биопсия на раничка

  • 1 824
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Искам да попитам дали има друго лечение на раничка, освен обгарянето. Тъй като гинеколога ми ми каза, че едва ли не това е единствения вариант. Чух от приятелки, че можело да се третира и с лазер..Като цяло аз се надявам да не стига до там, ще видим какво ще покаже биопсията. За нея четох доста тук - надявам се наистина да не е толкова страшно. Моля споделете вашето мнение, съвети. Истината е, че имам тази раничка от много време и предишната ми гинеколожка ме увери, че няма за какво да се притеснявам (въпреки, че тя ме е гледала само с "просто" око), но явно че има. Sad

# 1
  • Мнения: 999
Правила съм биопсия и "страшно" чак не е, но наболява. Всеки е с различен праг на болка, разбира се, теб може и да не те боли. Гориха ми раничката след това - вариантите са общо взето три или поне тогава бяха: лазер (най-модерният и най-щадящ), с тефлонов накрайник и с ток (това е доста старо като метод и е хубаво да се избегне).

Аз бях с втория вариант - мина много бързо и като цяло по-леко от самата биопсия. Има 30-40 дни възстановяване (без секс, без басейни, без тежки тренировки). Оттогава всичко е ОК, аз съм доволна, че го направих след около 2 години "следене" и нон стоп мислене каква ще е следващата цитонамазка, възпаления, хиляди глобули и пр.

Успех и спокойно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 500
Не се третира раничка без първо да се вземе биопсия. Това е златно правило. Можеш да питаш/четеш тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=791606.0;;19

# 3
  • Мнения: 38
Благодаря за съветите:)

# 4
  • Мнения: 38
Отново имам въпрос...
Днес ми излезе цитото - между 2 и 3 група съм. Доктора иска да ми прави тест за ЧПВ. Това е едното. Другото е, че във вторник ще ми взима биопсия и ще обгаря раничката, но ще я обгаря преди да е видял резултатите от биопсията. И това всичкото ще го прави с пълна упойка. Какво мислите?

# 5
  • Мнения: 999
Не ми звучи адекватно това лечение - биопсия, преди която да се изгаря няма никакъв смисъл. За пълната упойка пък да не говорим. Бих потърсила второ мнение.

# 6
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Цивилизованият начин е обгарянето да се прави с пълна упойка, да. Обаче това, с извършването на процедурата преди резултатите от биопсията, ми е малко дивотия. Т.е. - ако в крайна сметка се окаже, че има нужда от по-сериозна интервенция, ще си с едно излишно обгаряне.

Иначе не си прави майтап с раничките, лекувай, докато е време. Не искам да те шашкам и това изобщо не е твоят случай, твоята раничка е безобидна, но аз при 3-та ПАП група се оказах със съвсем истински карцином ин ситу. Хванахме го в неинвазивен стадий, но можеше и да се размине без двете конизации,  ако бях настояла навреме за биопсия. Успех и не се шашкай, в обгаряне и упойка няма нищо страшно. 

# 7
  • Мнения: 38
И за мен не е много нормално да прави каквото и да било преди резултатите от биопсията. Но според него раничката е повърхностна и ще се оправи само с обгарянето, а биопсията я взима "за всеки случай", ако се окаже, че не е така. Не знам...
А специално за упойката се чудя защо не е с местна...

# 8
  • Мнения: 4 500
Не ми звучи адекватно това лечение - биопсия, преди която да се изгаря няма никакъв смисъл. За пълната упойка пък да не говорим. Бих потърсила второ мнение.

+ 1  Peace
ЧПВ теста е скъп. Каквото и да ти излезе, дали ниско или високорисков щам, то не се лекува, а само се подтиска с Изопринозин. Резултата натоварва чисто психически ако е + към високорисковите щамове. Спести си едни 80-90 лв, смени АГ и всичко ще е наред.
Казвам това, защото аз също съм минала по този път с PAP IIID-IV, лекувам се при добра онкогинеколожка и това са нейни думи.
Успех  Hug

# 9

Общи условия

Активация на акаунт