Лятото отмина, иде есента, раснат като гъбки ЮНСКИТЕ слънца - 4

  • 28 699
  • 728
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 837
Уфф писна ми различни мнения навсякъде, човек се чуди кой да слуша   newsm78. Една комшийка ми вика, че не трябва да се слага ръка между крачетата като я нося с гръб към мен, но гледам много хора го правят. Разбира се това не значи, че тежестта пада там, просто я придържам, основно я държа за гърдите и коремчето. И куп други неща дето се чудя кой да слушам...

# 211
  • Мнения: 918
Гаги, ето заповядай....и успех с просветляването на свеки Mr. Green
http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=10972

Леле, мацкиии, като  чета бебоците ви какви нощни паузи си правят сами, а аз още си бродя като таласъм в малките часове за да се кърмим #Silly ... И все пак, колкото и умора да съм натрупала с тези 4 макс. 5 часа сън, при това разпокъсан, не възнамерявам да премахвам зорлем нощното моцкане. Това, което правя е да изчаквам възможно най-дълго преди да дам цицата - т.е. понеже спя леко поначало и усещам дори слаби шумове, като го усетя Филипчето, че се разбужда, оставям го така да си сумти и му давам гърдата чак като се разплаче вече категорично - така с изчакване се стремя да раздалечавам интервалите между храненията.

# 212
  • Мнения: 781
Да тупаница е , но от лекар който се води голямо светило до 6 месеца на бебе не се слага да се опира на крака а само се прави гимнастика.

Да позная ли кой е ? Чудно тогава защо на рехабилитацията го изправят, за да стъпи  Wink

Той и една книга за гимнастика е оплюл в сайта си, пък жената има 50 години стаж в областта на рехабилитацията.

# 213
  • Мнения: 2 489
Влизам съвсем тихичко да споделя, че имахме две успешни кърмения от гърда  Praynig всъщност все още опитвам да разбера дали второто е било успешно, защото отказва гърдата, но мрънка.
Та се чудя трябва ли да доизцеждам гърдите след яденето (ако успеем да продължим да се храним така де) особено втората гърда, от която май изяжда по -малко.

# 214
  • Мнения: 1 067
little afternoon в другата отчетна,в която пиша (на баткото ни) много от бебенцата към 3-4 м. се върнаха успешно към гърда,пожелавам и при вас да стане  Praynig
По въпроса е най-добре да се обърнеш към ЛЛЛ.Аз мисля,че може да отказва,защото е изсукала предното мляко и струята намалява.Другото е да вдигаш за оригване при Маги помага и след това спокойно си суче още.

# 215
  • Мнения: 1 605
 Белисима мисля че за един и същ лекар говорим.Много е самоуверен така е и наистина отрича това което правят други.Това за крачетата и ортопед ни го каза още първия месец като бяхме.Много си противоречат мненията и мен ми писна да слушам различни мненияза едно и също но явно трябва да свикваме и да избираме най подходящото за бебето по наше осмотрение

# 216
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Надя май ми прави скок в растежа.   newsm78  До сега такова нещо не е имало и не знам дали е това - дайте мнения. От два дни постоянно мрънка, мята се, сърди се. Все гледа да е завряна в мен - тогава е по-спокойна. Режима не се е променил особено - търси да яде през около 3,5-4 часа. Постоянно си лапа ръцете. Иска повече да е на ръце и да оглежда.  Rolling Eyes
Дано е временно и се оправят пак нещата, че имам първокласник и направо...  #Crazy
За ваксината - с притеснения или без - няма да се променят нещата. Не я мисля сега - на 16-ти като отидем ще разберем какво ще се случва.  Rolling Eyes

# 217
  • Мнения: 2 489
Да,  мики, права си, но се чудех кърмещите мами как процедират. Благодаря за подкрепата  Hug
имам питане към момичетата от ллл
Радослав засука днес. Имахме две хранения, сега трето. Яде от двете гърди, като мисля, че от втората яде по -малко. Чудя се дали е нужно след кърменето да изцеждам (особено втората) .
Също така той повръща след яденето - втория път бистро почти като вода. Тива сигнал ли ми е, че се е нахранил много. Съжалявам, ако въпросите ми звучат глупаво, но с шишето нещата са различни и не знам какво да очаквам сега.
А и също - проблем ли е, ако не суче по поне 8 пъти  newsm78 защото като яде от шише понякога яде по 6 пъти примерно.

допълвам още нещо - ако яде само от едната гърда, категорично отказва другата, просто си седи, не захапва (т.е да кажем, че се е нахранил от едната), трябва ли да изцеждам втората?

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 08:02 от little afternoon

# 218
  • София
  • Мнения: 483
Днес бяхме на ДК. Алекс е наддал 700 гр и вече е 6 кг и 60 см. Педиатърката потвърди за ваксините и каза, че има 4 бр Пентаксим и реши една от тях да сложи на Алекс. Та не знам, ама май добре се получи така, не бях мислила над този вариант.
Алекс почти не плака, а сега е спокоен. Педиатърката каза, че ако се наложи да сложа куул пач и може да дам и 2-3 пъти по 5 гранулки беладона.

За вит Д каза, че сега може и да не давам, но като се развали времето да започна, като да давам и на баткото, а било хубаво и аз и ММ също да пием, действа добре за имунитета.

# 219
  • Мнения: 155
Здравейте момичета,
Little afternoon дано успешно да се върнете на гърда  Praynig
Miss Blondy Redhat и ние сме така. Нощни паузи не признаваме. Имакар даме тормози безсънието, няма да насилвам детето. Ако сам реши - ОК, ако не - ще си бродим по нощите  Mr. Green
Desy_yakova и ние сме така . Аз мислех че е станал по любопитен, но наистина може да е скок  в растежа  newsm78
Да питам нещо - кога може да се ползва кенгуру? Педи каза след 6 ти месец. А една мама ходила на ортопвд  в Сф каза, че лекаря е препоръчал щом може да държи главата изправена ...

# 220
  • Мнения: 781
На самото кенгуру трябва да пише. Има модели 0+ с приставки за новородено. Някои модели са за по-големи бебета, защото нямат опора за главата. За коя марка и модел питаш ?

# 221
  • Мнения: 155
Belisima благодаря Simple Smile   bouquet Иначе си нямам има идея за коя марка и модел питам. Дадоха ни го ( ползвано е от роднини) та нямаше опаковка. Само го прибрах в гардероба и изобщо не съм го разглеждала. Но утре ще го проуча

# 222
  • Мнения: 168
Ние ходихме на ортопед малката като беше на 2 месеца. Човека не ме е питал какъв модел е или нещо друго. Просто каза, че не е проблем да се слага в кенгуру. Друг е въпроса, че аз нещо не мога да се справя с него. Надявах се, че някой ще ми отговори на поста по-рано.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 21:41 от Jujetka_

# 223
  • София
  • Мнения: 483
Жужетка, и аз се надявам някой да ти отговори, защото също не се справям с кенгуруто. Точно както си описала, провисва напред и супер много ми се натоварва гръбнака!

# 224
  • Мнения: 168
При мен провисването се получава, там където се допира до мен. Но пак не ми се вижда достатъчно стабилно, за да изляза така навън.

Общи условия

Активация на акаунт