Започна обратното броене, до ОКТОМВРИ не остана време - TEMA 13

  • 26 575
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 364
Ето така прецакват от самото начало цялото кърмене... А после що все по-малко жени кърмят  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Свещичката е тази: http://apteka.framar.bg/30006205/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0% … %80%D0%B8%D0%B8-6

# 706
  • Мнения: 407
Свещичката е вместо клизма-процедура за изчистване на червата,за да не се нААКАШ  докато раждаш,това по принцип е естествен процес на тялото и няма лошо...в Окръжна Варна правят клизма и аз си исках миналата година и ,въпреки това пак малко окъках фронта,ама то след толкова часове мъчение не ме интересуваше,дори един път се и изпишках,то 12 часа...
15-дневния отпуск само да поясня е ,че от деня на изписването-АКО таткото се забави с подаването на документите примерно 2 дни-отпуската започва да тече от деня на пускане на документите и продължава толкова дни,колкото остават като се извадят дните от забавянето- в моя пример ако тати се забави с 2 дни от подаване на документите - ще му останат 13 за ползване...ММ е в неплатена и си мисля в деня на раждане да си я спре и като ни изписват да си пусне тия 15 дни ама се чудя дали има смисъл..колко пари ще вземе за тях....  newsm78 newsm78 newsm78 някаква твърда сума ли е ,процент върхи заплатата ли е... не съм наясно...

# 707
  • Мнения: 407
АЗАЛЕЯ добре си ни дошла,стискам палци да издържите с бебка до 15ти и съм сигурна ,че ще е така,пази се Wink
 Плодчета това е цената само за 1 свещичка ли,че аз тосзи път искам вкъщи да си сложа ,че не се знае дали ще има време за клизма в болницата,а и този път смявтам наистина в последния момент да ходя натам...  Crossing Arms

# 708
  • Мнения: 428
Аз доколкото разбирам бебетата в шейново не седят при майките постоянно докато в плевен когато раждах си седяха нонстоп и денем и нощем само на мамите с секцио ги даваха за малко.
Имам един много тъп въпрос относно къпането на бебето. Макар да съм гледала едно дете се чудя при положение че в стаята която се къпе бебето е 21-22 градуса трябва ли да се пуска печка. Ясно е че ако е по голямо бебето на 5-6 месеца не е проблем но за новородено а то после седи голо докато го намажеш и се направят масажите :-\
А с първото ми дете масажа беше абсолютно импровизиран както ми паднеше тъй го мачкотрех а сега ще е същата работа пак няма кой да ми покаже.

# 709
  • Мнения: 364
Sa6eva, цената е май за 6 свещички - една да е около левче максимум... И аз, здраве и живот, ако не са изтекли водите, ще чакам до последно и тогава ще тръгвам...не ми се виси пак 8 часа  Twisted Evil
А за болничните за таткото - 90% от заплатата е доколкото знам  Peace
За къпането предния път пусках духалка докато го къпех, тоя път не смятам- евентуално с 1-2 градуса да увелича климатика просто и така...

# 710
  • Мнения: 843
Относно обезщетението за бащи за 15 дневния отпуск намерих следното:

Дневното парично обезщетение на бащата за този срок се определя в размер на 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски.
т.е. както и нашия болничен за бременност
Това е за 12 месеца назад се изчислява.

# 711
  • Мнения: 1 235
Ето тук решавах листовката: https://avtoizpit.com/listovki

За къпането мисля да увеличавам радиатора на повече градуси, някъде към 24, докато бебето се къпе и масажира.

plod4etata, какъв е този списък  #Crazy. Чак да ти искат превръзки за оперативна рана... Явно кризата е много голяма.
На мен ми искат мини клизма Релаксин. Но не зная точно колко струва, някъде към 4 лв.

# 712
  • Мнения: 407
аз за къпането праве 25-6-7 градуса и после като я облечах отварях прозореца ( беше лято все пак) да поизстине стаята...сега пак така,все пак с тоя масаж едно полловин час откарва голо и в тоя студ...
Аз мисля 2 свещи да взема и да ги пъхна и двете ли  newsm78 аххаха иначе имам ДУлколакс от Италия,но ми действа през нощта и ,ако го изпия като ме хване раждането- може и на фронта да се окъкам хахахахахахахаха да говорих с мами дето са я правили тая със свещите и казват,че уж бхързо действали...

# 713
  • Мнения: 364
Последния път като бях в болница, момичето, дето бяхме в 1 стая тръгна да ражда, та докторът й сложи свещичката и след 2 минути точно подейства  Peace Та си мисля, по-добре като идеш там да ти я сложат май  newsm78

# 714
  • Мнения: 407
и на мен нещата,които искат за в болницата ( някои от тях остават там) ( поне мляко не ми искат!) ми излизат може би и над 60 лева...20 броя памперси ги слагам 7лв... 2 броя комплекти пелени-14лв.
Олио и шампоан на ХИП- 17 лева,но не съм сигурна аз колко съм ги купила,лигнин 2 лева го слагам
Отделно дрехите дето ги искат-ританки и не знам си какво ( този път не съм купувала камизолки и блузки,а ще е с бодита с предно закопчаване и пак купувах ританки,но можех и без тях...) мокрите му кърпи са поне 5лв да не кажа и повече...свещи не ми искат,но ще си взема за у нас... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 715
  • Мнения: 407
ами понеже смятам вече като ще се ражда бебето да ходя натам и за това вкъщи! не смятам да  да им позволя отново да си прилагат всичките интервенции ,като окситоцин,запис на тонове 100 часа,скачане на корем и не знам си какво...и ще си седя вкъщи,ще се изкъпя ,избръсна ,събера багажа...иначе няма да ям ,че да ми се образуват нови акита,ама...все тая..те какво ли не са виждали тия хора там.,та...от мен ще се впечетляват ахха  Joy

# 716
  • Мнения: 364
Ох, т'ва с Окситоцина е ужасТ! Имам чувството, че от него боли 300 пъти повече  Shocked Много се надявам, като сме раждали вече 1 път, сега да стават по-лесно и бързо нещата.
Иначе за шишето смятам някакво по-евтинджос да взема, кога ще го ползвам това стъклено шише...МАксимум 5 кинта давам и айде... За козметиката, и аз Хип ще взема. По 6-7 лв. ги смятам грубо шампоана и олиото. Гледам, не са ми написали дрешки - 1 пелени им нося и ако има нужда таткото ще донесе от къщи дрешки -имаме достатъчно...

# 717
  • Мнения: 407
шише не ми искат,по принцип дават от там,ни не съм ползвала,иначе те само ХИП ползват,а аз НЕ!
Едноото нещо е 7лв а другото 10...
Окситоцина нямам чувството,ами направо си знам,че боли на 100% повече! И аз като теб се надява бързо и лесно да се случат нещата,защото този път съм доста активна ,все пак ходя след малката и я вдигам на всичкото отгоре...ама да видим.,по принцип не вярвам,просто се надявам както предния път Simple Smile Сега абсолютно всички ми казват ,че ще е така,ама... Tired

# 718
  • Мнения: 414
Kleopatra,  благодарско   bouquet

Тук температурата за гледане на бебе я дават м/у 16 и 20 градуса. В четвъртък купихме термометър за стая и вана и направо  #Crazy Ми моя мъж си облече блуза с дълъг ръкав, а аз се загънах под дювета. Направо ми се стори кучи студ. А той вика - ти сигурна ли си, че тоя термометър отчита правилно.Викам му - той е на Филипс Авент - за толкоз пари и мусака тряя да напрай  ooooh! Mr. Green Иначе от седмица започнах да ни калявам и виждам, че има резултат.  hahaha

# 719
  • Мнения: 414
Здравейте, мисля че е време и аз да изляза на "повърхността". С вас съм от самото начало, но поради факта, че близо 19г. чакаме нашето чудо не смеех да се похваля. Дори и сега в края...всеки ден ми е изпълнен със страх с нетърпение чакаме 15.10 / за тогава насрочихме секциото/. Мисля, че вече е време и аз да застана на първа страничка...чакаме момиченце Simple Smile
От мен честито на всички родили мами, късмет и безпроблемно раждане на чакащите.

Добре дошла, т.е. добре се включила  Grinning  bouquet Всичко ще бъде наред и скоро ще гушкаш тази малка сладка бебка  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт