лъжицата-нашия ужас

  • 2 447
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 259
Лъжичките на Бертони са много подходящи.Те са 2 едната е по-малка.

# 16
  • Мнения: 79
РЕНИ,напълно те разбирам! Joyаз и давам 1 лъжица в ръката1слагам пред ТВ ,да зяпа реклами,до мен 1 плик с играчки и вадя 1 по една,като и отвличам вниманието и и набутвам 1 лъжица!рекорда на ядене е 1 бурканче на хип от 125 рг!!!! Joy

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 392
А пък аз си мислех, че е само при нас - от в4ера опитвам плодово юре с лъжичка- такъв истеричен рев - и сега давамразредено с АМ
Ами търпение му е майката Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
И моя беше така в началото- 2-3 лъжички и рев!!!
Ама аз съм упорита- и всеки ден отначало с шишето да се умори-после с лъжицата-като всеки път увеличавах количеството за лъжицата
После смених тактиката- с лъжица докато заплаче и остатъка в шишето- но като оставаха по 20 гр не ми се цапаше шише- успокоявах го- правех се на маймуна- една на мама- една на бебето- и сега дори не се върти
Смея да се похваля че за един месец се научи- дори и лигавчето не цапа вече ooooh!
А за лъжичките- минах през 3 вида- термо връхчета, малка и голяма на бертони, дори и пласмасова от аптеката...но най ми е удобна една метална чаена от майка ми с тъпо връхче- с нея си ядем- онези пластмасовите- много ни подлизваха- половината пюре отиваше по лигавника
Послушах опитни мами- че с метална си е най удобно- НО СЛЕД КАТО СВИКНЕ- страх ме беше да не го нараня

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Скрий лъжицата за няколко дни и после пак атака

# 20
  • Ruse
  • Мнения: 390
Благодаря ви мили мами за съветите.Всеки ден вече яде с лъжица,вярно по около 10 лажици и останалото в шише,но се надявам постепенно да свикне newsm51

# 21
  • Ruse
  • Мнения: 390
оф мили мами продължава си нашият проблем с тази пуста лъжица.определено не я харесва защото съм и давла капки за колики с лъжица а тя ги мразеше.всеки обед пробвам с лъжицата без да я насилвам-хапва около 30 грама и реве.смених 4 вида лъжици и пак същото.давах и ги да си играе ама резултат нема.колко още трябва да 4акам-и пържоли ли ше яде през биберон #Crazy

# 22
  • Мнения: 106
Аз не съм имала такъв проблем, но още от втория месец давах на моето мишле капките за колики с лъжичка и може би това помогна до известна степен. Моят съвет е да не насилваш детето поне три-четири дена и след това пак да опиташ с лъжичка. Може да пробваш и с различни лъжички / например с картинки /.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Рени4ка, това че бебето не преима лъжицата според мен е признак, че не е готово да бъде захранено. Всяко бебе е различно и има различни изисквания, затова не може всички да ги караме по една схема - тази която препоръчва педиатъра.

Говоря ти от личен опит, сина ми захраних по стандартната схема с плодово пюре на 3,5 месеца и зелечнувково след 2 седмици. Обучението с лъжицата ми отне толкова време и нерви, че трудно бих се навила да го повторя.
Дъщеря ми е захранена на 6 месеца и една седмица и ако ти се гледа, ето ти линк към клипчето на което сме записали първото и хранене: http://jadealex.multiply.com/video/item/1

Доуточнявам - до този миг не беше виждала какво представлява лъжицата. Изводите, оставям на теб Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 932
Купи красива шарена лъжичка (ако си нямате) и я остави небрежно при играчките му, нека детето се фамилиаризира с нея, показвай му на книжки или по тв как се хранят др. деца, в никакъв случай не му я навирай насила в устата...

Все пак рано или късно всеки се хваща за лъжицата  eat

# 25
  • Мнения: 101
     При нас проблема с лъжицата, беще решен така: започнах да и давам с пръста и така около една седмица , след което започвах пак с пръста и довършвах  лъжицата и така свикна.Пробвай, ако искаш.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
Да ти кажа честно имам чувството, че омразата на моята дъщеря към лъжицата е вродена Mr. Green Вече е над година и пак и се цупи. Мислех, че детето е злоядо, но то просто мрази лъжицата. Може би съм била прекалено настоятелна твърде рано.
От 1 седмица отново иска да яде от шише ooooh!...и аз понякога като ми писне и давам следобедната закуска в шише. Какво да правя, гладна е - смуче си пръста, събира разни трохички от земята и ги яде, но лъжица като си науми Naughty
Понякога става като редувам 3-4 различни лъжички по време на храненето (явно и е по-интересно). Имало е случаи като и подам с метална супена лъжица да и стане толкова интересно, че да си изяде всичко и да отваря огромни уста.
И докато нашето е вече е въпрос на инат, при вас може би има още шанс да изчакаш с лъжицата и после да и хареса. Само не се тормози и изнервяй, че ще ти стане АД живота после. Спокойно, всички са се научили да ядат с лъжица  bouquet

# 27
  • Ruse
  • Мнения: 390
беба е напълно готова за захранване(яде вси4ко с кеф)даже първите 10 лъжи4ки си ги хапва без да се обажда даже и си примлясква че е вкусно ,но изведнъж какво й става ,започва да пла4е и си иска 6и6ето.лъжиците са ни нй-разли4ни-шарени,малки големи,пластмасови,силиконови и резултата все еднакав newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 182
Знаеш ли, познати мами на ящни бебета са ми казвали, че в началото си изяждали цяло бурканче с лъжица, но после пак си искали шише или цица. Просто не приемат, че са се хранили, ако не си цокнат. Та пробвай да даваш колкото иска с лъжичка (за да не губи тренинг), а после да си дояжда с мляко от шише.
10 лъжички никак не са малко за бебенце на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт