КРУИЗИ /тема 4/

  • 65 167
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 860
Абе защо тия круизи до Фьордите са толкова скъпи, аз не видях под 750  евро и то за вътрешна каюта. Ако забележите някъде промоция моля да ми пишете, по принцип за ранната есен се интересувам.

# 316
  • Мнения: 90
От известно време се чудя какви дрехи носите на круизи през зимата. Ние сме от 1.02. по маршрут Генуа-Рим-Палермо-Тунис-Барселона-Марсилия-Генуа. Някои от по-южните точки най-вероятно ще са по-топли, докато в Генуа и Марсилия ще си е студеничко. Чудя се как да се облечем. Знам, че на кораба ще е топло и ще сме сигурно по къси ръкави и тънки блузки, но се чудя какви якета да вземем. От  тук май трябва да си тръгнем със зимните но после какво ще обличаме ако е топло по на юг? А пък в багажа няма да имам място да прибирам и по-леки якета. Как мислите?
През февруари 2012г. бяхме по същият маршрут. Имахме нужда и от топли дрехи за слизанията от кораба и от леки -за кораба.
Времето е много относително - там където очакваш по-топло, може да те изненада студ. В Тунис (Африка!) бяхме със зимни палта. В Малта (пак близо до Африка) не слезнахме от кораба, защото имаше проливен дъжд. А в Геноа, Марсилия и Барселона - слънце и топло време.
Трябва ви една зимна дреха (палто или дебело яке), жилетка или леко яке и другите дрехи по-леки и по-официални.
Приятно плаване!

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 382
От известно време се чудя какви дрехи носите на круизи през зимата. Ние сме от 1.02. по маршрут Генуа-Рим-Палермо-Тунис-Барселона-Марсилия-Генуа. Някои от по-южните точки най-вероятно ще са по-топли, докато в Генуа и Марсилия ще си е студеничко. Чудя се как да се облечем. Знам, че на кораба ще е топло и ще сме сигурно по къси ръкави и тънки блузки, но се чудя какви якета да вземем. От  тук май трябва да си тръгнем със зимните но после какво ще обличаме ако е топло по на юг? А пък в багажа няма да имам място да прибирам и по-леки якета. Как мислите?
През февруари 2012г. бяхме по същият маршрут. Имахме нужда и от топли дрехи за слизанията от кораба и от леки -за кораба.
Времето е много относително - там където очакваш по-топло, може да те изненада студ. В Тунис (Африка!) бяхме със зимни палта. В Малта (пак близо до Африка) не слезнахме от кораба, защото имаше проливен дъжд. А в Геноа, Марсилия и Барселона - слънце и топло време.
Трябва ви една зимна дреха (палто или дебело яке), жилетка или леко яке и другите дрехи по-леки и по-официални.
Приятно плаване!

Пфу, че как ще взема толкова багаж  newsm78 ? Като си представя, че трябва и обувки да нося направо незнам... ние сме 4 човека, чекирала съм 2 куфара но май няма да се поберем

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 563
rrp,
в куфарите предвиди все пак и място за покупки Simple Smile

# 319
  • Мнения: 642
Абе защо тия круизи до Фьордите са толкова скъпи, аз не видях под 750  евро и то за вътрешна каюта. Ако забележите някъде промоция моля да ми пишете, по принцип за ранната есен се интересувам.

Круизите в Северна Европа се правят юни-август, не знам за ранна есен дали ще има дати, все пак там се съобразяват с атмосферните условия. А за цената, предполагам, че е свързана с таксите, които компаниите плащат за престой на пристанище, те са различни за всяка страна - сигурно в Норвегия са много по-високи отколкото в Италия например (но това са си мои размишления, може би цената са формира според други критерии). Аз също чакам промоции за северен круиз това лято, не точно до фиордите, но все пак ако пуснат нещо подобно, ще пиша Wink

# 320
  • Мнения: 2 860
Благодаря

# 321
  • Мнения: 642
Въпрос към тези, които следят цените на крузите и знаят как се променят: Защо круиз на Коста, който преди 2 седмици се предлагаше от българска фирма за 799 евро в момента струва 1129 за същия тип кабина? Как е възможно да сменят толкова рязко цената, при положение че става въпрос за август месец... Sad

# 322
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Привет от мееен, живи и здрави ( с много тен) кацнахме в Европа  Party , днес и утре сме на гости във Флоренция, един адски красив град, влюбена съм в него.
Мисля, че няма нужда да казвам колко прекрасен и незабравим спомен ще остане това пътуване 😊
Коста Пас(ч)ифика, много голям и лусозен,много кафенета,подвижни покриви на басейните и ужасно много старци. Запознахме се с група българи,от които единия определи кораба на подвижен старчески дом. Много странно за мен първите 3-5 дни храната на обяд беше една и съща на бюфета 😄, в ресторанта всичко бе на ниво.
1ден Барса - Синия бус (3€ двете посоки) до монумента на Колумб, до Манджуик разходка с метро, Рамбла,пазара с плодове и ядки,кафе и обратно. Предният път града бе мрачен и тъжен, не ми хареса,но този път го заобичах. Времето бе слънчево и по блузи се разхождахме.
2ден на вода
3ден - Мароко, Казабланка, с групата наехме 2коли таксита (20€ на човек, не се пазарихме) и започна тура, джамията hassan II mosque, впечатляваща, Мароко мол - най-големия в Африка, добри марки и много скъпо, мъжа ми спазари един часовник от 1000 на 700€, та пазарете се Simple Smile. Преди мола минахме по крайбрежната къщите на богатите, а след него новия център и колите ни стовариха на старата медина. Изживях страх, ужас и интерес. Манталитета на мароканците е такъв, че те заграждат, обсебват, имах чувството в малките улички, че няма да излезна, ноооо се оказа един интересен ден, приключе с по едно кафе извън пазара  Stop
На кораба казаха, че м/у Казабланка и Тенерифе винаги клати и следващия ден бяхме в морето с 75км/м вятър и ми се гадеше, лежах до 15-16ч, не ядох, но след това утихнаха нещата и купона продължи. Това бе единственото ми седене в каютата Simple Smile
Утре ще пиша за Тенерифе и Бразилия, а в неделя за Монтевидео и Буенос Айрес(най-красивия град от всички мисля)
София, радвам се, че сте изкарали чудесно, а на Блед и пожелавам прекрасни емоции и да си призная нямах време да ви чета.
Естествено мислим за следващ круиз Simple Smile. За януари, февруари или март - Кариби без визи.
Ако някой види нещо интересно да ме брои и споделя.
Поздрави от белисима Тоскана

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Здравейте, днес ми изпратиха билета за нашия круиз- виждам че порта на отплаване е Stazioni Marittime – Ponte dei Mille Генуа. Чукнах в гугъл и ми излиза най-близкия порт, който е съвсем близо до аквариума и точно срещу централната гара-това означава че е съвсем близо за ходене пеша-хотела ни е точно до гарата. Права ли съм или бъркам?

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ггр, да, права си Peace
Любче, уникален маршрут!! Направо впечатляващ! Ще чакам да споделиш за Тенерифе и другите пристанища. Това за Буенос Айрес съм го чувала и преди, явно е страхотен град. Ще трябва да се види. Как беше времето?   bouquet

# 325
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Тенерифе е място където бих живяла, по къси ръкави се движехме 25-7градуса. Много спокойно и уютно. Шатъла от кораба е безплатен до площад Испания, а от там тръгват улиците с магазините, дюти фри зона е и парфюмите да на супер цени.
До Ла Лагуна таксито е 10€, старо кррасиво градче.
Следваха 5 дни в океана, който каза, че ще се блъскаме в океана - много поздрави от мен. Океана бе равен и си изкарахме страхотно. Басейните бяха с отворени покриви и жегата беше адска. На Екватора слънцето бе много силно. На обяд храната се изкарваше около басейните, омари, октоподи, телешко( не беше онази еднообразна храна от предните дни) В интерес на истината бяха слаби представленията в театъра.
Направиха ни парти за Екватора, кръщение и ни дадоха грамоти Simple Smile, забавно беше.
Ресифе бе първия ден в Бразилия и дългоочакван, температурите над 27-8 градуса.
Както знаете екскурзии не взимам и бях подготвена предварително. Шатълите навсякъде бяха фри и на всеки порт имаше информация.
Всички градове бяха мръсни, по улицата помия, и стари сгради. Продаваха плодове, много вкусни ги режеха на улицата на колички Simple Smile.  На обяд се скрихме в Мола, непоносима жега. Цените на всичко много високи - парфюми - 300-400 лв Simple Smile и всичко се предлага на вноски. От там такси и на безкрайния плаж, страхотен, огромен и безброй предупредителни табели за акули. Разрушили са рифа, когато са строили пристана и сега страдат от това. Честно казано много притеснена бях от местните и дори не си вадех телефона, не носех чанта, парите в мъжа ми и така.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Любче, мерси мило за коментара! Ама ако имаш време, чакам повече! Еххх , колко прекрасно звучи!!! Боже боже, как ми се приходи и на мен по този маршрут... А дали са безплатни шатълите, защото са с коста, или по принцип на тези места? Много добре ми звучи това , да си призная. Ако ще тръгна на подобни пристанища /на Тенерифе ще ходя още след един месец, но другите .../, ще съм благодарна да ми споделиш инфо, аз ще те притесня. Уникално е да си на круиз, защо нямаме 6 месеца почивка в годината и тати не се казва Рокфелер? Cry

# 327
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Шатълите са фри от пристанището, защото е забранено да се ходи. В Тенерифе има от двуетажните автобуси и май са най-практични. Ще пиша още, но сме в Милано...утре летим
Пазарувахме в Корт инглез до автогарата, имаш 10% отстъпка като турист. ( за Санта Круз пиша)
А в Италия е Коледно украсено, страхотно

# 328
  • Мнения: 90
Не е точно за тази тема, но ми се стори интересна офертата и реших да я споделя с вас.

http://sites.flydubai.com/destinations/sofia/bg/destinations/dubai

198 евро отиване и връщане до Дубай със самолет.Офертата е валидна при резервации до 19.12 (петък).

 

# 329
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Масейо, известно с натурални басейни на 2км навътре в океана. Влезнахме с едни примитивни лодки-легени. Водата беше зелена, топла и до кръста, пак повтарям на 2км в океана.
Купихме шалове, рокли и обратно на кораба.
Салвадор - фри шатъл до историческия център, много църкви, стари, много стари. Много полиция с автомати, дълги, колкото мен, плашещи и мърсотия, нахални негри.

Обещавам да кача снимки веднага щом ги кача в нета Simple Smile

Искам да ви кажа, че живеем в една прекрасна държава, освен природата, която имаме, имаме интелект, образование и развитие.
10$ са 25 реала.  Трябваше да платя 30 реала, давам 30$, защото нямах дребни, а той не може да сметне. Рисувах му по пясъка с плюсчета. Това беше за лодките цената за двама

Общи условия

Активация на акаунт