Професионални серии за коса - тема 69

  • 67 149
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Да споделя разочарованието си от Лакме Balance - без парабени и сулфати. Никаква измивна сила, сърбеж и още на втория ден - мръсна коса ....... Опитах мостра, и резултата беше много добър, а сега какво стана, не знам Sad Моля ви, препоръчайте ми дълбокопочистващ шампоан Sad


Аз много харесвам на Джойко, но и този на Редкен е добър.
http://www.lookfantastic.com/joico-k-pak-clarifying-shampoo-300ml/10792319.html

http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-redken/dalbokopoc … sing-cream-300-ml

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Благодаря за новата тема   bouquet

Мagnollia - относно ритуала Дисциплин - ползват се 2 специфични продукта - този, за който попита и още един и сумата идва към 140 лв от енцо  Peace Аз със сигурност ще ги пробвам в даден момент, но сега не ми е до тях  Blush Не очаквам чудеса, естествено  Peace

1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента? - Няма промяна  Peace

2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти? - Нутритив линията на Керастаз  Blush

3. Кои са любимите ви протеинови продукти? - Терапията с млечен протеин на МШ  Peace

# 17
  • Мнения: 160
Момичета, бихте ли ми казали каква е разликата между шампоана Loreal Mythic Oil i блестящ шампоан Mythic Oil?Simple Smile По принцип моята коса е тънка и без обем, кой от двата би бил по-подходящ?Simple Smile Блалгодаря предварително.  bouquet

# 18
  • Мнения: 785
Благодаря за новата тема Hug  bouquet

Да се включа и аз по въпросите:

1. Грижи през есента:

Понеже косопадът няма как да ми се размине ще подновя приема на Макси Хеър Peace
Освен това от 2-3 седмици ползвам почти на всяко миене ш-на за удължаване фазата на растеж на Напура. Засега много ми харесва. По-нататък може и ампулки да включа.
Както вече писах, в момента косата ми е в ужасен вид.. и аз не знам какво иска Tired Не е груба или с грапав косъм, нито прекалено мека и лигава, а в същото време е разпиляна и абсолютно неконтролируема. Мисля да заложа само на чиста хидратация, без протеин. Може летния сезон да я е поизсушил и затова да е така. На първо време  ще пробвам оранжевия концентрат. Чакам с нетърпение да дойде и червения ТИГИ Flutter  Докато чакам, ще пробвам и "сериозния" благодарение на Laurii  bouquet и ще пиша.

2. Кои са любимите ви хидратиращи продукти?

Дотук май най-много са ми хидратирали сериите на Филип Кингсли. Balancing Moisture най-много ми допадна като съотношение хидратация - неутежняване

Имам си в момента любимец сред балансираните серии и това е Дисциплин Peace


3. Кои са любимите ви протеинови продукти?


Зеленият концентрат на Керастаз
(макар че съм го ползвала само с оранжев бустер и тази комбинация е по-скоро балансирана при мен....но пък е страхотна!)

Млечната терапия на Милкшейк

и Редкен Екстрийм (ш-н, маска и Анти Снап), когато имам нужда от наистина силен протеин

# 19
  • Мнения: 1 694
Благодаря за новата тема Hug  bouquet

Да се включа и аз по въпросите:

1. Грижи през есента:

Понеже косопадът няма как да ми се размине ще подновя приема на Макси Хеър Peace
Освен това от 2-3 седмици ползвам почти на всяко миене ш-на за удължаване фазата на растеж на Напура. Засега много ми харесва. По-нататък може и ампулки да включа.

Може ли повече информация как използваш шампоана? Преди или след другия шампоан и всъщност друг шампоан изобщо има ли?  Grinning

# 20
  • Мнения: 30
Belissima, от къде се снабдяваш с макси хеър??

# 21
  • Мнения: 30
И може да сте обсъждали преди, но някой ползвал ли е добавките Hairburst??? Много ме изкушават Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 160
Запис за новата тема Simple Smile

# 23
  • Мнения: 785
Благодаря за новата тема Hug  bouquet

Да се включа и аз по въпросите:

1. Грижи през есента:

Понеже косопадът няма как да ми се размине ще подновя приема на Макси Хеър Peace
Освен това от 2-3 седмици ползвам почти на всяко миене ш-на за удължаване фазата на растеж на Напура. Засега много ми харесва. По-нататък може и ампулки да включа.

Може ли повече информация как използваш шампоана? Преди или след другия шампоан и всъщност друг шампоан изобщо има ли?  Grinning

Нанасям на сух скалп обилно (т.е. на мръсна коса), втривам хубаво и оставям да подейства 10-ина мин., понякога и повече. После си мокря ръцете и правя хубав масаж. Ш-на започва постепенно да се разпенва от водата по ръцете ми и така се получава пяна, която разнасям по цялата дължина. После изплаквам хубаво. След този ш-н, ако реша, че дължините ми не са достатъчно добре измити (понеже ползвам повечко стилизанти), нанасям и друг шампоан, но не го втривам в корените, а нанасям само по дължините, уж за да не отмива съставките на Напурата, ако въобще нещо от тях остава да действа по скалпа след изплакване.  Thinking  Не виждам смисъл да измивам с Напура по 2 пъти само да го хабя. Действието му така или иначе е насочено към скалпа, а не към дължините Peace

Belissima, от къде се снабдяваш с макси хеър??

Поръчвам ги от iherb - http://m.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Maxi-Hair-Time-Relea … e-90-Tablets/1714 Peace

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 01:21 от bellisssima

# 24
  • Мнения: 1 304
Благодаря за темата  bouquet
1. Как се променят грижите,които полагате за косата си с настъпването на есента ?
Не правя нищо специално, освен ако забележя косопад от промяна на сезоните си вземам някой серия против косопад Simple Smile
2. Кои са любимите  ви хидратиращи продукти ?
Шампоани: Митик оил, Вела енрич, Редкен реал контрол
Маски: Джойко моисчър рикавъри, Митик оил,Вела енрич
3. Кои са любимите ви протеинови продукти  ?
шампоан и маска про- кератин на Лореал
кератинова маска Напура

# 25
  • Мнения: 3 415
bellisssima, на мен така ми става косата когато ще последва косопад. Пробвай няколко пъти с ДПШ и след това чиста хидратираща грижа  Hug  И моля, сподели после за сериозния балсам  Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 610
 Страхотно оформена тема  bouquet
Мечтая си за къдриците от втората снимка Mr. Green
 
 По темата - грижите ми за косата не се променят при смяната на сезоните.Продължавам да си редувам хидратация и протеин.Може би,като не ходя вече на плаж по хидратиращте маски ще ми утежняват,но ще разредя ползването им.
 Сега съм на вълна балансирани продукти.Ще ми се и да наблегна в/у грижите за скалп и всеки път преди измиване да слагам по нещо.

# 27
  • Мнения: 785
bellisssima, на мен така ми става косата когато ще последва косопад. Пробвай няколко пъти с ДПШ и след това чиста хидратираща грижа  Hug  И моля, сподели после за сериозния балсам  Hug

Още днес ще го пробвам в съчетание с ДПШ и ще пиша Hug Реших първо с него да опитам да хидратирам, а оранжевият концентрат да го оставя за следващото миене, понеже ако направя обратното надали ще придобия реална представа от "сериозния". Все пак концентратите са си доста силни като действие.

# 28
  • Мнения: 1 378
Мерси за темата  bouquet

Грижата си като цяло не я променям, во забелязвам засилващ се косопад. Ползвам сега Напура за растеж, чакам и ямайското масло и мисля да правя маслени маски, които отдавна не съм правила.

Хидратация: Маската Макадемия, Аргана на Наши, Антидотс 3, Синия хидратиращ балсам на ФК

Протеин:Кератина на Наши, Двустъпсовия на Афоджи, Редкен Екстрийм

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Как се променят грижите с настъпването на есента?

Винаги гледам да се грижа за косата, защото постоянството в това носи един резултат - хубава коса Simple Smile
И аз започвам превантивно с продукти против косопад. Повече витамини. Иначе всичко друго си продължава както и преди. Всеки път ползвам нещо за скалп, защото когато кожата на скалпа е добре кръвоснабдена и подхранена, то и косата расте бързо и е красива. Напоследък предпочитам Напура за грижа за скалпа, иначе съм много доволна от Инициалист на Керастаз и може би ще подновя използването му.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Кои са любимите ви хидратиращи продукти?

Любими хидратиращи продукти са различните видове органик и био масла: арган, боабаб, жожоба, камелия, карите /ший/, кокос, какаово, рициново, зехтин. Ползвам ги както за скалпа и дължините, преди миене на косата, така и в малко количества на мокра коса за запечатване на влагата. Алое вера гел също ми е любим продукт за хидратация както на скалпа, така и на косата.
Иначе от професионалните продукти много ми допадна серията шампоан, маска на Елексир Ултим на Керастаз и шампоан, маска и термична защита на Нутритермик серията на Керастаз и да не забравяме Олео Фюжън - оранжевия концентрат за хидратация.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Кои са любимите ви протеинови продукти?

Един от най-добрите протенинови серии за мен е Алтерна Caviar Repair Rx.
Следващата, която ми е любимец е Архитекта на Керастаз.
Напоследък серията с Кератин на Напура също ми е сред любимците.
Зеления концентрат на Керастаз - Вита цимент е един от най-добрите протеинови продукти - поне за мен.
Харесах и реконструктора със зелен чай на Афоджи.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

И сега за да не оставяме балансиращите продукти,  без коментар посочвам като най-добър такъв - Алтерна ТЕН. След него Дисциплин и Денсифик на Керастаз, както и Хайверната серия за обем на Алтерна.
-----------------------------------------

Общи условия

Активация на акаунт