Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 506
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 901
Да питам за съхранението на кърма- нали уж може 10 дни в хладилник, но ако я стопля и сложа в шише, а той не я дояде- мога ли да я върна в хладилника и колко е срокът тогава- 24 часа или колкото са останали от 10те дена?

Не повече от 24 часа в хладилник!!! Не дни!!! Ти прясно мляко от магазина не можеш да опазиш толкова, че кърма ли. Веднъж притоплена, не можаш да я охлажсаш и притопляш пак. Във фризер може да се съхранява няколко месеца, мисля 3, но веднъж размразена, не може повторно да се замразява.

Не е така, отзад в хладилника може и с дни, ето виж:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1047

При затворен съд и да не е на вратата, което го спазвам.

За притоплянето и аз така предположих, значи ще се опитам да му нацеля грамажа, според вас ако е на 7-8 хранения дневно към 120 мл ли ядат?

Пипи, аз не съм го виждала това до сега, признавам си! И съм чела много пъти съветите на мами тук и не съм чела никога за дни, та извинявам се, ако съм те подвела. Обаче от опит ще те посъветвам да не експериментираш с кърмата толкова дни - по-"чувствителна" е, и е много неприятно за онзи, който я е цедил. Аз замразявах директно в контейнерчета на Авент, колкото изцедя първия път - замразявам, а за доливането до определено количество трябва да се пазва правилото долятото количество да е по-малко от замразеното. Но с няколко контейнерчета въпросът се решава с разпределяне на прясната кърма из тях.

# 736
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Ето предложения за заглавие:

1. Златна есен е на път, а августинчета растат ли, растат!

2. Да посрещнем с песен на августинчета първата есен!

3. Втори месец иде вече за августинското човече!



Coming 2 life, няма да прекалявам със срока на кърмата,но по няколко дни може да се наложи, когато имам излизане, защото за 1 ден не мога да изцедя за цяло хранене. А не ми се иска да замразявам, все си мисля, че се губят ценни вещества така.

Ох днес малкият е много кисел и го слагам постоянна на гърда- не спира да суче. От сутринта се кърмим почти постоянно- около 30-40 мин след края на хранене и айде пак. И изобщо не спи, а нощес не сме спали и нямам сили да изляза, все се надявам да дремна. А по принцип сме на 2-2.5 часа след края на хранене. Мисля си дали има скок в растежа 7ма седмица? Скоро почваме даже 8ма.

Другото ми притенение е да не е болничък и затова да ме търси- мъжът ми е настинал лошо, а си го гушка. Бебо има по 1-2 сопола, киха през няколко часа по веднъж, мисля, че това е нормално и не е настинка, но се притесняваам все пак...дано да е скок в растежа! При вас имало ли е 7-8 седмица?

# 737
  • Мнения: 63
 Моя бръмбар е на 6 седмици и малко и в някои дни суче на всеки час. Не знам скок ли е, но си мисля, че това е неговия начин да урегулира кърмата ми, според потребностите си. Не казвам, че няма достатъчно, защото дори когато са ми меки гърдите, го чувам да преглъща - значи има какво. За сравнение, с каката също имахме период на постоянно сукане и си спомням, че след него много 'течах'. Тя спря да яде нощем, а аз започнах да цедя, за да мога да спя. Иначе към 1-2ч се будех на буци и с болки. Едва тогава започнах да замразявам кърма.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ:Имам проблем с моето дете,което иска непрекъснато да суче.Кърмя на поискване и ако не заспи веднага след кърменето,което трае около час,започва да си плези езика и да си яде юмручетата сякаш досега не е ял.Иначе  ака 3-4 пъти на денонощие и за месец е наддал около 600гр.,което май-е малко.През деня почти не спи и между храненията понякога има 15 минути почивка само и все е гладен и реве TiredНемога да разбера къде е проблема и дали кърмата ми не му стига.

 Здравей, tanq8!

 Обикновено след първите седмици на по-продължително кърмене бебетата започват да се справят по-бързо с тази задача и намаляват времето за хранене, като и търсят по-рядко гърда. Има моменти, в които кърменето отново заприличва на денонощен маратон (при т.н. "скокове в растежа" или ако бебето е болно), но това трае само няколко дни.
 Когато бебето суче като новородено постоянно и този период не отминава, е възможно да изпитва трудност със изсукването на млякото, за което може да има най-различни фактори. За да успея да се ориентирам в обстановката, ще помоля за отговори на няколко въпроса.

 Сученето по около час винаги ли е такова или са само определени хранения ( примерно само вечер преди лягане)? От самото начало ли е така или по-скоро в последните дни се забелязва? Само с кърма от гърда ли се храни? Приема ли други течности, освен кърмата - вода, чай, глюкоза? Ако да, колко изпива за денонощие? Ползва ли залъгалка?
 Когато бебето суче, намираш ли да има нещо нередно - ако лесно изпуска гърдата или да чуваш цъкащи и цвъркащи звуци? Дали е отворило широко уста, засукало и част от ареолата или по-скоро суче само зърното със свити устни около него? Имаш ли някакви оплаквания от гърдите - болка, разранявания?
 Когато бяхте на консултация, колко точно дни бяха минали от предишното измерване (т.е. точно за колко дни наддаването е 600гр)? Миналия път на този кантар ли е мерено бебето или сравнявате с данните при изписването? Педиатъра как намира общото състояние на детето?

# 739
  • Мнения: 36
[
 Здравей, tanq8!

 Обикновено след първите седмици на по-продължително кърмене бебетата започват да се справят по-бързо с тази задача и намаляват времето за хранене, като и търсят по-рядко гърда. Има моменти, в които кърменето отново заприличва на денонощен маратон (при т.н. "скокове в растежа" или ако бебето е болно), но това трае само няколко дни.
 Когато бебето суче като новородено постоянно и този период не отминава, е възможно да изпитва трудност със изсукването на млякото, за което може да има най-различни фактори. За да успея да се ориентирам в обстановката, ще помоля за отговори на няколко въпроса.

 Сученето по около час винаги ли е такова или са само определени хранения ( примерно само вечер преди лягане)? От самото начало ли е така или по-скоро в последните дни се забелязва? Само с кърма от гърда ли се храни? Приема ли други течности, освен кърмата - вода, чай, глюкоза? Ако да, колко изпива за денонощие? Ползва ли залъгалка?
 Когато бебето суче, намираш ли да има нещо нередно - ако лесно изпуска гърдата или да чуваш цъкащи и цвъркащи звуци? Дали е отворило широко уста, засукало и част от ареолата или по-скоро суче само зърното със свити устни около него? Имаш ли някакви оплаквания от гърдите - болка, разранявания?
 Когато бяхте на консултация, колко точно дни бяха минали от предишното измерване (т.е. точно за колко дни наддаването е 600гр)? Миналия път на този кантар ли е мерено бебето или сравнявате с данните при изписването? Педиатъра как намира общото състояние на детето?

[/quote]

[/Благодаря ви за отговора!От самото си раждане иска да сучи много на често.Храни се само с кърма и не приема никакви други течности.Залъгалка ползва също рядко.Зърната ме болят,когато засуква и забелязвам,че едното е станало лилаво,а другото е по-бледо в сравнение с ареолата ми.Захапва в началото и ареолата ми и в един момент започва да дъвче само зърното ми и после пак засмуква и ареолата.Не чувам никакви цъкащи звуци.Тези 600гр. са за две седмици качени и е мерено на един и същ кантар при педиатъра.Той намира детето за здраво,но ми каза да го храня на 3-4 часа и че ако иска да яде по на често и реве си е негов проблем  ShockedКакто и че като съм го хранила толкова често кърмата ми не била толкова качествена.color]

# 740
  • Мнения: 157
Пак ще мрънкам. Има ли друго бебе, което да прави като моето - вечер една хиперактивност, сучене от 9 до 12, че  и повече понякога, ама с едно настървение, изяжда ме. Но не е гладна. Това докато я приспивам. Тя всъщност само на гърда се приспива. Къпя я към 8,30 и давам да суче. Но тя не заспива, а нервничи, разглежда, ръкомаха, рита, мрънка. Пак давам гърда и така докато капна. Лягаме си двете и това продължава в леглото. Не издържам, ставам, гушвам я, кокори се понякога мрънка, понякога се укротява. Лягаме пак и пак същата история. Не мога повече така. Пробвам вместо себе си да давам биба-същата история т.е. третира ни еднакво. Иска ми се да са колики, че все пак ще им се види края, но кога...а ако не са?! Снощи се пробвах да я оставя в леглото и /там ток я бие, поне от месец не е спала в него/ пускам и музикалната въртелека и тя почва да се кефи и хили. А уж искам да спи. И това е всяка вечер, без значение как и колко е спала през деня. Чувствам се изморена, безсилна, изнервена. Онази вечер сестра ми я разнася, аз не издържах, заспала съм. По едно време ми я носи, и тя не издържа, а малкото продължава да бодува. Дали не са му се вселили духове...

Ние сме абсолютно същата работа! Та така веднъж в денонощието (обикновено вечер) започва един такъв период за около 2-3 часа (по-скоро 3!) дето няма заспиване; само недоволстваме; ако го оставя сам - рев, рев; слагам на гърда - всичко е супер, но нахрани ли се - отново ококорва очи; айде пак мрънкане, на ръце, заиграване с нещо (но е за кратко обикновено!) и така 3 часа (в по-добрия случай са само 2 часа!).
МИслех си да не са колики, но според мен не са!

# 741
  • Мнения: 321
Кърмата не я съхранявам в хладилник повече от 12 часа, защото след 24 часа става като пресечена. Веднъж претоплена ако не се консумира - изхвърлям-все пак не съдържа консерванти и няма как да остане със същото качество. На лекции казаха не повече от 24 часа. Във фризера вече имам 1 преградка мляко Simple Smile Не знам какви статии пишат, защото стават печатни грешки, но аз със старо мляко не рискувам да храня бебето си, въпрос на преценка на родител е, 10 дни ми се струва пълен абсурд, моята кърма ще е станала на кисело мляко до тогава. Crazy
Когато ММ е нощна смяна няма как да къпя сама бебо, защото той не иска да лежи, а да го къпя на ръце. Така че каквото успея да подмия - мия. Той така или иначе реве като го събличам, после от водата, после като го обличам..
Бебо се храни точно на 2 часа, +- 5 мин. Има часовник вместо стомах. Притеснява ме, че като се наяде, последните глътки кърма ги връща, вече стана навик. С каката нямах подобен проблем. А бебо е лаком, не знам какво количество хапва, но щом наддава съм спокойна. Започна да ака по-рядко, но било нормално. Вода не пие, чай не иска, биберона-залъгалка и той остана в историята..
Като го изкъпя към 20 ч. иска да бъде накърмен и заспива. Забелязвам, че се буди към полунощ и е гладен, понякога ми отпуска още 1 час. Обикновено си спазва 2 часа, рядко става в 6 Simple Smile
Аз го претоплих, сега е в пъпчици. Вкъщи е хладно, може би 18-20 градуса  и постоянно е завит, дори в шезлонга. Не знам навън как да го опаковам, все ме е страх от вятър и студ. А в нашия квартал си е ветровито. Зимата ще ползвам найлон върху количката, нямам космонавт, но ще намеря докато падне 1 сняг, за който казват, че ще е след 20 дни..  newsm78
Вчера цял ден ходих, днес бях с мускулни болки и схваната, не съм излизала никъде. Утре да видим как ще се  движа..
Планирах диета и спорт, но с това недоспиване нямам сили  за нищо. Аз толкова и се храня. А кг все същите Simple Smile С кърмене не се отслабва в моя случай, защото понякога кърмя и на 1 час..вече да бях стройна и тънка..ама не Wink
Слагате ли обувчици на бебоците навън, някакви терлички, нещо върху чорапките?

# 742
  • Мнения: 114
Добро утро момичета

Вчера цял ден Дария ме побърка рев колкото може никакво спане за целия ден да и се събират не повече от 3 часа в дрямки по 15 мин  Crazy даже в количката след обяд навън нямаше резултат със спането изкъпахме я в 21 ч яде и заспа събуди се днес в 6 та поне и ние се наспахме......
Ana-Sofia аз съм си взела една стойка за къпане която е http://bebe1.bg/%D0%A5%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B0 … ---Bertoni-547320 слагам я и тя си лежи така я къпя сама, после само при изплакването и миенето на гръбчето я взимам на ръце.....на мен ми върши чудесна работа.....

# 743
  • София
  • Мнения: 1 110
Ana-Sofia аз съм си взела една стойка за къпане която е http://bebe1.bg/%D0%A5%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B0 … ---Bertoni-547320 слагам я и тя си лежи така я къпя сама, после само при изплакването и миенето на гръбчето я взимам на ръце.....на мен ми върши чудесна работа.....
И аз ползвам същата подложка и съм много доволна.  Peace Къпя я сама и нямам затруднения. Но това дете се скъсва от рев преди да я топна във водата и като я извадя. А докато я обличам ни чуват в съседния вход сигурно...

Миа вчера пропусна акането и днес сутринта се събуди в 6 с рев, свиване, пръцкане, ама пак нищо не свърши. Брат й не акаше така като бебе и сега ако и това диване започне така ще откача...  Tired Отделно през нощта се буди през два часа и сега съм като зомби.  Mr. Green .... Сега се напъва нещо в шезлонга, дано успее...  Laughing

Лек ден на всички!  Hug

# 744
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
не сте прави за съхранението, това пресеченото е каймак и е нормално да го има, изчезва при разклащане.

ето ви англоезична статия, ако не вярвате на българската

http://kellymom.com/bf/pumpingmoms/milkstorage/milkstorage/

3 до 8 дни е тук. Аз досега само 1 път съм давала, но днес пак ще се наложи и не ме психирайте, че ще е развалени

ЛЛЛ, може ли да се включите- да потвърдите, че срокът н годност на прясна кърма отзад в хладилник е около 7 дни, а не 24 часа? мерси ПП питам, защото днес може да се наложи да дам оттам, най старото е от 26ти, доливано на 30ти

# 745
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Освободи ми се едната ръка от заспиващо бебе и сега мога да пиша по-нормално.

Горе някой беше писал, че имали лош ден, защото за цял ден бебето е спало към 3 часа. Хм на нас 3 часа ни е рекордът по максимум спане. Обикновено спи около 1-2 часа за целия ден, нощем му се събират към 6 часа максимум (на 2 или 3 порции), изобщо сме под всякакви норми. Вчера изобщо не искаше да спи до 5 следобяд, когато излязох навън и успя да поспи към час и малко.Онзи ден пък бях на седмото небе, защото спа 2 часа в колата и количката и преди това към час сутринта. Знам, че спят различно отделните бебета, ама все се надявах да започне да спи повече, за да имам време и аз за нещо...

май трябва да започнем нова тема, не казахте нищо за предложенията за заглавие по-горе, ама ако измислите друго още по-добре, че не се получиха особено добре.

Да се похваля- вече се усмихваме малко по-често, лошото е, че само когато хлъца- но май само тогава има буден спокоен период, така че нормално. В другото време спи, яде или мрънка. Само  като хълца кротува и то не повече от 30 минути...абе диване ми се е паднало май, дано с времето се очовечи малко

# 746
  • София
  • Мнения: 2 901
не сте прави за съхранението, това пресеченото е каймак и е нормално да го има, изчезва при разклащане.

Пипи, не става въпрос за каймака на изедената кърма. Ами, че в горната част стои пресеченото вещество, а отдолу си е утаена водица. Между другото, лош мирис на кърмата (дори не съм опитвала да дам на деца №1 и №2, и не съм и отпивала) има и без да е стигнала този вид - вярно на вратата съм я държала, но се е получавало след по-малко от 24 часа дори, та не ми се мисли след няколко дни, ако ще и в дълбоките дебри на хладилника ми да е. Разсъждавам така - отворено прясно мляко от хладилника издържа не повече от 5-6 дни, при това не на вратата, защото там не ми се хваща. А със сигурност е и с консерванти вътре. Ти може и да рискуваш с кърма, прстояла 8 дни, но като излезеш и някой друг от семейството ти трябва да я даде и установи това състояние?!? Какво ще прави човекът?

Страх те е от замразяване да не изгуби качествата си кърмата, а от преседяване да не завъди нещо?  Heart Eyes А и ако не ти се наложи да излезеш без бебето за тези дни, ще трябва да я хвърлиш.

# 747
  • Мнения: 438
Моля Ви дайте съвети "как да въведа бибата?" Писна ми да бъда залъгалка, доста си е досадно, а да не говорим, че и зърната ме болят. Какво ли не опитах, но като дам биберона изпада в истерия и вместо да се ушспокоява положението става по - зле.

# 748
  • Мнения: 3 791
Не ми се беше случвало в 11 часа да стоя по пижама,но винаги има първи път  Mr. Green
Откакто се изпонатръшкахме болни сме като спешно отделение.Голямото дете с инхалатора и сиропите бебето с помпата за нос,а ние с мъжа се черпим с наличните лекарства.Голям е купон иде ми да се гръмна вече.
Някой ако знае как се лекува хрема при бебе освен с физиологичен разтвор ще бъда благодарна да сподели.
Най-накрая се сдобихме с направление за ортопед и се чудя къде да отидем?С първото дете ходихме при Алексиев,но не ме очарова особено и преди 5 г взимаше 40лв за петминутен преглед.
Вие къде ходихте по ЗК?

# 749
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
За бебето освен физиологичния разтвор педи ми изписа низита крем за мазане вътре в нослето с клечка за уши. А и пръскане със солени спрейчета. Друго мисля, че не може - ксилометазолиновите са за над 2 години, а има едни билкови пиносол - ще ги проверя, но щом лекарката не ги препоръча сигурно не стават.

Общи условия

Активация на акаунт