Увита пъпна връв около вратлето

  • 1 757
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 618
Здравейте. Моля за мнение по един въпрос.

Миналия ден бях на преглед при гинеколога си. Бременна съм в 19 г.с. Лекаря каза, че всичко е наред, но спомена, че пъпната връв е около вратлето като шал което не било проблем, била рехава  newsm78 и щял да се развие малчо  Tired Каза ми да не се притеснявам. Слушахме кръвопотока измери го каза всичко е ОК, но няколко дни си мисля за това и ми е притеснено. Другия месец съм на фетална морфология и живот и здраве ще видим дали се е отмотал  Shocked . Направих грешката да потърся в Гугъл и прочетох много притеснителни неща  ooooh!
Някоя от вас била ли е така по време на бременноста си? Размотва ли се бебето? Някой ако може да ме просветли малко по темата и има ли място за притеснения на този ранен етап?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 605
Лекарят ти е казал да не се притесняваш, а ти се притесняваш  Laughing Всеки случай е за себе си. При теб няма проблем.

# 2
  • Мнения: 248
Моята дъщеря също беше с увита пъпна връв. Щом лекарят ти е казал, че няма нищо притеснително, значи наистина няма, недей се психира излишно, и за Бога, недей чети какво пише в гугъл, само ще се наплашиш излишно. Аз дори като раждах, бебето все още беше с увита пъпна връв, но всичко мина нормално.
Бебето се движи постоянно, така че може и да се разплете, не се притеснявай.  Hug

# 3
  • Мнения: 1 000
Аз съм чела, че пъпната връв много еластична (с нещо като гел, който я прави такава), както и че в утробата бебето не диша през устата, т.е. пъпна връв на вратлето не би спирала кислорода, просто защото не го поема оттам.

Аз също се бях притеснила, на последния преглед бебчето много се въртеше и премяташе през пъпната връв и питах - казаха ми че няма опасност.

Не го мисли и не се натоварвай излишно   Peace

# 4
  • Мнения: 187
Бебето се движи непрекъснато и за едни ден може да го видят 5 пъти с увита и 5 пъти без увита пъпна връв. Би било по притеснително ако наближава раждане. Не се вкарвай във филми и се радвай на бременността

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Моята щерка беше с увита пъпна връв в 6 месец, но после се оправи. 

# 6
  • София
  • Мнения: 1 257
Не го мисли и не се притеснявай излишно. Моят бебок в края на 8ми месец така се беше усукал, че при проверка на тоновете ги беше вдигнал до над 160. Следобяда, когато отидох пак на преглед и тонове за всеки случай вече се беше разплел и всичко беше наред, а все пак в края на 8ми месец няма кой знае колко място в корема.  Peace

# 7
  • Мнения: X
Малкият ми син също беше с увита пъпна връв около врата , и то в края на 7-ми - началото на 8-ми месец, когато шанса за размотаване е доста по- малък. 5 дни след като я видяхме , ходих на двори преглед и вече не беше увита.
До края на бременността обаче все това ме глождеше и разпитах доста доктора ми по този въпрос.
Неговото мнение беше, че увиването на пъпната връв около част от тялото, без значение крайник, кръст или врат/ в утробата е все тая около коя част е/, е нещо нормално. Притеснително било, ако пъпната връв не е увита и се рее свободно около телцето, защото така имало опасност бебето да я притисне и да си наруши кръвоотока.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 335
Братовчедка ми до преди да роди, бебокът беше с увита пъпна връв, като шал и им бяха казали, че няма проблем. Роди си нормално. Не го мисли, още повече че е мноооого рано. Като наближиш термина питай лекаря пак.

Общи условия

Активация на акаунт