Автоимунен тиреоидит на Хашимото (35)

  • 78 275
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 092
dolce_vita ендокринологът , който ме следеше преди брем. е най- добрият при когото съм била. Специализирал е и работил в Швейцария, подходът му е съвсем различен от на всички останали тук. Дано и този, при който ще си ти е така добър специалист!  Hug

И да се оплача, че днес ми отне 1час път и още приготовления да се добера до Бодимед с бебето и се оказа, че не работят  Mr. Green  Twisted Evil

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, да ви питам. Ендокринолога ми предписа да пия 300 мг. селен, 3 хапчета. Ама да питам нещо - наведнъж ли да ги приемам? Вие дали знаете?
И да ви се оплача колко съм разочарована от Начев! От Пловдив се грабнах април месец да отида на преглед при него. По принцип TSH ми беше 3,4, на заради предстоящи инвитро процедури трябваше да падне под 2. Изписа ми терапия, която свали хормона. Но също така ми бяха високи антителата и пловдивската докторка ми изписа селен за свалянето им. А доктор Начев, каза че това със Селена бил глупаво. И аз го послушах и го спрях. Сега докторката не иска да започваме процедурата докато не паднат антителата и трябва 2 месеца да загубя, за да пия Селен....

# 47
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Момичета, да ви питам. Ендокринолога ми предписа да пия 300 мг. селен, 3 хапчета. Ама да питам нещо - наведнъж ли да ги приемам? Вие дали знаете?
................Сега докторката не иска да започваме процедурата докато не паднат антителата и трябва 2 месеца да загубя, за да пия Селен....
Здравей, на мен ми е изписан по 2 хапчета на ден, ендото ми каза -сутрин и вечер, с храненето да ги приемам...
За положителни резултати-ако изобщо се случат, защото само при 40% повлиявал селена намаляването на АТ , според думите на моя доктор, та за да има ефект трябва по-дълъг прием на селен. На мен ми е предписан 8месеца, като само първия ще ги пия по 2 на ден, после по 1таблетка
Дано при теб има по-бърз резултат

# 48
  • Мнения: 1 073
dolce_vita аз при вече констатиран проблем и назначена терапия вдигнах ТСХ на 7 до 8-ма г.с. С увеличвна доза хормон /двойно/ го свалих до 1 и нещо за 2 седмици. Сега пиша с един дрисльо в скута Simple Smile
Всичко ще е наред!

И на мен Начев ми е казвал, че селена е глупост.

# 49
  • Мнения: 263
Връщам се от ендокринолог. Каза, че 5.85 ТСХ не е толкова зле. Да не си правя филми и че вероятно всичко ще е наред.

Предписа ми Euthyrox 50. Ще го вземам 1 месец - 6 седмици и ще видим дали и как да коригираме дозата.

Много ме учуди. Каза, че няма да се виждаме през бременността. Щяла да си комуникира с гинеколожката и изследвания пуска едновременно с тези назначени от гинеколожката. Даже докато бях там се обади в лабораторията да поиска да проверят и за антитела.

Не съм спокойна, но правя каквото ми кажат. Така или иначе друго не мога да направя.

Не я питах за диета. Какво да избягвам да ям.

Сега си пия чая от коприва да вдигна малко и желязото, че съм и с анемия.

Явно сама правилно съм се диагностицирала вчера и съм за тази тема.

# 50
  • Мнения: 11 735
Не съм пила Селен. Би било некоректно да потвърдя думите на доктор Начев, че е глупост, но да кажем, че съм на мнение, че е полезен като цяло за организма (както и повечето витамини и минерали), а не конкретно за понижаване на антителата към щитовидната жлеза.
Чела съм, че селенът подпомага синтеза на Т3 хормон, но конкретно че действа върху антителата го разбрах от тази тема, не от доктор.
Никога не са ми предписвали каквито и да е витамини и добавки. Сама се информирам и си ги назначавам.

Относно понижаването на антителата, моето мнение е (без да ангажирам никой с него), че се понижават при подобряване качеството на живот, да го наречем така. Промяна в начина на хранене, спокойствие, по-малко тревоги и ядове и по положително мислене, повече разходки, чист въздух и т.н.
В началото като се разболях не приемах нищо друго освен основното лекарство за щитовидната жлеза. Бях рухнала точно за 10 мин, съвзех се и си казах тогава, че няма да се дам на някакво си заболяване да ме сломи духом. Повтарях си, че още на първата контрола изследванията ми ще са добри и ще ми намалят дозата и така и стана. Сами се понижиха антителата към щитовидната и от 600 паднаха тройно. Може да са се понижили с основното лекарство, може да са се понижили от начина на живот, а може просто самото заболяване да не е било в много тежка форма в него период и затова толкова бързо да са спаднали антителата.

eli_diva, според мен да отлагаш бременност и да пиеш Селен в по-висока доза и да чакаш да паднат антителата е безсмислено. Вярно е, не съм специалист, но послушай момичетата в темата минали по тоя път, нека те ти споделят как се свалят антитела при планиране на бременност, ин-витро, инсеминации, или при наличие вече на бременност. Успех ти желая. Не се ядосвай за Начев. Вероятно наистина селен може да повлиява положително при някои хора и да се подобряват някои показатели, но не е "лекарство панацея" за понижаване на антителата при всички болни. Ако беше така, то всички щяхме да сме в неактивна форма на заболяването - разбирай ремисия. За мен Начев е прав.

dolce_vita, не знам какво да кажа. Тук бременните с автоимунно заболяване ги следят стриктно на 30-40 дена. Явно там практиката е друга. Дано всичко върви нормално и имаш добри резултати.

# 51
  • Мнения: 263

dolce_vita, не знам какво да кажа. Тук бременните с автоимунно заболяване ги следят стриктно на 30-40 дена. Явно там практиката е друга. Дано всичко върви нормално и имаш добри резултати.


Предполагам, че защото с гинеколожката се виждам по-често, затова...

Следващият ми преглед е на 7ми октомври (след 2 седмици).

# 52
  • Мнения: 821
Момичета, да ви питам. Ендокринолога ми предписа да пия 300 мг. селен, 3 хапчета. Ама да питам нещо - наведнъж ли да ги приемам? Вие дали знаете?
И да ви се оплача колко съм разочарована от Начев! От Пловдив се грабнах април месец да отида на преглед при него. По принцип TSH ми беше 3,4, на заради предстоящи инвитро процедури трябваше да падне под 2. Изписа ми терапия, която свали хормона. Но също така ми бяха високи антителата и пловдивската докторка ми изписа селен за свалянето им. А доктор Начев, каза че това със Селена бил глупаво. И аз го послушах и го спрях. Сега докторката не иска да започваме процедурата докато не паднат антителата и трябва 2 месеца да загубя, за да пия Селен....

Ами много правилно ти е казал Начев. Селенът е полезен и се изписва като хранителна добавка най-често при жени страдащи от заболяване свързано с ЩЖ. Моите тела не помръднаха преди да забременея в продължение на 8 месеца. Доцентката ми препоръча ако искам да правим инсеминация да влея имуновенин, чието действие е около 40 дни до 2 месеца най-много. Забременяването обаче стана факт още на следващия месец без медикаменти, но след това правих две поредни вливания на имуновенин в 6 г.с и в 10 г.с Успяхме да смъкнем АТ от 1128 до 400 при норма от 0 до 115. Сега се поддържам само с Л-тироксин. НО АНТИТЕЛАТА НЕ СЕ ЛЕКУВАТ, НАЙ-МАЛКО ПЪК ЗА 2 МЕСЕЦА
Успех

# 53
  • Мнения: 20 157
dolce_vita ендокринологът , който ме следеше преди брем. е най- добрият при когото съм била. Специализирал е и работил в Швейцария, подходът му е съвсем различен от на всички останали тук. Дано и този, при който ще си ти е така добър специалист!  Hug

И да се оплача, че днес ми отне 1час път и още приготовления да се добера до Бодимед с бебето и се оказа, че не работят  Mr. Green  Twisted Evil

Мама Ирина, ще споделиш ли кой е този ендокринолог, ако става въпрос за Бг, и защо вече не ходиш при него?  На мен Селен ми е изписвала само Катя Тодорова, но тя май изписва едно и също на всички. Изпих само една малка опаковка за около една година, така, че антителата не са ми спаднали от него.

# 54
  • Мнения: 23
Здравейте казвам се Лора на 28 години от гр София. От вчера ми поставиха диагноза Автоимунен тиреоидит резултатите от изследванията са ми следните  FT4 12.85; TSH 4.89 ;anti Tg TAT 465.6 anti TPO MAT 126.5 .Терапията която ми изписаха  Л-Тироксин 25 мг на ден и след три месеца нови изследвания. Лекарката ми каза да не приемам хранителни добавки с йод, но каза че мога да се храня нормално риба зеленчуци ядки. Тъй като аз ям доста ядки и пия много билкови чайове сега направо незнам. Моля ви за малко повече информация за резултатите ми от тези от вас който са наясно както и координати на добри лекари искам все пак и второ мнение.

Благодаря ви предварително

Лора

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Ох, незнам вече на кого да вярвам. Пия си селена и другия месец ще отивам при докторката да настоявам  Simple Smile да започваме, че не съм първа младост и за кога да чакам. А дали да не я питам за този имуновенин? Или ендокринолога трябва да реши?

# 56
  • Мнения: 2 495
Здравейте!
От няколко седмици имам типичните симптоми на проблеми със щитовидната жлеза.(да не ги изброявам).Бях вече на ендокринолог, назначи ми изследвания-TSH, като стойността му е 1,42.Днес бях отново при ендокриноложката, каза че резултата е перфектен, но пък имам подуване от дясната страна на врата и се наложи да ме гледа на ехограф.След доста обстоен преглед заключи, че трябва да се видим отново другата седмица заедно с още някой нейн колега,и да назначи допълнителни изследвания.Имала съм подут възел и незнаела дали имало връзка с щитовидната жлеза.Или ще мина биопсия или още едно изследване, започващо със "с"( Embarassed много ме е срам, че не го запомних).Сега естествено, аз се панирах и незнам какво да мисля....затова се обръщам към вас, с надеждата хем да се запозная малко повече с проблема, хем да се успокоя....Благодаря!

# 57
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Нинчето - сцинтиграфия ли имаш предвид?

# 58
  • Мнения: 2 495
Нинчето - сцинтиграфия ли имаш предвид?
Да, това беше, мерси!

# 59
  • Мнения: 821
Ели, Л-тироксин не ти ли изписа?

Общи условия

Активация на акаунт