Чичо доктор потвърди, МАЙ-ско бебче в мене спи! - Тема 2

  • 23 472
  • 700
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 350
Момичета завиждам ви благородно на това, че можете да гледате бебчо по всяко време  Two Hearts

# 61
  • Мнения: 960
загубих дирята на темите някой питаше за женски имена Аз си харесах Елеонора ,Никол .А моя мъж Десислава  .А за момче Валери  а той нищо

# 62
  • Мнения: 1 068
light power направи това, което витаминка ти е казала. Peace И аз съм на Утрогестан, и лежане, само но-шпа не ми изписа, но после ще си взема от аптеката и ще започна.

# 63
  • Мнения: 1 754

light power, легни за сега, кажи да ти купят от аптеката утрогестан, сложи 2 глобулки вагинално и изпий 2 но-шпа. Звънни през това време на док и питай какво да правиш.
Като цяло това е терапията -всеки ден  3пъти по 2т - Но шпа и 3пъти по 2 глобулки Утрогестан/ Дуфастон. И пази леглото поне седмица, вземи си болничен.

благодаря ти за коментара

днес нямаше, само снощи, но...
 
имах излизане, но сега ще гледам повече да лежа, ще взема утрогестан и но-шпа, щом трябва
иначе утре съм на преглед, дано всичко е наред, че така се притеснявам...

а да питам ролята на но-шпа каква е в случая , може ли без него по принцип?

благодаря и на теб, Алиа  Hug

# 64
  • Мнения: 1 442
Според мен може и без него, знам, че ти го изписват ако имаш болки, но не съм много запозната.

# 65
  • Мнения: 960
аз отивам на малка разходка и да по мачкам един чужд бебок  ,до по късно дами и късмет   bouquet Hug Hug

# 66
  • Мнения: 505
загубих дирята на темите някой питаше за женски имена Аз си харесах Елеонора ,Никол .А моя мъж Десислава  .А за момче Валери  а той нищо

Елеонора  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 1 686
Но-шпа е спазмолитик, успокоява матката, когато тя получава контракции, които пък способстват за отлепването на плодния сак и изхвърлянето му. Може да се комбинира с Папаверин или Бусколизин, например, ако е по-сериозно. В болниците го прилагат чрез инжекции, но може да си го пиете, ако зацапването е лекичко и кафеникаво, но винаги информирайте лекаря си.
Утрогестанът пък е хормонален препарат - прогестерон, който спомага за изграждането на хубава и дебела лигавица, която да обгърнат сакчето и да го държат здраво прикрепено в матката.

# 68
  • Мнения: 1 754
Но-шпа е спазмолитик, успокоява матката, когато тя получава контракции, които пък способстват за отлепването на плодния сак и изхвърлянето му. Може да се комбинира с Папаверин или Бусколизин, например, ако е по-сериозно. В болниците го прилагат чрез инжекции, но може да си го пиете, ако зацапването е лекичко и кафеникаво, но винаги информирайте лекаря си.
Утрогестанът пък е хормонален препарат - прогестерон, който спомага за изграждането на хубава и дебела лигавица, която да обгърнат сакчето и да го държат здраво прикрепено в матката.

благодаря ти за информацията Hug

# 69
  • Мнения: 1 442
Но-шпа е спазмолитик, успокоява матката, когато тя получава контракции, които пък способстват за отлепването на плодния сак и изхвърлянето му. Може да се комбинира с Папаверин или Бусколизин, например, ако е по-сериозно. В болниците го прилагат чрез инжекции, но може да си го пиете, ако зацапването е лекичко и кафеникаво, но винаги информирайте лекаря си.
Утрогестанът пък е хормонален препарат - прогестерон, който спомага за изграждането на хубава и дебела лигавица, която да обгърнат сакчето и да го държат здраво прикрепено в матката.
Благодаря витаминка  Hug Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 1 686
Иначе, ако зацапването ви притеснява и засилва, знаете... бегом към спешното отделение на някоя от АГ-болниците. Не е страшно да полежиш там някоя-друга седмица, важното е да си пазим трохичките, за да можем заедно занапред да ги гледаме, да споделяме радостите и притесненията ни, да се събираме на срещи и т.н  Hug

# 71
  • Мнения: 350
Витаминка много полезна информация  Peace благодаря   bouquet

# 72
  • Варна
  • Мнения: 385
light power и аз имах леко зацапване, доки каза, ако е еднократно не е проблем, но ако се повтори да пия дуфастон 2 x 1 + ношпа - vitaminka много добре е обяснила за него Simple Smile

# 73
  • Мнения: 673
vitaminka, много благодаря за информацията.
Sweety ஜ, супер идея за новите теми.
Момичета, аз да се оплача... малката ми се оплака от гърло като бяхме на море и като се върнах и пуснах гърлен секрет за изследване, че имаше налепи, но без темп. Излезнаха днес резултатите - стафилококова инфекция. ooooh! Зная, че много трудно се лекува. Утре сме на лекар и пак ще има аб. Пи вече 5 от началото на год. Направо ми идва да ревна. Дано се справи бързо душичката.  Praynig
За гаденето да ви кажа днес си взех кисели ябълки и си хапвам по-малко. По-добре е. Пробвайте ако искате.

# 74
  • Мнения: 89
Здравейте момичета!
Много хубава нова темичка,просто докато ми остане време да влезна и вие сте изписали едно 15тина странички Simple Smile))) Аз вчера бях отново на преглед заради кистата.Еми там си е гадината и то все така голяма,даже моята лекарка я измери 7см,а не 6,5 както предния та даже може и да расте още.Иначе бебо засега е Ок,другия четвъртък живот и здраве ще ходя да видим сърчице и ще следим кистата.Каза ми много да се пазя,но с моето диво детенце не ми е особено лесно.Него ли да пазя,мене си ли,малкия бебо ли,кистата ли да не се пукне....ужас
До колкото четох говорехте някъде за симптоми-аз нямам нищо освен напрегнати гърди и често ходене до WC.С първата бременност много спях първите 3м но сега нямам време и да ми се спи,та само пишкам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт