Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 580
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 348
ЛЛЛ с риск да досадя ще си задам въпроса отново тъй като не получих отговор.. Embarassed
по този повод да попитам ЛЛЛ нормално ли е да ми се пявяват бучки по гърдите след като е имало пауза от три часа и четири без цедене и сукане.През нощта Цвети понякога спи  по четири часа , а с нея и аз  Embarassed И не ставам да се цедя.След това напипвам балки бучици около ареолите и на други места.Някой изчезват с масажиране под горещ душ, но има две които не мога да премахна, малки са, но си мисля ,че ги имам още от родилното докато се опитвах да си отпуша каналите.. Въобще трябва ли да се притеснявам и да ходя на консултация с мамолог или  е нормално?newsm78 ?Благодаря за отделеното време   bouquet


 Извиняваме се, Сърчице***, наш пропуск! Благодарим ,че ни подсещаш  Peace
 Случва се в първите седмици след раждането да се получава задържане на мляко, когато се прави по-голяма пауза. С времето производството се доближава до ритъма на бебето и гърдите спират да се пълнят толкова много между храненията, а чакат сигнал от бебето Simple Smile
 За да не се получават запушвания, можеш да обърнеш внимание дали има нещо, което да можеш да промениш - например ако спиш със сутиен с банели или дори да няма банели, ако е стегнат - да го махнеш. Или ако има проблем със захапката на бебето ( ако засуква плитко и стиска силно). А след консултация с лекар можеш да започнеш и прием на лецитин, който пречи да се слепват мазнините ( по 3-4 капсули от 1200мг докато се появяват бучките, а след това плавно намаляване с една капсула през няколко дни).
 Двете бучици, които не се махат след изцеждане, твърди ли са, като стоят на едно място или меки и подвижни? Забелязваш ли след кърмене/изцеждане да намаляват или си стоят в един размер? Болезнени ли са?

 В периода, в който гърдите произвеждат мляко, мастната тъкан е оскъдна, а жлезистата е силно нарастнала и лесно може да се напипа. Съответно, се напипват тъкани, които не си усещала преди бременността и може да те притеснят, но са нормални. При запушване бучката е болезнена и може да намалява или напълно да изчезва след кърмене ( или да не намалява, но болката и други симптоми се засилват и подсказват, че не се е отпушило). А ако е меко и подвижно, може при запушванията в началото да се е получило разтягане на каналчето и да се е образувало джобче, в което сега се задържа мляко. Нищо притеснително, стига да не създава проблеми, свързани със запушване на каналчето.
 За свое спокойствие би могла да поискаш и преглед от мамолог.

Ако тези запушвания продължават да се появяват, можем да обсъдим по-подробно дали има и друга причина ( а не само по-дългата пауза) за тях, както и по-сериозни мерки за превенция.
 

# 661
  • Мнения: 321
Добро утро!
Снощи малкия искаше на ръце и да го гушкат, кърмихме се пак начесто, повръща огромна част от кърмата и беше крив доста не знам от какво.
Тази сутрин е сънен и май..денем спи, нощем мрънка..
Опитвам да цедя кърма с Авент помпата, новата, ръчна - Боли!А всичко ми е наред! От 2 дни гърдите ми са 2 буци и не мога да се трая..
Ако изпече слънце - мисля за Морската към обяд, само малкия да слуша.. Wink
Хубав ден от нас!

# 662
  • Мнения: 1 423
Добро утро,
Файме много се смях с твоя пост Simple Smile, да ти е здрав Солиман и да расте без капризи.

Да ви кажа даряването на стволови клетки не е възможно все още в Бургас.Не е въпрос само на желание за даряване.

Днес ние сме мрън мрън, времето е хладно, но хващаме улиците Simple Smile.

# 663
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Astined - успяхте ли да дарите ств. клетки?
Пипи и ти имаше идея- какво решихте последно?
Ние съхранихме в Биорегенерация. Има опция при желание да ги дарим ако и когато решим, та и това ми дава душевен мир  Blush


И ние така, към Биорегенерация съхранихме.

Тази нощ беше тежка- първо заспа към 8 както никога, ние към 10 и нещо решихме да си легнем и той след 20 мин се разрева, тъкмо се унасях. Взех го, храних го до към 12, след което пак рев и не иска да заспи. накрая с редуване на гушкане от мен и ММ заспа, за да се събуди пак в 3, айде пак час ядене и 30 мин успокояване..и окончателно се събуди в 5.30 и няма заспиване повече. Сега хълца и пак не може да спи, ще се побъркам  Crazy

# 664
  • Мнения: 2 653
Пипи, аз ползвах кантарче в началото. То си беше бебешко нантарче. ИМаше грешка ±20 гр. Предполагам всички кантарчета го имат. Не се притеснявай с много пробни кърмения, защото са доста относителни. Може бебето да не е особено гладно, да му се спи в повече, а и грешката в кантара- при измерени + 80, реално може да са + 100.Следи наддаването за по-голям интервал. Също така сигурно забелязваш порастване на детето спрямо дрешките му. И това, което помня от дъщеря ми е, че буквално със скок растат децата. В началото е на по-кратки интервали, след това винаги около рождения и ден някак драстично порастваше.

Секс ли?? Какво беше това? МИналия път на рождения ми ден(по-малко от месец) направихме сефте след раждането. Сега карам на сънища от началото на годината  Crazy През бременността усещах липсата. ОБаче сега...както казва Фаима- ами не се чувствам комфортно в кожата си, за да правя секс. Аз нямам скрупули обаче, че мъжът ми стои на сухо. Да се оправя както намери за добре. Той едва ли се е запритеснил за мен в това отношение.

Тъкмо се похвалих и всичко се развали. И винаги става така, като се похваля за нещо.Голям съм карък. Преди няколко години щяхме да заминаваме за Испания, всичко беше уредено. До последно не казвах на никой. Вече като наближаваше почнах да казвам, защото не може изведнъж да изчезнем. Е, не знам как така успяха да се оплетата нещата веднага след това. И за други неща пак се е случвало.

Скрит текст:
Вчера децата трябваше да останат с баща си за час-два. Оставих му шишета с мляко. По едно време ми звъни, чувам някой се дере от рев. Бил дал да яде(час по-рано), бил пробвал всичко, а детето си ревяло и не искало да спре. Да съм се прибирала по-бързо. Прибрах се грабнах ги и излязохме цял ден навън. Вечерта имах работа и трябваше той пак да ги гледа за половин час. Е, чувах ги от другата стая и ми се свиваше сърцето. Като свърших гледам дъщеря ми държи единия, той червен от рев, тя се притеснява. Мъжът ми лежи на дивана- болял го кръста, люшка другото дете в столчето. Взех ги бързо къпане, бързо хранене. А, бях ги нахранила междинно преди да седна на компютъра, да не би да огладнеят(мъжът ми твърди,ч е реват от глад децата!). Уж започнаха да заспиват, но в един момент видях, че нещата вървят на зле и ги гушнах двамата на дивана. пак задремваха ипосле пак ужас и така до 12. Понеже почти са будували от храненето в 9 ги нахраних пак и след това заспаха. Сега пак трябваше да излизам, мъжът ми пак ги разрева. Развиках му се, взех децата в хола, и ги приспах. Обяснява ми, че пак съм щяла да му ги оставя гладни. При положение, че тъкмо ги нахраних, измих и преоблякох. Просто той някак не съумява да се грижи за тях. Със сигурност децата просто усещат напрежението при мен от вчера, може би и при него, че в момента е малко кризисен момент в офиса. Обаче и той не полага много усилия да ги успокои. Решава, че са гладни или нещо подобно, за което аз съм отговорна, понеже не искам да им давам АМ. Не знам как да се преборя и не знам какво му става. Сега седя  тъпо в хола и се чудя какво да правя. Там където трябва да ходя е трудно да отида с децата, а и работното им време е много шантаво, все съвпада с хранене. Много е кофти лъжливо да можеш да разчиташ на някой.
Който го прочете му се извинявам, ако см го натоварила излишно!   bouquet

# 665
  • Мнения: 63
Явно коликите се върнаха с пълна сила Sad Бяхме ги преборили с Колийф, който струва 28 лв и стигна за една седмица точно  #Cussing out Еми няма как да си го позволим постоянно. Този лефакс от къде го купувате и колко струва?
Тук в темата прочетох за Абоколикен - съдържат ЛАКТАЗА, масло от Колоцинт и масло от Копър под формата на силно разреден разтвор. Няма симетикон. Основната съставка на Колийф също е лактаза, но тук са 320 капки за около 16лв. Дозата е5 капки в млякото/кърмата на хранене.

За секса май късно се включвам, но да ви кажа, че моя гинеколог настоява в началото да ползваме презерватив. Дългото въздържание и прекомерното желание влияело на мъжа така, че по време на акта се получавало изпускане на сперма. Това преди същинската еякулация, неусетно, несъзнателно, неконтролируемо, но достатъчно за оплождане.

За стволовите клетки - щом в Бургас е още невъзможно даряване, ние в ''дълбоката провинция'' какво да кажем. Иначе аз още спредната бременност се интересувах, но уви  Confused Трябвало да се осигури сертифицаран куриер, ама като ще раждам естествено, кой знаел за кога да ми осигури...  ooooh!

# 666
  • София
  • Мнения: 1 110
Привет и от нас!
fiona, напълно те разбирам. Моят мъж близнаците не ги беше пипнал с пръст до към шестия месец. После му връчвах единия за по 10 мин. да го носи, колкото да се почувства зорлем татко и това беше. Нито веднъж къпане, нито веднъж разходка, нищо. Този път обещаваше, че ще е различно, опитва се, наистина. Като цяло не му възлагам обаче много грижи, може би така свикнах. Сега като са големи вече е различно, по мъжки си се разправят.
За храненето, още в болницата Миа като плачеше вечер и се дърпаше от гърдата и неговата реакция беше - ама да не би гърдата да не пуска... Явно мъжете си мислят, че бебето реве само от глад. А е лесно да се вмени съмнение и вина в една кърмачка, че видиш ли млекоцентралата не работи коректно.  Hug
faima, и аз относно интима съм така. Остават ми още 9кг., но някак си не се чувствам добре в кожата си. Това влияе на самочувствието ми и оттам и на желанието, но нещата ще се нормализират рано или късно.
Аз също спрях капките против колики окончателно. Установих, че ефект от тях няма или поне не го усетих при нас, а това си е химия без която очевидно можем да минем.
Времето в София е отвратително, дано поне се наканя да свърша нещо вкъщи докато беба спи, така и така няма да се излиза.  Cry

# 667
  • София
  • Мнения: 2 901
Връщаме се от консултация с хирург - имаме мъничка пъпна херния, препоръча да правя 1 памуче на топче да го пъхам върху пъпчето, да притварям отгоре с кожата на бебето и да лепя лепенка за пъпче - можела да стои и 10 дни. Иска да ни види след 3 месеца.

Много интересно си напъха пръста в пъпа й и взе нещо да опипва в корема  #Crazy

# 668
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз чак се радвам, че днес времето е зле, че утре ни е погачата и имам страшно много работа и поне да не ми се свиди, че не съм извела детето. До сега чистих, но има още де ама той нещо се размрънка и викам малко да му правя компания в спалнята пък като го нахраня в 3 ще продължа. То и аз да почина. Все пак се надявам, че времето ще се оправи, че тази нощ пътуват наще от Каварна и ще останат само до 1-ви та ми се иска да можем солидно да излизаме на разходки с тях.
Сега ще звънна и на лекарката да си насроча контролните прегледи.
Записах час за ортопед, но чак за 7-ми и е делничен ден и от 13:00 и не знам какво ще правя, че е в някакъв медицински център "Детско здраве" при д-р Михаил Александров и е в центъра. Или ще моля някой да ме кара или ще се мъча с метро до НДК и пеша от там, но само времето да е хубаво и пак не е близо и се притеснявам.

За секса и аз питам "Какво беше това" Simple Smile Но да си призная, като бременна повече сънувах ...сега и сънища няма Simple Smile
Моя мъж също не се справя с детето. Ако се разреве в него не може да свари да ми го бута в ръцете, но поне не може да ме обвинява, че е гладен, че нали сме на шише Simple Smile Много е непохватен като го държи и онзи ден му го бях дала по време на банята да го държи и първо държим детето по коремче, че му е по кеф и само под вратлето и гърдичките го поддържам, за да е главата над водата. Казвам му на ММ да го обърне вече по гръбче и той едвам едвам като взе да му се чуди от къде как да го подхвани и докато се чудеше детето си килна главата надолу (той вече не я поддържаше) и я потопи във водата и си сръбна яко, а вече беше сапунисван. Естествено нададе истеричен рев. Много се ядосах и бая хокане отнесе мъжо, защото е с два пъти по-големи лапи от моите, а сто часа ми се чуди как да завърти детето. Ако по често го взимаше нямаше да се чувства толкова непохватен и несигурен с него. Още един памперс не е сменил, но съм му вдигнала мерника Simple Smile Ще се вкарваме в ред. Иначе приготвя храна, понякога става да му даде биберона, като се размърка и подготвя банята.

За стволовите клетки - Да, само за София нещата могат да се случат що годе лесно (и то пак при условие, че се роди в делничен ден). При мен нещата се получиха супер, защото родих четвъртък и то 8:12 сутринта, та още докато ме кърпеха им се обадих и дойдоха веднага. Само да кажа, че ако си към частна банка болницата взима някаква такса или повечето поне, но при даряване няма такова нещо - малко се притеснявах само за това преди да даря.

# 669
  • Мнения: 1 073
Абе смогвам да чета, ама нещо едвам намирам време да драсна някой ред.

И нашия татко е непохватен. С четвъртото дете твърди обаче, че вече ще се е научил. Много им трепери на тия деца, все му се стичат между пръстите, все да не ги повреди нещо - "...Мърда, казва, като живо е" Simple Smile Аз не му се ядосвам обаче, Той с всичко е така - страшно внимателен, старателен и с някакво притеснение. Пък аз съм си по джаста- праста а и имам доста повече рутина все пак.

Вчера беше някакъв ужас. Много рев, много нещо. Днес само на ръце та да има мир. За една бройка да ходя да купувам нещо за облекчаване на колики, ама още не съм направила голямата крачка / добре, че вали дъжд/.

Асти много ми стана смешно за къпането. То и аз онзи ден му цопнах муцуната на дребен, вдигнах го веднага а той ме гледа стреснато и с мустак от пяна Simple Smile

След час съм на родителска среща, ако ММ не се прибере навреме не стига, че каката ще седи там с мен а и компания ще й водя. Като нищо да ме изгонят или поне да ме нахулят майките, че си водя бебето в бациларника / нищо, че той всеки ден ходи там като взимам кака му/.

Не ми е лудница все още, обаче стигнах момента в който не помня вчера какво и дали въобще съм яла. Не помня също и дали успях да се изкъпя. Мозъка ми работи само на някои честоти в момента - да оправя децата, изчистено, сготвено, нещо за пазаруване, сметки за плащане....

Оня ден седя на една пейка в градинката и блея. Много ми беше хубаво.

Вчера заради непрестанния рев се наложи да изляза със слинга. Много неудобно ми беше да се оправям така с каката. Нито мога да се затичам след нея, нито да я гушна, да завържа връзките на обувките, нищо. С количката ми е къде къде по-добре.

Скоро ще изписваме темата. Давайте предложения за ново заглавие

# 670
  • Мнения: 334
Връщаме се от консултация с хирург - имаме мъничка пъпна херния, препоръча да правя 1 памуче на топче да го пъхам върху пъпчето, да притварям отгоре с кожата на бебето и да лепя лепенка за пъпче - можела да стои и 10 дни. Иска да ни види след 3 месеца.

Много интересно си напъха пръста в пъпа й и взе нещо да опипва в корема  #Crazy

Aз сега се връщам от докито и за нашия пъп каза само лепенки да слагам,нищо друго.Питах за хирург, каза, че няма смисъл, той какво шял да направи????
Лепна ни лепенка и до там.
Мислех,че кърмата ми намалява, той качил за една седмица още 470 гр. за което съм доволна. Казах на педито, че намалява и тя айде давай АМ. Викам ама как като е качил. Тя мълчи.
Ей да знаете, че сигурно взимат някакви субсидии за тези АМ щом толкова искат да даваме.
Аз с две ръце мога да кажа, че моята педиатърка не е ЗА кърменето.
Всеки път ми казва давай АМ. Аз не-щом качва как ще давам...
Ядосах се.

# 671
  • Мнения: 321
Аз съм против АМ принципно, но ако се наложи ще давам. Принципно искам да имам кърма още няколко месеца и да захранвам без да добавям АМ и купени каши, но не се знае какво ще стане.

Нашият тати не сменя памперси, разреве ли се бебето и бащата капитулира. Вчера го остави да реве - бил глезен и искал на ръце..Та явно в кофти ситуации пак всичко на моята глава. Освен това мисля, че ММ ме ревнува от бебето Joy А каката ме побърква - тотално безсилие ме изпълва като започне да ми прави напук, а добро дете беше #Crazy

Пъпчето и с лепенка е изпъкнало.

Спрях да ползвам крем против подсичане за ден и малкия не ще да седи с един и същи памперс повече от час - дразни го да му е мокро. Пак се връщам към судокрем-а, явно прави добра изолация.

С този дъжд ми се объркаха плановете за деня #Cussing out

# 672
  • Мнения: 334
Тогава за какво са тия лепенки като пак е изпъкнало. То как ще се прибере?

По принцип и аз съм да не се дава АМ, а от кърмене направо да захранвам.Яд ме е, защото наддава, а тя държи да яде и по 6 часа на денонощие. Колко и да ги смятам не мога да ги направя 6 и в 10 да е последното хранене. Това прави после да яде чак в 7 часа. Защото трябва и да е през 3 часа. Ужас вече с това ядене...

За очичките ни каза да следим дали си мести погледа. Да минава през погледа шарена играчки и да гледам дали я следи с поглед. Иначе по нататек щяла да ми даде направление за очен в Александровска. Sad

# 673
  • Мнения: 2 653
A, сетих се какво щях да пиша още. За очите. Миналата седмица ходих с децата в токуда за преглед на дъщеря ми. Подпитах леко лекарката(д-р Стоянова или нещо подобно, тя също се оказа с близнаци Wink ) Та тя ми каза, че се ходи на очен при много рано родени деца само. В останалите случаи само при проблем. Казах и че ги гледам малко разногледи, тя каза, че е ок. Проблем било, ако едното око е много навътре или след няколко месеца, ако все още били с нефокусиран поглед. Или тя ми каза, или някъде четох, че се гледа отражение от светлина да е симетрично и в двете очи.

Най-малкият ми ревльо май е с изпъкнало пъпче.

Астинед, аз също се радвам на днешния дъждовен ден, че да мога да свърша нещо и да не ми е гузно, че няма да излезем.

А не съм готеила от дни вече. Добре, че детето е по цял ден на училище и има обяд там.  Embarassed

# 674
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Като ви чета за мъжете за пореден път ми става гузно да се оплаквам...моят много помага, къпе го, успокоява го, разхожда го в кенгуруто, памперси сменя..Но на мен не ми е достатъчно, той колкото и да помага е 1-2 часа сутрин и толкова вечер, а 10-12 часа съм сама и ми реват истерично в ушите. Не знам как другите майки са така хармонични и спокойни, аз от недоспиване и постоянния шум съм много изнервена и потисната...четох даже за следродилна депресия, ама тя била дни след раждането, а аз тогава бях много щастлива, не знаех какво ме чака...Седя днес, кърмя и рева и си мисля как с живота ми, какъвто беше, е свършено..а си го обичах, винаги съм била щастлива и енергична, може би затова промяната ми е брутална- ако и преди съм имала трудни периоди, сигурно щях да знам какво е..както и да е..

ние днес ще минем на еспумизан комфорт, препоръча ги педи. Колийф май спряха да помагат на 3тата опаковка.

Общи условия

Активация на акаунт