Хидротубация или цветна снимка - предимства и недостатъци

  • 15 094
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 490
и защо продължават да правят неща , които са остарели и отречени? newsm78

Един случай на моя позната: "кадърна докторка" и казва , че има Раничка на яйчника и трябва да я оперира!??????????????????????????????????????????????? tooth

# 16
  • Мнения: 490
Разликата е, че при цветната снимка има облъчване и се уврежда по някоя яйцеклетка.

това не е вярно! Я поговори пак с някого по този въпрос!Нали тя се прави с цел да се "отворят " тръбите(в различните случай различно) и как ще убива яйцеклетки , като на някой жени им правят повече от1-2 снимки! При облъчваането се дават стимулиращи дози рентген, пък и то става за секунди!Хората са го измислили преди 50 години!
Чии думи сега стоят смешно и в чия уста?
Знанието на всяка цена , не винаги е знание! newsm12

# 17
  • Мнения: 7 716
Росица, нямаш на представа какви глупости говориш.
Изключително невежа и ограничена си в мисленето си.
Ама наистина си чула-недочула, разбрала-недоразбрала.
 Joy
Целта на цветната снимка не е да се "отворят" тръбите, а да се провери проходимостта им.
Онова, на което му казваш "продухване" имаше за цел преди години да се "отварят" тръбите, но да знаеш, че ако във вашето село още го правят, този метод е отречен, като по скоро опасен, отколкото полезен.
"Стимулираци дози ренгтген" - е такова понятие няма. То бива-бива ограниченост, ама чак пък толкова.
И какво ще ти стимулират? Освен раковите клетки, друго няма какво.
Рентгеновите лъчи увреждат по някоя яйцеклетка, но женският организъм има достатъчно много за да се справи. Но все пак, ако може и има алтернатива е добре да се избегне.
И какво като се прави рентгеновата снимка за секунди?
Да не би през това време лъчите за заобикалят през другата стая?

И по въпросът за некадърните лекари и момичетата: ти да не би да си познаваш анатомията, като те гледам колко си невежа от няколкото мнения, които написа тук, да не стигаме до обсъждането на познанията ти по анатомия.
Лекарите трябва да бъдат достатъчно отговорни. Пациентите не са длъжни да учат анатомия, за да контролират лекарите. И не изучаването само на анатомия те прави добър лекар.
И повярвай ми, съпругът ми е лекар и съм се наслушала на какви ли не истории.

За мен темата е приключена, няма смисъл да си губя времето дори да ти чета смешките.
Добре се забавлявахме с теб тази вечер. Laughing

# 18
  • Мнения: 490
ха- ха -ха
едва ли сърказма ти е уместен тук !
И какво като съпругат ти е лекар?
това не прави тук лекар!
в нашето село казват че само ежедневното излагане на рентгенови лъчи увеличава риска от рак!Повечето съвременни апарати у нас те облъчват с доза радиация само 1/500 от минималната доза свързана с риска от развитие на рак!
И за да се разболееш сериозно от рак ти трябва много повече радиация от 20 грей!Защо след като познаваш много кадърни лекари и мъжът ти е такъв висиш тук и не си решила проблемите си!? Май и на други моми чета тук си обяснявала колко не са прави ! Я малко помисли ? Засипваш ги с толкова заповеднически савети, във вашето селце така ли ви учат ! И я прочети малко за радиацията , раковите клетки и Мария Кюри! Аз май пак съм недоразбрала нещо , ех да му се невиди!А и след като се провери проходимоста на тръбите те нали едновременно се отпушват , ако има някакво запушване!И с какво точно е опасен метода?  newsm78

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Росица. последното ти изказване и нападане на Лали беше страшно грубо!!!!
Ще те помоля да се въздържаш от такива изказвания за напред!
Не мисля, че това е правилния форум, за да се говори така на потребител!
И заключвам темата

Общи условия

Активация на акаунт