PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 4/

  • 91 933
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 554
   За в бъдеще си пожелавам реформулиран шампоан (който да е лесен за използване и да е подходящ и за по-гъсти коси), слънцезащита (дали добавена към сегашните ви кремове или като отделен продукт, няма значение) и можеби някаква маска за лице.
Ако мога да попитам за слънчезащитата - за коса или за тяло, и защо? Фитокод все още няма слънчезащитни продукти, факт, но защо са ви необходими в другите продукти?

Имах в предвид слънцезащита за лице - добавена към кремовете за лице или отделен продукт, който да се нанася над крема за лице. А защо - защото мисля че слънцезащитата е важна част от грижата за кожата особено ако е по-светла (като моята) и не е съвсем лишена от бенки.

Слънцезащита за тяло също би била прекрасна за плажа, но сигурно не е толкова приоритетен продукт.

# 301
  • Мнения: 1 222
   За в бъдеще си пожелавам реформулиран шампоан (който да е лесен за използване и да е подходящ и за по-гъсти коси), слънцезащита (дали добавена към сегашните ви кремове или като отделен продукт, няма значение) и можеби някаква маска за лице.
Ако мога да попитам за слънчезащитата - за коса или за тяло, и защо? Фитокод все още няма слънчезащитни продукти, факт, но защо са ви необходими в другите продукти?

Имах в предвид слънцезащита за лице - добавена към кремовете за лице или отделен продукт, който да се нанася над крема за лице. А защо - защото мисля че слънцезащитата е важна част от грижата за кожата особено ако е по-светла (като моята) и не е съвсем лишена от бенки.

Слънцезащита за тяло също би била прекрасна за плажа, но сигурно не е толкова приоритетен продукт.
Обикновен дневен крем не се нуждае от тежките УВ -филтри, това е някаква (според мен) неинтелигентна мода. Дневната светлина не е враг, а обратното - източник на Вит Д за кожата. Може да се влагат клетъчни антиоксиданти, които да предотвратят някои нежелани все пак реакции - оксидативни частици, които обаче се образуват в малък процент.

# 302
  • Мнения: 3 096
Искам да си купя един от тониците, но леко се колебая. Още не съм в графата 35 плюс, но от друга страна вече съм далечко и от 20+
Затова се чудя дали този за горната възрастова група има някакви anti age свойства и в случай, че е така, има ли омазняващ филм по лицето след ползването му?
Да, имат активки и в тониците, същите, които са в другите продукти от серията. В 35 + е екстракт от кафяво водорасло, което въздейства стимулиращо на дермалните стволови клетки и подмладява действието на фибробластите, които от своя страна са отговорни за синтезирането на колаген и еластин. Всъщност, Фитокод изпревари с 5 години настоящата модерна тенденция, идваща от Южна Корея Facial Essense - активни съставки с дегримьорите и тониците.
https://www.facebook.com/bgcosmetology/photos/a.846404805476781. … ype=1&theater
Искам и аз да се включа по темата за тониците, като похваля за пореден път тоника 20+ на Фитокод. Сутрин ползвам само него след измиване и отгоре слагам тониращ крем на Алверде. Вечер след измиване също ползвам само тоника. Просто нямам нужда от крем, кожата е овлажнена, чиста и здрава. Такъв ефект не съм имала от друг тоник, затова и ги бях отписала като стъпка в грижата за кожата.
Само в по-студените дни ползвам крем 20+ на Натаура, който също е страхотен, но за него ще пиша в съответната тема.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Пак да питам нещо...
Тези от вас, които ползват околоочния крем, имат ли пробле с нанасянето върху него на грим? Последно купих крема на Натаура и сам по себе си е прекрасен, но ако над него нанеса ФДТ или коректор, се получава много неприятен кир ефект, с който по никакъв начин не се справям.
Така че съм в търсене на още един продукт, който да ползвам денем, а другия ще оставя като нощна грижа.

# 304
  • Мнения: 418
никога не съм имала проблем, но аз ползвам предимно пудра.
не съм забелязала проблем с ФДТ, коректор не ползвам

# 305
  • Sofia
  • Мнения: 2 485
Здравейте, имам и аз един въпрос Simple Smile
На 37 г. съм, без особени проблеми с бръчки и т.н., кожата ми е по-скоро нормална към суха през зимата. Кой крем е подходящ за мен за нощно време? Бях се насочила към този за 35+, но в описанието е написано "дневен". Има ли по-подходящ нощен?

# 306
  • Мнения: 2 188
Обикновен дневен крем не се нуждае от тежките УВ -филтри, това е някаква (според мен) неинтелигентна мода. Дневната светлина не е враг, а обратното - източник на Вит Д за кожата. Може да се влагат клетъчни антиоксиданти, които да предотвратят някои нежелани все пак реакции - оксидативни частици, които обаче се образуват в малък процент.

Имам пигментни петна по лицето, най-вече белези от пъпки, както и две петна под очите, които си докарах миналата година пролетта, когато не ползвах слънцезащитен крем. Сега, след серия процедури почти не си личат, но ако не ползвам слънцезащите, със сигурност пак ще се пигментират. Избягвам да стоя на слънце в обедните часове, пазя се с очила и шапка, но ми стават петна много лесно.
Т. е. за мен не е вариант да остана през лятото без слънцезащитен крем за лице.
Аз лично предпочитам да има ув-филтър в дневния крем.
Ползвам кремовете на Фитокод и много ги харесвам, но основно като нощни или в дни в които съм си у дома.

# 307
  • Мнения: X
Харесва ми как се раздвижи темата последните дни  Hug

Искам много да похваля шампоана Heart Eyes Направо не мога да повярвам, как за някои той е неикономичен и неизмивен. Помня, че имах добри спомени от мострата, която имах преди около 2 месеца, но днес си го ползвах за първи път откакто го купих. Сложих малко количество в длан, разтрих между двете си ръце и буквално го намазах по главата си като крем. Започнах едновременно да разтривам леко с ръце и да се поливам под водата, получи се страхотна пяна и се усещаше после косата чиста и много гладка при изплакване. УСтанових даже, че можех да направя качествено измиване и с много по малко количество.

Много доволна съм и аз от тоника 20+, в комбинация с матиращия анти ейдж и околоочния вече започвам да усещам кожата си по мека и гладка, тена също трябва да се е избистрил, защото ме питат дали съм ходила на солариум.

Ползвам си и душ гела, деото и интимния също с толкова голям кеф, остана да си тествам и лосиона за тяло, но просто имам да доизхабя един друг Mr. Green

Какво да ви кажа, превръщам се във фенка Party  bouquet

# 308
  • Мнения: 532
Тези от вас, които ползват околоочния крем, имат ли пробле с нанасянето върху него на грим?
Ежедневно слагам коректор върху околоочния, като му давам няколко минути да попие преди това, и не съм имала никакви проблеми.

Като стана дума за разфасовките, бих се радвала на по-малка такава точно за околоочния - тези 15 мл сякаш ще ми стигнат за цяла година, а бих предпочела да подновявам по-често натуралните си продукти.

# 309
  • Мнения: X
Много искам да се похваля с последната си придобивка, к-кт грижа за кожата 35+, макар че съм на 30, надявам се да не ми е тежка серия. Имам питане относно дневния крем, по едно време помня в сайта, че пишеше да се нанася сутрин, та той само дневен ли е или може като останалите кремове да се маже и вечер? А дали 45+ дневния би ми дошъл тежък, понеже имам мострички (както и много други, благодаря  Hug) и ми е интересно да го пробвам, заради леко изморения вид на кожата ми последните дни. Или е вредно за толкова висока възрастова граница спрямо моята?

# 310
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Linnda, сподели като натрупаш впечатления как ти се отразяве серията 35+ Praynig
И аз съм я загледала, по-специално крема за лице и тоника, въпреки че реално не съм във възрастовата категория.

# 311
  • Мнения: 705
Много искам да се похваля с последната си придобивка, к-кт грижа за кожата 35+, макар че съм на 30, надявам се да не ми е тежка серия. Имам питане относно дневния крем, по едно време помня в сайта, че пишеше да се нанася сутрин, та той само дневен ли е или може като останалите кремове да се маже и вечер? А дали 45+ дневния би ми дошъл тежък, понеже имам мострички (както и много други, благодаря  Hug) и ми е интересно да го пробвам, заради леко изморения вид на кожата ми последните дни. Или е вредно за толкова висока възрастова граница спрямо моята?
35+ за защита на клетките от стареене го ползвах точно като нощен Simple Smile.
45+ не отговаря на потребностите на кожата ти. Той противодейства на измененията на кожата, причинени от промените в хормоналния фон при жени на възраст 45+. Такъв момент при теб няма, съответно измореният вид на кожата не се дължи на това. Кремът няма да навреди само защото е предназначен за друга възрастова група според мен, но и не вярвам да ти даде желания резултат.
Малко офтопик, но зимата си е труден сезон за кожата и измореният вид не е рядкост. При мен цитруси във всякаква форма - прясно изцеден сок преди закуска, чай с резен лимон, аромалампа с масло от бергамот вършат добра работа Simple Smile.

# 312
  • Мнения: X
Благодаря ти (отново Simple Smile ) dragon-че  Hug Сега гледах в сайта и на крема 35+ че си пише и сутрин и вечер, защо съм се заблудила не знам. Ще го пробвам и по двата начина и ще нагаждам заедно с матиращия ми.
Значи 45+ отиват са мама и 2-те мостри, мислех да тествам едната, но няма смисъл  Whistling Иначе напредък в състоянието на кожата ми има с всеки изминал ден, толкова е нежна и мека, днес даже си ходих цял ден само "по кожа" без никакви бб кремове и т.н.  Party
Linnda, сподели като натрупаш впечатления как ти се отразяве серията 35+ Praynig
И аз съм я загледала, по-специално крема за лице и тоника, въпреки че реално не съм във възрастовата категория.
Ще споделя като мине малко време от ползването, и аз не съм във тази възраст, както казах, но мисля че ще ми е по-добре с тази серия, отколкото с 20+

# 313
  • Мнения: 3 096
Малко офтопик, но зимата си е труден сезон за кожата и измореният вид не е рядкост. При мен цитруси във всякаква форма - прясно изцеден сок преди закуска, чай с резен лимон, аромалампа с масло от бергамот вършат добра работа Simple Smile.
Ако може и аз леко да допълня офтопик - всеки ден по две чаши силно концентриран чай от джинджифил и лайка с мед. Също да не минава ден без варено яйце и ябълка. Тази зима и пролет съм кукуряк.  Grinning Трябва да си помогнем отвътре, козметиката е само допълнение.

# 314
  • София
  • Мнения: 209
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Пожелавам ви да сте много здрави, весели и засмени! Hug Включвам се с питане: взех на майка комплекта 45+ , но не зная кой от двата крема се ползва като дневен и кой-като нощен?

Общи условия

Активация на акаунт