Сега пък - кокоши трън

  • 9 340
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 550
Аз си горих кокоши трън с азот...и 1-2 месеца по-късно имах и на двете ръце мнооого от тези екстри. Много се бях отчаяла. Обаче се наложи да правя лечебно гладуване и те взеха, че изчезнаха за 10на дни. Та така си ги излекувах (минаха няколко години и не са се показвали), но предполагам, че детето ти е малко за тази процедура.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекува се с течен азот - в кожно отделение. Резултат  - сигурен /от опит/.
резултат - несигурен. само дето окуцях за една седмица, така ми ги бяха изгорили, че не можех да си стъпя на крака.

Просто са те изгорили веднъж и на дълбоко. Затова си така окуцяла и те е боляло много. Гори се 2-3-4 пъти и по малко. Хем няма такава болка, хем е качествено лечението.  Peace

# 17
  • Мнения: 154
Лекува се с течен азот - в кожно отделение. Резултат  - сигурен /от опит/.
резултат - несигурен. само дето окуцях за една седмица, така ми ги бяха изгорили, че не можех да си стъпя на крака.

Просто са те изгорили веднъж и на дълбоко. Затова си така окуцяла и те е боляло много. Гори се 2-3-4 пъти и по малко. Хем няма такава болка, хем е качествено лечението.  Peace
мани-мани, станаха някакви ужасни ЧЕРНИ мехури, то това си е чиста форма измръзване не знам си коя степен, а как болеше!!! на всичкото отгоре тръните си останаха след като ми се олющи кожата. да живее зарзавата!

# 18
  • Мнения: 574
Когато е накиснат след баня отстранете пихтиестите краища и сложете топченце прополис и го залепете с лепенка. Така се прави постоянно когато падне лепенката. Минава малко бавно и трябва упоритост, но е 100% сигурно. Имах огромна гад на петата и ходех само на един крак. Започнах с това лечение и проходих. В един момент забравих да слагам прополис и когато се сетих видях,че е минало и няма нищо. Хубаво е винаги когато го почиствоте да е колкото може повече. Ако се отвори дупка просто направете фитилче от прополиса и го натикайте максимална навътре. Не е нужно постоянно да се сменя превръзката,а само ако падне .

# 19
  • Мнения: 559
Аз също имах кокоши тръни на петата и много ме боляха,ходих няколко пъти на кожен лекар и ми ги обгаряхя,но след това пак се появяваха.Накрая една жена каза на майка ми да си топя петата в собствената си урина за няколко минути на ден и така изчезнаха и вече 10 години не са се появявали.

# 20
  • Мнения: 883
Много пъти са ми излизали кокоши тръни и винаги съм ги премахвала с мляко от смокиня- минават след няколко намазвания, но май сега няма откъде да намериш листа, пробвай с лепенките.

# 21
Аз си го излекувах с  Remuval gel на д-р Шол. Има го в аптеките. Струва около 8 лв. Важно е ако тръна е на ходилото, по време на лечението да не се натиска, защото се набива навътре и не може да се излекува. За целта си изрязвах шайби от изолационен мек материал с голяма дупка-около 2 пъти по-голяма от самия трън, за да не боли (да не се натиска). Маже се веднъж на ден и през няколко дни се изрязва твърдата мъртва тъкан. Не трябва да се реже до кръв или течност, защото лекарството (подобно на лак за нокти) не може да залепне и да действа. Почти не боли, но процедурата ми отне около 2 месеца, а се бях борила с огромен трън и няколко малки около 1 година. Успех на всички!

# 22
  • Мнения: 1 410
На дъщеря ми се появи кокоши трън на крака в седмия месец. Известно време го мазахме с едно правено лекарство, което не било много силно, но докторката малко я беше страх да предпише нещо по-силно. Като видяхме, че няма резултат го изгори с течен азот. На мястото се получи голям мехур, който се спука и сега го пръскам с Бивацин, за да не стане инфекция. В понеделник пак сме при докторката и ще видим дали ще се повтаря процедурата.

Желая ви успех и всичко да мине базболезнено!  bouquet

# 23
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Кокошия трън е вирусно заболяване.
Много хора го имат,но не при всички се проявява.
Появява се,когато имунната система е по-слаба(подобно на херпеса)
Няма пряка връзка с хигиената.Заразно е,но не всеки го прихваща,а още по-малко се разболява.
Подобни са и брадавиците-такива пък имам по ръцете Sick.
Имам и от двете екстри,и то по много.Огромната ми заблуда бе,че кокошият трън боли и мислех образуванията по краката си за някакви мазоли(бях бременна и после имах други проблеми,така че дълго време не им обръщах сериозно внимание).
След премахването на гадните образувания,вируса не изчезва,а си остава и при някакъв имунен срив пак атакува.
Наскоро се реших да отида на кожен лекар,и бях сюрпризирана от благата вест...
За кокошия трън и за брадавиците лекарката ми каза-начина е горене с течен азот,или по-съвременния начин със същия ефект-с лазер.
Но на частно процедурите излизат прескъпо,още повече че при мен гадовете са цял отбор.
Не знам,ако има някоя от вас,която се е борила с гадта през време на бременността си,да сподели...Малко се страхувам,дали баш сега му е времето.Да не стане вместо да изпиша вежди,да избода очи.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кукумявка под прикритие,
ако си ги гориш с течен азот не би могло да се отрази на бременността ти, но пак си питай лекарите  Peace

# 25
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Кукумявка под прикритие,
ако искаш можеш да пробваш с каша от аспирин с лимон. Накисваш си краката, след това правиш кашата и я нанасяш на кокошите тръни и залепваш с лепенка, да седи до сутринта. Най-ефикасно е ходене по топъл пясък. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 35 967
излекувах си този, който ми излезе на ръката, с изключително упорито поставяне на лепенки срещу мазоли предишното лято
успех!

Общи условия

Активация на акаунт