ОКТОМВРИЙЧЕТА пак празнуват, стават на 4 и все повече лудуват :)

  • 45 713
  • 201
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 629
Здравейте момичета-кокичета, аз пак се добрах до компютъра та си викам, я да метна едно оченце на темичката  Grinning
Изпуснах всички сладки рожденничета дето исках да ги поздравя, но пък се надявам по същия начин и болестите да пропускат! Да са здрави и засмени, палави и игриви, и мнноооого щастливи!
Пепи, страшен майстор на торти си! Признала съм те!
Зелда , и на нас ни липсваш! Как ми се иска всички да намираме време поне една идея по-честичко за форума.  Hug
Пепи, Фифи, мерси за инфото. Аз да ви кажа момичета на доста места проверих. Накрая нещо съвсем ми писна и се договорихме с госпожите в градината да му вземем едни сладки руа от Пчелата. Ще ги подредим като пирамидка, ще бучнем свещичката и така. На две места уж могло без мляко и яйця, уж се консулираха с цеха, уж....и накрая "ама то не може без яйчиен меланж, ама..."то не знам си какво, то не знам си що. Не остана и реме да реагирам, така че оставаме на  варианта с рулата, пък за догодона ще видим.
anbibian, не мога да се включа с полезно инфо по въпосите ти, но пък стискам палци с помощта на логопеда Яна на напредне бързо и да догони останалите дечица. Дано въпреки странното или по-скоро липсващо инфо от страна на учителките все пак да си се адаптира добре с децата.  Hug
Марси, аз имуностимулатори за сега поне не давам. ПоЗори не бях забелязала да имат някакъв особен успех.
Оххх, момичета, много ми е приятно да ви чета всички. Аз рядко стигам до компютъра, все нещо има друго за правене. Даже се замислих, че всъщност не съм се присъединила към фейсбук групичката. Там сякаш по-имам шанс да влизам дори и през телефона защото заради училището на Зори и градината на Коко имаме затворени групички, и поне от време на време надниквам за някакви новини.
Иначе Коко е на градина от 1 октомври. Ходи 23-ти без проблем и се разболя. Съответно вече 10 дни си е е вкъщи, но от утре пак тръгва. Аз пък пипнах от него ужасен фарингит и буквално от един болничен влязох в друг. Такава ужасна кашлица имам, че ми докара мускулна треска на корема. Още бухам като магаре, а от сряда и аз съм на работа. Но пък с мъжа ми се бъзикаме, че след още 2-3 дни такава кашлица и чак плочки на корема ще направя.  hahaha
По отношение на говоренето май и той ще има нужда от логопед. Говори си стабилно, със сложни изречения, с местоимения, абе така както вървеше назад навакса. Обаче ми прави впечатление, че "сска" и "шъшка", не може да каже "ч", "Щ", малко със "З-то" и "ж-то" има проблем, на моменти и "в-то" му куца. Абе не произнася много ясно някои звуци и ги модифицира с други. За "р-то" не мисля още, то е нормално да се появи между 3 4  годинки, така че там не ме притеснява. В интерес на истината му се разбира всичко и си се води съвсем нормален разговор, но просто не е чисто изговарянето на думите. Давам му време до пролетта да видя все пак в градината дали няма да ги поизчисти, и ако не, от март мися да го водя на логопед и аз. Обаче с цветовете ще ме докара до припадък. Зори на 2г. и 2 мес. научи основните 5-6 цвята и до две и половина познаваше всички цветове. Ама ги научи без никакъв проблем. Коколинчо обаче е съвсеееееем друга бира, дет се казва. След кански усилия от моя страна стигнахме да познаваме, че "това е като тодмат, това като лимон, това е като тревата и това като небето/ или чаршафите на Коко( има едни сини с Макуин)". Всичко ме "зелено като тевата" или "зелено като домат" или зелено като лимон"  smile3511 Никакъв шанс да каже, че нещо е червено или жълто....за розово, лилаво, кафяви, оранжево не мога и да си помисля даже да си говорим. Единствено бяло като сняг зацепва от време на време, и до там. Не знам защо такъв препъни камък се оказаха тези цветове. По едното време си мислех, че не ги разпознава, но когато го накарам може да ги сортира по цветове, така че опасенията ми за Деутонист отпаднаха. Много е разсеян и разконцентриран, повече от 3-4 минути не може да му задържа вниманието, и съответно редене на пъзели, сортери на фигурки и всякакви занимания изискващи конценрация и по-дълго занимание му омръзват бързо. За сега само влакчетата му харесват и задържат вниманието за дълго. Та така. Ставам за сега, пък дано да имам време по-скоро да се разпиша пак.  Grinning

Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 11:40 от Zvezdichkova

# 76
  • Мнения: 3 635
И Яна разпознава цветовете, но не мога да я науча кой цвят кой е. Непрекъснато ги бърка, мисля че само червеното го знае, обаче за другите налучква. Като кажа дай жълтия фулмастер и тя стои гледа фулмастрите мисли, по едно време измъкав зеленото примерно и ме гледа с очакване. Аз казвам не това е зелено, дай жълтото и така докато го налучкаме. Иначе със сортирането, реденето на пъзели и вякакви подобни игри сме доста добре, оказа се по-добре от говорещите деца в нейната група, учителката й беше впечатлена.
Пък с говоренето - още нямаме напредък. Имаме си нови думи, измислени. Не знам как не може да каже падна, пък може да каже папиду. Да не говорим, че и брава съм я чувала да казва барабар с р-то, ама само един път. Вече казва тук и там, но не мисля че осъзнава разликата.

Ако някой има нужда от апрески 24 номер имам едни нови на Суперфит, на много добра цена ги купих миналата зима по намаленията. Тогава купих направо 2 чифта и сега ще носим 25-ти, 24.ри са ни излишни, ако някой се интересува може да ми пише на лични. 56 лв ми излязоха с доставката до Бг.
http://www.amazon.de/gp/product/B00ECTPXFM?psc=1&redirect=tr … etailpage_o08_s01
Скрит текст:

# 77
  • Варна
  • Мнения: 913
Изморена съм, но доволна и преди да му полегна, бързам да споделя. Момичетааа, децата растат като гъби. Толкова го отлагах, толкова се мотах, като знам какъв рев е при фризьорката, направо не смеех да си помисля за зъболекар. Обаче от месеци, подчертавам месеци, се гласях да го водя, понеже бях забелязала едно потъмняване на едното зъбче и след като забелязах и на второ, а първото нарасна, викам няма мърдане и днес се наканихме.
 newsm20 Направо думи нямам за тази жена. Бяха ми я препоръчали преди време. И чудех се при нея ли, при моя зъбар ли, при някой детски стоматолог ли.. Обаче вчера записах час и днес отиваме. Еее няма такова отношение и подход. Влизаме и се почва "здрасти, мъжки, кажи какво става?". Продължава с "я кажи ти на как се казваш, на колко години си, имаш ли зъби". После го пита "миеш ли ги" и той "да, като се развалят"  hahaha И тя ясно защо си тук.  Laughing Вика му "ела сега да ти покажа какъв стол асансьор имам" и така вози го надолу, нагоре. Показа му лампата, "което грее повече от слънцето". Даде му огледалцето и после лека по лека успя да го забаламоса и той без проблем отвори уста. За мой ужас, не беше просто потъмняване от неправилно миене, ами направо 2 кариеса...   Sad Чудехме се как какво, дали да почваме нещо или първото посещение да е просто запознанство. Обаче накрая от дума на дума му обясни как "ауу видях тука 2 червейчета. Я кажи ти бонбони ядеш ли много, че те и червейчетата много обичат и сега са се настанили в 2 зъбчета". Предложи му да ги изгоним да не изядат зъбките. Той не беше много очарован, но пък след като му показа "багера" (машинката), с която ще изкопаем дупката и ще изгоним червейчето, отвори уста. После му даде да види как пръска вода другата машинка и предложи да измият. Последва "ти имаш ли пластелин" и той "да" - "ама носиш ли го" и той "не" и тя му вика "нищо де, аз имам тук един специален, сега ще запушим дупката, за да не влизат повече червейчета" и ооо чудо направихме цяло зъбче. Направо съм възхитена как той излезе доволен от кабинета, горд, че имал синя пломба и каза, че ще дойде да изгонят и другия червей. То не бяха награди, закачки, приказки, не гъкна това дете. Нямаше ни едно мрън или подобни. Направихме зъбчето, което беше по-лесно, за да не го плашим. Според докторката при другото можеше да не мине така гладко и да не пожелае повече да се върне. Каза да му говорим и след известно време, но не веднага да отидем и за другото зъбче. На него пък заръча след като е видял как се лекуват зъбки, сега да лекува наред мама, тате, баба, дядо. Евала ви казвам!   bouquet

Звездичкова радвам се да те видя сред редиците ни.  Hug Хайде от нас зависи да не замира темичката. Поне едно здравей пиши!  Wink А на лято заповядайте на разходка в морската градина. Ние  от цветовете познаваме - бяло, синьо, червено, черно, зелено, жълто, оранжево, розово, лилаво и май толкова.. А бе познава ги. За разлика от баща му.  hahaha

# 78
  • Мнения: 873
Мира, усмихна ме с разказа за срещата със стоматолога! На Лили първото посещение при зъбар беше на 3г. и 3м. Като за начало и поставиха силанти на 4 млечни зъба-да свикне с манипулациите в устата. После излекуваха 1 или 2 кариеса. Та явно не е прецедент дете на 3 г. да има кариеси. Юлката още не е ходила на зъболекар. За този месец сме планирали консултация за мерене и теглене при лл. то май и някакви профилактични изследвания има  newsm78

Цветовете, Юлия ги бърка, ама напук на мен, т.е. закача се по този начин  Wink

ММ до ден днешен бърка розово с оранжево  Whistling А като вземе да подбира дрехи за децата, мога да се закълна, че е далтонист  hahaha

Започнах работа. За сега съм ангажирана половин ден, но Юлия така нарежда, все едно отсъствам по една седмица: "Ти ме остави, притесних се за теб, много плаках..." и подсмърча артистично  Laughing

# 79
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добро утро! Simple Smile
Мира, аз и вчера ти казах - дай Боже повече специалисти с подобно отношение към децата  Peace

Звездичке, липсваш на всички ни  Hug

Анбибиан, още през лятото ги показа тези апрески, много са хубави, дано намерят собственик. Ние се оказахме с 3 чифта ботуши и 1 чифт боти, така че мисля да купувам догодина зимни обувки  Blush

Ениди, Ая и тя така нарочно на червеното казваше "синьо", но пък като я карах да ми даде червеното , никога не го е бъркала със синьо, периода отмина  Peace Имат контролни изследвания на 3г., мисля кръв и урина, но и ние не сме стигнали до личната, ако не ми се наложи, мисля да я посетя едва когато стягам документи за градина  Peace

На логопед няма да я водя, макар и да не изговаря всичко правилно  Peace По проекта, по който работя имам колежка логопед, работим и в групата на детето, та тя ще я преслушва от време на време, но за сега според нея всичко , което не казваме правилно е в реда на нещата и съвсем нормално за 3 годишни. Разбира се, ще я следи дали има израстване или си стои на едно място  Peace

Нашата градина продължава с ремонта, който може да продължи до края на месеца  Tired Направо ни се изчака чакането, докато тръгнем. По план мислех да я спирам в средата на декември и сега се чудя изобщо дали да я пускам за 2 седмици или направо след нова година.. не че ще се чудя много, но и детето има желание, дано не го потушим за още 2 месеца  Praynig

# 80
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте момичета!
Най-напред да честитя на всички вече три годишни октомврийчета. Да са здрави и щастливи, жизнерадостни и безгрижни, да ви носят радост и гордост!
Миналата седмица ходихме на консултация и никакви изследвания не и пусна.Сега прочетох, че и се полагали по здравна каса, но ние само преди два месеца правихме платени за детската градина. Вече е почти 12кг и 96см. Откакто ходи на ДГ и там яде само хляб понаддаде малко.За първи път и измери кръвното- 55/85 и сложихме противогрипна ваксина, че след миналогодишното боледуване, реших да я поставя. За имуностимулаторите, каза да си избера един и да не прекалявам. Аз давам Герисан, като свърши ще починем два месеца и после ще дам още един път. Давам и рибено масло, защото все още има само 16 зъба.От градината за сега не се е разболявала, дори и когато ходихме в сборна група заради карантина от ентероколит.Не ходи с желание, но и не плаче.
за говоренето- много говори, но бърза и пропуска съгласните звуци на предлозите и съюзите.Познава цветовете, но не може да брои- след три цифрите идват в произволен ред.
Мира добре е че сте попаднали на стоматолог с подход към децата. Би ли споделила координатите и , ако се наложи да я имам в предвид.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 913
Мира добре е че сте попаднали на стоматолог с подход към децата. Би ли споделила координатите и , ако се наложи да я имам в предвид.[/left]
д-р Десислава  Демирова - на ул. Иван Драсов 7 е кабинета и - до св. Петка. Телефони:  614 392 ; 0888/73 41 51

Правих торта.   chef Ако става утре ще ви черпя.  Hug

# 82
  • Варна
  • Мнения: 154
Благодаря, Мира!
Забравих да ви се похваля, че най-сетне се разделихме с бибата. Няколко дена след рождения ден я дадохме на съседското куче. Все още се присеща за нея, но все по рядко.
 

# 83
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Mira?!?!??!?! Тортата не стана ли, че така се спотайваш?  Grinning

Честит рожден ден и тук, скъпа приятелко!!!! Бъди здрава, обичана и подкрепяна от семейството, нека усмивката ти да не слиза от лицето, любов да ти пълни сърцето, слънце, радости, късмет и много сбъднати мечти   bouquet  bouquet  bouquet

Оли, честито безбибие Wink Стискам палци да ви опази противогрипната  Peace За танците нищо не каза, харесаха ли й?

Днес и Анджи и Коколинчо имат рожден ден, но не знам майките им следят ли форума, нека бъдат живи и здрави и те   bouquet  bouquet

# 84
  • Мнения: 873
Като си говорим за цветовете, вчера бяхме на консултация и доки пита Юлия "Познаваш ли цветовете? Този цвят какъв е?" и посочва чорапогащника, който е нещо средно между бордо и тъмна циклама  Mr. Green Юлия, естествено мълчи. Тогава лекарката я пита "А този как се нарича?" и посочва едно жълто цветенце на чорапогащника. Юлия отговаря "Жълто". После посочва едно друго, а то е синьо. Юлия харесва синьото и първо него научи. Обаче, когато я попитаха за него тя каза "Ще си помисля!"  hahaha

Действително имаме профилактични ПКК и урина, но се разбрахме да ги пуснем, ако и когато се подготвяме за Дг. По отношение на последното, доки каза, че щом можем, добре е да спестим заразите сега и да се пробваме на пролет. Ще видим дали ще успеем!  Thinking

Иначе Марулката е 96 см. и тежи 15 кг. За една година е поникнала с 10 см. и 2,5 кг.  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Кал игелда фиеста тв, Ивето спи и аз сядам да се разпиша най-после.Радвам се, че темичката ни живна.
За цветовете- нямаме никакви проблеми,Кали познава всички цветове, не само основните. Много говори, не млъква, но няма да се метне на гората, я. все пак аз съм и майка Mr. Green Единственото, което не произнася добре е звукът Р. Според вас до каква възраст това е нормално?
 Аз продължавам да съм мног одоволна от градината и Кали също.Ходи с удоволствие , има си приятелчета и се чувства добре там.Пу, пу, все така да продължава Praynig Praynig Praynig
Мира-чудесно е, че сте случили на зъболекар.Аз трябва да водя Кали, има едни кафеви петна по предните зъби, струва ми се , че емайла е нарушен, в ужас изпадам как ще я заведа и какво ще правим, дано този проблем не се появи на постоянните зъби.
Звездичке-разписвай се по-често! Hug
Анбибиан- много хубаво, че Яна ходи на логопед Ще се оправят нещата с мног отърмение и работа от ваша страна, важното е, че сте взели мерки.
Ениди- ние живеем в квартал малинова долина, той се намира между Дървеница и Околовръстното, отивайки към Икеа, на булевард Климент Охридски. Айде преместете се в София и да се виждаме.
Аз да ви кажа новната у дома.Намерихме си детегледачка  да ми помага за децата. Вчера идва пробно за два часа в мое присъствие.Пенсионирана училтека от съседни квартал.От начало ще идва максимум по 4 часа седмично, не можем да и предложим повече заетотст и пари няма за повече.Съгласна е да идва два пъти по два чса, или наведнъж за 4 часа. Моята идея е като се върна наработа тя да ми помага по-активн оза децата. Свекървами никак не остана доволна, но аз не се изненадах.Каза, че имало всякакви хора, можело да ни окраде къщата, как така съм щяла да викам чужди хора у дома, да съм намерела позната.Аз и казах- ми намери ти, аз нямам нищо против и ти да ги глесаш, но това означава да спреш да ходиш на работа.И тя- ааа аз спирам.Аз- а ти спираш от две години.Тя млъкна и изчезна към нейния етаж. Дано потръгнат нещата и на мен д а ми е малко по-спокойно.
Иначе сме добре.Ивчето расте, вече има 5 зъба. Преди 11 дни бяхме на консултация и той гол без памерс само по чорапи тежеше 9330 грама при височина 73 см.
 Много се раадвам, че Кали много го обича.Пълни ми душата като се прибере от градина и тича към него да го прегръща и му вика-Ивееее, прибрах се! А той като я види и започва да се смее. Когато той плаче и тя е в стаята винаги му казва-Не плачи, Иве, аз съм тук Grinning
А да ви питам мислили ли сте за коледни подаръци за децата? Кали има толкова неща, че не знам какво ще е.
Това е за сега от нас . Обещавам по-честичко да пиша. Хубав ден на всички Hug

# 86
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Днес изпратихме писмото на дядо Коледа по пощата  Mr. Green
Желанията са къща - ягода (градинска къщичка, свеки вече е поръчала), иска обаче и риба със синя опашка... От миналата година се чудя да й взема риба , но според ММ ще я уморим не от друго , а от преяждане, като знае какво удоволствие изпитва малката да храни животните  Whistling Вариант са ми тези РобоФиш, ама хич не ме кефи , че са робо.. със сигурност ще са по-издръжливи, ако не е друго , ще го мисля, риба със синя опашка  hahaha
Отделно ще купим куфар, тя обича да дърпа куфари на колелца, а и непосредствено след КОледа, живот и здраве , ще пътуваме отново до Берлин, та бързо ще влезе в употреба  Crazy
Най-вероятно ще купим и нещо от този сорт, тъй като тя е фен на превозните средства, а точно такова сме заплюли с баща й, още докато беше в корема.  Mr. Green

# 87
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Анбибиан, ти взе ли в крайна сметка стикер машина?

# 88
  • Мнения: 3 635
Анбибиан, ти взе ли в крайна сметка стикер машина?
Аз като ви я показах, вече я бях купила и скрила в килера. Още си е там. Мисля за Коледа да я дам.

# 89
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Аз като ви я показах, вече я бях купила и скрила в килера. Още си е там. Мисля за Коледа да я дам.

А консумативи за тези машинки срещала ли си? Визирам ролката.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт