Подарък за новородено?

  • 28 294
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте!
За раждането на моята племенница аз избрах да им подаря фотосесия. Това ми хрумна и мисля че всеки родител би се зарадвал.  :hug smile3525
Точно това смятах да напиша. Много оригинално. Или ваучер за хубава фотокнига, като родителите ще могат да изберат снимките, които да сложат. Оригинално става със снимки от бременността на жената, снимка от видеозона и после прекрасния резултат  Heart Eyes Като разказана история.

 Също така харесвам идеята за т.нар. 'капсула на времето' - кутия,която детето да отвори на 18я си рожден ден. В нея се слагат кратки послания от подаряващия /или родителите/, присъстващи на рождените дни на детето, снимки, вестник от деня на раждането на детето, изобщо всичко. Кутията се 'допълва' на всеки рожден ден. Може да се направи и да се отвори на 5я рожден ден, примерно. Аз лично в момента съм се заела да направя такава за мето дете, малко със закъснение, но смятам, че е нещо много хубаво...

# 31
  • в Кошера
  • Мнения: 2 383
Също така харесвам идеята за т.нар. 'капсула на времето' - кутия,която детето да отвори на 18я си рожден ден. В нея се слагат кратки послания от подаряващия /или родителите/, присъстващи на рождените дни на детето, снимки, вестник от деня на раждането на детето, изобщо всичко. Кутията се 'допълва' на всеки рожден ден. Може да се направи и да се отвори на 5я рожден ден, примерно. Аз лично в момента съм се заела да направя такава за мето дете, малко със закъснение, но смятам, че е нещо много хубаво...

Прекрасна идея!
Мерси, че сподели, ще се възползвам за моите бандитковци.  Party

# 32
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Прекрасна идея!
Мерси, че сподели, ще се възползвам за моите бандитковци.  Party

 Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 47 993
Шезлонга или люлката са добър подарък,  но не всяко бебе ги харесва и не се ползват кой знае колко.
Бебефон също, но пък не за всеки е полезно, някои просто нямат нужда.
Може хубави чаршафчета... все ще влязат в употреба, олеконета завивка, одеалце... неща, които и да имат още едно няма да е съвсем излишно.

Като казваш, че най-важните неща са купили, вероятно и стол за кола са си купили (ако не са е редно да се консултираш с нея какъв би искала, обаче хубавите са си цифра все ак, зависи от възможностите ви). Но например стол за хранене - надали още от сега са взели. Това е вариант, но пък ще се ползва чак след 6 месеца някъде.

Чувалче за зимата за количката е вариант също... но зависи каква им е количката, може изобщо да нямат нужда.

Най-чисто е ваучър за магазин или пари в плик, в същото време е най-безлично, все едно ви е мързяло да изберете нещо и няма да остане точно спомен, че вие сте го подарили, а и не на всяка майка и се ходи по магазини, като се роди бебето.

Лъжички, монети и т.н. въпреки че имат символика, се тикват някъде и се забравят.

Някои правят подарък за сесия снимки за бебето от проф. фотограф, което е хубаво ако на мама й се занимава с такива неща. (видях, че е писано и това вече на тази страница)

Кенгуру или слинг за носене.

Последна редакция: пт, 19 сеп 2014, 15:49 от Angel_Dust

# 34
  • Мнения: 821
Ние на сестрата на моя мъж купихме столче за кола 0-18 кг. Тя ни насочи и се радвам, че ще й бъде практично!
Аз смятах да й купувам столче за хранене, но като тя си избра за кола - още по добре Simple Smile

# 35
  • Мнения: 16 901
Ако родителите не могат да ви ориентират, най-добре пари/ваучер. Като символичен подарък може албум, торта от памперси и т.н. Но гипсови отливки събра няколко, някои още прашасват, торти от памперси получих две, но и двете си използвах памперсите.

# 36
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 876
Това за фотосесията ме разби!
Никак не ми беше минавало през ум, а една майка (особено на новородено) няма а има време да се занимава с такава организация. ПОДКРПЕПЯМ!!!
Има в сайтовете за масово пазаруване намаления на такива фотосесии с 50%.

Много ми хареса и идеята за капсула на времето. Страхотна е  Peace

Банално, но хубаво като подарък е албумчето за бебе. ОТ 1 до 5 год. например

Но ваучер за мен е липса на отношение или идея  Naughty
Да не говорим, че майката ще трябва да ходи по магазини, да избира...Аз бих предпочела да ми  донесат подаръците "в натура".

Иначе традиционно са столчетата - за хранене (полза го като порасне), за кола, кошници за новородено, акт.гимнастики, шезлонги, вибриращи легла.

Можеш да подариш също оградници за кошарката, ванички за къпане...

А сега въпрос към останалите:
Какво точно представляват монетите по банките? Всеки път ги гледам и се чудя какво точно прадставляват като стойност?
Примерно: Купувам монета,, подарявам...
После?
В един момент тя може ли да се продаде за пари? В случай, че се търсят финанси в семейството... Каква е точно целта на такъв подарък. Винаги съм се чудела...

# 37
  • Мнения: 16 901
Монетите са по-скоро символичен подарък. Някои от тях може и да имат по-голяма стойност, но не всички. Колкото до липсата на отношение с паричния подарък, честно казано понякога е по-добре да са пари, защото иначе получаваш подаръци, които не ползваш. Може би 1/3 от подаръците около детето ми са ми влезли в употреба. Но тъй като имаме възможност да му купим, каквото искаме, никога не казвам да ми дават пари. Обаче е по-гадно така, някой е отделил време и пари, а ти не ползваш подаръка.

# 38
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 876
Монетите са по-скоро символичен подарък. Някои от тях може и да имат по-голяма стойност, но не всички.

И пак не разбирам..  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Чак ми става неудобно...

Тази монета стои в къщата. Това не е бижу, не е нещо, което да носиш.
Стои в къщата и има някаква стойност. Прримерно 500лв
Това значи ли, че тези 500лв можеш в един момент да ги вземеш? И как? На банката ли продаваш монетата, на нумизмат, на кого?

В противен случай това е просто една монета, за която се твърди, че струва определени пари и парите си стоят затворени завинаги.
Сега се представих като най-голямата материалистка (точно аз!) обаче все си мисля, че нещата имат стойност, когато се ползват или се търсят от някаква страна.

Например аз не нося злато. А имам предоволно златни бижута. Но никога не ги слагам. Зная, обаче, че (недай си, Боже), ако се стигне до това - мога да ги продам и да си помогна в труден момент. Т.е. тези бижута ми стоят като евентуална инвестиция (силно казано, предвид, че точно си стоят " за черни дни")  Embarassed

# 39
  • Мнения: 16 901
Ами не знам нумизматичната стойност на монетите каква е, но някои за мен за затворени пари за спомен на детето.

# 40
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
На мен са ми подарявали паричка /т.е. на майка ми за моето раждане/ и всъщност може да се запази за спомен или например ако е златна, да се добави при закупуване на някое бижу, за отстъпка от цената. Моята стана на мънички обеци  на абитуриентската Mr. Green

# 41
  • Мнения: 15 376
Доколкото ми е известно тези пари са вид инвестиция, тъй като са от благороден метал и биха могли да се обменят един вид за пари в един момент.

Има и медальони, най-често златни - зодия, котвичка, детелина и пр. символи, които също се предлагат от банките.

# 42
  • София
  • Мнения: 47 993
То си пише на сайта на БНБ - една монетка 820 лв цена, номинална стойност 100лв Wink
С времето евентуално, може би ще се качва...

Кюлчетата има смисъл златните, после ги изкупуват почти без загуба, ако не са и отваряни... ама тези монети, медальони, особено по-евтините...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 7 636
Все едно аз съм я писала темата.  Mr. Green И аз бях в шах малко преди зълва ми да роди. През последните месеци от бременността тя и мъжът й си купиха всичко необходимо, апък дрешките бяха в промишлено количество.  Mr. Green В крайна сметка й взехме столче за хранене, което скоро ще започнат да ползват, както и една скъпа играчка с дистанционно за над кошарата, която освен че върти три плюшки и свири, има и нещо като прожекторна лампа и вечер на тъмно прави разни звездички по тавана, които също се въртят.  Flutter

# 44
  • Мнения: 3 556
Бих подарила сребърна лъжичка или фотосесия.

Общи условия

Активация на акаунт