ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 996
  • 759
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 422
В чекирания багаж нямаш проблеми за лекарства.Аз бях взела цял набор от лекарства,че пътувах с децата..
За джамията мъжете бях с тениски и ризи,няма проблем..

# 301
  • Мнения: 4 734
pipi_rz, аз мисля, че туристически автобуси като Биг бус, ги вземат хора, които нямат време да слизат и да посещават различни атракции, а само да ги разгледат отвън.. Губи се много време.. Ако вие искате да влизате вътре, по-добре с таксита.  Ние за Абу Даби сме планирали за един ден същите неща като вас, но сме взели кола под наем, за да се предвижваме по-бързо и да има време за всичко За Джамията и Емиратес палас до обяд и Ферарито - след обед... Това е... Ако остане време и Корниш,  крайбрежния булевард.... За Джамията както пишеш 2-3 часа, не е ли много?  Колкото и голяма до е, повече от 1,5-2 няма какво да се мотаме там... Ние такава джамия сме посещавали в Казабланка и не е чак толкова времето... Peace

# 302
  • Мнения: 134
Mariya*, разкажи моля те по-подробно за круиза по Марината  Laughing

Имахте ли включена и вечеря?
За круиза ползвахме http://www.arabiansafaridubai.com/ . Бях изпратила запитване и до друга фирма НОРД мисля беше, но ми дадоха по-високи цени. Оказа се, че клиентите на двете фирми бяхме на един и същ кораб при еднакви условия  Grinning
Круиза беше от 20,30ч. Както вече писах, помолихме на рецепцията в хотела да се обадят на фирмата, от там потвърдиха и казаха да сме готови между 19,20 и 19,50ч. По късно видях, че имам пропуснати обаждания. Получих и СМС, пишеше, че ще дойдат към 19.15. В крайна сметка дойдоха в 18.40,при което ние не бяхме готови. Човекът беше доста любезен и каза, че ще ни чака. Тръгнахме към 19.10. По пътя разбрахме, че трябваше да вземем друго семейство и по пътя е имало ремонтни дейности. Имаше задръствания и пристигнахме на кораба почти последни. В круиза е включена вечеря на шведска маса, вода и сокове, имаше програма, много е приятно и много красиво. Когато ни върнаха същият шофьор ни чакаше до колата, за да ни върне обратно. Цената беше 149 дирхама на човек, включва всичко - транспорт от и до хотела и вечеря. Незабравими преживявания на всички  newsm10

# 303
  • Мнения: 134
В голяма дилема сме.Интересува ме дали ако хванем Биг буса в Абу Даби ще ни е достатъчно времето да обиколим Джамията ,хотел Емирейтс палас,ферарито с атракционите(мъжа ми е много запален).Четох че за ферарито трябвали 4-5 часа за джамията 2-3  newsm78 затова се питам дали ще имаме достатъчно време ако се мотаеме и с Биг буса или направо с таксита да действаме.Моля да ми помогнете че ни остана 1 седмица а още се лутам с програмата ни.

Не сме ползвали Биг Бус, но минахме по същия маршрут, затова ще споделя как мина при нас.
В 7,20 хванахме автобус 101Е от Ибн Батута. Пристигнахме на автогарата в Абу Даби, хванахме такси /16 дирхама/ и в 9.10 бяхме пред Емирейтс палас. Започват да пускат в 10.00ч обаче  Grinning. Поразходихме се наоколо и в 9,55 ни пуснаха. Хотела е супер шикозен и луксозен, блести от чистота. Заслужава си да се види. Време за кафе в лоби бара нямаше, защото исках да успеем за тура от 11ч в джамията. Е, не успяхме. Хванахме такси отново /32дирхама/ и в 10,55 бяхме пред нея, но докато си взема абая и вече беше късно. За джамията няма да мога да намеря достатъчно подходящи думи - ослепителна красота, буквално ослепителна белота! След това такси до Ферари /около 50 дирхама/ с купени онлайн билети, пристигнахме около 13ч. Един съвет - ако ви е възможно си купете билети с предимство, опашките са огромни и за всички атракции се чака дълго. Аз не знаех и съжалявам много. Иначе е много интересно. Скоростното влакче Ферари Росса е супер адреналин, сърцето ми беше в гърлото, а презрамките на сутиена по-незнайни причини бяха свлечени до лактите ми  Joy Тук не можах да издам нито звук, за сметка на това на другото по-бавно влакче крещях като изтървана  Grinning, също е много хубаво. Като цяло мога да кажа, че времето не ни стигна, все бързахме и към 19,30ч тръгнахме към пистата на Формула 1. За там има безплатен шатъл, който спира пред входа на увеселителния парк. Вече към 21ч хванахме такси до Ибн Батута - 155 дирхама, после с метрото до хотела. Беше много вълнуващ ден  bowuu

# 304
  • Мнения: 22
Здравейтееее,

от няколко дни ви чета с интерес (до колкото мога вечер). Започвам да организирам и нашето пътуване с начална дата 22 ноември. Ще ви следя с интерес  и ще се включвам с въпроси.  Blush

# 305
  • Мнения: 4 734
Mariya, ти направо ме шашна - от 13.00 до 19.30 сте били в Ферари центъра и сте бързали през цялото време..А ние имаме за там по-малко време... как щу успеем? newsm78  А и билетите вече съм купила и надали ще мога да ги заменя за такива с предимство... ooooh! Най-късно в 17.00 трябва да сме се изстреляли от там...  Mr. Green
Аз на тия скоростните влакчета май няма да се качвам,  не обичам такива есктремности, но мъжа ми надали ще пропусне... Други атракции освен тези влакчета има ли? Ако не е заради ММ, че е голям фен, хич нямаше и да отида... Толкова други интересни неща има за гледане в Абу Даби... Peace
 

# 306
  • Мнения: 134
Ами то бързане е силно казано, защото няма как да се бърза, просто си чакаш на опашката, и после на следващата и така до където ти стигне времето. Ние не успяхме да стигнем до симулаторите и ще трябва да се връщаме  Mr. Green. Иначе предполагам, че твоят човек ще се накефи максимално  Peace За теб предполагам ще е интересно Полет над Италия, имаше и други, но не им помня имената. Попитайте на информация дали не може да си доплатите за влизане с приоритет /мисля, че ще може/, защото иначе наистина няма да ви стигне времето. Във всеки случай започнете от влакчетата, защото са невероятно изживяване. Ама аз съм малко шантава леличка и обичам адреналина  Grinning.

# 307
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Mariya* благодаря ти, много полезна информация  Laughing

Круиза го букнахте още от тук нали, не направо на място на рецепцията в хотела?

# 308
  • Мнения: 62
В голяма дилема сме.Интересува ме дали ако хванем Биг буса в Абу Даби ще ни е достатъчно времето да обиколим Джамията ,хотел Емирейтс палас,ферарито с атракционите(мъжа ми е много запален).Четох че за ферарито трябвали 4-5 часа за джамията 2-3  newsm78 затова се питам дали ще имаме достатъчно време ако се мотаеме и с Биг буса или направо с таксита да действаме.Моля да ми помогнете че ни остана 1 седмица а още се лутам с програмата ни.

Не сме ползвали Биг Бус, но минахме по същия маршрут, затова ще споделя как мина при нас.
В 7,20 хванахме автобус 101Е от Ибн Батута. Пристигнахме на автогарата в Абу Даби, хванахме такси /16 дирхама/ и в 9.10 бяхме пред Емирейтс палас. Започват да пускат в 10.00ч обаче  Grinning. Поразходихме се наоколо и в 9,55 ни пуснаха. Хотела е супер шикозен и луксозен, блести от чистота. Заслужава си да се види. Време за кафе в лоби бара нямаше, защото исках да успеем за тура от 11ч в джамията. Е, не успяхме. Хванахме такси отново /32дирхама/ и в 10,55 бяхме пред нея, но докато си взема абая и вече беше късно. За джамията няма да мога да намеря достатъчно подходящи думи - ослепителна красота, буквално ослепителна белота! След това такси до Ферари /около 50 дирхама/ с купени онлайн билети, пристигнахме около 13ч. Един съвет - ако ви е възможно си купете билети с предимство, опашките са огромни и за всички атракции се чака дълго. Аз не знаех и съжалявам много. Иначе е много интересно. Скоростното влакче Ферари Росса е супер адреналин, сърцето ми беше в гърлото, а презрамките на сутиена по-незнайни причини бяха свлечени до лактите ми  Joy Тук не можах да издам нито звук, за сметка на това на другото по-бавно влакче крещях като изтървана  Grinning, също е много хубаво. Като цяло мога да кажа, че времето не ни стигна, все бързахме и към 19,30ч тръгнахме към пистата на Формула 1. За там има безплатен шатъл, който спира пред входа на увеселителния парк. Вече към 21ч хванахме такси до Ибн Батута - 155 дирхама, после с метрото до хотела. Беше много вълнуващ ден  :b



Здравей Mariya*
искам да попитам за да разгледаш хотел Емирейтс палас, трябва ли да имаш предварителна резервация и заплаща ли се нещо.

# 309
  • Мнения: 2 231
Трябва ми някоя майка която живее в Дубай да питам нещо спешно на лични във връзка с оферта за работа  Confused

# 310
  • Русе
  • Мнения: 1 841
ma6ka_ , благодаря и на теб за информацията!
pipi_rz, 6.11-13.11, хотел Каселс ал Барша.

# 311
  • Мнения: 134
Сафари и круиз резервирах от тук по имейл, попитах, получих оферта, потвърдих я и получих потвърждение с номер на двете резервации  bowuu

За Емирейтс палас не се изисква резервация, пускат всеки, който иска да разгледа, не се плаща нищо. Както вече казах пускат от 10ч Peace

# 312
  • Мнения: 294
Имам нужда от помощ за запълване на програмата ни.Освен Бурж Кхалифа не съм правила друга резервация все още а имаме една седмица.
1 ден събота
Престигане в 20.30 евентуално мола на Емирствата според времето
2 ден неделя
   Биг Бус
3 ден понеделник
   Сутринта с Биг буса до Union House от там с такси до Al Mazmar beach(или Джумейра публик бийч)
   14,00 Дубай мол
   16.30 имаме час за Бурж Кхалифа(докато стана сутринта и бяха свършили за 17 ч часовете)
   18,00 Дубай мол и фонтаните
4 ден вторник
   Аквапарка Атлантис до 15-16 ч след това дупка
5 ден сряда
   Абу Даби
   Джамията Емирейтс палас и Ферарито(искаше ни се Биг буса,но няма да ни стигне времето)
6 ден четвъртък
   10,00 Мадинат джумейра
   12,30 Джумейра бийч ресиденс
   20,30 Круиз по Дубай Марина
7 ден петък
   10.00 Мирикъл Гардън
   после дупка
   15,30 сафари
   Мола на емирствата
8 ден все още не сме решили до 16 часа докато потеглим за летището

Искаме да посетим и аквариума,но се колебаем в Дубай мол или този в Атлантис.Интересува ме и къде може да разгледаме техника(по скоро искам да си взема един обектив Никон).В предните теми съфорумка питаше за същото но немога да открия къде беше.

Приемам всякакви критики по програмата имам време за корекции все още .Мисля до ден два да резервирам сафарито и круиза по Дубай Марина.


# 313
  • Мнения: 306
Много добра програма сте си направили,всичко ще видите,а и сте доста дни.Предполагам че в свободното време може би ще се мотате из моловете
Препоръчвам в ''дупките'' да си почивате,защото накрая ще се върнете много по-изморени,отколкото сте отишли  smile3521
Ние бяхме само 4 дни и се върнахме с мускулна треска

# 314
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Здравейте,

Аз да попитам какви застраховки си правите преди пътуването - само здравна или и живот?

Общи условия

Активация на акаунт