Плашите ли детето с баща му ?

  • 2 684
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мъжът ми ги плаши с мен - "сега ще видиш като си дойде майка ти..."  Sad
 
  Майка ми и баща ми по същият начин - "Бързо да подредим, че мама сега ще си дойде..."  и децата се строяват в две редици и подреждат.  Sad

# 16
  • Мнения: 7 821
Но свекър ми непрекъснато ми обяснява, че трябва да го правя защото така се градял "бащински авторитет"  Shocked Rolling Eyes Shocked .

И се подбива майчинския...

Затова не съм фен на този метод. Не сме опрели дотам, Марианчето е още малка, за да бъде заплашвана с мен, но ми се струва, че е грешна тази концепция. Имам роднини, които процедират така с двамата си синове. Бащата е плашилото, а майката я нямат за нищо. Отебават я отвсякъде. Е къде е нейния авторитет питам аз... newsm78 Няма такъв...


Според мен това е някакъв остатък от патриархалното общество. Но то "насила хубост не става", ние в къщи като нямаме подобни отношения помежду си как изкуствено да ги създам за децата. А и авторитета и уважението е нещо което човек сам създава, не мога аз да градя нещо, за което таткото сам трябва да се грижи.
Иначе аз съм доста властна и няма начин някой да ми подбие авторитета.

# 17
  • Мнения: 1 840
Не, не ги плаша с баща им, вкъщи аз съм плашилото.

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не, не плаша с баща й, но използвам близки подходи като: "  Като се прибере баща ти, ще го питаме дали позволява ..."

# 19
  • Мнения: 3 153
Не бих го плашила с баща му, по-скоро татко му би го заплашл с мен:))))))))))))))
Малкият вече и без тва е наясно, че у нас аз съм дЗверо;)

# 20
  • Мнения: 7 837
И аз познавам един баща, който си плаши момиченцето с майка й. Последно чух нещо от рода - "Не го прави това, че като дойде майка ти и двамата ще си отнесем боя"   Crazy

Самуил е още малък, но пък баща му често му повтаря "Слушай майка си"  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 39 775
О, да, признавам си. От време на време казвам "ще се обадя на баща ти". Обикновено има кратък ефект Simple Smile
Аз си мислех, че аз съм по-страшната вкъщи, ама знам ли...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не я плаша, не ми харесва да си плаша детето с най-любимите му, има други начини за респект и уважение или поне тъй си мисля, щото ми е малко и неразбиращо  детето.  Обаче с мен плашат, тоест закани от типа "Ще дойде оная и ще се развика.." и детето казва "мама".  Embarassed
Не ми харесва тази идеология!

# 23
  • София
  • Мнения: 15 222
Не. Никога не съм го плашила с баща му. Но моят мъж поначало е много мек с Иво. Изобщо не става за плашило.
Но дори и да не беше такъв-не бих плашила детето си  с него. На времето майка ми редовно плашеше мен и сестра ми с баща ни. Той пък се беше вживял в ролята на страшилището. С ръка на сърце признавам, че докато не се измъкнах от "родното гнездо" и не се заселих да студентствам в София изпитвах респект, граничещ с лек страх от баща ми.

# 24
  • Мнения: 2 978
Ами да..
- "Сега като се прибере тати, ще му кажа, че не си слушала мама изобщо"..това е най - употребяваният израз от мен Embarassed

Признавам си, че го правя понякога...не ми харесва, но когато се ядосам не мога да прехвърля цялата информация за това,  кой метод е най - добър за прилагане от всичките книги дето съм изчела хаха....Mr. Green

Иначе моите и на половинката родители използват този метод....мама и тате не дават това или онова newsm78...все ние не даваме, а те са добрите Crazy

# 25
  • Мнения: 3 089
не бих направила подобно нещо.
но сега така говоря. питайте ме пак след някой-друг месец Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 877
Не. Да плаша детето с баща му означава, че не мога сама да се справя. Хайде де! То не че винаги се справям, ама когато съм на път да си изпусна нервите, плаша така: "Внимавай, защото ще се ядосам и ще се разсърдя". Действа безотказно общо взето, тя така или иначе мен най-много слуша.

# 27
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не но сигурно скоро мъжът ми ще я плаши с мен  #Cussing out

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Моят мъж вика: Ти на плашило ме направи!

Ама само от него има страх и той е авторитета, майка и пасти да яде...

# 29
  • Мнения: 35 971
изпуска ми се понякога от устата, но подозирам, че е от моите първи седем  Embarassed
старая се да не го правя  Naughty
... и у дома само аз викам, той - никога, за това
Ня плаша - аз съм страшната вкъщи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт