5 месец от бременността

  • 22 207
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 44
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....


# 31
  • Мнения: 6
според мен за млякото няма проблем, стига да е истинско (не купешко), но шоколадът си е вреден Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 300
Няма проблем, но само мляко и сладко и филийка... newsm78
Щом ти понася и нямате фамилна обремененост/алергия към белтъка на кравето мляко... Но добави и месо, зеленчуци, плодове. Шоколадът не смятам, че е вреден, но в умерени количества и се дебелее от него.

# 33
  • Мнения: 336
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....

Нито прясното мляко, нито шоколадът са вредни сами по себе си. Въпросът е в количествата в които ги ядеш и дали ядеш и достатъчно други неща.

Ако менюто ти се състои само от прясно мляко, филийки и шоколад, значи: не, не е е полезно. Храненето трябва да се разглежда в цялост, не да се пита за отделни продукти.

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
за вредно не вярвам.Но пък че така ще натрупаш повече килограми и след раждането ще се чудиш с новородено как да сваляш че да си влезеш в старите дрехи си е истина.Умереност му е майката както сега така и през периода на кърмене.По-добре се храни разнообразно и по-здравословно(дори и не чак такъв стриктен здравословен режим0отколкото да натрупаш повече от препоръчителните килограми и после да се чудиш какви диети и гладувания да спазваш за да свалиш.Аз качих само 8 килограма и само 2 седмици след раждането си бях възвърнала теглото от преди забременяването.

# 35
  • Мнения: 1
и аз пиех по много прясно мляко. не знам дали е полезно, но не ми е и навредило, както и на бебо.

# 36
  • Мнения: 648
Прясното мляко е трудно усвоим продукт и образува слуз в организма. Каквото и да е положението ти, за което не искаш да споменаваш, ми е трудно да повярвам, че диета от прясно мляко и шоколадови неща би била полезна за някого.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 300
Моля, който не знае положението ми, какво мога и какво не мога да ям, да не коментира ....
Е, сори, ама тогава защо пусна темата?

Аз нямам жлъчка от близо 2г. и с тази бременност стомахът ми е ужасно чувствителен и странен. Мляко много обичам, но 4м. не бях пила нито приясно, нито кисело (мноооого ми се гадеше от него). Иначе много обичам.
И много други полезни храни в момента, за съжаление, не мога да ям. Цяло лято не ядох дини, праскови...
Не знам какви храни не можеш да ядеш, но шоколадът и сладкишите едва ли ще компенсират липсата им. Млякото ще ти набавя калция. Но пък големите количества калций пречи на усвояването на желязо и магнезий (особено, ако като мен ги приемаш с таблетки).
Всъщност в коя г.с. си?

# 38
  • Мнения: 6 790
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....




Прясното мляко само по себе си не е вредно. Но ако 9 месеца караш само на мляко, шоколад и филийки, това вече е вредно. След като имаш проблем е редно да го дискутираш със своя акушер гинеколог. Трябва да измислите начин да набавяш на бебето всички необходими му хранителни вещества. Предполагам в случаи като твоя ще ти бъдат изписани хранителни добавки. При всички положения, запознай лекаря с менюто и проблемите си, за да реагира адекватно на ситуацията.  Peace

# 39
  • Мнения: 133
И аз много обичам прясно мляко и поради тази причина се бяхме разбрали с доктора, че няма да взимам калции на таблетки, но ще пия х1л. мляко на ден или мин. 3 чаши.
Не селд дълго обаче, получих пренасищане и започнаха да ми излизат пъпки, които хем сърбяха, хем боляха, явно алергична реакция.
За повече от месец преустанових употребата на прясно мляко и минах на таблетки калции, сега тъй като много обичам мляко си позволявам да изпивам една чаша или да ям корнфлекс с пр. мляко през няколко дни.

Та всичко, което не е прекалено може да бъде полезно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт