Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 285

  • 37 581
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 966


Добър ден.

Кръстов ден и заесени... Честото на празнуващите!

# 61
  • София
  • Мнения: 7 893
Даммм, на практика така излиза. Като си помисля, че на времето се ядосвах на сценаристките на Фатмето, направо ми е смешно. Ми те си излязоха "слънца".
Тука няма никакви ценности, морал, не знаеш брат ти кой е, майка ти, сестра ти, извратена работа... Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ....

# 62
  • Мнения: 2 293
Привет,

Скрит текст:
Моето най-голямо желание е ,КРА да свърши, да спре тази подигравка с актьорите и зрителите,някакви изпушили сценаристки пишат простотии, елитни актьори играят, фенове гледат с любов да видят поне трохичка качествена храна... и преглъщат , докога ли ???
newsm51
Ева, Ева, Ева! Как добре те разбирам. Но да не спира...нека погледаме още Енгин...

# 63
  • Мнения: 2 293
Здравейте и честит празник на всички.
Според мен тези пишещи момичета са преживели някаква травма в детството си. Не може зад всеки човешки образ да се крие подлец и убиец и ти с перото си да му даваш живот. Ще ме накарат да се оглеждам наоколо. Както и да е ще видим какво има да ражда още малкото им мозъче. Още не съм настроена за размисъл.

Може би ако убият Йомер ще спасят Енгин от тези мъки,на които го подлагат.
newsm51 newsm51 newsm51
Сакън, нека не го убиват...В крайна сметка не може Злото да победи Доброто. Къде отива човешкият род тогава? А и да си припомним, че то, злото, също е било заложено като добро преди Грехопадението...

# 64
  • Мнения: 4 966
Даммм, на практика така излиза. Като си помисля, че на времето се ядосвах на сценаристките на Фатмето, направо ми е смешно. Ми те си излязоха "слънца".
Тука няма никакви ценности, морал, не знаеш брат ти кой е, майка ти, сестра ти, извратена работа... Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ....

На онлайна на КВФ не съм имала възможност да се ядосвам. Simple Smile) Открих филма, когато вече успешно беше приключен. Ядосвах се след това - на преекспонирането на някои персонажи основно и на твърде сдържаната любов на Фатма към края на сериала...
Но за КРА много кратко и точно си обобщила моите усещания. "Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ...."
Аз не знам дали животът на сценаристките е пълен с такива извратеняци, че така КАРА гледат на този сценарий, но се съмнявам да е така. Както неведнъж посочиха много от зрителите, трябва да има баланс. Инак... човек остава с убеждението, че няма нищо добро в света, в който живеем и всички сме обречени на лъжи и предателства.

# 65
  • Мнения: 2 293
Стана ми гадно, тия сценаристки наистина са извратени
Сега Каин и Авел ли ще гледаме
Е, направо докато не разсипят филма, няма да мирясат
Ще ме прехвърлят и мен в отбора на нехаресващите с тия гадости
newsm51
Аз лично заради Енгин ще изтърпя всичко...
И най-лошото в случая е, когато Злото имитира "Добро"...
Но, спирам, защото тук думата "извратени" не е на почит...

Но когато в ума витаят грозни мисли, не може сърцето ти да остане чисто...
Скрит текст:


Била съм на гроба на Каин в покрайнините на Дамаск...

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 11:33 от loveofmine

# 66
  • Мнения: 2 293
Даммм, на практика така излиза. Като си помисля, че на времето се ядосвах на сценаристките на Фатмето, направо ми е смешно. Ми те си излязоха "слънца".
Тука няма никакви ценности, морал, не знаеш брат ти кой е, майка ти, сестра ти, извратена работа... Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ....

На онлайна на КВФ не съм имала възможност да се ядосвам. Simple Smile) Открих филма, когато вече успешно беше приключен. Ядосвах се след това - на преекспонирането на някои персонажи основно и на твърде сдържаната любов на Фатма към края на сериала...
Но за КРА много кратко и точно си обобщила моите усещания. "Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ...."
Аз не знам дали животът на сценаристките е пълен с такива извратеняци, че така КАРА гледат на този сценарий, но се съмнявам да е така. Както неведнъж посочиха много от зрителите, трябва да има баланс. Инак... човек остава с убеждението, че няма нищо добро в света, в който живеем и всички сме обречени на лъжи и предателства.
newsm51
Факт, че към КВФ се връщаме непрекъснато, с всичките му кусури,а към КПА няма да посегна втори път. Най-много да преглеждам от време на време "подобрената" версия на Марица без излишни дразнители...
Да, много гадост за един филм...

# 67
  • Мнения: 4 966
Е, Миле, аз също се замислям за травмата, поразила мозъците на сценаристките. Simple Smile Май ненапразно са избрали черното за емблематичен цвят в заглавията на сериалите си. Simple Smile Пробват колко чернотия може да издържи зрителя, дакото започне да крещи "Стига!" Simple Smile))



Много ми хареса фона, на който са го поставили. Има светлина в края на тунела... дано не е от насрещния влак. Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 7 893
Скрит текст:
Даммм, на практика така излиза. Като си помисля, че на времето се ядосвах на сценаристките на Фатмето, направо ми е смешно. Ми те си излязоха "слънца".
Тука няма никакви ценности, морал, не знаеш брат ти кой е, майка ти, сестра ти, извратена работа... Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ....

На онлайна на КВФ не съм имала възможност да се ядосвам. Simple Smile) Открих филма, когато вече успешно беше приключен. Ядосвах се след това - на преекспонирането на някои персонажи основно и на твърде сдържаната любов на Фатма към края на сериала...
Но за КРА много кратко и точно си обобщила моите усещания. "Отвсякъде само гадости, и за филм са повече ...."
Аз не знам дали животът на сценаристките е пълен с такива извратеняци, че така КАРА гледат на този сценарий, но се съмнявам да е така. Както неведнъж посочиха много от зрителите, трябва да има баланс. Инак... човек остава с убеждението, че няма нищо добро в света, в който живеем и всички сме обречени на лъжи и предателства.
Аз стигнах до фаза, че вече и не добрата игра в моите очи на някой актьори не ми прави впечатление, никакво. Само гледам историята ако изобщо може да се каже "история" и Енгин. Чудя се докъде ще стигнат newsm78 сигурно и Елван ще се окаже някоя убийца, или в друго престъпно дело замесена, че и на Мелике може да посегнат. #Crazy

# 69
  • Мнения: 1 097
Това е коронния номер на тези сценаристки: известни,обичани актьори, които са длъжни да се гърчат за да одухотворят тъпия им сценарий. Още преди да започне филма бях изпълнена със страхове ,защото гледах всичко тяхно за да ги изуча. Сега опасенията ми се потвърждават за съжаление
.
И на него му се плаче, но както четох вчера: Който харесва филма  - гледа,който не го харесва - не гледа. Аз ще кажа :Който харесва филма вика АВЕ,който не го харесва - да си мълчи,защото когато говориш истината,винаги си спечелваш ненавистта на околните и в реала и във виртуала.
Но какво да правя като ми е трудно да си държа езика зад зъбите,може би защото започват да падат.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 11:38 от milkaradeva

# 70
  • Мнения: 4 966


Тук нямаше хепи енд... и въпреки това филмът ни плени с усещането за надежда... за нещо красиво, което не може да си е отишло завинаги, което завинаги ще остане около нас и вътре в нас...

# 71
  • Мнения: 4 966

Аз стигнах до фаза, че вече и не добрата игра в моите очи на някой актьори не ми прави впечатление, никакво. Само гледам историята ако изобщо може да се каже "история" и Енгин. Чудя се докъде ще стигнат newsm78 сигурно и Елван ще се окаже някоя убийца, или в друго престъпно дело замесена, че и на Мелике може да посегнат. #Crazy

Дали пък точно това не е и целта им - да ни притъпят сетивата от много болка и страдания и да престанем да забелязваме, че участваме в трагедия (не комедия) на абсурда?

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 34 205


Не взимам отношение по последните коментари, но за пореден път ще споделя. Баланс и дали Йомер ще е поредния велик образ изигран от Енгин - в края на проекта момичета. Не сте били на онлайна по време на излъчването на КВФ. Не сте открили Енгин тогава. Същите коментари, същите забележки към сценаристките - излезе им прякора "белите птици" от недоволни фенове. Също КВФ отнесе критики относно образа на Керим. Не получи признание Керим в Турция. Същото е било с Мустафа Булут - справки по писаници в пресата. А сега - велики образи. Велики са разбира се - но признанията идват винаги по-късно. Просто търпение.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 893
Може и да проработи за турската публика, но за нас, за мен със сигурност не  Joy
То и за турците май не работи, виждаме резултата  Hug
Аз съм била на он лайн гледането на Фатмето, много, много не пишех, но съм била.

# 74
  • Мнения: 4 966
Еми не работи... че кой ще се припознае в ролята на Кайн? Simple Smile)) Нищо, че всички сме и негови чеда. Simple Smile)

Скрит текст:
Въпрос: Коя била жената на Каин? Била ли е тя негова сестра?

Отговор: В Библията не се казва конкретно коя е била жената на Каин. Единственият възможен отговор е, че тя е била негова сестра или племенница или пра-племенница, и т.н. В Библията не се казва на колко години е бил Каин, когато е убил Авел (Битие 4:Sunglasses. Тъй като и двамата били земеделци се смята, че били зрели, възрастни хора, които по всяка вероятност вече имали свои собствени семейства. Адам и Ева явно са имали и други деца по времето, когато Каин убива Авел. С категоричност може да се каже, че и след това са имали деца(Битие 5:4). Фактът, че Каин се страхувал за живота си след като убил Авел (Битие 4:14), показва, че по всяка вероятност по онова време Адам и Ева вече имали много други деца, а може би дори и внуци, и пра-внуци. Жената на Каин (Битие 4:17) била дъщеря или внучка на Адам и Ева.

Тъй като Адам и Ева били първите (и единствените) човешки същества по онова време, техните деца нямали друг избор освен да се женят помежду си. Бог не забранил на хората да се женят помежду си, макар и да имали роднинска връзка, докато на земята нямало достатъчно хора и това повече не било необходимо (Левит 18:6-18). Причината, поради която при децата, които се раждат в резултат на кръвосмешение често се срещат генетични аномалии е, че когато двама човека със сходни гени (напр., брат и сестра) имат деца, вероятността при децата им да се изявяват същите генетични дефекти, които имат и родителите е много по-голяма. Генетичният код на човека доста се е “замърсил” през вековете, тъй като генетичните дефекти са се умножавали, увеличавали и са се предавали от поколение на поколение. Адам и Ева не са имали никакви генетични дефекти, което е предоставило възможността както те, така и първите поколения техни потомци да бъдат много по-здрави от нас, днешните хора. Ето защо, за тях нямало проблем да се женят помежду си, независимо от родствената им връзка. Възможно е да ни изглежда странно и дори отвратително, когато си помислим, че жената на Каин му е била сестра. В началото, тъй като Бог е започнал с една жена и един мъж, техните потомци нямали друг избор освен да се женят помежду си.
---------------

впрочем, това дава отговор и на въпроса защо при мюсюлманите не се смята за грях да се женят първи братовчеди... нали Мустафа Булут рече на Нарин: Не е грях! Това е благослов!

Общи условия

Активация на акаунт