Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 579
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Хей, помните ли ме  Laughing Laughing Laughing
Ух, нямам време!  newsm78
С Ники използвахме максимално последните хубави дни и забравяхме да се приберем. Неговият пъп още не е хвърлен, но моя сигурно е в морската. На ден по 6-8ч изкарвахме там, но днес вече е дъждовно и сме вкъщи и съответно имам време и за друго. До сега дните минаваха в ставане от сън, оправяне и навън до вечерта. След прибирането се започваше къпане, оправяне за лягане и деня свърши. Както бях редовна съвсем ви изтървах, но имам едни 15стр., които ще наваксам днес, че до сега прочитах по 1-2, когато се добера до таблета.
Честити месечинки на всички, които съм пропуснала и се надявам назад да прочета само добри новини.
П.с. защо не виждахме мами в морската? Ние с хххууу всеки ден бяхме там. Ние кафенце, а малките спят-приказка  Heart Eyes Вие къде се разхождате?

# 601
  • Мнения: 345

eli70o0 аз само събота и неделя ходя в морската, но теб не съм те засичала. С Дани и Гери се засякохме. През седмицата ми е трудно да слизам до морската.

# 602
  • София
  • Мнения: 2 348
Благодаря за отговора  bouquet
По принциип кърмата ще ми трябва за следващия ден за едно от храненията в продължение на 2-3 месеца, така че имам 24 часа.
Ще ми е нужно следващия месец почти всеки ден, но от сега започнах пробно, а и с цел стимулирсне малко на кърмата. Сега правя така: (моля да ми кажете дали е правилно)  Бебето докато суче от едната гърда аз изцеждам другата (то по принцип яде само от едната, в редки случаи давам и другата) и така  на 3-4 кърмения събирам нужното количество. Помпата я прибирам директно в хладилника и при следващо кърмене я вадя и допълвам директно към вече охладеното мляко. Някъде четох, че към вече охладената кърма трябва да се добавя също охладена,  а аз към вече охладената директно изцеждам нова (много ли е грешно така?)  След като събера едно шишенце го замразявам във фризера.


 Щом бебето се храни основно от едната гърда, изцеждане само на другата по време на кърмене е предпочитан вариант от майките, защото става по-лесно и не се създават предпоставки бебето да поема повече предно мляко.

 Когато се смесват млеката, би било добре първо да се охлади прясното и тогава да се смеси, за да не се повишава температурата на вече охладеното мляко (а тя се повишава допълнително и заради това, че млякото е изнесено на стайна температура).  Повишаване на температурата забързва развитието на микроорганизмите, но при условие, че става въпрос само за 24 часа, вероятно не би имало проблем (при условие, че по принцип годността в чисти затворени съдове на гърба на хладилника е над седмица). Прокисналата кърма има ясен кисел вкус и мирис.

 Когато прибираш цялата помпа в хладилника, млякото остава с открит отвор и може да се замърси по-лесно, за това можеш да оставяш контейнера с капачка  или да пресипваш в друг затварящ се чист съд, а фунията да измиваш с топла вода. Ако твоето решение е да изцеждаш директно във вече охладеното мляко, можеш да обърнеш внимание на това да не държиш с ръка контейнера на помпата и да не се опира в теб, за да не се топли.

 Когато се налага замразяване на млякото за по-дълго време, може всяка доза да се замразява, а следващата да се охлажда и добавя към първата, ако количеството не е по-голямо от това на първата доза.Когато млякото има по-дълъг престой в хладилника и след това се замразява, е възможно годността да е по-къса от обичайното.

 Дори да не са постигнати общите препоръки, млякото може да продължава да бъде годно за хранене, просто човекът, който храни бебето, проверява дали не е вкиснало. Като имате предвид, че размразеното мляко може да има странен мирис, който е нормален (майки го сравняват с мирис на домашен сапун или метал), но кърмата продължава да е годна.

# 603
  • София
  • Мнения: 550
ЛЛЛ с риск да досадя ще си задам въпроса отново тъй като не получих отговор.. Embarassed

За цеденето-аз имам също ръчната на Авент, но се оказа, че не ми прави никакъв вакум почти и изцеждам с мъка 20 мл.И не знам защо обаче зърната ме болят много после, явно не правя нещо както трябва.Но се амбицирах да цедя, че и аз трябваше да увеличавам дажбата на Цвети и почнах на ръка в банята под душа на горещата струя.В началото никакъв успех, ама сега направо си хвърчи на пет посоки и си я събирам в контейнерче без проблеми  Crazy И ми е по щадящо за зърната и си правя масаж на гърдите, че ми се появяват бучки понякога от много задържане..

по този повод да попитам ЛЛЛ нормално ли е да ми се пявяват бучки по гърдите след като е имало пауза от три часа и четири без цедене и сукане.През нощта Цвети понякога спи  по четири часа , а с нея и аз  Embarassed И не ставам да се цедя.След това напипвам балки бучици около ареолите и на други места.Някой изчезват с масажиране под горещ душ, но има две които не мога да премахна, малки са, но си мисля ,че ги имам още от родилното докато се опитвах да си отпуша каналите.. Въобще трябва ли да се притеснявам и да ходя на консултация с мамолог или  е нормално?newsm78 ?Благодаря за отделеното време   bouquet

# 604
  • София
  • Мнения: 2 901
ЕХ, тези пъпчета... а нашето още не е паднало (37-ми ден вече)  Crossing Arms
Ние днес бяхме на ортопед - да не го повивам, да стои разкрачен, когато го нося, с едната ръка да съм бръкнала между краката му, даже да го нося в кенгуро по 3-4 часа дневно. То държало краката в добра позиция. Аз се чудя не е ли малко бебе, няма ли да му натоваря гръбнака, кръста в това кенгуро, а той ми вика "малко бебе е на 5-6 дни, това си е голям човек"  Laughing
Иначе на ехограф гледа тазобедрените стави - всичко е ОК.
Опипа и огледа също главата и палците на ръцете.

Гардения, този пъп от каква пъпна връв е бил прекъснат? С дебелината на корабно въже ли?  hahaha

Това повиване - има предвид, да не го пристягаш с пелена, за да му "изправяш" краката, нали? Повива ли някой в днешно време?

А това за кенгуруто ви го каза профилактично или е видял някакъв малък проблем? Защото, ако е профилактично, странно ми е. Няколко часа задължително в тази поза... по-скоро бих го приела като разрешение да се ползва кенгуру.

Днес на консултацията ни изтеглиха - 4900 г, ръст 55 см, за 3 седмици 600 г и 2,5 см. Сложиха ни 2 ваксини - по една във всяко краче. Противохепатитната и Тетраксим. Отново ваксина след 2 месеца, а след 1 месеца - консултация.

# 605
  • Мнения: 475
Мами, имам въпрос.
Погачата преди 40 ден ли се прави или след това? Имам предвид каненето на гости, не църковния ритуал.

# 606
  • Мнения: 114
Добре де нещо не схващам за тия ваксини. На нас на 13.10 пак ще ни бият ваксина после след две седмици пак тука в дълбоката провинция ли нещо е сбъркано newsm78 .....

Нашия пъп падна някъде към 28 ден педито каза, че пъпната връв е била по-дебела...аз също се бях притеснила казаха ми да го пазя много от вода и го третирах по няколко пъти на ден

ПС
За погачата знам, че трябва да са навършени 40 дни....ние минахме през църквата погачата с гости ще я правя чак октомври та да си дойде и другата баба

# 607
  • Мнения: 2 104
Пелтешка, не е от нас. място - до ЛЛ е . На моята бебка също не са слагани други ваксини, освен тези в род.дом  Peace

Ели  Hug, радвам се за причината, поради която липсвате  Wink

# 608
  • Мнения: 127
Леле вие пак сте изписали темата, аз от брисане не мога да се включа. Имам много да чета, за да наваксам Simple Smile
eli70o0 аз до миналата седмица всеки ден там брисах по цял ден, не знам защо не се видяхме  Rolling Eyes всъщност мисля, че преди няколко дни видях една мама дето на теб ми приличаше ама ме подмина без да се обърне а бях с ревящ Симеон насреща й, нямаше как да се обадя  Crazy
Като гледам как наддават вашите бебечета моя слон не знам как да го укротя, на 17ти ни изтеглиха 5500гр а се роди 3430. хем яде на 4 часа по 120мл (не че му стигат, но чая е голяма работа, тъпча здраво а то горкото и ръката ми ще изяде ако може  Blush) е беше с наакан памперс имайки в предвид, че ака на два дена все пак си е едно количество, така че смятам, че е качил 1800 гр. което пак си е много. Педиатърката ми каза да давам по една капка от витамин д-то ама взех да се притеснявам, че не е достатъчно  newsm78.
За погачата аз вече я направих на 42ри ден на 40тия отидохме на църква прочетоха ни молитва а питката я направих след два дни. Поканих приятелки и баби, лели и т.н. знам, че е важно тези, които държат кърпата да са с живи родители, и после в кърпата се оставят трохите и се слагат монети и се прибира на високо. За почерпката трябва да са сладки работи на масата и всеки носи по нещо сладко. Така направихме ние  Simple Smile
За повиването аз все още го повивам, когато реве неспирно (без да разбера причината, демек сменен е и нахранен и всичко уж му е наред Crazy) го увивам и го обръщам с лице към пода, като го потупам няколко пъти по гръбчето и се успокоява.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 4 977
mama irina Hug
geryll със сигурност не съм те видяла. Другият път се обади! Имаш ми и номера като слизаш пак. Бързо се организирам за разходки  Laughing Извинявай ако си била ти, но понякога обикалям без да се оглеждам, че малко ли бебета и баби има там и може да съм те подминала Sad  Hug

# 610
  • Мнения: 63

Гардения, този пъп от каква пъпна връв е бил прекъснат? С дебелината на корабно въже ли?  hahaha

Това повиване - има предвид, да не го пристягаш с пелена, за да му "изправяш" краката, нали? Повива ли някой в днешно време?

А това за кенгуруто ви го каза профилактично или е видял някакъв малък проблем? Защото, ако е профилактично, странно ми е. Няколко часа задължително в тази поза... по-скоро бих го приела като разрешение да се ползва кенгуру.

Пъпа...  Joy
Повиването - точно да не му изправям краката. Да не би случайно да ми повлияели най-опасните групи - роднини, приятелки, съседки. Даже каза гащи и ританки да са по-големи, да висят, но да може да се разкрачва, да не го спъват.
Кенгуро - профилактично, но задължително, не само за нас... ако имам приятелки с бебета и на тях да говоря, че това е най-удачния начин да държим бебето разкрачено. Нямало да му се натовари кръста, то щяло да е облегнато на мен.
Не искам разрешение за ползване, щот' си мисля, че е рано. С каката не съм ползвала, но сега ми подариха. Мислех поне на 4-5 месеца да стане. Все пак го тикнах днес вътре, да видя как стои. Презрамките са максимално стегнати, а на мен ми хлопа и бебето виси. Не ми се получи нещо  newsm78

А сега отивам да поровя из онлайн магазините, че в нашите (общо два) вече 5-ти ден чакам да доставят държач за биберон и той дошъл само един - розов. А и по идея на Мама Ирина, да видя многократните пелени.  Wink

# 611
  • Мнения: 191
Привет, момичета! Аз в момента релаксирам в спалнята, а принца съм го оставила на татко му да се забавляват/приспиват в хола. Днес на нас ни беше поспалив ден - спа след всяко хранене от сутринта до сега. Само на последното сега в 11 се ококори ама то е нормално при толкова сън през деня. Гардения имам 2 излишни щипки за биберон, сямо дай адрес на лични и ти пращам единия (син или жълт).
Ние вчера направихме 40 дни! Сутринта ходих с дребен и свекито на църква. На обяд правихме обичая с погачата с малко баби, лели и приятелки. Добре си прекарахме. Павчето слуша много Wink
Днес цял ден мързелувахме вкъщи заради времето, ама утре нямя кой да ни спре че го дават да се оправя.
Спокойна вечер на всички

# 612
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Писна ми всеки пост да го пиша по 2 пъти!Че и забравих какво ще пиша.
Има ли още някой без режим, като нас? Имам тъпия навик като ревне да бутам цица в устата и. Ама като е суха, облечена, гушната, наспала се...освен да е от глад. Само в това не мога да съм сигурна, дали е нахранена.
Нашите бебета ще обуват ли чорапогащници или са малки? И какво ги правите когато будуват и просто си ритат и разглеждат? Аз се опитвам да и говоря, да дрънкам, ама нямам идея какво още мога да правя.
И премам всякакви съвети за отучване да спи в моето легло, вече наистина е проблем.Обичам си я, ама идва зима, нито мога да се завия, нито нея да сложа в чувалче.

# 613
  • Мнения: 2 104
Добро утро!

elliee не знам точно за какъв режим пишеш- ако е за кърмене. За мен /и не само/ на поискване към този етап значи това - мрънка/плаче/- предлагам гърда  Peace Режим и кърмене на поискаване са несъвместими понятия  Mr. Green Има дни в които горе -долу през деня е на 2ч, има и такива като вчера- безброй на неопределено време. През нощта е още по-зле, рядко има пауза от 3ч, и само по веднъж 4 и 5ч.
 Чорапогащникът в моя гардероб е на почит  Crazy и на бебка вече и обувам. На РД на батко и беше с рокля и чорапогащник, жалко че не можах да я снимам, много мрънка целия ден.
 Ако се случи да е на кеф и да не мрънка/мнооооооооооого рядко/- говоря и, а тя се усмихва и гука, пускам муз. играчки и на тях им пее  Joy Joy Joy
 Съвет за отучване от общото легло не мога да дам. Нашата мома си спи на спалнята и засега ни е мн. добре, даже кошара не съм взела още, не ми и трябва засега. Аз съм завита с одеало, тя е увита с нейното като в сладоледена фуния  bowuu
 Абе, като чета най- меката душа съм аз, глезя , а и ми се падна най- ревливото и мрънкащо бебе  Mr. Green Нищо, здрава да е  Heart Eyes обичам си я Heart Eyes

# 614
  • Мнения: 63
ivelle, много мило, благодаря  Hug но няма нужда. Поразгледах тази нощ и си поръчах и ортодонтичен биберон, и щипка, и разни други работи.
elliee, и ние още не сме утвърдили режима, но напоследък има шанс. Откакто въведох биберона и вибриращия шезлонг, е по-лесно да успокоим нервниченето. По принцип на гърда ми е най-лесно, но се беше започнало едно връщане постоянно, лигавене, преобличане.
Абе, расте си моя мъж - вече се заглежда в играчки, в ТВ, слуша като му пеем, гука ииии любимия ми момент - усмивките. А колко щедро ги раздава...  Heart Eyes
Леглото - и аз го вземам при мен, денем го глезя на спалнята, но нощем задължително си спи в неговото легло. Може да стоя будна и да го люлея докато заспи, но искам да е там.  С каката голям зор видях да я приуча обратно в бебешкото легло. Щом заспях аз и тя се примъкваше на спалнята в краката ми. Събуждам се, гледам легълцето празно - ужас. А то милото се свило в краката ми, нито завито, нито нищо и спи там, ама да е до мен.

Общи условия

Активация на акаунт