Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 231
  • 783
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 34
Сарита, харесвай си клиника и лекар и започвай да звъниш. Аз си запазих в началото на септември за средата на октомври. По принцип ако правиш и БХС, и ФМ, се правят на един ден. Peace

Благодаря за бързия отговор! Simple Smile)

Т.е., ако искам да си ги направя във Фемина си записвам час там и това е.

# 301
  • София
  • Мнения: 11 769
shmatkofel отивай при др. Галя Богданова в 25то ДКЦ, тя бременни не връща, супер пич е млада, гледа всеки път на УЗ. Мисля че четвъртък е от 14:00, ако ти трябва телефон пиши ми на лични, тя изражда в Тина Киркова, по-готина лекарка по ЗК не съм срещала.

Кой питаше за първа ФМ  newsm78 мен през коремен ме гледаха, доки каза ако не се вижда хубаво може и през вагинален, така че се подготви и за двете  Wink

cvety83  Praynig палцестис

Кой работеше в Мол Сердика? Как е H&M там? че в The mall e трагедия. За бременни няма почти нищо, имаше само дънки над 40ти размер  newsm78


Днес цял ден да ви питам и все забравям, някой ходил ли е на училище за ъдещи родители? Къде сте ходили? Заслужава ли си? Кога се ходи ( кой месец)? Аз иначе ще дебна тук в Мола за безплатни  Laughing

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 15:34 от maceto85

# 302
  • Мнения: 124
Здравейте!
Ние тъкмо се върнахме от ФМ Party  Мъничето е вече 7, 3 см., отговоря си на седмиците, всичко му е наред, няма повод за притеснения. Мърдаше много, ръчички, крачета.. Ох, много хубаво беше.. Бях забравила какво е. Crazy Лекарката беше изключително мила и любезна, обясни ми всичко надълго и широко, отговори на всичките ми въпроси, записа ми диск.. Абе, много съм доволна, много! НТ е 1, 5 мм., което е чудесно. Също така каза, че е 80 % сигурна, че ще имаме девойка Heart Eyes Е, не се радвам на 100 %, защото все пак е рано и има доста голяма вероятност да не е познала Grinning Това ще стане ясно на 14.10, когато ми е следващата ЖК Wink Но въпреки това се развълнувах много и таткото и той Flutter И днес, след като взема Теди от ясла, ще отидем заедно и ще изберем първата покупка за бебето. Wink
Дидка, сладкишът ти изглежда чуден eat Благодаря за рецептата, ще го спретна и него тези дни. Laughing Много сте гадни, само ми отваряте работа. Mr. Green
Аз искам да ви предложа, ако искате да дадете идеи за заглавие за следваща тема, за да мога да добавя анкета, както Ейми добави в предната. Simple Smile
welinity , надявам се, че нещата при теб са добре! Как си днес? Стискам палци всичко да е наред! Praynig Hug
Ейми, оо, горката. Hug И мен все още ме мъчи безсънието, но поне два- три часа сън ми се събират. Много ми е трудно, докато заспя.. А лошото е, че се будя често и после заспиването ми коства още половин - един час.. и така по няколко пъти на нощ Cry Надявам се, че като се върна на работа, ще се натоварвам повече и ще мога да спя като хората. Дано и при теб се успокоят скоро нещата! Hug
Тиквичке, успех днес на прегледа! Hug
Дейзи, мен ме гледаха с коремен ехограф. С предната бременност също беше така. Peace
Цвети, ами аз най- често поръчвам от next, asda, matalan, marks & spencer Peace От всичките съм доволна. Некст и Маркс и Спенсър са малко по- скъпи, та по- рядко взимам от тях. Иначе като съотношение качество, материя, цена.. сякаш Асда е най- изгодна. Simple Smile Успех утре на ФМ! Hug

# 303
  • София
  • Мнения: 598
Хич не се бях сетила да си подновя правата година по-рано.

Ти в кой университет си била?
Аз съм в СУ и тая седмица тепърва ще проучвам.
Ако не стане - поне да си взема дипломата.
И на мен не ми се учи повече, направо ме е срам да го кажа, но е така.

Иначе няма да се учудя, ако си направим групово една среща в Библиотекарския, хаха.
РоЗи, и аз бях в СУ.

# 304
  • Мнения: 75
nan4etoo теб ми се иска да те попитам нещо,че явно си наясно.Ако можеш помагай. Simple Smile Въпросът ми е следния:Ако от сега до края си взимам болнични,ще ми се отрази ли това на сумата при изчисляване на майчинството?И една моя позната проверила в НОИ при нейна близка и тя и казала,че се сумата ще е по-малка,ако взимам болничните,но все пак ми излиза малко по-изгодно да ги вземам и да си ходя на работа,въпреки,че после ще взимам по-малко майчинство.Ако можеш да ми помогнеш ,ще се радвам.



 да ще се намали Sad  болничния ти е 80 % от  заплата ,,,, но ако се устройва  пускай  но след като  те запишат  при АГ и поне да си средата на 3-тия ... за да не ти свършат болничните  Simple Smile на всеки 3 взети  болнични или ще трябва да лежиш в болница или да вземаш платена отпуска по 2 3 дена Simple Smile  ако има още нещо насреща съм Simple Smile   

# 305
  • Мнения: 687
Насладихме се на моренцето за последен път тази година на Халкидики. Улучихме страхотно време - 30-на градуса на въздуха и вода топла като чайче. Сега наваксах с темичката, добре сте пописали Simple Smile

Относно кърменето, тъй като видях, че доста се е писало. Първо и най-важно - то е личен избор на майката. Разбира се е добре да е информиран, т.е. ако майката не желае да кърми да знае какви са плюсовете и минусите на този избор и да прецени, кое е най-доброто за нея и нейното дете.

Ако обаче майката е решила, че иска да кърми, добрата подготовка и подкрепата на близките ще и помогне да разбере кога нещо не е наред (например - болка при кърмене НЕ е нормална), за да може своевременно да потърси помощ и съотверно нещата да се решат по възможно най-лесния начин за нея и за бебето. За съжаление голяма част от съветите, които се получават, включително и от лекари (които често нямат адекватно обучение за кърменето), макар и добронамерени, са неправилни и макар и без да искат, саботират опитите на майката да кърми. Точно това води до много неприятни преживявания от страна на майката, включително и самообвинения.

Непознаването на анатомията на женската гърда и процеса на кърменето също често води до грешни изводи, недобро организиране на кърменето и в крайна сметка преждевременен край на кърменето.

Някой беше писал по-рано, че кърмата е била прозрачна. Това е напълно нормално, тъй като при престояване на млякото в гърдата, мазнината се "утаява". Затова първите глътки кърма са прозрачни и с по-ниска масленост, а следващите стават все по-маслени, докато накрая се стига до нещо с консистенцията на сметана. Това е нужно, защото по принцип няма бозайник, който да дава вода на малкото си преди то да е готово да пие само (затова и котките не дават вода с шише на котенцата). При кърмене на поискване, ако детето е жадно, то ще пие по-малко съоветно ще изпие "по-рядката" кърма, с цел задоволяване на жаждата. Ако не е гладно, ще спре дотук. Ако обаче е гладно, ще продължи и ще получи и по-мазната кърма. Съвременния начин на живот обаче често кара майките да изберат режим (примерно хранене през 3ч), при което обаче вече е задължително предлагането на вода, тъй като бебето няма как да пие при жажда. За съжаление обаче в зависимост от обемът на съхранение както на гърдите на майката, така и на стомахчето на бебето, може 3 часовия интервал на хранене да не е оптимален, съответно бебето да не получи достатъчно кърма, което води както до намаляване на производството и, така и до лошо наддаване. В някои случаи просто промяна на организацията на кърменето би могла да помогне много. Разбира се, има и случаи, в които има физически проблеми за майката (или детето), за да се осъществи кърменето, но те са доста редки.


Относно списъците за пазаруване, отново е доста индивидуално. Особено ако имате приятели с бебе, често можете да вземете назаем дрешки, а и много от вещите, или да ги потърсите от приятели. Примерно повивалникът ми беше много удобен, но на 4м, детето ми излише от него по време на повиване, и ми беше по-лесно да го повивам на одеалце на земята. Бях го взела от приятелка, съответно и го върнах и не търсих къде да го съхранявам и т.н. Този повивалник изгледа поне 4-5 бебета, най-вероятно ще го взема сега отново за второто ми дете Simple Smile Вещи, които пък не намерих и купих, с удоволствие раздавам на приятелки сега, вместо да им търся място за съхранение, т.е. ситуацията е win-win и за притежателя на вещите и за хората, които ще ги получат Wink  Освен това ми прави впечатление, че винаги се разчита на огромно презапасяване с всякакви неща (примерно дрешки, шишета и т.н.), които може и да не потрябват, но се взимат "за всеки случай", въпреки, че има много магазини, от които може да се вземе нещо, ако е толкова наложително.


Днес цял ден да ви питам и все забравям, някой ходил ли е на училище за ъдещи родители? Къде сте ходили? Заслужава ли си? Кога се ходи ( кой месец)? Аз иначе ще дебна тук в Мола за безплатни  Laughing
Важно е да дефинираш какво точно очакваш от тези курсове. Наблюденията са ми, че голяма част от курсовете, особено безплатните, са начин да пробутат поредните неща на родителите, като им ги представят за незаменими и задължителни за отглеждане на бебато: козметика от марка Х, шишета и биберони на марка Y, адаптирано мляко или пюрета на марка Z и т.н. Според мен този тип курсове са маркетингов трик или с други думи, реклама, на която родителите доброволно се подлагат. Разбира се, има родители, които са доволни от това, особено, ако се раздават мостри и т.н.

За мен нерекламирането на продукти беше доста основен критерий, за да мога да отсея лесно нужното от допълнителното. Другият критерии беше, че се интересувах от подход към родителството, който максимално се напасва към естествените нужди на детето (и родителя) с минимално до умерено използване на модерните технологии. Ходих на курсовете за раждане и за отглеждане на дете към "Естествено": http://www.estestveno.com/taxonomy/term/44 и съм много доволна. Но те са заплатени, което е нормално, ако не се издържат от реклама. Освен това, допускам, че на много родители не биха допаднали точно поради причините, поради които допаднаха на мен (примерно, ако идеологията им е различна) Simple Smile Та препоръчвам да потърсите курс, който съвпада с вашата идеология и виждане за гледане на дете.

Аз ходих в 4-5м още, може да се отиде и по-късно, но на нас тогава ни беше удобно като време(ходих заедно с мъжа ми, което препоръчвам на всички, на които им е възможно). Бих избегнала оставяне за съвсем последния момент (8-9 м), тъй като се случват и непредвидени неща все пак.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 616



 да ще се намали Sad  болничния ти е 80 % от  заплата ,,,, но ако се устройва  пускай  но след като  те запишат  при АГ и поне да си средата на 3-тия ... за да не ти свършат болничните  Simple Smile на всеки 3 взети  болнични или ще трябва да лежиш в болница или да вземаш платена отпуска по 2 3 дена Simple Smile  ако има още нещо насреща съм Simple Smile   
[/quote]

 Не е нужно това за всеки 3ти болничен  Peace След записване на женска консултация имаш право до края да си в болничен, но се минава ЛКК за всеки един. Всички подобни документи ми минават през ръцете, а последните са пресни пресни на колежка с трето детенце  Peace
 Аз не пиша много много, но ви чета Simple Smile С големите ученици в къщи и ходено на работа не ми остава много време. Пък и ми е едно смотано....Днес цял ден ме боли глава и имам страшни киселини ... Tired
 Палцестискам на всички като мен дето им предстои ФМ - аз съм може би другата седмица, в четвъртък като отида на док ще каже.

# 307
  • София
  • Мнения: 357
ada_smiles - напълно съм съгласна с теб за всичко, което казваш за кърменето!

Момичета с гадене, започва ли да ви минава вече? Аз нали съм края на април, исках да видя тези, които с в началото на април дали започва да им преминава...

Имаше 1 сайт на английски, нещо беше с embrio или нещо такова, където всеки ден може да гледаш как изглежда бебето, някой го беше дал, не не мога да го намеря. Ще съм много благодарна, ако го намерите.

# 308
  • Мнения: 179
Ехее за една седмица сте направили нова тема, че и сте я преполовили. Не съм чела отдавна, защото лежах по болници и сега ще се опитам да наваксам.
Гледам стабилно сте се заприказвали за колички, а за мен е тоооолкова далечно. Не смея да мисля за никакви покупки, а камо ли да пазаря Simple Smile  Peace

# 309
  • Мнения: 353
ada_smiles - напълно съм съгласна с теб за всичко, което казваш за кърменето!

Момичета с гадене, започва ли да ви минава вече? Аз нали съм края на април, исках да видя тези, които с в началото на април дали започва да им преминава...

Имаше 1 сайт на английски, нещо беше с embrio или нещо такова, където всеки ден може да гледаш как изглежда бебето, някой го беше дал, не не мога да го намеря. Ще съм много благодарна, ако го намерите.

Ето го сайта,мен много ме забавлява. Всяка сутрин започвам деня си с него: http://your-embryo.blogspot.com/

# 310
  • София
  • Мнения: 11 769


Момичета с гадене, започва ли да ви минава вече? Аз нали съм края на април, исках да видя тези, които с в началото на април дали започва да им преминава...



аз съм в 12-та седмица и почти е спряло лекинко сутрин, от към 11-та седмица започна почти при всички да спира.

Не се дразнете на гаденето и болезнените гърдите са само индикатор че с бебо всичко е наред!  Hug

ada_smiles мерси, аз по-скоро иска нещо как се гледа, храни къпе дете. Практически съвети. И по-скоро платено с ММ заедно че не искам само на баби да разчитам, не че ми пречат ама те са позабравили доста.

# 311
  • Мнения: 75



 да ще се намали Sad  болничния ти е 80 % от  заплата ,,,, но ако се устройва  пускай  но след като  те запишат  при АГ и поне да си средата на 3-тия ... за да не ти свършат болничните  Simple Smile на всеки 3 взети  болнични или ще трябва да лежиш в болница или да вземаш платена отпуска по 2 3 дена Simple Smile  ако има още нещо насреща съм Simple Smile   

 Не е нужно това за всеки 3ти болничен  Peace След записване на женска консултация имаш право до края да си в болничен, но се минава ЛКК за всеки един. Всички подобни документи ми минават през ръцете, а последните са пресни пресни на колежка с трето детенце  Peace
:
[/quote]


не е така и с 2 те ми бременности ме караха да влизам в болница или да си вземам платен отпуск имаш  право на 1 болничен и 2 от ЛКК Simple Smile

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 479
 maceto85 - надъхана влезнах във форума точно със същото запитване - за уроците  Laughing . В Пловдив знам, че има в Селена. В момента протичат едни, които приключват октомври и се надявам да започнат други. Безплатни са. Ето линк към "програмата" им : http://www.agselena.com/novini/drugi/125-uchilishteprezseptemvri    Wink

# 313
  • София
  • Мнения: 598


ada_smiles мерси, аз по-скоро иска нещо как се гледа, храни къпе дете. Практически съвети. И по-скоро платено с ММ заедно че не искам само на баби да разчитам, не че ми пречат ама те са позабравили доста.

(Извинявам се, че се включвам за трети път днес. Личи си, че не ходя на работа Laughing)
Маце, точно на такъв курс ходих в Шейново, беше ми супер полезен. Води го бивша акушерка, която в момента се занимава с детска психология. Много е умерена, дава практични съвети. От нея ми бяха най-ценните съвети за хранене, кърмене, къпане и т.н. Ходих в 8-мия месец, курсът е мисля 6 часа общо, но е платен, ако не си в тяхната ЖК. Някъде около 50 лева струваше. Аз лично много го препоръчвам и даже се замислям дали да не ида пак да си опресня инфото.
Забравих да кажа, че е хубаво да се иде, когато вече си в 45-дневния болничен. Едно, за да ти са пресни впечатленията до ражданет и второ, защото понякога лекциите са през работно време. Не са ни рекламирали продукти. Само в един от дните ни попитаха дали имаме против да дойде търговски представител на някакъв интимен гел след лекцията и да остави мостри, това беше всичко.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 18:39 от Мohita

# 314
  • Мнения: 664
Момичета с гадене, започва ли да ви минава вече? Аз нали съм края на април, исках да видя тези, които с в началото на април дали започва да им преминава...

Да не те отчайвам, ама аз още повръщам веднъж-дваж на ден. Е, някои дни пропускам ...  ooooh!
Сарита, да, обаждаш се и казваш какво /БХС, ФМ/ смяташ да правиш и питаш за час при лекаря, който си избрала /или пък за час при някой, който прави/ ...  Peace
Ада, страхотен пост! Много ми хареса!  Hug
Аз предният път не съм ходила на лекции, понеже нямаше при нас и пак се оправях напълно сама с бебето все едно съм го правила 100 години /между другото ММ още не е сменил нито един памперс  hahaha/. Сега правят от Биберон, но сигурно няма да ходя, защото ще съм с малкия ...  Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 19:41 от Vaseto29

Общи условия

Активация на акаунт