Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 580
  • 756
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 811
Дбро утро момичета, ЧЕСТИТ 15 септември на първолаците, здрави и с късмет да са, да им върви в шестиците  bouquet

ymemansi как няма да ти е ревливо, тя каката ви на ясла не е ходила ли, аз си спомням като я оставих в яслата преди две години ноември, колко плака ужас то тя и докато ходи на ясла там все си плачеше.... но свикнах пък и намери много приятелчета и се социализира.
От днес сме във втора група, Боже кога мина това време?! Имах малко бебе сега имам и дете голямо и бебе.

Иначе мисля че за 20 дни 900 грама си е супер, аз ще си извадя записките защото помня каката също родена 4 кила за първият месец / но ние бяхме с инфекция и престои над 10 дни в болница и на смесено хранене, беше качила едва 500 грама. Тогава лекарката ми каза че е супер. Ще видим, ако надават според книга мен и кенгуро не може да ме спаси, толкова ми тежи сега да го разнасям...

Опитвам се да потуша хремата на каката и май успях, сега малкият е леко със хрема да видим.

За килограмите да ви кажа , много ме мързи да правя упражнения, но този път ще ми се наложи, предния си бях върнала теглото след година, е и отдолу на теглото си бях, но тайната за мен е една 90 дневната 2 цикъла и -15-17 кг. и така ще видим

Добре дошли на новите мами и честити бебета на новообебилите се Hug

# 451
  • София
  • Мнения: 1 740
Честит 15 септември Simple Smile Само 6-ци да носят децата. На моя бебо му обяснявах сутринта, че след време и той ще бъде ученик Simple Smile Малко като лудите, но нали трябва да им се говори на тези деца Simple Smile

Някой ме питаше за Еспумизана ама аз докато се наканя сте изписали много и не ми се търси назад та да кажа - не съм забелязала да се е запекъл от него - то не виждам и логика след като уж помага за колики да го запича, че то именно от това още повече ще го боли коремче. Дали помага категорично не мога да кажа. Истината е, че моя човек има два периода - първо след храненето в 6 сутринта след което почва едно мрънкане и пъркане и пръцкане, напъвасе, но до рев не се стига, само дето не ме оставя да си доспа и ако не съм наоколо да му бутам бибата може и да ревне. Втория е след храненето в 6 следобед - тогава може мак да мърка и по някое време вече към 7 и половина се почва истеричен рев за около половин час, а може и да заспи и пак така да се събуди и да се почне якия рев, което вече според мен са си същинските колики - просто така се напъва милия и така цвили, но пък за половин час има няма сме се укротили тъкмо като за преди баня Simple Smile Която и моя не обича и там му удря един рев, както и при процедурите след нея. Вчера за първи път не рева докато го къпах, но не видях и да се кефи де. После и при мазането се позадържа спокоен, но като му набутах по пипетка физиологичен разтвор в носа вече си ревна Simple Smile Е няма как Simple Smile Нооооо да кажа, че той е на 25 дни та не съм сигурна дали това ще му е обичайния режим ...някой на тези дни тепърва ги хващат колики та не знам дали да се радвам още и дали няма да има зазляване. Но аз си го блъскам с Еспумизана и като отидем при лекарката ще питам. Днес ще и звъня да се разберем нещо.

Иначе моя се е изринал яко около врата и явно е от дрешка, защото е като венец направо, а не можах да хвана от коя стана и сега ми е тъпо и се чудя какво да правя.
Другото което много ме вбесява е че редовно ни пропускат памперсите. За сега сме ползвали бели и зелени на Памперс и на Пуфис и със всички се случва. Не ми е за прането и смяната на дрешки ами че идва зима, а вчера се беше яко мокър точно след разходката и много се ядосах, защото не знам от колко време е стоял така, а ще става по-студено. В големите магазини не намерих на Хъджис, ще видя да пробвам и с тези на ДМ като довършим наличните.

Хайде пак много писах, но следобедите основно чета от тела и няма как да пиша Simple Smile

# 452
  • Мнения: 1 073
Monikqe беше на ясла миналата година, но сега е в различно ДЗ и всичко й е ново. Пък и тя е по-чувствителна и всичко ново я притеснява в началото. А и много свикна да си е с мен у дома последния месец и половина. Тя все още си ме търси като бебе и иска все да съм до нея. Още я мисля. В 16.00 ще съм първа на вратата да си я взема и да разбера как е била през деня.

Асти Хъджис съм виждала във вис виталис. Иначе съм ползвала и пампита от лидл, но вече по-големите номера.

# 453
  • София
  • Мнения: 550
Еспумизан и аз давам от два дни на всяко хранене по окло 6-7 капки на 2.5-3 часа .Като ,че ли вече не изпуска газове само се гърчи, но не плаче много.Обаче от вчера не е акала.. Дали пък не запича наистина? Сега ще видя след друсането с количката  ще има нещо в памперса..


Честит първи учебен ден и от мен на всички дечица! Да бъдат упорити и ученолюбиви!

# 454
  • Мнения: 191
chockolina, за съжаление диагнозата ни си е все същата както я   20 г.с. - мултикистоза на лявото бъбрече. Ходихме при най-добрата нефроложка в Бг доц. Буева - потвърди че бъбрекът не се е равил нормално и няма функция. Сега сме с едно бъбрече и си го пазим от инфекции - след всяко акане го мия веднага и не го държа продължитекно наакан, иначе всяка вечер го киснем в смрадликата. А като почне да сяда, живот и здраве, ще го слагам от рано на гърне, че при нас било задължително. Относно емоционалното ни състояние по време на бременността - на 100% вярвам че влияе - в продължение на 2 месеца гледах баща ми на смъртно легло и нямаше как да му помогна Sad Cry ...и сега бебо плаче много и трудно го успокояваме...А и диагнозата също много ми повлия на психиката.
Ели, бори се за правата си и за паричките, които се полагат на теб и бебка! И не се притеснявай да споделяш тук когато ти дотежи. На мен форумите много ми помогнаха точни в най-тежките моменти   bouquet
 

# 455
  • Мнения: 438
Честит празник на учениците!

Може ли да споделите каква помпа за кърма ползвате и дали сте доволни от нея. Скоро ще ми се наложи да цедя и едното хранене да бъде от шише, но имам проблем с цеденето. На ръка като пробвам излизат само капки и ми се иска да видя с помпа. От друга страна се притеснявам, че ще дам доста пари и няма да мога да я ползвам. Но съм длъжна да пробвам, че не ми се дава от сега АМ.

# 456
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
За помпата- Аз ползвам на Авент ръчната, струва около 75 лв. Много по-добре е от цедене на ръка, аз на ръка едва успявам няколко капки, а с помпата съм стигала 60 мл (това ми е максимумът, ама защото нямам толкова мляко). Удобна е, но аз се цедя до 1-2 пъти дневно, чувала съм, че ако се налага по-често цедене боли ръката и трябва механична помпа, която е по-скъпа. Но за мен тази си е ок и си заслужава парите, още от болницата я ползвам, макар и не постоянно.

Някой знае ли как се гледа наддаването на новороденото? От рождено тегло, тегло на изписване или най-ниско тегло след спадане след раждането?

И какво да очаквам от прегледа за 1ви месец, освен мерене и теглене- сещате ли се какво да питам лекарката? За направление за ортопед и друго..?

# 457
  • Мнения: 2 104
Привет! Да дам отчет набързо Simple Smile
Бяхме в Пловдив няколко дни. Видях си колегите.  Минахме през ортопеда, всичко е о.к. Около 5мес каза преглед отново и вече давал гаранция 70 години  Joy Joy Joy
Стигнах и до фризъорката, че не бях повече от година  Embarassed
Вече си имаме християнче!  Кръщенето беше в събота. Мина добре, ще кача 1-2 снимки да я видите. Няма такова послушно дете. Кой сега ще повярва, че иначе само плаче?  Mr. Green Отчето каза; " С  тези пръсти ще става пианист, хирург....." и като заплакааааааа "............Може и оперна певица  Mr. Green"
Купихме нова количка  Blush. Баткото много  се радва , основно той вози  Wink

Пак пропуснах Нощта на музеите  Tired.   с бебето няма как............няма пълно щастие  Blush

От днес баткото е на училище.
На всички ученици и дечица в ясли и градини- Спорна учебна година! Да са здрави, умни и разумни  Wink! На родителите- спокойствие!  Hug

Пипи смята се от най -ниското тегло до момента. Теглото можеш да раделиш на дните и да видиш средно на ден. После си умнжи по 30 и имаш за месец. Пак не е точно, защото наддават неравномерно, но все пак е ориентир.

Капките със симетикон по- често наистина запичат. При нас ако не давам има 4-5 изхождания на ден. Когато давам/ сега Лефакс, преди Еспумизан Л, изхождането може да е и само веднъж дневно, но пък е по- обилно  Wink.


Последна редакция: пн, 15 сеп 2014, 14:13 от mama irina

# 458
  • София
  • Мнения: 550
mama irina, честито ви кръщение! Много хубава дата сте избрали около Кръстовден! Не знаех, че може толкова рано да се кръсти бебче, трябва да проуча нещата повече, че и за мен това си е задължително..
 Видях снимките  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Много ми прилича на моята бебка  Simple Smile Страхотен тоалет .. Heart Eyes
Оказа се че не се е запекла.Явно от разходка й се размърда корема и вкъщи след хранене имаше експлозия в памперса.. Laughing

За цеденето-аз имам също ръчната на Авент, но се оказа, че не ми прави никакъв вакум почти и изцеждам с мъка 20 мл.И не знам защо обаче зърната ме болят много после, явно не правя нещо както трябва.Но се амбицирах да цедя, че и аз трябваше да увеличавам дажбата на Цвети и почнах на ръка в банята под душа на горещата струя.В началото никакъв успех, ама сега направо си хвърчи на пет посоки и си я събирам в контейнерче без проблеми  Crazy И ми е по щадящо за зърната и си правя масаж на гърдите, че ми се появяват бучки понякога от много задържане..

по този повод да попитам ЛЛЛ нормално ли е да ми се пявяват бучки по гърдите след като е имало пауза от три часа и четири без цедене и сукане.През нощта Цвети понякога спи  по четири часа , а с нея и аз  Embarassed И не ставам да се цедя.След това напипвам балки бучици около ареолите и на други места.Някой изчезват с масажиране под горещ душ, но има две които не мога да премахна, малки са, но си мисля ,че ги имам още от родилното докато се опитвах да си отпуша каналите.. Въобще трябва ли да се притеснявам и да ходя на консултация с мамолог или  е нормално?newsm78 ?Благодаря за отделеното време   bouquet

Последна редакция: пн, 15 сеп 2014, 14:53 от Сърчице***

# 459
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Аз забравих да препоръчам капките Колийф- вече съм почти сигурна, че помагат много. Ревеше с часове, после след един ден на тях много намали реването, днес 2 пъти забравих да му ги дам и пак рева доста, така че явно помагат. Сложното е, че трябва да се разтварят в мляко, а ние сме на кърма, но или изцеждам малко, или му правя минимална доза АМ (към 20-30 мл) и в него.

Вие стерилизирате ли всичко? Аз като цяло да, но последните дни започнах да пропускам,  примерно ползвано същия ден шише само да го мия с гореща вода и след това го ползвам пак. В крайна сметка само той си яде от шишетата и се чудя защо трябва стерилизация след всяка употреба  newsm78

# 460
  • Мнения: 334
Нощното хранене и преди бях писала,ч е не смятам да махам изобщо. Когато той реши сам ще се откаже. Трябва ми сериозна лактация за да изхранвам голямото си момче, така че предпочитам за сега да си яде на 3 часа най-много, че иначе пък да ставам да цедя нощем ми се вижда още по-ужасно.


[/quote]

Здравей,
Аз също се чудя дали да махам нощното хранене , защото малкия много наддава и докито каза да махна това хранене, което е  нощем,но малкия много реве и иска да яде, а сме само на кърма....а пък ме е страх да не намалее млякото като лишавам бебето да яде нощем. Честно казано не ми се цеди по нощите. До кога мислиш да го храниш нощем? Не трябва ли да има една 6-ст часова пауза за стомахчето?

# 461
  • Мнения: 2 104
 Сърчице*** Благодаря!  Hug
 За кръщенето- аз писах преди- било единственото тайнство, което можело по всяко време да се извърши/ че и на всякъде /в определени случаи Wink/. Някъде четох, че докато не се кръстят не се празнувал имен ден  Thinking
Бебките ни наистина си приличат много. Забелязах и аз още на първите снимки  Hug

И аз изцеждах преди по-лесно на ръка  Crazy . И при мен нещо не прави вакуум ако не съм намокрила силиконовия уплътнител. Може да го сваляш и да пробваш без него. В болницата така съветваха акушерките други майки.
 Имам такава бучка / зад кожата на ареола/, остана си. Според мамолога е киста, която съм имала и е пораснала заради прогестероновата терапия /по време на бременността/. Според АГ е друго и би трябвало да мога да я изцедя. Опитвах какво ли не и как ли не- не успях  Confused. Стои си , релефна е,над  кожата, а тя е разпъната и стои по- светла.
Лецитин пиеш ли?

kremolin аз бях завидно спокойна цялата бременност. Бебка е ревлива  bowuu Надявах се, че и тя ще е спокойно бебе, но не познах  Mr. Green

# 462
  • Мнения: 1 073
gretlinka дъщеря си кърмих 15 месеца. До последно имахме поне едно нощно кърмене, но с времето те стават доста по-кратки и са като успокоение по-скоро, не толкова заради глад. Колко наддава бебето та на ЛЛ му се вижда много?

мама ирина Честито кръщене! Аз каката исках бързо да кръстим, но нещо не успяхме да се организираме и до сега си е некръстена. Мисля сега обаче да направим двойно кръщене.

# 463
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

 Значи кърменето дава резултат а аз така се притеснявах, сега се успокоих, ние на 26 август бяхме на първото посещение и беше качил от изписването 17,08 220 грама, сега за две седмици останалите, но за мен е задоволително, ще ми натежава ако ряско вдига килата  Crazy

Тук искам да благодаря на ЛЛЛ които безрезервно помагат, за момент мислх да дохранвам и да включвам АМ, но благодарение на навременните съвети, помощта и доброто отношение не го направих   bouquet Дано продължим все така без притеснения.


Та така с нас, хубав ден ви желая и много послушни и здрави хлапета Simple Smile

Благодаря Monikqe за милите думи. Hug
Изключително ни е приятно да разберем, че сме били полезни със идеите си и помощта си. Heart Eyes
Всъщност заслугата е твоя и навярно чувството, че си преодоляла препятствията пред кърменето, ти дава още повече увереност и спокойствие да продължиш напред.
Пожелавам ти приятно и безметежно кърмене. Ще е чудесно, ако имаш възможност да посетиш някои от нашите събития и да споделиш опита си с бъдещите майки. Подкрепата от майка за майка може да е много ценна и вдъхновяваща.  bouquet

 smile3525

# 464
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Въпрос към ЛЛЛ (в темата ми във форум Кърмене нико не ми пише):

На кърма е бебето и от днес по обяд е с маслено зелено ако. На консистенция е както преди - редичко с по-твърди безформени частици, като по-сурово приготвени бъркани яйца. На мирис си е както преди - характерния сладникав мирис с оттенък на сирене...

От вчера вечерта аз съм на антибиотик - Зинат, пробиотик Линекс и имуностимулант Бронхо-ваксом.
Тя, също от вчера, по друга причина Smile на Фунгостатин, капя и вит. С в нослето.

Да е от лекарствата? Да се притеснвам ли само заради цвета?


Здравей Coming 2 life,
Не е необичайно бебето понякога да има зеленикави изпражнения. Може би тази статия ще представлява интерес за теб http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.msg312466#msg312466
 Също така, се случва, когато майката приема АБ, бебето да проявява характерните странични ефекти на АБ, като на пример диария, обрив, гъбички..., което не прави съответния АБ несъвместим с кърменето, ако лекаря е преценил, че е подходящ.

Ако тези зелени слузести изпражнения продължават, може да е добра идея да се консултираш с педиатъра и да обсъдиш евентуално изследване за наличие на бактерии...

Ще се радвам да разбера как се случват нещата при вас.

  bouquet


Акото ни не е слузесто, поне не бих го нарекла така. От вчера е просто зеленикаво, което не би ме притеснило, та това маслено-зелено вече не е на дневен ред (може би идеята за "слузесто" е дошла от думата "маслено", но така описвам цвета, като от маслена боя, тъъъъмно наситено зелено) - та сега е жълтеникаво-зеленикаво. Мирисът му е... никакъв. Или никакъв особен. Мирише на характерното напикано върху памперс (малко химична миризма се получава, само напикания памперс, не сте ли забелязвали) с лекия елемент на кърмаческо-сладникаво-серно, една миризна, която даже ми е симпатична, нали си е на моето бебе  Mr. Green. Последен ден ми е на антибиотик, ще видя как ще протекат нещата после. След 3 дни пък имаме консултация заради друго нещо с друг педиатър, та и тя ще си каже мнението, ако й представим такъв особен вид аки.

Още 1 въпрос към ЛЛЛ: Днес след профилактичното капане на физиологичен разтвор в нослето, около 10 минути по-късно, хлапето кихна и от нослето се показа бяло лигаво секретче. Понеже онзи ден бях при педиатърката заради съмнение за хрема (прохърква след събуждане, докато се напъва, но когато започне да суче диша чисто през нослето, без никакъв хрип или затруднения както икогато спи диша през носа със затворена уста по същия начин) и тя каза, че е ОК детето, даже по гърлото не вижда стичане на нищо, та се питам - тези секретчета с този бял към леко жълтеникав цвят може ли да са от засъхнала кърма, която е била върната и вкарана в носа? Просто процедурен въпрос на този етап, не че се притеснявам, но се чудех. Има ли характерен цвят секретът от кърма?


Здравей Coming 2 life,
Случва се част от върната кърма да попадне в нослето, това обикновено не е проблем. Щом и педиатъра е потвърдил, че това е ОК, то вероятно е точно така.  Peace


  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт