Лятото отмина, иде есента, раснат като гъбки ЮНСКИТЕ слънца - 4

  • 26 579
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Цъмбурррр.

# 16
  • Мнения: 2 485
Благодарности за новата есенна тема Simple Smile
Сигурно ще ме "анатемосате" Grinning аз не гладя дрехите, стерилизирането става все по-рядко, мия с Бочко препарат за съдове.
Мой познат фармацевт провери и каза, че Пентаксим не се намира по складовете. Затова идеята да опитам да сме по старата схема няма да стане. Ще сме с 4валентна + единична за хепатит Б.

# 17
  • Мнения: 906
Благодаря за темата.Ивайло изяжда по 130_140мл.но понякога не му стигат и мисля да му правя повече и колкото изяде.А колко трябва да изяждат на 3 месеца?

# 18
  • Мнения: 219
Tyra разкошно оформление както винаги Hug

Вяра много е сладка бебка Simple Smile))) Колко много коса има. Нашата бебешката вече падна и сега расте новата като на таралежче Joy Joy Joy

Ние нищо не стерилизираме, защото сме на кърма, не обича биби и не пие вода.

Дрешките когато успея гладя, когато не успея - не hahaha

# 19
  • Мнения: 166
Да ви питам вашите бебоци по колко време спят през деня?
Михаела откарва по цяла нощ, но през деня не знам дали й се събират и 3-4 часа, а се вижда, че й се спи.

# 20
  • Мнения: 224
Tyra    bouquet   благодарско
Вяра Христова  хахааа, страхотна е   Heart Eyes
Ей атадарче, ето те и тебе... че се зачудих къде изчезна. И аз ни стерилизирам нищо - малката е на кърма на поискване, а бибата хич не я уважава - пробвам се и чат - пат ги мия просто със сапун сейфгард.
kakche  добре, че сподели това за царевицата, че се бях наточила да ям боб, но няма да рискувам. А ми се е доял зверската още от както бях бременна. Значи добавям още едно нещо към списъка с желаните неща за след кърменето, а той е - цигара, кафе, текила (много обичам, а толкова време трезвеност не е на добре   Mr. Green  ) и боб.
Цялото гащеризонче е най уважаваната от мене дреха за бебета за сезона. Бодито също - с дълъг или къс ръкав, а днеска купих и чорапогащници, че малката много рита и чорап не и се закрепва... още някой имаше така   Grinning
Вече не гладя - писна ми, а и никога не съм била фен. Даже като родих си купих ютия   Blush
Ех, и Елена си имаше прекрасни няколко нощи през които спа като пън до 9 сутринта, само с едно похапване през нощта, но уви - от няколко нощи момата си иска в 1, в 4, в 7   ooooh!
Пампарсите - на Пуфис карам, но купувам само от аптека. Ще пробвам Бочко да ги видя, че пуфиса ми идва скъпичко...

# 21
  • Мнения: 11 477
Пия кафе, ям боб и царевица - не оказват влияние върху бебето.
Дали има чорапогащи за момченца, че и нашият рита здраво  newsm78

# 22
  • Мнения: 224
Mometo*  Ми шубе ме е нещо с тия храни. След като веднъж се набухах със салата от моркови и малката подивя през нощта... а хомеопатката ме светна, че целулозата прави газовете... можело моркови, ама на сок... А кафенцето винаги го обожавам в комплект с цигара... само не ме съдете   Embarassed  та за това го махнах и него. Иначе чорапогащник има и за момченца. Аз даже взех сив, че ми се връзва с всякакви дрешки. Има цветове   Peace  Пазарувах от точица на Раковски

# 23
  • Мнения: 11 477
Да, да, индивидуално си е - аз казвам при нас как е. Единствено след един чеснов сос имаше много бурна коликова реакция и оттогава чесън - не.

# 24
  • Мнения: 906
Аз закрепвам ританките или гащеризончето с едни чорапки и така колкото и да рита си е застопорено.

# 25
  • Мнения: 54
Emeka честно казано не знам колко трябва да ядът на 3 месеца.Манол яде 6 пъти на ден.Правя му по 150мл. , изпива всичко до дъно и се сърди като свърши.Но не мисля да му давам повече,че май просто е лаком.Относно спането- ние спим по цяла нощ от 10 до 7 часа,а през деня спи 3 пъти по половин час и веднъж 2 часа.Разбира се има и изненади понякога.

# 26
  • Мнения: 230
По статистиката бебето до края на първия месец трябва да изяжда по 100-110мл,вторият месец 120мл,третия 130мл,четвъртия 140мл и така нататък.Педи каза,че се качва с по 10мл всеки месец.Да обаче ние още си ядем по 110-120 мл,а от три дни насам в 21ч млякото не му стига и му правим още 40мл та изяжда по 150-160мл.Иначе през деня му правя по 120мл,ама накрая му остават 10-тина мл и започва да се лигави и да си прави гаргари с млякото Simple Smile.За това се водете по бебетата си няма значение колко трябва да ядат по статистика.Бебетата не са правени по калъп,всички са различни с различни нужди.Моето само си показва,че не му стига като мляска и мрънка.Сигурно и вашите си имат начин да ви покажат.Виктор до края на първият месец си ядеше по 60мл и педи вика:"Ма кааак той трябва да яде по 100-110 мл"!!Само си помислих:
Еми трябва,ама що не дойдеш да му обясниш ТИ,че трябва.Или да дойдеш зорлен да буташ шишето в устата му.То когато не иска,не иска и тва е.Пък и не мисля,че бебе родено 2500гр (колкото се роди моето) и бебе родено 4000гр ще изяждат по едно и също количество.
Ай че мно се отплеснах  Whistling с две думи водете се по децата си   bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
  bouquet благодарности за новата тема  bouquet
за стерилизацията- стерилизираме веднъж на ден, така ни казаха и от болницата където родих, и педиатърка, напоследък разреждаме през ден Peace
във връзка със сухите памперси нощем и консултация с уролог мога да споделя, че каза, че просто на детето не му се пишка нощем и няма никакъв проблем Simple Smile
нашите младежи напоследък изяждат максимум по 130-140 мл. АМ при 5 хранения вече Simple Smile
за обличането -нищо конкретно не мога да кажа с това  променливо време - ту ги облека с нещо с къс ръкав и излезем и се оказва студено, ту сложа жилетка примерно и е горещо Crazy иначе за спане взех да слагам целите гащеризони с дълъг ръкав и крачол при отворени прозорци Mr. Green
забравих да напиша, че и аз на всяко хранене мия шишетата и бибероните с бочко, по принцип не им долюбвам продуктите, но верото използвам, независимо дали стерилизирам, от самото начало

Последна редакция: сб, 06 сеп 2014, 00:11 от Gugito

# 28
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета, аз се включвам рядко, но пък ви чета всеки ден.
Tyra,  благодаря за отделеното време за оформяне на темата. Отново е прекрасна  bouquet
За памперсите - ползваме Памперс  active baby dry и Пуфис фешън, на трети размер. купувам това което е на промоция. От Пуфис съм много доволна, до тук няма пропуск, докато при Памперс се е случвало.
За стерилизацията - всичко стерилизирам след всяка употреба, ама май ще трябва да надмогна себе си и кукувщината си и да започна да поразреждам. И с гладенето е същата работа - всичко гладя.
За обличането - в топлото време на вън по късо гащеризонче или къси панталонки и тениска, в къщи по боди с къс ръкав. В хладното - с дълго боди, панталон и суичер, че и завит с пеленка. В къщи по цял гащеризон. Така и спи. Много са удобни тези целите гащеризони, както са писали и другите момичета.
Искам да попитам тези от вас които кърмят. Има ли от вашите бебоци някое което са нахранва за 10-тина минутки. защото допреди две седмици Теди се хранеше поне по 20 мин на всяко хранене, а сега значително е скъсил времето за сучене. та съм в чуденка дали пък от това, че расте и сава по-силен, не си изсмуква по-бързо манджата....

# 29
  • Мнения: 1 152
Относно това колко трябва да ядът бебетата, се смята на база тегло, брой месеци и пъти хранене на денонощие. Наш'та педка извади един калкулатор и като затропа по него, назидателно се произнесе, че с нашите 5,140 кг и 2 месеца (тогава) трябва да яде по 140мл на всяко хранене...

Пробвах са намаля лефакса да видя каква е хавата с коликите, още тази вечер писна с високо вдигнати крачета и много пръцкане... ей ме затова вися и пиша рано-рано  Tired

Аз от детството много мразя чорапогащници, все ми провисваше дъното и издивявах, затова избягвам при бебо тази гад... хмм обаче пиша и си мисля, че може би това пък е вариант за под твърдите дънки зимата  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт