Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 537
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 073
И аз все се чудя за завиването, абе тоя път много се чудя май.... Сега завивам с едно поплътно одеалце, което се затваря с ципче отпред и с копчета, та става нещо като чувалче, само дето краката му се подават все отдолу и ръцете естествено няма как да се завият в бебешката поза. Иначе при нас тези дни беше паднала температурата до 21 градуса, сега предполагам, че ще се вдигне пак малко. Ръцете са винаги студени, но иначе тялото е доста загрято. Май прекалявам със завиването ама тия пусти сополи не мога да ги оправя вече доста време.

От сутринта се опитвам да организирам домочадието да излезем, ама и по между другото чистих, готвих, къпах се, те разбира се всеки си прави каквото си иска и аз само раздавам команди... Успях да ги нахраня най0накрая и среша Simple Smile та съм им дала 15 мин. /докато ми извърти пералнята/ и почвам обличането. Всеки има задача дамисли къде ще ходим, та поне в това да ме отменят. Абе почивние дни са голяма лудница у нас. Все се чудя как хората успяват да се организират да излязат сутринта, като аз не мога само да подредя до обяд.

Хайде времето им изтече, почвам ги подред Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 550
Скрит текст:
ЛЛЛ с риск да досадя ще си задам въпроса отново тъй като не получих отговор.. Embarassed
по този повод да попитам ЛЛЛ нормално ли е да ми се пявяват бучки по гърдите след като е имало пауза от три часа и четири без цедене и сукане.През нощта Цвети понякога спи  по четири часа , а с нея и аз  Embarassed И не ставам да се цедя.След това напипвам балки бучици около ареолите и на други места.Някой изчезват с масажиране под горещ душ, но има две които не мога да премахна, малки са, но си мисля ,че ги имам още от родилното докато се опитвах да си отпуша каналите.. Въобще трябва ли да се притеснявам и да ходя на консултация с мамолог или  е нормално?newsm78 ?Благодаря за отделеното време   bouquet


 Извиняваме се, Сърчице***, наш пропуск! Благодарим ,че ни подсещаш  Peace
 Случва се в първите седмици след раждането да се получава задържане на мляко, когато се прави по-голяма пауза. С времето производството се доближава до ритъма на бебето и гърдите спират да се пълнят толкова много между храненията, а чакат сигнал от бебето Simple Smile
 За да не се получават запушвания, можеш да обърнеш внимание дали има нещо, което да можеш да промениш - например ако спиш със сутиен с банели или дори да няма банели, ако е стегнат - да го махнеш. Или ако има проблем със захапката на бебето ( ако засуква плитко и стиска силно). А след консултация с лекар можеш да започнеш и прием на лецитин, който пречи да се слепват мазнините ( по 3-4 капсули от 1200мг докато се появяват бучките, а след това плавно намаляване с една капсула през няколко дни).
 Двете бучици, които не се махат след изцеждане, твърди ли са, като стоят на едно място или меки и подвижни? Забелязваш ли след кърмене/изцеждане да намаляват или си стоят в един размер? Болезнени ли са?

 В периода, в който гърдите произвеждат мляко, мастната тъкан е оскъдна, а жлезистата е силно нарастнала и лесно може да се напипа. Съответно, се напипват тъкани, които не си усещала преди бременността и може да те притеснят, но са нормални. При запушване бучката е болезнена и може да намалява или напълно да изчезва след кърмене ( или да не намалява, но болката и други симптоми се засилват и подсказват, че не се е отпушило). А ако е меко и подвижно, може при запушванията в началото да се е получило разтягане на каналчето и да се е образувало джобче, в което сега се задържа мляко. Нищо притеснително, стига да не създава проблеми, свързани със запушване на каналчето.
 За свое спокойствие би могла да поискаш и преглед от мамолог.

Ако тези запушвания продължават да се появяват, можем да обсъдим по-подробно дали има и друга причина ( а не само по-дългата пауза) за тях, както и по-сериозни мерки за превенция.
 


ЛЛЛ, много благодаря за подробния отговор   bouquet Може наситина да са джобчета, защото забелязах, че когато я държа да суче повече от половин час на гърда изчезват бучките.Когато изцеждам на ръка почти не успявам да ги премахна.Също така забелязах, че се появаяват на почти едни и същи места.. newsm78 А тази бучка, която си нося от родилното, като че ли е понамаляла..Ще ги следя повече, ако трябва и на специалист ще отида, но засега си мисля, че е от неправилното и недостатъчно изсукване.. Thinking

Gardenia , чеситит рождане Ден и от мен  bouquet Бъди жива и здрава и много щастлива..Весел празник..
desimira , и на моето бебе му къркори коремчето, но го отдавам на коликите, които при нас са в изобилие..вече не плаче само сутрин и вечер, а през целия ден #Crazy И аз почвам леко да полудявам .. Shocked

# 692
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Момичета, да питам набързо- скоро идват едни приятели от Германия, какво бебешко мога да си поръчам, което го няма тук?
Примерно този Лефакс с какво е по-различен? Нещо друго сещате ли се?

Утре ще ви чета и ще пиша повече, дано малкият ми разреши де  Laughing

лека нощ Hug

# 693
  • Мнения: 36
Въпрос към ЛЛЛ:Имам проблем с моето дете,което иска непрекъснато да суче.Кърмя на поискване и ако не заспи веднага след кърменето,което трае около час,започва да си плези езика и да си яде юмручетата сякаш досега не е ял.Иначе  ака 3-4 пъти на денонощие и за месец е наддал около 600гр.,което май-е малко.През деня почти не спи и между храненията понякога има 15 минути почивка само и все е гладен и реве TiredНемога да разбера къде е проблема и дали кърмата ми не му стига.

# 694
  • Мнения: 2 653
Днес писах, писах, то се загуби, защото сайтът бил опасен и браузърите ми не искаха да го отварят.
Сега ще дам кратката версия:
Гардения, честит празник с малко закъснение!

Пелтешка, аз пускам печка и завивам с едни одеялца тип поларени. Като обикновено ги увивам в одеялцата, а не просто да ги завия с тях. Тази стая има две външни стени, като 1/3 от тях са прозорци и ако не се отоплява си е кучи студ там.

steli_3 , имаш моите адмирации! Сега видях, че имаш и друго малко дете. Направо не знам как се оправяш.   bouquet
Имам въпрос към теб, а и към другите майки на близнаци- споделяйте как се справяте. В какви пози кърмите тандемно, как къпете бебетата, какъв ви е режимът? Бих искала да си сверя малко часовника и да науча и някоя друга хитринка  Mr. Green

Въпрос към тези, които не кърмят на поискване: При мен ситуацията е горе-долу клоняща към режим. Още в началото децата си се хранеха за 10-15 минути и след това почиваха 1,5-2,5 часа. Сега вече имат твърдо по 3 часа почивка, през нощта по-голяма. Има ли нужда да предлагам вода? Принципно имам консултант по кърмене, но ми се иска да чуя повече мнения от опит.

Сърчице*** , с какво цедиш? На мен на дясната гърда се образуват бучки точно на едно и също място, ако пропусна да един цикъл на изпразване на гърдата. Обикновено на вечерното цедене, че тогава децата не сучат. С помпата се справям по следния начин: След като изцедя гърдата притискам с пръст бучката, махам помпата,поставям я отново, като гледам зърното да влезе малко "под ъгъл", че да се обхване повече от ареолата в посока на бучката. Все още си натискам с пръст и продължавам да помпам. При мен се получава бучка на дясната гърда в дясната и част, там ми е удобно да обхвана гърдата с лявата ръка.

kremolin , ако искаш мога и по-подробно да ти разкажа за начина ми на действие с бейбифона и децата в другата стая. Кратката версия е, че имам диванче в детската стая.  Simple Smile И освен това знам  кога да очаквам да се събудят, както и ако всичко е ок (без колики и т.н.) след като се нахранят през нощта заспиват пак. Случва се някой да примрънка, но съм се научила да разпознавам звуците им вече. Бейбифоните са ми стария на Филипс, другият е новия им модел. Много е чувствителен, чувам ги когато хълцат, повръщат тихичко, когато мърдат. Моята стая е съседната до тяхната и мога бързо да отида. В началото, когато ядяха на 2 часа ходех често през нощта, но не мога да заменя удобството на моя дюшек и дори и за малко време пак успявам да отпочина повече, отколкото на диванчето там. Сега свикнах и ходя, когато ме събуди рев или чуя някакъв притеснителен шум. Видео бейбифон не съм имала, но съм наблюдавала Макс, когато беше само той изписан с камера и скайп. Малко се притеснявах, че беше много мъничък, но с бейбифона ми стана по-удобно и видеото си беше колкото за експеримент.


# 695
  • Мнения: 114
Добро утро момичета  Hug

Тази нощ беше един малък кошмар събуди се да хапне към 4 и до 6 сутринта гърч и рев от колики ту заспи ту се гърчи се събужда порочен кръг от два часа  Crazy

Момичета, да питам набързо- скоро идват едни приятели от Германия, какво бебешко мога да си поръчам, което го няма тук?


На ММ брат му сега е там и ще си идва след месец реших да му поръчам да купи на малката обувки такива за прохождане и за годинка и малко надявам се да и станат...смятам, че там са по-хубави от нашите. Майка ми се прибира от Русия след две седмици поръчах и малко дрешки и термометри живачни/ на електронните им нямам много вяра/ нали тук ги забраниха #Cussing out

Да ви питам малката има меко кашесто аки /извинявам се за цветущия изказ  Blush/ а се надува все едно има запек то е ръмжене то почервеняване като рак направо се чудя вече нормално ли е  newsm78

Мен нещо се мъчи да ме събори някаква настинка пия парацетамол и вит Ц дано не успее, че не знам кой ще гледа беба  Praynig

Благодаря за отговорите за завивките на малките човеци   bouquet

# 696
  • Мнения: 609
Здравейтеее  Hug

fiona
и ние сме с хранене на 3ч, без нощно ядене и вода й давам, когато не забравя по малко, но почти не пие. В началото повече искаше, сега нещо й се дърпа. Но не е задължително, ако примерно са по- неспокойни между храненията можеш да им предлагаш няколко глътки вода.

По този повод някой дава ли от бебешката готова вода Бебелан? Скоро една приятелка ми каза за нея, че я дава така готова на бебчо и аз взех за по- лесно, но пак й се чудя добре ли е да давам не изварена вода??

# 697
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Ох, знам, че не бива да се сравняват бебета. ама като чета имам чувството, чесме най-назад с развитието..

Бебо е на месец и половина точно и много рядко се усмихва- само като хълца и даже не знам дали са истински усмивки или конвулсии. Освен това още понякога си събира очите и не може много да следи предмети с поглед. И по играчки не се заглежда.
Продължава да се дере от рев при всяка смяна на памперс, обличане или къпане...

дали трябва да се притеснявам от тези неща, имам чувството, че изобщо не се развива това дете Sad

# 698
  • Мнения: 114
Пипи не се притеснявай ние също събираме очите от време на време...почти е невъзможно да я накарам да се усмихне съзнателно......по играчки рядко се заглежда ама аз съм тъпа и упорита и де ли ги завирам на детето пред очите.....грубо казано тренирай бебо размахвай пръст пред очите де да знам....но не се тревожи едни деца прохождат на 9 месеца други на 1 година трети проговарят по късно  Hug Споко

# 699
  • Мнения: 63

Да ви питам малката има меко кашесто аки /извинявам се за цветущия изказ  Blush/ а се надува все едно има запек то е ръмжене то почервеняване като рак направо се чудя вече нормално ли е  newsm78


Дано да е нормално, щот' и при нас е така. Акото е дори рядко, течно (и аз се извинявам за описанието  Blush ), но напъните са като при запек... не, ами като при раждане даже  Simple Smile  На всичко отгоре е само веднъж дневно и докато се стигне до там, е все нерви и напъни.

Момичета, благодаря много за пожеланията  bowuu То малко си ги изпросих, де, ама айде.
Иначе добре, че беше майка ми, да си нагости гостите, че бебчо ми даде час и половина и после беше ужасно нервен. Щом го пусна, пищи като заклан. Само в ръцете ми и на гърда. Нищо, мина, днес е спокоен и се усмихва.
Пипи, я да не говориш глупости! Много си е добре детето, просто е с характер  Hug

# 700
  • Мнения: 1 073
Пипи2013 много го мислиш май. Прави каквото е необходимо да тренираш погледа, моторикат и каквото още се прави за възрастта и в един момент ще забележиш напредъка. Аз забелязах,ч е от няколко дни дребен ме следи с поглед и ще взема да му сложа вече цветни обекти/ играчки/ в леглото и на количката, въпреки че там той само спи. Иначе започнах и масажите и лека гимнастика. Не съм гледала какво точно се прави, а каквото си спомням от кака му. А и по корем го слагам, но напреък никакъв. Нищо, не е готов явно, няма да му давам зор.
Имам въпрос: Болничният ми е до 4/10 вкл., което е Събота. В Петък ли трябва да ида за новия или в Понеделник? И понеже родих 2 дни преди термин, за колко дни трябва да е последния болничен?
И също така знаете ли дали мога да отложа противохепатитната ваксина, защото още се боря със сополите и не смея да го водя. Разбрали сме се за 2-ри с педиатъра ама не вярвам да се оправи до тогава. Станаха повечко въпроси.
Пипи2013 Аз бих си поръчала козметика и перилни препарати.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 901
Пипи, ако въобще ще сравняваш бебе с бебе, поне гледай да са на една и съща възраст, отделно трябва да се отчита и дали е родено преди термин - моята съвсем фиксира поглед на 2 месеца, а не на 40 дни, но пък е родена 15 дни преди термин, значи баш навреме. И също не забравяй, че разлики в развитието от няколко седмици на тая възраст нищо не е.

За акитата - кашесто не е ли нормално, какво са акали бебетата ви до сега?! Дърдонки ли?

# 702
  • Мнения: 63
 Joy  Joy  Joy Нормално е, но защо им е толкова трудно да се изакат?!
ymemansi, на мен не искат да ми издават болничен преди датата, даже сега ме сети, че днес трябваше да ида за нов, защото последния ми беше до събота. Нищо и утре не е проблем.

# 703
  • Мнения: 2 653
Пипи, ако въобще ще сравняваш бебе с бебе, поне гледай да са на една и съща възраст, отделно трябва да се отчита и дали е родено преди термин - моята съвсем фиксира поглед на 2 месеца, а не на 40 дни, но пък е родена 15 дни преди термин, значи баш навреме. И също не забравяй, че разлики в развитието от няколко седмици на тая възраст нищо не е.


Присъединявам се към този пост и аз. Моите са на два месеца днес, а буквално от дни ми се усмихват съзнателно. Родени са месец преди термина си. Нямаме коригирана възраст, но все пак аз си знам. Съвсем до скоро си кривяха очите, та чак ме плашеха, чак сега попрестанаха да реват на всяко преобличане. Само банята обожават и още от съвсем малки като чуят шуртяща вода и спираха да плачат.

Вече на 100% купувам електрически люлки, даже и на дъщеря ми и писна да ги люлее вече, а това ги успокоява.
Днес ги наредих на дивана срещу прозореца и те зяпаха половин час без да гъкнат. На края Макс започна даже да гука. Направо му се вижда края на съвсем новородения период!

Замислих се тези дни как ще ги извеждам зимата децата. Тези дни на "големия студ" ги завивах в едни много дебели и плътни одеяла, отдолу те бяха облечени с 2 ката дрехи(къс+дълъг ръкав) и едни ватирани гащеризони с качулки, памучни шапки. Дали да им взимам космонавтчета и тези одеяла или чувалчета? Те ще си се возят в кошовете за новородено, които си имат капачето отгоре+ сенниците са им много дълги и слизат почти до капака. Оф, всичко е много сложно, а уж прост избор имам- космонавти или чувалчета  Laughing

# 704
  • Мнения: 438
Аз съм за космнавтчета, че с тях може и без количка да ги изкарваш (напр. На консултация или на гости), в кошчетата им за кола. А и при космонавтите и ръцете са покрити, а с чувалчетата остават извън. Друг е въпросът, че баткото го извеждах с космонавт и пъхнат в чувал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт