През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 480
  • 717
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 104
Здравейте момичета!!!


Няма ме за два дни, а вие вече почти сте изписали темата!! Супер!!

Руми, съжалявам за загубата ти! Горе главата, мисли позитивно и още другия месец да видиш пак  EFP

Добре дошли и на новите мами! Желая ви лека и безпроблемна бременност!

Виждам много обстойно сте обсъдили темата за кърменето, за това ще се включа съвсем основно в нея.
Кърмих и продължавам да кърмя все още сина си (1г. и 6м.). Не съм спазвала стриктно часове, кърмила съм и на вън, както каза й babyAty, покривах се с шал и нищо не се виждаше. Миналия месец с предната ми бременност направих спонтанен аборт, според лекарите една от причините може да е кърменето. Може да е, може и да не е, прочетох много информация  в нета и реших да не го спирам.

Вчера бях на лекар, видя се плоден сак и АГ го определи, че е във втора седмица??!?!? Наистина, оплождането знам кога стана със сигурност (на 01.10), но чак да съм втора седмица....Мисля си за второ мнение. Това АГ, при което бях иска да направя едно ЧХГ, за да ми определи гестационната седмица, но до колкото знам за ЧХГ трябва да се направят поне две през 48 часа, за да се види как нараства, не само едно...Според мен обаче термина ми може да се премести чак в юли месец, но това е без значение сега, по - важното е малкото сакче да се развива добре! Simple Smile

Сигурно много ви досадих с моите словоизлияния... излизаме със Стенли на разходка, докато още грее слънчице навън Simple Smile

# 616
  • Мнения: 216
_Sweety_, стискам палци всичко да е наред този път.

Шушулче, моите гърди от малки станаха огромни. Бяха два пъти, колкото главата на бебето. Споделих вече с вас, ще се постна снимката, след като си направим FB група. Останаха ГРАМАДНИ, през кърменето. След като спрях се смъкнаха и на големина, за мое удоволствие, но за съжаление и на плътност. Та не знам кое е катализаторът, но важното е, че бюстът ми не ми харесва. Което обаче, няма да ме подтикне да легна на операционна маса, както вече си изкарах доводите по- горе доста обстоятелствено.  Laughing

# 617
  • Мнения: 781
BabyAty, бързам да кажа, че като цяло те подкрепям относно мнението ти за имплантите. Аз винаги съм била с много малко гърди и естествено съм си мечтала за по-големи. Като родих стана чудо и се увеличиха с два номера😄 След като приключих с кърменето отново се стопиха, но се получи едно изместване, което вече налагаше интервенция. Благодаря за съвета относно витамините, мисля да пробвам с биозин мама. А относно нормалното раждане след секцио, силно се надявам да намеря лекар, който да е готов да поеме случая😄

# 618
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Направо не ми се мисли за гърдите ми, като слушам майка ми и приятелки какво казват. Майка ми например е с малки гърди, а разправя, че покрай бременността, раждането и кърменето са стнали доста големи, а после е останала само разтегната кожа и са увиснали.
Гърдите ми са си големи и това винаги е било неудобство. Много трудно намирам подходящи и удобни сутиени 75 - 80 Д. Сега нося едни немски 80 Д, но осъзнавам, че са ми омалели чашките. Трябва да се търси друго, но мразя да меря сутиени и да не ми стават и разни продавачки да се опитват да ме убеждават какъв ми е размера и да ми пробутват разни С или дежурната реплика "Пробвай това нищо, че е с под гръдна 100. Те големите чашки са на голяма под гръдна." Да ама на мен гръдния ми кош не е, като на тези от отбора по гребане. Уххх, като се сетя и  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Като помисля и че това е само началото, че навярно ще пораснат още  Cry, а и боли.
Днес не можах да обядвам. Заподозрях, че яденето, което си нося от вкъщи е развалено и реших да не го ям (има странна лигава консистенция). Откарвам си до вечеря на 1 шоколад и 1 банан от закуската. Не е добре, но тук друго няма.
Добре, че майка ми е в къщи и ще ми е сготвила пилешка супичка, а може би дори пълнени чушки.

# 619
  • Мнения: 23
Здравйте, днес бях на лекар и се видя малък плоден сак  newsm44 аз съм на 22 и това ми е първа бременност според моите изчисления термина е на 23.06.  А за симптоми освен адски болки в гърдите и леко придърпване ниско в корема, други все още нямам. за съжаление беше още рано за сърчицето ама другата седмица ще отида просто сега нямах търпение да разбера  Grinning Grinning
Имам един въпрос към вас понеже като гледам май сте доста по опитни от мен, какво вие мнението за домашните любимци, понеже наскоро си взехме две сладки котета и не знам дали няма да пречат нещо newsm78

# 620
  • Мнения: 216
malachika, ама аз не искам по- големи. Искам си малкият бюст. Харесвам си го. Плътността не ми харесва само.

 Crazy Ауу, за нормално не мога и да помисля. Умирам от страх само при мисълта за това.

poohito, ми евала за яденето. Аз май миналият път съм се опазила, защото бях на работа и каквото нося- гладна, не гладна това ям. А сега хладилника ми е под носа и ям по 16 пъти на ден.
Иначе сигурно е неприятно големият бюст, за това се радвам, че моят е от малките. С подходящ сутиен, изглежда нормален и само мъж ми знае, че вътре няма кой знае какво. Simple Smile

Dillzz, честито. Леко бременеене. Аз никога не съм имала дом. любимец и не съм склонна да се прежаля да имам косми навсякъде и да мирише. Съжалявам за искреността. Според мен си направи теста за токсиплазмоза и реши какво ще правиш. Ако е отрицателен- не виждам пречка да ги задържиш, ако искаш. Много обичам животните и мн се кефя като ида на село, котенца, кученца- яко, патета жълти, но вкъщи, просто няма начин да вкарам животно. Може да звучи грубо и да говори лошо за мен, но винаги съм била искрена във всяко едно отношение.

Аххх, сега очаквам негативни мнения относно моят коментар към  Dillzz. Simple Smile Готова съм за разстрел, моля.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 16:36 от babyAty

# 621
  • Мнения: 1 933
Аз живея с котки и кучета и пр. откак се помня. В момента имам само 2 котета и изобщо не е тема дали да се махат. Те са членове на семейството ни. Да, има косми, но се чистят. Всеки да решава сам за себе си. Коте, което не е болно от токсоплазмоза не може да стане причина за заразяване! Никога не съм боледувала от нищо свързано с животни, а и котките ни са ваксинирани и добре обгрижвани.

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз пък съответно не мога да си представя дома си без домашни любимци. Не съм чистница и осъзнавам, че космите им са анвсякъде. Първото, което се вижда в коридора ни е огромната затворена (тип куфар) котешка тоалетна и почти същия по размер стелаж за обувки, то в коридора от тези неща няма място за портманто или огледало. Може би за непознатите сме странни, а за някой дори е гадно това с толкова любимци. Приятели, които бяха на сватбата ни се изказаха и изказват и сега не ласкаво с някакъв тона на съжаление, че се занимаваме с 2 котки, 1 куче и морско свинче (в апартамент).
Домашните любимци бяха обсъдени доста по-нагоре в темата и доста от бъдещите мами имат по 1-2 животинчета.
Решението е на семейството. Най-гадното е и според мен грешно (от грях) да вземеш малко животинче да го гледаш 2-3 месеца или година, а после да го изхвърлиш на улицата или захвърлиш на някой двор (ако е гледано в апартамент), защото видиш ли вече си имал нов приоритет - дете.
Не казвам, че децата не са по-важни от животинкитеV По-важни са разлбира се, но "беремнна съм" или "имам бебе" не е достатъчна и основателна причина да си изхвърлиш животинчето. Основателно е, ако: животното е агресивно и може да навреди на теб или детето ти, детето ти е алергично и контакта с животни е вреден за него и др. подобни.

# 623
  • Мнения: 23
при мен е добре че сме в къща и малките палавници успяват да си излязат и на двора от време на време а за космите се старая да чистя ама не винаги се получава Laughing Laughing Просто приятеля ми искаше да се увери че не само аз съм на мнение че няма да пречат все пак сме ги излгедали от бебета и даже с бутилка са хранени в началото Heart Eyes

# 624
  • Мнения: 781
BabyAty, и аз те разбрах, че си ги харесваш. Това имах предвид, че подкрепям, да не подлагаме тялото си на излишни мъчения ако не се налага😊 За домашните любимци вече бях писала - имаме кучета, котки, костенурки, рибки, заек и гълъби и няма да се откажа от тях😉

# 625
  • Мнения: 493
Хайде и аз да се намеся специално по котешката тема:)

В деня на последния ми цикъл котката ми роди 5 персийчета, 4 само оцеляха, 3 продадохме, а 4тото ще заминава подарък за чужбина и ще е у нас докато му бием всички ваксини и го чипираме

на 14 ден обезпаразитихме малките котенца

вчера специално питах за токсоплазмозата и ветеринарният лекар ми обясни, че мога да я пипна от стръкче магданоз, от разфасоване на свинско месо ако не си измия ръцете след това, или може да е в организма ми от години и да се отключи изведнъж....та котката не е гаранцията за това, но за всеки случай мъжа ми им почиства пясъка:)

за космите - взехме си сушилня за дрехи, и космите се отделят в тях...

малкия така си играе с котката и толкова я обича, че е въпрос на свикване...

но просто си има хора като babyAty, които не обичат животни в домовете си, и това е. не означава че не обичат животните- просто им се радват като са навън. всичко е въпрос на личен избор и лични потребности.

# 626
  • Мнения: 955
Моят бюст е малък и не искам по- голям, но още с първото кърмене мога да задържа молив под гърдата си, при все всичко, че съм кърмила 2 месеца, какво остава да кърмя три години
Аз кърмих 3 години сина си и мога да ти кажа, че не е така. Моите гърди също са малки и доста се увеличиха по време на бременността и докато кърмих /особено като станеше време за сукане  Mr. Green/. Отбиването беше плавно и смея да твърдя, че гърдите ми не са отпуснати и няма нито една стрия по тях. Общо взето по нищо не си личи, че съм кърмила, освен по зърната  Peace.

Най-гадното е и според мен грешно (от грях) да вземеш малко животинче да го гледаш 2-3 месеца или година, а после да го изхвърлиш на улицата или захвърлиш на някой двор (ако е гледано в апартамент), защото видиш ли вече си имал нов приоритет - дете.
Не казвам, че децата не са по-важни от животинкитеV По-важни са разлбира се, но "беремнна съм" или "имам бебе" не е достатъчна и основателна причина да си изхвърлиш животинчето. Основателно е, ако: животното е агресивно и може да навреди на теб или детето ти, детето ти е алергично и контакта с животни е вреден за него и др. подобни.
  202uu

Dillzz, добре дошла! Лека бременност и щастлив финал!
_Sweety_, за твое успокоение можеш да поискаш второ мнение. Стискам палци всичко да е наред и да се радваш на лека и безпроблемна бременност и сладко бебче през юни/юли.

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 17:52 от Ellle

# 627
  • Мнения: 75
Oooo, дъщеря ми обожава животни, най-вече котки Simple Smile Проходи още преди да навърши годинка, опитвайки се да докопа едно коте за опашката Simple Smile Обаче не гледаме животни, защото сме под наем. Иначе със сигурност бихме си взели дом любимец.

Аз ще си кърмя и второто дете, много трудно ми беше с първото, но това не ме плаши никак, с желание всичко се постига Simple Smile

Добре дошли на новите мамчета.

Руми, съжалявам за загубата ти и ти пожелавам скоро да имаш повод да се похвалиш.

# 628
  • Мнения: 1 633
Аз пък имам проблем с животните, в смисъл чудя се как да се отърва от уличните котки, които ми се разхождат в двора. Научиха се да идват и от това лято засичам една, която спи на пейката в двора, пейката ни е такава с тапицирани възглавнички отгоре излишно е да казвам, че повече там никой от нас не седна, махнала съм ги, но...една сутрин намерих котка да спи на изтривалката пред вратата на верандата ooooh! Отвратителни са, кой знае какви болести и паразити разнасят, като си помисля, че и мишки ядат  Sick обаче минават от всякъде...чета нещо с ултразвук има, но нямам идея дали ще ги прогонва. Имам алпинеум на двора една видах че си го ползва за 00  #Crazy

# 629
  • Мнения: 493
беба28 - решението е да си вземеш 'собствена' дворна котка, която да обезпаразитяваш /мъжка/ и ти гарантирам, че ще пердаши останалите - котките са много териториални животни

за пейката ако я натриеш с оцет котките го мразят няма повече да седне там

а и ако я изпъдиш с викове няколко пъти, тя ще се махне...те не са луди да ходят там, където ги гонят

Общи условия

Активация на акаунт