Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 507
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 334
За къпането..ние се къпем през дрн.Много обича да се къпе,но мрази обличането.адския рев пада.
За нощното хранене само с еода не става да го залъжа.Иска да си цока той.Дано сам спре да яде нощем.Притеснениата ми са относно  акането.Някой не ядеака и по два дни.Ужас.Ям сливи,круши и нищо.
Срга на 6.10 ще ни бият двете ваксини едновременно,дано сме здрави до тогава.Сега сме 5670кг.Голвм мъж

# 721
  • Мнения: 127
Аз да питам още нещо. Мисля, че на Симеон му излизат лунички преди седмица започнаха да излизат едни петънца под очичките на бузките, сега гледам са станали повече приличат ми точно на лунички като малки бенчици, то аз съм с доста лунички възможно ли е толкова рано да се появят лунички??

# 722
  • Мнения: 1 073
Здравейте и от мен!
gerryll възможно е според мен! На дъщеря ми май по това време започнаха да й се появяват бенките.

Dandelionwine Скриваш ми шапката с всеки твой пост - мога само да кажа БРАВО! Simple Smile
И аз искам близнаци и искам като теб да мога да се оправям с тях Simple Smile

За режим при нас не може да се каже - забелязвам само тенденция последните няколко вечери става нервен по едно и също време и както някой беше писал започва едно кърмене, и като се нахрани се чуди какво да прави и само захапва гърдата и се нервира и почва да се тресе, реве и така до 22:00. После заспива все едно нищо не е било.
Ех, исках още да пиша, но ме вика... после пак Simple Smile

# 723
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
За къпането- Ние мислим днес да опитаме пак с корито, миналия път беше неуспешно- рева повече и от на мивката и се къпем само на мивка. Днес ще сложим корито в хола на масата, че само тук има климатик, ще набичим 25-27 градуса и топла вода и дано му хареса поне един път банята.


Да питам за съхранението на кърма- нали уж може 10 дни в хладилник, но ако я стопля и сложа в шише, а той не я дояде- мога ли да я върна в хладилника и колко е срокът тогава- 24 часа или колкото са останали от 10те дена?

Dandelion, благороден завид за спящите бебета, нищо, че са две, звучи ми много прияно така. Моят лъвски инат не може или не иска да спи през деня- след храненето в 6, баща му го носи и клати и едва заспива за по 10-15 мин на ръце. После след яденето в 9-10 не иска да спи, трябва гушкане пак. Евентуално след обедното хранене спи 1-2 часа, ама не винаги. И единствено ме спасява да го возя в колата и после да го друсам в количка- ама на алеи с много дупки, защото на гладко се буди отново...И най-омразното ми- тъкмо го приспя гушнат, изчакам дълбокия сън, сложа в креватчето- и хоп- буди се хълцайки и след малко се изнервя. Ако ме питате каква ми е мечтата тия дни- да не чуя и едно хлъц повече  Close дори да спя не искам вече, поне той да спи, а аз да си свърша нещо...

Но напоследък съм спокойна, защото се научих да си казвам на всичко- това е само период, ще мине. Нищо не е вечно, нито коликите, нито хълцането, ще израсне всичко, само търпение и чакане...

# 724
  • Мнения: 334
Съгласна съм с теб:) И аз чакам да минат коликите. Само не знаем кога...кой месец.
За излизането аз честно казано не го навличам грам- с едно боди с дълъг ръкав, отгоре суитчер, отдолу дънки и чорапи и отгоре една пелена за завиване и това е.
Но се ядосвам,че с това ядене на поискване не мога да излезна спокойно като хората.Искам до мола да ида, а с него в метро не се качвам, че ме е шубе от някой вирус да не лепне. А и с него как да обикалям и меря каквото и да било. Постоянно съм в страх ако излезна да не ревне да яде.

# 725
  • Мнения: 159
Здравейте
Гледам за режима на бебоците говорите-моята бебка е бебе мечта с малки изключения разбира се
Особено напоследък и това гърчене по цял ден престана, за сметка на това се сдобихме със запушен нос и малко хрема и много люспички в нослето зеленикави.Пръскам стеримар за деца, давам коризария хомеопатично за настинки и хрема и аз пия витамин С,но на нея не давам че с баткото си довлякахме 2-3 дена болки в коремчето от витамин С.
За режима на 2,5-3 часа-7-8 е сутрин и така суче че последното хранене да е 21-22 часа и заспива малко трудничко с много люлелене на столчето, а и там си спи най добре.Баща й е станал спец с нощното заспиване-като заспи хубаво я мести в кошарата Grinning Grinning Grinning.Напоследък спи много добре вкъщи но на столчето при мен във всекидневната -ако може да й е шумно още по добре.Прави поне 5 часа пауза вечер между храненията-обикновено яде в 3-4 през нощта, и то малко но все пак си го търси.Някой път яде и в 1 и към 5 зависи, като е по неспокойна, но тенденцията е по един път вечер
Напоследък спи поне по час спокойно между храненията-което е супер, предвид че се гърчеше и почти не спеше.Като будува само се оглежда-а като й говориш се смее с глас.
Сладур абсолютен-обаче ни тормозят едни пъпки по лицето-излязаха към 20 ден -тогава минаха само с почистване с лайка-бяха и с гнойни връхчета.Седмица и пак се появиха този път няма връхчета но бузките са много червени с пъпка до пъпка,а към ушичкитепъпките преминават в лишейче,което се лющи.Мажем сама с крем здраве бебе и почиствам с лайка-по препоръка на док(водихме я на кожен).А и дупето ни беше поне 2-3 седмици червено подсечено с пъпчици и нищо не помогна-Сега по препоръка на док смених пелените за едноктатна употреба,кисна я за 1-2 мин в 2 литра вода с лъжичка хлебна сода а вечер мажа със судокрем,и нещата са значително по добре(за майките с бебоци с подсечени дупета) Laughing Laughing Laughing
Сега спи от 1,30 мин и просто не мога да повярвам толкова не е спала от болницата Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Прекрасен ден без колики ви пожелавам Hug Hug Hug

# 726
  • Мнения: 1 073
... върнах се.

Къпя когато преценя - рядко в два последователни дни, през ден, два, три... Слагам по няколко капки олио във водата и така след това не мажа допълнително. Пилето си излиза добре омазнено Simple Smile

С обличането и аз се виждам в чудо вече - слагам каквото преценя / всеки ден променям по нещо/ и отделно един куп дрехи за да променям в движение ако е по-топло или по-студено, ама криво-ляво го нагласям Simple Smile

Пипи2013 аз все още храня хаотично. Сутрин се разбужда обикновено към 6:00ч и се почва едно хранене на почивки, че и още му се спи. Та яде, дреме, яде, дреме ... и така до към 7 и нещо, когато започвам да се оправям с дъщерята. През това време баща му го омайва нещо и приспива. КАто се върна от детската го дохранвам и той заспива. Това става към  8:30- 9:00 и ако заспи добре, ако не започва да мрънка и аз упорито пробутвам цица докато се зашемети. Преди обяд си поцоква на няколко пъти докато съвсем му се доспи и се предаде. После като се събуди пак го храня и гледам да не заспи пак, че да спи навън. И така като излезем вече си спи в количката до към 7:00. После къпане ако му се полага или направо пижамата и почваме хранене, мрънкане, хранене, мрънкане... и така до 22:00. Тогава спи 3 или 4 часа и после се буди на всеки 2 до сутринта....
 И аз си мисля, че ако му дам АМ вечерта ще заспи, ама няма да го направя.

mama irina ти скоро писа за първата месечинка, пък вече и втора Simple Smile Наистина много бързо минава това време.

фиона И аз съм за космонафт и чувалче - да имаш различни варианти според времето.

Нашият / много ме дразни използването на пътво лице множествено число, но ще си го позволя, че то и на мен ми е 40-ти ден от раждането Simple Smile /40 -ти ден наблизаваи както се бях зарекла, че погачи аз не правя и това за мен е глупост сериозно съм се замислила да направя нещо, с което да си отбележа деня. Най-вече за да почерпя близки хора с домашно приготвени сладости. Пак ме обзе готварската муза, направо нямам спирка. Та сега си избирам лесни и бързи неща за приготвяне, че все пак между другото трябва да ги направя.

Пак да подсетя някой ако има идея за заглавие на тема да пише, че сме на 49-та страница.

П.С. : забелязах още една тенденци при моето бебе. След няколко часово сучене естествено трябва да разтовари. И точно когато се изака заспива. Така много ме хваща яд, че докато го преобуя го разбутвам и после пак наново дундуркане. Снощи обаче да си призная го зарязах да си спи насран. Много го мислих докато не се събуди - добре, че дупето си беше наред. Повече няма да си правя експерименти. Ама иначе не му пречи де Simple Smile

# 727
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Здравейте и от нас, ние също сме със запушен нос и зачервено дупе, но със значително по - малко колики.
За нослето док ни предписа почистване с физиологичен разтвор, а след това мазане с крем низита, а за подсеченото дупе - клотримазол и судокрем, да редувам на всяка смяна на памперс.
Иначе започва все по - често съзнателно да се усмихва, заиграва се с играчките на шезлонга, понякога заспива и сам, без биберон, направо пич.

# 728
  • Мнения: 114
за подсеченото дупе - клотримазол и судокрем, да редувам на всяка смяна на памперс.

Клотримазола не е ли за гъбички  newsm78 ние също имаме проблем с подсичането мажа със судо крем здраве и бочко  гледам да ги редувам резултат никакъв при нас подсичането е точно на цоцката  Blush

# 729
  • Мнения: 63
Този клотримазол не е ли кортикостероиден? Когато дъщеря ми беше бебе, имаше много жестоки дискусии ЗА и ПРОТИВ лечението с кортикостероиди. Но щом лекар го е изписал, знае какво и в какви дози  Peace

# 730
  • София
  • Мнения: 2 901
Да питам за съхранението на кърма- нали уж може 10 дни в хладилник, но ако я стопля и сложа в шише, а той не я дояде- мога ли да я върна в хладилника и колко е срокът тогава- 24 часа или колкото са останали от 10те дена?

Не повече от 24 часа в хладилник!!! Не дни!!! Ти прясно мляко от магазина не можеш да опазиш толкова, че кърма ли. Веднъж притоплена, не можаш да я охлажсаш и притопляш пак. Във фризер може да се съхранява няколко месеца, мисля 3, но веднъж размразена, не може повторно да се замразява.

# 731
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
за подсеченото дупе - клотримазол и судокрем, да редувам на всяка смяна на памперс.

Клотримазола не е ли за гъбички  newsm78 ние също имаме проблем с подсичането мажа със судо крем здраве и бочко  гледам да ги редувам резултат никакъв при нас подсичането е точно на цоцката  Blush
Да, за гъбички е, но явно при нас е по - сериозно положението.

# 732
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Да питам за съхранението на кърма- нали уж може 10 дни в хладилник, но ако я стопля и сложа в шише, а той не я дояде- мога ли да я върна в хладилника и колко е срокът тогава- 24 часа или колкото са останали от 10те дена?

Не повече от 24 часа в хладилник!!! Не дни!!! Ти прясно мляко от магазина не можеш да опазиш толкова, че кърма ли. Веднъж притоплена, не можаш да я охлажсаш и притопляш пак. Във фризер може да се съхранява няколко месеца, мисля 3, но веднъж размразена, не може повторно да се замразява.

Не е така, отзад в хладилника може и с дни, ето виж:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1047

При затворен съд и да не е на вратата, което го спазвам.

За притоплянето и аз така предположих, значи ще се опитам да му нацеля грамажа, според вас ако е на 7-8 хранения дневно към 120 мл ли ядат?

# 733
  • София
  • Мнения: 721
Казват че правилото за изчисляване на количество мляко според конкретното тегло на детето е: 1/6 от теглото.
За нас това е 75 мл когато давам изцедена кърма, при сукането нява как да се разбре  количеството  Peace

# 734
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
На нас педиатърката ни каза, че през този месец трябва да изяжда по учебник 660 мл на денонощие - 6 пъти по 110. (Без нощни хранения)
Но при нас не се получава така - когато се изцедя и му сложа в шише изяжда не повече от 80-90мл, но за сметка на това по 7-8 пъти, предполагам и че от гърдата си изцоква по толкова, но няма как да съм сигурна. Та като ги сметна 8 пъти по 80 - пак толкова горе - долу толкова излиза. Но всяко дете си е индивидуално, така че може тези милилитри да варират.

Общи условия

Активация на акаунт