Сгрешени гестационни седмици или?

  • 1 775
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
Днес за пръв път бях на лекар,след като видях двете чертички на теста за бременност.Много съм озадачена.Доктора ме попита кога ми е бил последния цикъл.Казах му на 10-и август и му казах,че смятам,че тогава съм забременяла,но той каза,че плода е по-голям и съм забременяла две седмици преди това newsm78 Как е станало това като съм имала нормален цикъл на 03.август?Каза,че вариантите са два:или съм имала цветна бременност и не съм разбрала или имам проблемна бременност.Много се притесних,каква е тази проблемна бременност и възможно ли е доктора да не изчислява правилно седмиците?Моля ако някой е имал подобен проблем да се включи,че ще се побърка от притеснение.

# 1
  • Мнения: X
Как така хем на 10.08 ти е бил последният цикъл, хем тогава си забременяла, хем на 03.08 си имала "нормален цикъл"?  newsm78

"Цветна бременност" - няма такова медицинско понятие, има кървене по време на бременност, което може да има различни причини.

# 2
  • Мнения: 490
Ох,извинете ме,ама съм много притеснена и пиша глупости.На 03.08 имах нормален цикъл който приключи на 10.08.Имах съмнение,че съм забременяла на 7.08 или 08.08,защото тогава с мъжа ми не сме се пазили,но лекаря каза днес,че забременяването е станало две седмици преди моята предполагаема дата.Плода е по-голям от колкото би трябвало да е ,ако съм забременяла на 08.08 както аз твърдя.

# 3
  • Мнения: X
Малко вероятно е наистина да си забременяла на тези дати, които посочваш, още повече, щом плодът не отговаря като размери на предполагаемата гестационна седмица. Според мен е станало по време на предишния цикъл, и си имала кървене (случва се при някои жени да имат кървене около дата на цикъла по време на бременност). На твое място бих отишла за второ мнение, без да казвам какво е станало на първия преглед. Винаги съществува възможност лекарят да не е видял добре и да не е измерил правилно.

# 4
  • Мнения: 490
Затова лекарят ми каза да отида след 10 дни пак,за да ми каже със сигурност всичко наред ли е.Точно тези негови думи супер много ме притесниха.

# 5
  • Мнения: X
На мен този лекар не ми вдъхва особено доверие. Наистина на твое място бих отишла при друг.

# 6
  • Мнения: 6 833
А последния цикъл напълно нормален ли беше? Въобще ли не се усъмни, че може да е друго кървене, а не менструация? Защото при кървене 7 дни и без да се взимат някакви мерки, да се запази бременност е голям късмет.
И аз те съветвам да отидеш при друг лекар и да чуеш неговото мнение. Дано всичко е наред!

# 7
  • Мнения: 490
Ами да,нормален цикъл беше.Ако беше не както трябва,най-малкото бих се усъмнила

# 8
  • Мнения: X
Може да си забременяла по време на менструацията (пак е рядкост, ама се случва) и ембрионът да е по-голям, отколкото би бил при нормална овулация и забременяване около 14-тия ден на цикъла, а не 2 седмици по-голям. Но можем само да гадаем.

# 9
  • Мнения: 41
тоест ти предполагаш, че си забременяла по време на цикъла си??

Наиситна е много по-вероятно да си забременяла преди това и да не е било цикъм това от 3ти до 10ти август....

# 10
  • Мнения: 490
Аз съм почти сигурна,че съм забременяла по време на цикъла,но доктора казва,че според него е 2 седмици по-рано Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 833
Наистина ние може само да гадаем. Най- добре отиди при друг лекар, без да казваш, че си била вече на преглед и виж той какво ще каже. Възможно е да има грешка при измерванията.
Имаш ли снимка от прегледа? Обикновено пише дължината на бебето и на коя седмица отговаря.

# 12
  • Мнения: 490
Сега ходих при друг лекар.Каза ми че всичко е нормално.Каза ми че е много ранна бременността и да отида следващата седмица ,за да се види дали всичко е наред.Не ми е казвал че плода е по-голям от колкото трябва,защото ми каза че сега е много рано и повече яснота ще има следващата седмица.
Това обаче тотално ме обърка,сега не знам на кой да вярвам и при кой да ходя.Единия ми казва,че няма проблем,другия вика-плода е голям,може да имаш проблемна бременност.Единият обаче е с по-модерна апаратура от този дето ми вика ,че няма проблем.Не знам.Имам и при двамата записани часове за др.седмица.Ако пак ми кажат различни неща,това тотално ще ме обърка.Все ми се струва,че и който лекар да избера ще направя грешния избор.

# 13
  • Мнения: 6 833
Каза ли ти в коя седмица си? Имаш ли снимка? Май трябва да си около 5те седмица, когато се вижда само сак ?

# 14
  • Мнения: 490
Не ми каза нищо.Каза ми в четвъртък да отида пак,защото сега е много рано.И ми каза че всичко е наред.Другата седмица вече сигурно ще ми каже по подробно.

Общи условия

Активация на акаунт