ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 016
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 836
Здравейте,

бихте ли ме посъветвали как да постъпя - да си купя дирхами от България или да купя долари тук, които там да сменя за дирхами?

Благодаря на всички на разказите и полезните съвети, помогнахте ми страшно много за организирането и на нашето посещение на Дубай, ще пиша след като се върнем  Peace

# 721
  • Мнения: 737
Здравейте,

бихте ли ме посъветвали как да постъпя - да си купя дирхами от България или да купя долари тук, които там да сменя за дирхами?

Благодаря на всички на разказите и полезните съвети, помогнахте ми страшно много за организирането и на нашето посещение на Дубай, ще пиша след като се върнем  Peace

По- добре от тук си вземи долари и там обмени доларите в дирхами.
при днешните курсове 100 $ са 164 лв., в БГ ще купиш 345 дирхама, а в Дубай - около 360 дирхама.

# 722
  • Мнения: 836
Здравейте,

бихте ли ме посъветвали как да постъпя - да си купя дирхами от България или да купя долари тук, които там да сменя за дирхами?

Благодаря на всички на разказите и полезните съвети, помогнахте ми страшно много за организирането и на нашето посещение на Дубай, ще пиша след като се върнем  Peace

По- добре от тук си вземи долари и там обмени доларите в дирхами.
при днешните курсове 100 $ са 164 лв., в БГ ще купиш 345 дирхама, а в Дубай - около 360 дирхама.


Безкрайно благодаря!   bouquet

# 723
  • Мнения: 38

Здравей,

Ние си направихме резервация точно за тия дати 28.02-05.03 с Марбро Турс. Програмата за допълнителните екскурзии не съм я направила още, защото все още чета и се запознавам. Ще бъдем с мъжа ми и с детето, което е на 11 год.


Здравейте, незная дали тук е мястото да задам въпроса си относно Дубай, ако бъркам темата предварително се извинявам.   bouquet
Търся за свои приятели организирано посещение с туристическа агенция на Дубай, спряла съм се на оферта предлагана от Марбро Турс, но нямам информация дали фирмата е сериозна. В случая се съобразявам и със свободните им дни: 28.02-05.03.2015 и с допълнителните екскурзии (това е офертата: http://www.nasamnatam.com/ekskurzia/Ekskurziia_do_Dubai_s_charty … 01_08-117427.html).
Въпросът ми е следния: Някой има ли информация за фирмата организатор на екскурзията?
Предварително ви благодаря за отговорите! Ако можете да предложите и други подходящи варианти за посещение с агенция ще ви бъда благодарна.
Весело посрещане на Новата година!  newsm67
[/quote]

# 724
  • Мнения: 50
бихте ли препоръчали по-евтин хотел, който да е близко до метростанция. искам да е нещо изпробвано!

# 725
  • Мнения: 2 231
Ние бяхме в Marina Byblos. Чсетно казано не знам как е сега като цена, но то зависи от периода на настаняване, и продължителността, а и коя агенция ще ти го резервира.
Иначе смятам е на отлично място, кеф ти разходки (по крайбрежната алея с фераритата  Mr. Green, дето всяка вечер е парад на суетата), безброй ресторанти, магазини наблизо, ако ще' на 10 мин плаж има, и на точно 100 м. спирка на метрото (Джумейра Лейк Тауърс)

Закуската беше вкусна, възползвали сме се и няколко пъти от румсървиса с разни местни месни специалитети и бира. В хотела има и нощен клуб, басейн на покрива, спа център.
Абе доволни сме, непретенциозен, но си има всичко.
Като цяло пак бихме избрали този район ако ще отсядаме някъде  Peace.

http://www.marinabybloshotel.com/

# 726
  • Мнения: 4 734
Citymax al Barsha, do Mall of the Emirates (metro-stanciata e pred mola).. Peace

# 727
  • Lovech
  • Мнения: 29
Здравейте, ето че мечтаното пътуване предстои на 07,02, за 5 нощувки. Прочетох набързо темата, но сега се връщам и на първите да прочета. Естествено за момента колкоТо повече чета, толкова повече се обърквам..... newsm78
Посещението е организирано, с агенция, като сме платили само нощувките и билета а поводът е посещение имеждународното хранително изложение GULFOOD....и се надявам с ваша помощ да си организираме екскурзиийте и да оползотворим максималко времето и да посетим възможно най-много места....
Първият ден пристигаме късно вечерта в 20,30ч. и предполагам към 9,30 в хотела - Dream Palace Hotel. Пише, че е на 2 мин пеша от метростанция и 5 мин. от 2 мола - хайде Вие сте, коя е станцията и кои са двата мола. И някъде четох, че петък и събота моловете са отворени до 24,00ч. това така ли е и всички ли? Тъй като ще пристигнем късно и нямаме вечеря мисля да отидем до близък мол, ако работи, да вечеряме.
Вторият ден имаме в цената Обзорна обиколка, която ще е 4 часа, а не цял ден и в 13,30 ще ни оставят на изложението. Ако някой може да каже на коя метростанция е...а вечерта в 20,00 имаме вечера, която е в цената...
От там нататък имаме 3 цели дни за самоорганизацияи последния ден, в който 17,00ч трябва да сме в хотела....
Хайде някой да помага за 3 дни и половина каква да е организацията...а тук и първите въпроси..
За Атлантис цял ден ли е необходим, като там ще правим плаж, аква парка и делфините?
За Абу даби също цял ден ли да отделим или може да го съчетаем с нещо в Дубай. Зза там мисля да вземем туристическия автобус, за да разгледаме забележителностите, в този ред на мисли също се чудя дали да вземем направо комбиниран тур с Дубай, но не знам дали ще остане време...
Предварително мисля да платя, за двата Буржа и евентуално 2та тура Дубаи и Абудаби...
Абе въпроси да искате....

# 728
  • Мнения: 4 734
tsachewa, хотела ви доколкото видях на картата е в Дейра, стария Дубай... С метро или таксита трябва да ходите до другите забележителности, не е близо... За Абу Даби предвидете 1 ден ако ходите до голямата бяла джамия и Еmirates palace...А до Ferrary world мислите ли да ходите? Това е много голям увеселителен парк за любители на Формула1.. Ако не ходите до Ферарито, може и по-малко от цял ден... За Атлантис водния парк пак около цял ден, може после да го съчетаете с разглеждане на Марината и Марина мол (те са в основата на палмата).

# 729
  • Мнения: 4 734
Дубай мол и качването на Бурж Кхалифа и фонтаните са заедно, може да се съчетаят с ходене до Бурж ал Араб за следобеден чай от 13.00 например. Когато сте до Бурж ал Араб може да видите и Мадинат Джумейра и сука (пазара) там...Има хубави сувенири...Отделно остават Миракъл гардън - градината с цветята и мола на Емирствата със ски пистата... В Дейра е канала с лодките и пазарите...
Пиши кое точно искате да видите и ще помогнем за програмата... Peace

# 730
  • Мнения: 4 734
Само да кажа за Атлантис водния парк, добре е да се отиде като отваря мисля в 10.00 беше, защото после надвечер става хладно. Водата в морето е студена за мен поне, но в басейните зад хотела е добре... За плуване с делфини се плаща допълнително, дават неупренов костюм... Пързалките са доста екстремни, плажа е хубав...
За атракциите като кулата Бурж Кхалифа, Атлантис водния парк, Ферари центъра се купуват предватително билети, за Бурж ал Араб за следобеден чай или вечеря се прави само резервация, а се плаща на място - кеш или с кредитна карта.

# 731
  • Lovech
  • Мнения: 29
Ами кое искаме, всичко ако е възможно.....от тези зброените #Crazy
Да, и Ферари задължително и джамията, а защо не и Емирейтс палас.....
Не знам за последния ден какво да оставя, като ще освободим хотела сутринта, ще оставим багажа и в 17,00 трябва да се върнем...
Не знам кога да включа сафарито..

# 732
  • Мнения: 4 734
Трябва да се върнете в хотела, защото имате извозване до летището ли? За последния ден оставете Дубай мол+качването на кулата (но незнам фонтаните дали имат шоу и през деня, ние ги гледахме вечер от 18.00)  сутринта и после отидете до Бурж ал Араб за следобеден чай. До 16.00 сте свършили и после хващате такси и сте в хотела в 17.00. Ние в Бурж ал Араб останахме два часа и половина мах...Така че за последния ден е възможно, ако има билети за кулата поне от 10.00 Това може да провериш от сайта им, има го на първа страница на темата...
Не рискувайте последния ден със сафари или Абу Даби, разстоянията са големи, има трафик...
Много хора съчетават Атлантис сутринта и после сафари след обед от 15.00. Но хотела ви е доста отдалечен от Атлантис, а за сафарито ще ви вземат от хотела. Ако можете да им кажете да ви вземат от Атлантис, ще спестите много време и пари за транспорт... Peace

# 733
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile

Планирам своята самостоятелно организирана екскурзия в Дубай, но ме притеснява едно често цитирано изречение във връзка с премахването на визите:

„В редица случаи се отказва влизането в ОАЕ на лица от женски пол на възраст под 30 години, ако те не са придружавани от роднина със същата фамилия”.

За жалост, попадам в тази категория. Дали имате опит с подобни случаи?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 734
  • Мнения: 47
Здравейте Simple Smile

Планирам своята самостоятелно организирана екскурзия в Дубай, но ме притеснява едно често цитирано изречение във връзка с премахването на визите:

„В редица случаи се отказва влизането в ОАЕ на лица от женски пол на възраст под 30 години, ако те не са придружавани от роднина със същата фамилия”.

За жалост, попадам в тази категория. Дали имате опит с подобни случаи?
Благодаря ви предварително Simple Smile

Здравей,
няма нужда от притеснение това условие отдавна го няма. Както и по- напред бях писала, аз също пътувах сама и не съм имала никакви проблеми. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт