ДВАНАДЕСЕТОКЛАСНИЦИ

  • 139 037
  • 912
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 247
ganis Мони не беше ли в немска паралелка? Уроците по НЕ за DAF ли са? На кой изпит по АЕ ще се явява? Иначе комбинацията АЕ+НЕ+РЕ е чудесна.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 163
Ясмина, Мони учи в 73 СОУ и догодина ще се явява на DSD. С НЕ се справя чудесно, просто  иска да си  подобри някои компоненти за изпита.

# 77
  • София
  • Мнения: 752
Ясмина, Ганис, браво на девойките ви! newsm10
Подготовката за матурите догодина ще я мислим. По математика си ги подготвят в у-ще, но по БЕЛ според мен ще се наложи допълнителна подготовка, според него - имали си учител в училище. Flutter

# 78
  • Мнения: 8 996
  БРаво на детето,Ясмина!
   И при нас езиците са цел.Сега се готви усилено за ДСД догодина,втората матура ще е немски.Казва,че няма смисъл да готви нещо друго,така и така го изяжда с кориците.Според мен ще се наложи допълнителна подготовка по БЕЛ,но ще го мислим от пролетта,или лятото.Аз лично смятам,че ще е добре да ходи на подготовка и да се яви поне за ниво АЕ,с желанието да учи в Германия,мисля,че ще е голям плюс.В нашата гимназия не им разрешиха втори език АЕ.Имат руски,френски и испански.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Гани, Ясмина, поздравления за девойките и от мен  Hug.
 При синковеца сертификатите засега са на заден план. Не смята да кандидатства в чужбина,  но си поддържа английския, че до есента има много време и може да си промени плановете.
 За матурата по БЕЛ  ще се готви с учителя в училище. Щом в 7 клас се справи чудесно без курсове по БЕЛ смятам, че се справи и с ДЗИ.
 

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
смятам, че се справи и с ДЗИ.


мое близко дете, тази година завърши 12 клас.
След матурата по БЕЛ ми сподели, че никога не е чел стихотворението "Кино" на Вапцаров, "но знаеш ли какво есе им написах..."
Оценка: Много добър 4.50

Толкоз.  Twisted Evil

# 81
  • Мнения: 976
    Единственото хубаво на матурата за разлика от НВО е, че ако се падне стихотворение, те го имат пред себе си. Как няма да напишеш есе, като имаш текста, ако си средно умен и попрочел нещо. Виж обаче ако е "Железният светилник"... Ето това се чуда - ще изчетат ли романите от въпросника за матурата?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 163
   Единственото хубаво на матурата за разлика от НВО е, че ако се падне стихотворение, те го имат пред себе си. Как няма да напишеш есе, като имаш текста, ако си средно умен и попрочел нещо. Виж обаче ако е "Железният светилник"... Ето това се чуда - ще изчетат ли романите от въпросника за матурата?
Допитах се до голямата си дъщеря, която вече е студентка и до колежка по БЕЛ. Независимо, дали е стихотворение или роман, се дават- цялото стихотворение или фрагмент от главата на романа (в зависимост от въпроса за романа).
Разбира се, добре е децата да прочетат всички романи от българските автори, които влизат в ДЗИ.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 3 247
След матурата по БЕЛ ми сподели, че никога не е чел стихотворението "Кино" на Вапцаров, "но знаеш ли какво есе им написах..."
Оценка: Много добър 4.50

Толкоз.  Twisted Evil

Най-вероятно и есето не е било кое знае какво, защото този резултат хич не е добър.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 265
Искам да ви питам следното. Моята искаше да учи в Англия, но отскоро се замисля за Австрия. Ще започне да учи немски от нула лятото и е ясно, че няма как да го научи на вода. Но въпросът ми е следния. Има ли в София някаква организация от рода на ЮКАС за да взема информация за универсаитети и други учебни заведения в Австрия...

# 85
  • София
  • Мнения: 2 952
Говорете с някоя от консултантските фирми, щом за вас е тотално нова област. В темите на майките на студенти има координати и мнения. В Германия и Австрия дъщеря ти може да изкара подготвителен семестър или година, за да навакса немския. Или да отдели тази година за учене на езика в България, все пак ще се спести някой и друг лев, живеейки в къщи. В повечето специалности ще я приемат само с българска диплома и без изисквания за оценки или изпити. Но има и специалности, където вече имат изисквания за успех или друг тип пресявка. Обучението за бакалавърски степени в двете държави освен в университети е организирано и в институти за приложни науки (Hochschule/Fachhochschule), споменавам го, защото доста от икономистите завършват такива.

Не съм наясно с детайли, но майките от студентските теми са събрали много информация, която ще ви бъде добър ориентир.

И в двете държави има места, където се преподава на английски, но като цяло и дано не те подвеждам, дипломите от там не се приемат с отворени обятия от работодателите.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 163
Няма да обсъждам университети, но ще споделя нещо за моето малко момиче, Мони. Харесват и природните науки, психологията. Мони е учредител и основател на БМЧК в 73 СОУ. (Български Младежки Червен Кръст). Децата правят много благотворителни изяви в училище. Гордея се, че 73 СОУ събра внушителна сума за бедстващите в Мизия, сума за една наша болна учителка, която уви, почина от рак и много други. В понеделник са на обучение в БЧК, за да окомплектоват подаръци за децата в Мизия, а във вторник са в Мизия за да раздадат коледни подаръци. Скоро, без да я питам Мони ми каза : Мамо, искам да помагам на хората по света. Мисля си, какво искам да работя. Въпреки, че страшно харесвам психологията, искам да печеля пари, да съм самостоятелна, за да мога да помагам на хората в нужда."     Много се гордея с тези думи на моето момиче. Подкрепям я. Дори да отиде в най-горещите точки на Африка, винаги юе я обичам и подкрепям Heart

# 87
  • София
  • Мнения: 752
След матурата по БЕЛ ми сподели, че никога не е чел стихотворението "Кино" на Вапцаров, "но знаеш ли какво есе им написах..."
Оценка: Много добър 4.50

Толкоз.  Twisted Evil

Най-вероятно и есето не е било кое знае какво, защото този резултат хич не е добър.
Зависи от гледната точка и от амбициите. За някой може да е супер, за друг - катастрофа. В СМГ можеш спокойно да влезеш с 5 по БЕЛ, че и по-малко (в английските паралелки), в елитен западен университет нямаш никакъв шанс с 5 по БЕЛ от матурата (вижте в темата за UK какви са изискванията). Интересното е, че западните и американските университети поставят по-високи изисквания за оценките по БЕЛ (включително за природо математическите профили), отколкото нашите. Laughing
За Железния светилник - миналата година, когато на големият ми син му предстоеше матура, ги водих да гледат театралната постановка в Българска армия, та поне обща информация да придобият. Mr. Green Постановката е много добра, с или без прочит на книгата, заслужава си. Peace
Люс, близко дете след гимназия учи една година интензивно немски тук, т.е. пропусна една година, но сега вече втора година следва медицина в Германия. Така че, това също е вариант и то доста удачен. Че като гледам в Англия и САЩ за какви пари става въпрос, не е истина просто... Crazy
Ганис, има защо да подкрепяш момичето си! newsm10

# 88
  • Мнения: 8 996
    Ганис,браво на детето ти!И най-нормалното нещо,което можем да направим е да подкрепяме децата си.
   При щерката нищо ново,готви класно по математика,учи та пушек се вдига!Дано да задържи ентусиазма!Чака с нетърпение ваканцията,за за да се наспи.Но преди това имат голям концерт с формаията ,в която пее,ще изпращат завършилите миналата година.Тези концерти са винаги много емоционални и много хубави!
 

# 89
  • София
  • Мнения: 5 163
Така е, Марулета. Когато са амбицирани, надъхани, правят нещата с любов и желание, можам и трябва само да ги подкрепяме, дори да не е нашата амбиция. Слава Богу, моята амбиция се основава на амбицията и желанието на децата ми. Никога не съм проектирала своите мечти върху техните. Само да са живи и здрави. Heart

Общи условия

Активация на акаунт