Юлски бебета 2013 - тема 25

  • 29 409
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Мъхче благодаря за съвета за лекарството. В понеделник сме на ваксина и ще разкажа всичко на шекарката. Не го е правила втори път, но се шашнах много. Но аз съм си малко паника, когато става въпрос за нея:-)
Подаръче-на мен не са ми правили още никакви изследвания, но аз се набутах да съм на частно, а държавно ме следи някакъв доктор фиктивно, които дори не съм виждала. Малко ми е тъпо, защото аз си имам прекрасен държавен лекар, но всичко е заради болничните. Аз аега се водя отпуска, сякаш съм се върнала на работа и после болнични...
Серклажа вече го избягват като цяло или така ми обясни моят доктор. Задължително се посъветвай с още един лекар и не занравяй да си запишеш час за фетална ехография, че нали се чака много време.
Терп и на мен ми беше супер на морето, гледах я лато циганчетата. Сега малко също съм я оставила да се чувства свободна - мръсна и свободна:-)  не знам просто се усетих, че я пграничавам ужасно много с не-тата. Сега си мисля дали това тръшкане не е от разпуснатият контрол. Просто нямам сили да тичам след нея с мокра кърпичка и да й повтарям нееее, неее. Оставила съм я да се рови и да се чувства щастлива:-)  научих я да носи боклуците в кофата за боклук на площадката и е тотален фурор измежду другите майки:-)  но ме подразни как взимам мама боклука от ръцете на детето и го хвърля зад себе си - след пет минути той е отново в ръцете на детето. Ми отиди и го хвърли в боклука и няма да го взима повече....но това е друга тема:-)
Хубава неделя момичета - приятна и спокойна:-)

# 16
  • Мнения: 2 237
Ние сме на село. Боян е решил да обиколи цялата къща и двор 10000 пъти. Не се спира. Майка ми и баща ми полудяха само като го гледат Simple Smile Поне му е хубаво, спокойно и все пак е на село а не затворен в апартамент.
Днес всички са на сватба, само аз не Sad Чувствам се като Пепеляшка. Всички се наконтиха и нагримираха, аз останах тук. Не можело с малко дете да съм ходела на сватбата, че и без мъжа си. Тъпо ми е. Оставиха ми да гледам кучето на брат ми.  Tired
Сега куче и бебе спят горе, а аз страдам.


Руме, честито малко сърчице, да порасне голямо и силно  Hug

Мисти, писала си в старата тема Simple Smile Нямаш късмет със съседите жено  Grinning То не е смешно де....Все пак изчакай, може пък да са кротки....

Куче и бебе се събудиха. Отивам.

# 17
  • Мнения: 11 747
Не може с малко дете да ходиш на сватба?!  Shocked 

# 18
  • София
  • Мнения: 1 483
Подаръче, изследванията се сетих кога съм ги правила- 11-12 седмица, точно преди първата фетална морфология и биохимичния скрининг. Всъщност по това време ме заведоха на консултация и  почнахме с изследванията.

Жалинка, много е хубаво, че си научила детето да си хвърля боклуците в кофата. Това е нещо, което трябва да им стане навик от най-ранна възраст.

Близначе, не бях чувала все още такова нещо. Че и без мъж....! Ау!

# 19
  • Мнения: 120
Здрастииииии Simple Smile)))

За мобилния интернет - аз имах изненади с няколко телефона и най-сигурното нещо е да си спреш услугата с обаждане до оператор. После като се завърнеш в  БГ и ако ти трябва винаги можеш да си го пуснеш. А, btw Pine, ти къде заминаваш?

Хах, Близначе уби ме - за първи път чувам такива оправдания да не ходиш на сватба, ох, извинявай, но ми е смешно. Ако ти се ходи ще ходиш с детето, ако има кой да го гледа ще отидеш без него и без ТМ, но ... ваша си работа  Sunglasses

Подаръче, по спомен и при мен в 3-тия месец бяха изследванията, аз докато си намеря кой да ми следи бременността и ми изтече първото направление  Joy, та си спомням, че ходих при GP-то за второнаправление и ми беше натъртено, че трето направление няма да ми дадат, дори и да не съм доволна от ЖК Embarassed

Мисти, как са съседите?

# 20
  • Мнения: 11 747
wwwaz , и к'во му рече на оператора, за да ти спре услугата? Щото аз тогава звънях на оператор и той каза, че не можел, от апарата само можело да спра. Ама аз го бях спряла, пък той решил и се пуснал. Като решение ми предложиха план с включен нет. Аз викам - не искам, не ми трябва, не ползвам. Оня ми вика - ама вие не ползвате, но телефона ползва! Ай сиктир, телефона ми собствени нужди си имал... Че тогава като си извадих картата, да го видим как ще ползва?!  Mr. Green
Изненада е къде ще ходя  Laughing  И малко от суеверие. Всъщност не съм суеверна, но изтерзана беше организацията, та ще повярвам като стигна, чак.

Днес никакви ви няма, голямо затишие! То май всеки ден е така следобяд, а аз точно тогава имам възможност за компютър.

# 21
  • varna
  • Мнения: 871
Хих, Пине, по принцип смартфоните си дърпат разни ъпдейти отвреме навреме, затова ти е казал, че имал нужда телефонът. Аз моите си ги пускам през уи-фи, когато се сетя, и няма грижи. Сега обаче М-тел изскочиха с много изгоден план и затова и аз си пуснах нет на телефона. Иначе като му изключиш Мобайл Дата и му цъкнеш да дърпа ъпдейти само когато намира уи-фи, посмъртно няма как сам да си навърти, нещо са искали да те метнат.
Защо на 1 страница има старите теми само до 13, а ние сме на 25? Исках да прочета на Мисти мнението за съседите и не мога Embarassed
Близначе, егати хората значи, сакън да не ги изложиш #Cussing out Верно, че и ние не дадохме деца на сватбата, но си беше от практична гледна точка, а и всички бяха предупредени от май месец още, та да имат време да се организират.

# 22
  • Мнения: 377
И аз съм тук. Вкъщи всички спят и не мога да приготвям багаж за да не им шумя.
Разглеждам тъкмо къде е бебе борсата, която Яна пусна във ФБ.

Пина, а мъжа ти знае ли къде отиваш?  Laughing

Хера, заповядай   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 237
В Клюкарника имаше цяла тема как не бивало да се ходи с деца на сватба...

Ако бях отишла, то щях само да тичам цял ден по дребния, да викам по него, да внимавам да не падне и т.н. Освен това като му се доспи на обед, какво правим? Сватбата е далеч, в друг град. Самият път ще го умори. И какво ще разбера аз от нея? Най-много да се бях върнала плувнала в пот и с размазан грим. А без мъж защо...пояснявам:защото бяхме канени семейно. И като го няма ММ аз без него не мърдам никъде.
На мен ми е мъчно, защото всички (татко, майка, брат, снаха, сестра и деца) си замълчаха и никой не ми предложи да ида все пак. Спокойно можеха да ми помагат, по 5 минутки да го гледат, пак е нещо. Но не мога да се сърдя, те отиват да се забавляват а не да ми гледат детето....
И все пак ми е гадно, ако бяхме отишли с ММ, поне щяхме да се редуваме да го гледаме.
А той нашия в Испания, при все така пищящото Жоре. Купил си билет за корида. Не мога да проумея що за човек трябва да си да гледаш как убиват бикове за забавление. Всъщност как що за човек....ловец.

Данче, мъж ти ходи ли на лов? Моя вече успя да ме снабди с доста пъдпъдъци, та оная вечер съм ги чистила по нощИте....

Бобко се е заел да изхвърля едни сливи от две щайги. Вчера яде бисквита натопена в паничката вода на котката. Добре, че последната е ваксинирана и обезпаразитена. После и от гранулките и си хапна. Накрая го заварих в тоалетната, старателно да търка тоалетната чиния с четката. Къде е видял че се прави така....Снощи преди баня (в 20.30) го пуснах да тича гол из градината, е нямаше такъв кеф  Grinning Добре че не му е студено.

# 24
  • Мнения: 4 708
Такава съм блейка, че съм пуснала в старата тема  Embarassed
Но снощи пак не спах от 3 до 5, в 7 се събудих, бебето в краката ми, направо се уплаших как не е паднала, или не съм я сритала, та я местих в кревата, в 7:30 тя реши да се буди за млякото, и направо станах, а тя доспива до 9. А аз пък съм парцал, дано е избил този зъб, че нещо не мога да го разбера, та довечера да нямам проблеми поне от нея, а за момчето и момичето дето се нанесоха, ще се разбере скоро  Rolling Eyes
Близначе тъкмо това щях да пиша и видях, че си видяла темата. Булката не иска деца на сватбата си, мненията естествено са противоречиви. Аз лично се чудя как тези същите ще гледат деца един ден  ooooh! те отсега не могат да ги понасят  Tired Иначе Боян е кротко бебе, като му се доспи, го слагаш в количката и го успиваш, не е невъзможно. Олееее това с тоалетната бе  hahaha добре де, от два дни се чудя, вие не затваряте ли вратата на тоалетната, и при теб, и при Подаръчето все едно и също с тази тоалетна  newsm78
Моето диване пък не научило, че в тотото има игри моментни, с кучета и кончета, те пък сложили едни големи плакати, няма как да ги изтървеш, и всяко излизане ми е 2лв за нея за едно конче и едно бау-бау. Поне да печелеше нещо, тя само удоволствието да има бау-бау  ooooh!
Моят телефон, само първият месец направи сметка от 1лв, и ходихме да питаме що така? Та сега изобщо съм му изключила нета и не се е включвал сам, само когато е в уай-фай си дърпа ъпдейтите.
Вики е забравила да говори и малкото неща, които казваше преди месец, сега само бау-бау, и мама са и в главата  Cry вместо да напредва, назадва.

# 25
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
  love001

# 26
  • Мнения: 681
Подаръче, винаги съм смятала, че конизацията и серклажът вървят ръка за ръка. Предполагам това е бил аргументът и на докторицата. Това, че си изкарала една безпроблемна бременност е абсолютно в твоя полза, но според мен трябва да проучиш много внимателно въпроса, защото всяка бременност си е за себе си, а и какво казва моята докторка, всяка следваща е по-тежка. Измерването на шийката трябва да се направи с добър апарат, и ако питаш мен, не от тази, за която 9 мм и предна/задна стена са майтап работа. Аз страдах от къса шия, но се случи чак в 26 г.с. и удържах положението. На сутринта след секцията, когато разсъдъкът ми постепенно почна да се завръща, си проверих чарковете и карантиите една по една и с огромно облекчение усетих, че не си усещам шийката. Голям кеф беше това!

Пинке, когато телефонът не открива мрежа, директно включва GPRS-a, който е доста по-скъп. Трябва изрично да спреш и него. Така обаче се спират MMS-ите, да знаеш.

Терп, ти си желеуезна! Аз съм в крайморските си територии, но е голямо тичане, нерви, писъци... През 30 сек. кряскам "не в устата пясъка". Идея нямам как ще се изака този пясък. И въпреки че Слънчев бряг е цигания, пак е супер!

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 16:51 от Bemol

# 27
  • Мнения: 2 237
Мисти, тоалетната на село ни е с плъзгаща врата. Лесно се отваря. Simple Smile

Помните ли как коментирахме за слагането на пари в плик, вместо подарък на сватбата? Е, тук в поканата пише следното: "За подарък по-добре не му мислете, а в плик го Вий сложете !"
Като тук не става ясно защо Вий е с главна буква  Mr. Green

Оф, в къща с външни стълби е ужасно. Днеска с Бобко качих поне 100 пъти стълбите...Горе, долу...горе...долу...аман. Чувствам се мега уморена  ooooh!
А това куче само гледа тъжно и бяга от мен. Сигурно усеща , че ми е само до него.... Rolling Eyes Да си идват "майка " му и "баща " му, че не мога да гледам кучета аз.

# 28
  • Мнения: 11 747
И аз не можех да понасям деца, но категорично не смятам за редно да определяш на хората как точно да идват на празника ти, след като си ги поканил, значи ги приемаш с целия им багаж - косми под мишниците, брадавици на носа, лош дъх, деца, старомоден тоалет, нефотогенични обувки.

Аз и ММС не ползвам. Нищо не ползвам.

# 29
  • Мнения: 748
Хаха, Пина   202uu

Близначе, влязоха в сила новите правила в българския език. "Вие" и "Ви" се пише винаги с главна буква, дори когато се отнася за много хора  #Cussing out Следващата стъпка е да не пишем новия ред два пръста навътре, а да прескачаме по един ред, те хамериканците знаят по-добре.

Пфу, писна ми цял месец ваканция на ДК. Тъкмо се канех от вторник да започна да взимам и те излязоха в безсрочна ваканция, като детските градини. Ще вземат насила да ме направят готвачка  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт