Мога ли да тегля кредит ако съм поръчител?

  • 5 470
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, интересува ме дали мога да изтегля кредит при положение, че съм поръчител? Кредита на човека е ипотечен (ако това изобщо има някакво значение).

Ще се радвам ако някой знае;))

# 1
  • Мнения: 75
Може. Но процедурата ще се усложни малко, тъй като поръчителството се има предвид от гледна точка на това, че ако основният длъжник закъса, ще дърпат поръчителя да плаща. Но няма пречка да се изтегли нов кредит от страна на поръчителя. Въпросът е... какво ще се случи ако се наложи, недай си Боже, да плащате чуждия кредит? Какво ще се случи с Вашия при това положение...

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 12:12 от Enigma888

# 2
  • Мнения: 64
Надявам се да не се стигне до там. А между другото си мислех, за какво изобщо им е поръчител, след като кредита е ипотечен?? Би следвало ако човека не си плаща вноските, да му вземат апартамента...

# 3
  • Мнения: 75
"Би трябвало" не следва, че е така. От личен опит се убедих в пренабрегването на редица закони. Чисто човешки, бих Ви дала съвет - ако сте поръчител, поискайте замяна на поръчителство, просто се отървете от поръчителството.... В момента плащам чужд кредит, имам си и свой. Така че...нещата са наистина сложни. И аз си мислех някога, че няма да има проблем, но проблемите са много. Затова Ви казвам, че нещата не са прости и може да се стигне /не го пожелавам на никого/ до доста тежки ситуации.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 020
Добре де, къде излиза, че си поръчител, ако кредитът който искаш да вземеш е от банка различна от банката, в която си поръчител?
Да, подписва се декларация, в която се декларира, дали си, или не си поръчител. Но човек винаги може да подведе, тъй като няма справка, в която да ти излизат поръчителствата или кредитите, по които си съдлъжник.
Това не го давам като идея, а питам ако си от страна на банката, как може да си сигурен, че човека, който кандидатства не те лъже, примерно.

# 5
  • Мнения: 75
Добре де, къде излиза, че си поръчител, ако кредитът който искаш да вземеш е от банка различна от банката, в която си поръчител?
Да, подписва се декларация, в която се декларира, дали си, или не си поръчител. Но човек винаги може да подведе, тъй като няма справка, в която да ти излизат поръчителствата или кредитите, по които си съдлъжник.
Това не го давам като идея, а питам ако си от страна на банката, как може да си сигурен, че човека, който кандидатства не те лъже, примерно.

Не може Grinning В кредитния регистър не излиза.... А и банката чак толкова изглежда не се вълнува, защото знае, че има начини да си прибере парите Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт