Проблем с хляб в хлебопекарна

  • 12 381
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
прави ли ти твърда и дебела коричка на хляба
много е важно да се дозират точно всички продукти
към всяка хлебопекарна има мерителна чашка и лъжичка използвай ги

Използвам ги и да, прави м и коричката, само вътре си е суров  Confused

# 16
  • Мнения: 7 779
Моякта е от Гърция и ми е трудно с превода в Google translate запради ръковписните букви Sad Иначе Мулинекса е OW5023 XXL Baguette
както ти казах има тема Машини за хляб.  там на първа страница има рецепти. има и видеоклипче какво трябва да ти бъде нормалното тесто. има и съвети.
пак съвет от мен.  не търси рецепти само за машина Мулинекс.  както няма рецепти за гювеч за готварска печка Горение (примерно) , така  е и при хлебопекарните.  гледаш си консистенцията на тестото и втасването.

# 17
  • Мнения: 5 209
Що не пробваш с прясна мая, ti4ina. Аз не можах да направя свестен хляб със сухата. И 1 лъжичка слагах, както е по рецептата, и половин пакетче, и цяло пакетче - изобщо не втасваше и винаги се получаваха тухли по четири пръста високи. Виж с прясната е друго нещо - четвърт кубче на 500 г брашно и резултатът е перфектен. Разбира се, прясната мая предварително се разтваря в част от водата, която ще сложиш в хляба.
Пробвай и ще видиш, че ще ти стане хляба.

# 18
  • Мнения: 12
Що не пробваш с прясна мая, ti4ina. Аз не можах да направя свестен хляб със сухата. И 1 лъжичка слагах, както е по рецептата, и половин пакетче, и цяло пакетче - изобщо не втасваше и винаги се получаваха тухли по четири пръста високи. Виж с прясната е друго нещо - четвърт кубче на 500 г брашно и резултатът е перфектен. Разбира се, прясната мая предварително се разтваря в част от водата, която ще сложиш в хляба.
Пробвай и ще видиш, че ще ти стане хляба.

Утре ще опитам и с такава. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 12
Най - накрая стана!  Grinning Grinning Grinning Вчера си купих брашно Готов микс за хлебопекарни на София мел и се получи страхотен хляб! Благодаря на всички Ви за съветите Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 291
Може проблемът да  е бил в маята - некачествена марка или мая с изтекъл срок на годност. Някои съфорумки натрошават кубчето мая върху брашното, не я разтварят във водата. Машината омесва много хубаво и не е нужно. Това, ако решиш да замениш сухата с пресована.

# 21
  • Мнения: 9 991
Що не пробваш с прясна мая, ti4ina. Аз не можах да направя свестен хляб със сухата. И 1 лъжичка слагах, както е по рецептата, и половин пакетче, и цяло пакетче - изобщо не втасваше и винаги се получаваха тухли по четири пръста високи. Виж с прясната е друго нещо - четвърт кубче на 500 г брашно и резултатът е перфектен. Разбира се, прясната мая предварително се разтваря в част от водата, която ще сложиш в хляба.
Пробвай и ще видиш, че ще ти стане хляба.

И сухата се разтваря и се във вода и се слага малко захар, за предпочитане топла вода и няма издънки. Солта се добавя към брашното. Peace Чаена лъжичка пишат ако е от големи разфасовки, на повечето си пише за колко брашно са.

Общи условия

Активация на акаунт