Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 541
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 114

За акитата - кашесто не е ли нормално, какво са акали бебетата ви до сега?! Дърдонки ли?

МММ и такъв период имаше на всеки памперс по две три дърдонки, но ние сме само на АМ смених го и вече сме с нормално аки

За болничните аз родих 7 дни преди термина изравнителния ми болничен е 55 дни....само не знам колко ми дадоха от болницата като родих та стават 45 дни преди терми този от родилното и сега този от педито 55 дни

# 706
  • Мнения: 609
Винаги акито на беболина е рядко и многоооооо. Незнам как го прави, но рядко пропуска да не го напълни до краен предел, изобщо незнам колко пишка, то как да разбера  Joy Да не говорим, че най- родовно се омазва извън памперса по гръбчето й, особено ако не съм го стегнала хубаво, абе пълно мазало  Mr. Green (на кърма сме)

На прегледа в болницата питах защо понякога й е зеленко, оказа се, че е такова когато прекалено бързо мине през стомахчето храната и има логика. А аз си мислех, че става зелено ако е настинало бебчето.  ooooh!

# 707
  • Мнения: 157
Здравейте мами,
много ми е трудно да ви изчета т.к. влизам рядко, но признавам си правя го при всяко свободно време (а аз нямам много такова в момента Simple Smile )
Исках да Ви питам относно коликите (ако някъде е коментирано вече по назад, насочете ме Pls) - наистина ми е чудно как разбирате, че бебчо плаче от колики, а не от нещо друго?! Ние, например, плачем (обикновено вечер), трудно се успокоява от каквото и да е, а дори да се успокои е за секунди и започва отново рев, рев... и така около 2-3 часа веднъж в денонощието обикновено. Но от друга страна не си свива крачетата като плаче, по което съдя, че не го боли коремчето. Та Вие как разбрахте, че са колики???

# 708
  • Мнения: 454
good_girl_and_mother , започва да диша много учестено, да трепери буквално, свива юмручета, почва да рита или да опъва крачетата...
За усмивките, на мен до скоро изобщо не ми се усмихваше, само на баща си раздаваше усмивки и много се ядосвах  Laughing Обачее ми сподели тайната и вече и на мен се усмихва. Имала си вълшебно копче за усмивки малката- като я натиснеш по брадичката и веднага дава широка усмивка.  Heart Eyes

# 709
  • Мнения: 321
Момичета не знам какво стана, страницата на бг-мамма ми беше блокирана нещо и нито можех да чета, нито нищо Simple Smile
Моя бебо се усмихва или на пердето или на възглавницата.
Вчера той направи 40 дни, не сме празнували, но направих торта и може да се каже, че ММ я омете почти на 80% Simple Smile А времето вчера беше перфектно! Разходихме се из квартала семейно, каката се наигра поне, а бебчо си поспа в количката.
Не знам защо моето бебе не иска да седи в кошара или шезлонг, на ръце обожава и това е!
Понеже бебо е на кърма си ака почти след всяко ядене, т.е на 2 часа и не знам трябва ли да се тревожа.. Кърмя на изреваване, защото то не е искане, а по-скоро налагане на желания, като часовник е - 2 часа макс. вкъщи, а и навън..Снощи направи 4 часова пауза и общо взето от лягане до тази сутрин в 6.30 имам 1 нощно кърмене Simple Smile baby_neutral
Бебо не плаче от колики, плаче за внимание последните дни. Пръцка постоянно, доволно шумно и мъжката.

Днес ще си вземам изравнителния болничен, ще видя за колко дни ще е, ЛЛ го издава.

Откъде да купя ел.люлка? Имате ли лични наблюдения?

# 710
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Пак ще мрънкам. Има ли друго бебе, което да прави като моето - вечер една хиперактивност, сучене от 9 до 12, че  и повече понякога, ама с едно настървение, изяжда ме. Но не е гладна. Това докато я приспивам. Тя всъщност само на гърда се приспива. Къпя я към 8,30 и давам да суче. Но тя не заспива, а нервничи, разглежда, ръкомаха, рита, мрънка. Пак давам гърда и така докато капна. Лягаме си двете и това продължава в леглото. Не издържам, ставам, гушвам я, кокори се понякога мрънка, понякога се укротява. Лягаме пак и пак същата история. Не мога повече така. Пробвам вместо себе си да давам биба-същата история т.е. третира ни еднакво. Иска ми се да са колики, че все пак ще им се види края, но кога...а ако не са?! Снощи се пробвах да я оставя в леглото и /там ток я бие, поне от месец не е спала в него/ пускам и музикалната въртелека и тя почва да се кефи и хили. А уж искам да спи. И това е всяка вечер, без значение как и колко е спала през деня. Чувствам се изморена, безсилна, изнервена. Онази вечер сестра ми я разнася, аз не издържах, заспала съм. По едно време ми я носи, и тя не издържа, а малкото продължава да бодува. Дали не са му се вселили духове...

# 711
  • Мнения: 438
Elliee, сигурно такъв си е режима на твойта беба. Иска да будува и да играй. А като я махнеш от гърдата продължава ли да е неспокойна и да плаче? Аз при моя беборан забелязах, че когато вече не е гладен, а аз му бутам цица започва да прави така. Нервничи, мята се, захапва и когато спра се успокоява.
За усмивките и ние раздаваме такива едни кривички на Heart Eyes воля. Колкото е ревлив, толкова и се усмихва. Изобщо много е емоционален и то в двете крайности.
С това време направо вече незнам как да обличам. Навличам сутрин, че си е студено, после излезем на слънце, той се изпоти и мен ме страх пък да го събличам. И така детето се претопля сигурно. През ноща му е студено, ръчичките все ледени. На каква майка е попадннал горкичкия Mr. Green

# 712
  • София
  • Мнения: 1 110
elliee, и ние сме същата картинка. Ако я кърмя в 18ч дремва един час и после се започва будуване, къпане, сукане, носене, рев, разглеждане, гукане, усмивки, пак рев, и така до към 00ч. Понякога заспива даже в 1ч. Снощи заспа по-рано, към 23ч, но това си беше изключение. Моята пък не иска и да суче в такива нервни периоди. Последно сукане към 21ч и после не можеш да я накараш. И бибата плюе или я дърпа нервно и тя сама си пада. Явно режима ще им е такъв на децата. Денем е душичка, а вечер се превръща в дяволче. А тогава си имам ангажимент и с батковците и малко нанагорно ми идва, но какво да се прави, дано отмине.

fiona, аз взех чувалче за количката, че нямам "капак" на зимния кош. Вътре в чувалчето в най-люта зима предполагам че ще е в някакво космонавтче или якенце и панталонче. Засега й обличам един суитчър ватиран върху дрешките, с които си е вкъщи и шапка и завивам добре. Вчера й беше топло така, но времето е много променливо и не успявам да преценя добре.

# 713
  • Мнения: 2 102
Добро утро! Днес бебка става на 2мес.! Кога мина това време, нищо не разбрах?!  Mr. Green
Оф, искам да пиша на всички, но забравям какво съм чела  Blush

elliee  нормално е вечер да са превъзбудени , нормално е и да сучат често/ на куп/. Моята и не суче ами само захапва настървено , пуска и реве . И се носим по цяла нощ. В22ч. започва едно гукане, говорене, смях с глас и направо иска да играе.Има нощи от 3 до 5 - същата игра, като се опитаме да я приспим- започва рев. Вече съм съвсем сигурна , че е с обърнат режим. Не , че през деня не реве или пък спи. Спи по 10-15мин. колкото да вляза в банята. Ако сме навън може повече, обаче с баткото е трудно. Той е много самостоятелен за домашните, но някак не мога да го оставя пък аз да отида навън с бебето. Вчера само го взехме от училище и се прибрахме и тя се събуди , спа 5-10 мин. в количката. Мога да излизам с нея само сутрин , но то вече е студено.
Единственото , което правя е да не я къпя вечер, че се разсънва след баня и има още повече пауър и за игра и за рев  Mr. Green Къпя сутрин или преди обед след като напълни пампата, че напоследък чак по гърба има   Crazy
 При нас май ужасния и почти непрекъснат рев ще се окаже , че освен от колики е и от зъб.И като знам на баткото колко трудно никнеха, ми е ясно какво ме чака. Както се казва- винаги може и по-зле да е! Поне залъгалка да приеме.  Не иска дори да я захапе  Crossing Arms
И още нещо, което видях и чух за пръв път- плаче и се смее едновременно  Crazy Народна актриса, няма такъв цирк  hahaha

ymemansi много се смях на мъж ти- "като" живо било  Joy Joy Joy

fiona  с баткото и космонавт и чувалче ползвах. Беше много студена зима. Сега мисля пак така.

# 714
  • Мнения: 127
Здравейте, аз отдавна не съм писала. Гледам говорите за развитието на бебчетата, моя юнак си гука, хили се на почти всичко ново, което види едни беззъби усмивки се раздават особено като му говоря и е на кеф не спира. Напоследък като го слагам по коремче почти се преобръща, но не е заради това, че е видял играчка а от яд, че е по корем голямо мрънкане пада ама аз настойчиво го държа докато не ревне  Simple Smile. Вече нямам търпение да почна да го слагам да си посядва Simple Smile което между другото не знам, кога трябва да се слагат вече поседнали и подпряни newsm78. В последните няколко вечери му давам чай през нощта, защото му давах с едно хранене повече, от колкото е препоръчително на кутията (ние сме на АМ) и последно за месец и половина като го теглеха беше наддал много та трябваше да намаля по - рано яденето ама... той пък си се кефи на чая и въобще не му дреме какво ще нагъва чай, вода, мляко всичко се поема като в бездънна яма Laughing, само дето сега се буди в 2 и в 4 часа и тъпчем чайче и пак си заспиваме, даже от две сутрини с усмивка се буди човека (това е голям напредък при нас). За акането няма да споменавам, че ака на два дни веднж в промишлено количество, хем давам биогая, а за цвета няма да споменавам, че нормално ако не съм виждала от втория му ден живот  #Crazy от тея млека цвета му е все зеленикав сега вече има напредък стана средно мъжду зелено и горчица  Crazy.
Да ви питам как си обличате бебоците в това време, аз вече почвам да се чудя какво да му сложа, то хем топло с вятър или пък студено и като излезем хоп слънце изгрява. Снощи имаше пъпчици по коремчето явно го претоплих  Sad
И друг въпрос като къпете, колко градуса правите в стаята, ние все гледаме да е топло към 26 С става и това е, но такъв рев реве като влезем в спалнята направо се чудя от студ или от инат, че е излязал от банята  newsm78. Да се похваля за заголването, може да се каже, че не сме се старали особенно, но пък човека вече е готов и то без рев  Crazy със всяка баня малко по - малко го дърпахме пишлето и аз със сутрешнато миене го дърпах да го чистя и сме готови, сега баща му вечер го дърпа да го измием хубаво, че мен ме е страх чак толкова да заголвам  Flutter

# 715
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
За обличането- ние май сме най-леко облечените- вчера на разходка само по памучен гащеризон, даже го отвих, че беше егати слънцето. Но зимният кош е с покривало и на завет.Шапки не слагам, само на излизанията в по-хладно време с кенгуру му слагаме ватиран космонавт с качулка. Или ще го простудя,  или ще го каля добре това дете  Laughing

Да питам за бебетата на  кърма- на колко часа се храните? Ние сме уж на поискване, но точно като часовник на 3 часа, както каза някой- кърмене на рев Simple Smile Само че като ядем по час и реално имам макс 2 часа пауза. Случва се и по-рано да си поиска. Нощем е пак така, заспива към 11-12 и се буди към 1-2 и после към 5-6. Иска ми се поне по 4 часа да прави паузи, кърмата ми май се е увеличила, гледам го, че повечко преглъща, а и един път се изцедих след близо 5 часа пауза и изкарсах 100 мл, без да е докрай- значи поне 120-140 щеше да е. Мисля, че е ок, макар че никъде не намирам колко ядат кърмени бебета, а всяка АМ е с различни грамажи.

Та някакви трикове за удължаване поне на нощния интервал? Аз си мисля да му дам преди лягане АМ в по-голямо количество (не знам вечер колко кърма имам) и после да се изцедя, за да не влияе на лактацията.И той ако е заситен добре може пък да изкара повечко...решила съм още 2 дена да му дам и ако все така се буди на 2-3 часа, да пробвасм така, макар че ще ми развали гордостта, че от 2 седмици е само на кърма без вода дори, като по учебник на ЛЛЛ сме  Laughing

# 716
  • София
  • Мнения: 550
Здравейте, мами!

И ние почти нямаме режим.. Confused Единственото.,което успях да постигна е вечер да заспива за пет часа .Значи започвам да я къпя в седем, след това хранене до към осем, мятам я на спалнята, затоплям стаята, пускам й на лаптопа звук от сешуар, слагам залъгалката в устата и заспива почти веднага..Откарва си така непробудно до към един,два часа ..Така мама има време да вечеря и да гледа всички бози по ТВ-то.. Blush Много съм доволна, дано така продължава...През нощта се буди на два часа, посуче малко и заспива, но като се ококори в шест вече наистина се е събудила..През деня вече един с един ден няма..Но като,че ли коликите понамаляха..Когато много плаче и се свива я слагам да легне и й помагам да освободи газовете, като и свивам крачетата и й повдигам леко дупето, това отново на фона на звука от сешуар.. LaughingМного релаксиращо й действа..

За олбичането и аз не знам, все още ми е трудно да преценявам, но като й се запоти тиквето, значи съм я претоплила, а при нея личи -има мноого коса.. Joy

# 717
  • София
  • Мнения: 461
Привет и от мен:)

fiona, ние имаме нещо като режим.. от болницата си ги бяха свикнали на 3 часа хранене и горе долу го следваме, но примерно ако заспят, не ги будя,за да ядат,а ги оставям сами да си поискат,а и сега като поотраснаха почват да удължават паузите на 3:30-4 часа между храненията. Снощи единият юнак пропусна изцяло нощното хранене - хапна в 21:30 и после чак в 6 се събуди,напрво ми скри шапката:) другия аз го поизлъгах- към 4 като си поиска, му сложих залъгалката в устата и той понеже сънен, дръпна 2 пъти и заспа. Решихме да го махнем вече изцяло,понеже качват над кило на месец, въпреки че са само на кърма напоследък (веднъж на ден дохранвам до 110 мл с лактана: изсукват примерно 60 мл и им правя още по 50,ако нямам кърма) вече са на по 5,340 кг и педиатърът казза да им разредим храненията, да не станат слончета:) а и ми прави впечатление,че от седмица и половина, нощното хранене е само по навик сякаш - дръпнат няма и 10 пъти и си заспиват.  Изобщо не вярвах, че толкова бързо ще дойде момента, в който да се наспивам като хората... в началото нали саммо цедях и с биберон давахме, понеже се родиха по кило и половина и не можеха да сучат -беше ужас - спях на интервали за по час и бях като зомби, откак почнаха да сучат се родих,а сега като махаме и нощното си е рай....скоро ги водихме в  Надежда на контролен пр неонатоложката,която се грижеше за тях и остана супер изненадана,като разбра,че са се научили да сучат от гърда след месец и половина на биберон:)
Та за режима - хапват вече   3 -4 часови интервали, след храненето в 8-9ч, обикновеено спят до 12-13ч, през което време си оправям къщата, себе си, или пък дремвам и аз още малко -според настроението:) после излизаме на разходка за около 2 часа, след храненето към 3 пак заспиват до към 4-4:30 ,когато се будят и им се занимава-гукат, смеят се, искат внимание, обикновено към 17-18 часа почват малко да се изнервят и ако ги оставиш сами - рев. обаче и там им намерих цаката- мятам ги в количката и в коридора -напред назад -успиват се с повече късмет, ако не стане - гушкам единия - другият реве и таа ги въртя, докато се прибере татко им и тогава вечеряме всеи с бебе под мишница Grinning къпем към 20:30, храним, после малко сълзи пак докато заспят, че тогава са супер превъзбудени, но към 10 заспиват, като си лягам към 12 ги храня, без да ги оставя да се събудят много-много и така:) вода и чай хип -комфорт пробвахме да им даваме, обаче правят иза двете толкова отвратени физиономии,че не ги мъчим,откак видяхме,че не желаят:)
за тандемното кърмене ползвам възглавница и поза футболни топки, но мога да го правя само когато има някой вкъщи - сама не мога да си ги нагласям, понеже натежаха и вече не мога да вдигам с една ръка.
като цяло са кротки,а и откакто  спряха коликите остана само  плачът за внимание и гушкане, но то е по максимум 2 часа на ден и то вечер,когато мъжът ми си е тук и помага..е случва се и следобяд да ме изненадат понякога,ама им свикнах...както казва един от лекарите - от плач умрели и повредени бебета няма.. а и все успявам за 15тина минути да успокоя и успя единия,за да се заема с другия:) та така с нашето ежедневие:)
P.S. къпането го правим според зависи от случая : ако са будни и 2та - къпем единия, обличам го и го оставям да чака,  докато изкъпем номер 2 - първо мием дупетата на чешмата, после в коритото къпем и плакнем с вода от отделна кофа, така не се налага да сменяме водата в коритото, само добавяме топла,ако е изстинала - това по съвет на личния лекар,понеже в началото настоявах да се сменяме водата и да мием коритото, ама като разбра ми се смя много... каза,че като са 2ма така или иначе,ако единия пипне нещо, ще го предава на дргия в 90% от случаите, със или без къпане в общо корито.. та ни спестии една галимация и доста по-бързо и лесно става. После ги кърмя наведнъж..ако обаче спят - къпя 1я, храня го, после пак така с втория..

Последна редакция: вт, 30 сеп 2014, 12:20 от Dandelionwine

# 718
  • Мнения: 63
Пипи, твоето даже прилича на режм в сравнением с нас. И сутрин и вечер от 6 до 9ч го ловят дяволите  Mr. Green  Вчера сутрин сука на всеки час - в 7, в 8, в 9 и в 10ч и излязохме, че се притесних.  Вечерта - в 6, в 7, в 8 и в 9, ама после спа до 2:30 през нощта.
Тази сутрин - в 5, в 7 и в 9 и излязохме, че вкъщи май само това правим. Ще видим довечера как ще е.
Обаче пък в банята е голям кеф и аз не бързам да го вадя от водата, после встаята е 25С и не бързам да го обличам. Той малко се сърди, ама се мажем, масажираме...

# 719
  • Мнения: 334
Здравейте мами,
Мога да споделя и аз как протича един ден при нас.Сутрин сме с коликите от седем до 10-11часа.През това време пускам сешоара,защото само той го успива,но ме е страх даа го оставя включен,така че аз не успявам да спя с него.Ако не излезнем с него навън няма спане у дома.Бодува цял ден.Счее се много иначе заглежда играчките в количката.Над леглото още не съм сложила играчки.Но мисля скоро да е,защото днес като мама ирина ставаме на два месеца..
Така сме все навън,пробираме се да ядем и айде пак.Нощрм има колики,но успява да поспи 6часа.Нощноъо не съм го махнала още,макар,че педито каза да го махам,че качвал много.Искам да спя,сма от страх да не ми спре кармата го храня в 3-4 часа.Акита имамр през ден-два.Така и не разбрах дали е нормално.
Съжалявам ако имам грешки,но пт телефона си пиша.
Нищо не давам за колики...само на карма сме,макаре всички вилат давай вода.Но се опитвам да слушам ЛЛЛ.
ВРсзбрах,че някой стр с зъбчета,не е ли рано???

Общи условия

Активация на акаунт