ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 995
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 134
1вариант:
1 ден: Мадинат Джумейра с пазара, Бурж ала Раб и сафари
2 ден: Атлантис и Фонтаните с Бурж Калифа и Дубай мол
3 ден: Абу даби - твърдо
4 ден: Мол на Емирствата, Миракъл гардън и накрая Дейра лодка и пазари

или 2 вариант:
1 ден: Мол на Емирствата, Миракъл гардън, Дейра лодка и пазари, Дубай мол,Фонтани и Бурж Калифа
2 ден: Атлантис и Сафари
3 ден: Абу даби
4 ден: Дубай мол и Бурж ала раб....

Бих споделила и своето виждане по въпроса  Peace
1ден: Атлантис /с влизане в аквапарка/, сафари
2ден: Мадинат Джумейра, Бурж ал Араб, Бурж Халифа, Дубай Мол, Фонтаните
3ден:Абу Даби, Дубай Марина - круиз от 20,30ч /при положение, че не влизате в увеселителния парк на Ферари/
4ден:Миракъл гардън, Мол на емирствата
Дейра и пазарите наистина оставете за обзорната обиколка. И имайте в предвид, че програмата и така е доста натоварена, но пък е изпълнима. Последния ден мисля, че не е добре да се разхвърляте повече, все пак ще пътувате и няма никаква възможност за непредвидени обстоятелства. И друго - такситата са за предпочитане, в предвид сгъстената програма. Но те пък са супер удобни и изгодни.
Пожелавам незабравими преживявания   bouquet

# 751
  • Мнения: 737
Brazilia, с интерес очаквам да си дораскажеш и за останалите дни  Laughing

# 752
  • Мнения: 132
И аз смятам,че предложената от Mariya програма е добре подредена и изпълнима

# 753
  • Мнения: 132
Продължавам да разказвам.На 4 дъщеря ми стана на 15г и с мъжа ми решихме да и направим изненада.Още в България,ровейки по сайтовете,бях попаднала на предложения за наем на лимузини.Та резервирах 14-местна розова лимузина,която да ни чака пред хотела сутринта.Бях я наела само за 1 час,колкото да изненадаме нея и цялата компания и да я използваме да ни закара до Мадинат Джумейра.Беше смешно,защото шофьора се обади,че е пристигнал,но не всички бяха готови.Оказа се,че лимузината ни е чакала 20минути докато правим сандвичи! LaughingБяхме приготвили шампанско,бонбони,вътре имаше всякакви безалкохолни,музика,лампички,хубава изненада се получи.Спря пред Бурж ал Араб да се наснимаме на фона на лимузината,плажа и хотела.Остави ни на входа на сука на Джумейра.Там е наистина много приятно и приказно даже.Изглежда по арабски луксозно,но много хубаво.Защото някои типични арабски места не ни харесаха чак толкова-като Дейра например.А там е като декор за филм.Оставете си достатъчно време ,за да му се насладите.На всяка цена си вземете арбра за разходка по каналите!Иначе ще сте видяли не повече от 20процента.На повечето места няма достъп по друг начин.Съчетанието на вода,растителност,луксозни вили,звука на лодката,която се плъзга по водата,направо е нереално.Лодкаря ни разказва коя вила на кой е,как вървят цените на стаите в района,разни любопитни нещица.Направи ми впечатление,че всички местни,които сме наемали за лодки,таксита,микробуси,все ни питаха от къде сме,колко градуса е в България,знаем ли руски,какво работим...Казаха,че там,който знае руски,получава много пари.А,стана много забавно първия ден с един шофьор,с който предимно аз говорих,той реши,че другите не знаят английски,а те просто нищо не му разбираха,толкова странен акцент имат,че не можеш да го осмислиш.Та той каза,че сигурно другите не са ходили на училище,щом не разбират.Явно при тях езика е задължителен.Изобщо не искаше да ни обиди човека.Голям смях падна.  След това отидохме в мола на Емирствата.На нас там ни хареса повече от Дубай Мол,защото не е толкова огромен и разхвърлян.На първия етаж има магазини с прилични цени,а на втория са по-скъпите марки.А в Дубай Мол са смесени и ако се напъхаш в някой супер скъп коридор,вървиш,вървиш,докато попаднеш на нещо по-приемливо.Но не си налагам мнението,всеки има различни критерии.Пък и пазаруването не ни беше приоритет,но трябваше да купим нещо на тийнейджърите Simple Smile В мола първо се насочихме към ски центъра.Не е само писта,а голяма зона с влекове,бобслей и други забавления.Всички сме скиори и решихме,че да гледаме отвън не е достатъчно.Има различни варианти според желанията.Поддържа се минус 4 градуса,дават ти облекло,ботуши,ръкавици,ски,всичко.Ние решихме,че мъжете и момчето ще карат, а ние с момичетата ще влезем при пингвините.Но тъй като пускат група от само 8човека при тях,билетите бяха свършили.Взехме си за следващия ден.Така,че ,ако искате да ходите,или си вземете онлайн,или поне не го оставяйте за последния ден.Докато 2 часа мъжете караха се справихме с покупките и даже намерихме рокля за абитуриентката.После те разказаха,че пистата е доста добра,поне 600м,добре обработена,и с малко скиори.Повечето се учат,возят се на лифтовете,децата играят в снега...Все едно навън не е 26градуса! После се наредихме на опашката за таксита,но там не е толкова плашеща като в Дубай Мол.Пък и времето бързо минава,защото е на Вип паркинга и е пълно с ферарита,мустанги,ламбурджинита, ролсове и какви ли не.Не знам дали знаете,че обикновено номерата са с 5 цифри,и плащаш,ако искаш да са с по-малко.Гида ни беше казал,че дават милиони дирхами за това.Там видяхме няколко с една цифра!Прибрахме се за да ни вземат за вечерния круиз.За него няма да разказвам,много е писано,хубаво е,вечерята е обилна,има и програма.На края на вечерта разбраха,че дъщеря ми има рожден ден,и ни изкараха всички на сцената да играем на арабски кючек Happy birthday докато индийци,негри,араби и руснаци ни пляскаха.Децата умряха от срам.

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 01:37 от brazilia

# 754
  • Мнения: 132
Последният ни ден.Още от България бях платила 15 метрова яхта за 3 часа.Когато сте повече хора е малко затрудняващо за придвижване и организация,но пък има предимство,че можеш да си позволиш някои по-луксозни варианти.Когато цената се разбие на 10 човека,сумата е по-приемлива.Отидохме с микробус до Yacht Marina Club,казахме,че имаме резервация и ни пуснаха в зоната,до която няма свободен достъп.Големи яхти,голямо чудо!Ходили сме и на други места,ама тия дубайци наистина държат да са най-отгоре!Заведоха ни до яхтата,посрещна ни капитана и още едно момиче и момче персонал.Опасявах се като е за туристи да не е някоя раздрънкана,само да е нагласена на снимките,но тя наистина се оказа много готина.3 луксозни спални,2 бани,хол ли,как да го нарека,но ние стояхме навън.Правиха ни няколко пъти кафе,безалкохолни,ние си носехме уиски,супер беше.От Марината,мина край Бурж Ал Араб,спря за снимки,от външната страна на Атлантис,после спря за половин час срещу плажа на Дубай Марина за плуване..страхотно преживяване.Децата бяха особено доволни,че на първия учебен ден се пекат на яхта вместо да са на училище Simple SmileА,и от нетърпение и да не би да закъснеем,никой не беше закусвал и затова носихме,разбира се,суджук и луканка!Толкова бяхме взели,едвам ги изядохме! LaughingПерсонала като видя,казаха,че те ще го нарежат.С ръкавици бяха през цялото време.Като го погледнахме,човека реже 10сантиметрови парчета.Показахме как се бели и на какви парчета да го нарежат.Забавно беше,бяха много отзивчиви.От яхтата,на която успяхме даже да изгорим,тръгнахме за пингвините при -4градуса!Първо се минава през едни тунели от сняг като ескимоски къщи.Пипам го с ръкавиците-наистина иглу от сняг!Шоуто с пингвините е кратко,но много,много интересно.Аз страшно много обичам животни и чак подскачах от нетърпение.дават ти да ги храниш,и те такива сладички и се клатушкат смешно..!Заставаш на колене зад тях и ги милваш по главата и гърба,много обичали по крилата,гушваш го и го целуваш по главата!И на вид и на пипане са като играчки!Пак ни питаха от къде сме и се оказа,че ги хранят с риба от България-с цаца!    От там-към Дубай Мол.Като последна вечер бях платила билети за лодка във фонтаните в 9ч.Някъде тук бях чела,че било много снобско и не си струвало,повярвайте ми,направете го на всяка цена,няма да съжалявате.Билета е само 65,с таксата 70 дирхама.Не,че е съвсем малко,но на фона на всичко,което си принуден да похарчиш,определено не е за изпускане. Честно да си призная,предните дни фонтаните чак толкова не ме впечатлиха,гледайки ги в навалицата.Но сега като отидохме до пристана, хора без билети не пускат и докато чакахме ги гледахме най-отпред.Освен това от там се вижда по-добре цялата картина. Не заставайте близо до входа на мола,а колкото може по- към кулата,ъгълът е по-добър. Тъй като сме 10,ни качиха сами на лодка.Тя се движи между представленията.Не знаех,че навътре в езерото е толкова хубаво-мостчета,огньове във водата,спря срещу кулата за снимки от лодката.Когато започват фонтаните,ги гледаш от водата, лодката е дръпната встрани,но фактически на средата на линията на фонтаните.Нямам думи,напълно се реабилитираха в очите ми! Така,че не пропускайте това представление от първият ред!

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 01:41 от brazilia

# 755
  • Мнения: 132
Ами това беше всичко,на другият ден рано сутринта ни беше полета.Дано не съм досадила,че май дълго стана,но гледах да разказвам за неща,за които е писано по-малко.Пак да кажа,намерете време да прочетете темите,почти всичко има вътре.Не се притеснявайте,няма нищо страшно,ще се оправите,не е толкова трудно.Много е уредено,хората са отзивчиви и държат да останете доволни. Приятно прекарване на всички!Ако се интересувате от подробности,или нещо друго,ще отговоря,ако мога.

# 756
# 757
  • Lovech
  • Мнения: 29
1вариант:
1 ден: Мадинат Джумейра с пазара, Бурж ала Раб и сафари
2 ден: Атлантис и Фонтаните с Бурж Калифа и Дубай мол
3 ден: Абу даби - твърдо
4 ден: Мол на Емирствата, Миракъл гардън и накрая Дейра лодка и пазари

или 2 вариант:
1 ден: Мол на Емирствата, Миракъл гардън, Дейра лодка и пазари, Дубай мол,Фонтани и Бурж Калифа
2 ден: Атлантис и Сафари
3 ден: Абу даби
4 ден: Дубай мол и Бурж ала раб....

Бих споделила и своето виждане по въпроса  Peace
1ден: Атлантис /с влизане в аквапарка/, сафари
2ден: Мадинат Джумейра, Бурж ал Араб, Бурж Халифа, Дубай Мол, Фонтаните
3ден:Абу Даби, Дубай Марина - круиз от 20,30ч /при положение, че не влизате в увеселителния парк на Ферари/
4ден:Миракъл гардън, Мол на емирствата
Дейра и пазарите наистина оставете за обзорната обиколка. И имайте в предвид, че програмата и така е доста натоварена, но пък е изпълнима. Последния ден мисля, че не е добре да се разхвърляте повече, все пак ще пътувате и няма никаква възможност за непредвидени обстоятелства. И друго - такситата са за предпочитане, в предвид сгъстената програма. Но те пък са супер удобни и изгодни.
Пожелавам незабравими преживявания   bouquet


Благодаря, аз приемам всички ваши предложения....това остава окончателен вариант...
продължавам с дооорганизацията за предварителните билети и резервации... baby_neutral

# 758
  • Мнения: 8
Здравейте, тъй като ми предстои месец-март пътуване до Дубай с агенция, като от тук съм си заплатила хотел за 5 нощувки със закуска, полет София-Дубай-София, желаните екскурзии, които искам да направя, искам да попитам колко джобни пари ще са ми нужни за там за хапване и нещо да си купя, т.е дреха някоя? Другото което искам да попитам е март месец добре ли е за плаж там? Благодаря Ви предварително.

# 759

Общи условия

Активация на акаунт