. Green

# 689
  • Мнения: 114
Добро утро момичета   bouquet

Днес като гледам поне е слънчево и ще се излиза  Simple Smile

Три дни госпожицата си беше махнала сама нощното хранене и спеше по 7 часа и вече всичко свърши тъкмо си мислих, че вече ще се спи ама не  Crossing Arms
Вие с какво завивате бебоците вечер като ги сложите в легълцата  newsm78 на Дари винаги са и студени ръцете вече се чудя дали не е прекалено леко облечена в стаята държа да е около 22 23 градуса.
Вчера дали и се събират 3 4 часа сън за целия ден на почивки задреме за 10 15 минути и се ококори
нищо не можах да свърша.
Gardenia Честит рожден ден! Малко неприятна ситуация се е получило.....аз още не мога да си представя да посрещна гости вкъщи, но и на мен освен мъжо никой не ми помага.....Все пак весел празник   bouquet
Хубав ден

Общи условия

Активация на акаунт