Боледуване на децата ни – тема 17

  • 38 605
  • 747
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 296
за капките гаразон - все още няма внос, заместват ги с гентазон.
а някой има ли впечатления от имуномикс (предложиха ми него вместо биозин кидс, който вече не се внасял)?
Аз харесвам Имуномикс, но защо са ти го предложили вместо Биозин - странно. Имуномикс е сок от бъз с екстракт от Ехинацея, акациев мед и др. подобни. Съставът на Биозин е съвсем друг.
Редувам го с Бронховаксома - 10 дни, 20 дни сиропа. Зимата имаше чудесен ефект. Сега още не съм тествала ефекта, понеже градината е още в ремонт ooooh!

# 226
  • Мнения: 21 293
Хм,много странно за Биозина  Thinking

Ние утре сме на лекар пак,да видим.

# 227
  • Мнения: 1 677
Здравейте и от мен тук!
Дали някой е лекувал лаеща ларингитна кашлица скоро!?!

Оказа се, че ни е бонус след прекарана вирусна херпангина, която си мислех, че успешно сме преборили без АБ  Sad Ето че снощи по време на сън малката (3год) започна да диша трудно и да кашля страшно. Сутринта ЛЛ изписа Клацид и Проспан, сложиха й и урбазон, но..... имам съмнения за сиропчето, че може би трябва по-силно отхрачващо  Thinking

# 228
  • Мнения: 1 103
Това със сиропите е много относително,при всяко дете действа различен,що сиропи сме пробвали,докато нагаждаме,ужас,изкарали сме 3 Херпангини и винаги сме пили АБ,точно заради кашлицата,много е гадно,напълно те разбирам и знам какво ти е,това ми е най-противната болест,много бута имунитета!Давай течности,пробиотик задължително,кисело мляко,плодове,зеленчуци,нещо противоалергично,за друго не се сещам в момента,поне Херпангината ви е минала,та сте преполовили! Hug

# 229
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте и от мен тук!
Дали някой е лекувал лаеща ларингитна кашлица скоро!?!
Скоро не,но допреди 2г. си я лепвахме редовно пролет и есен...
Дъщеря ми беше като абонаментна за нея пролет и есен.
Зависи много дали ще хванеш нещата в начален стадии.Един единствен път само сме били на урбазон,но защото вече бяхме изтървали положението и полъчи спазъм на ларинкса.
Обикновено започвам с Димекс сироп/за да успокои сухата кашлица/ Ако не помогне включвам Вентолин за пиене по лекарско предписание.
Когато започне да се 'кърти' преминаваме на отхрачващ такъв/Флудитек,Флавамед/
Редовно и обилно почистване на носната лигавица с ФР и инхалации с такъв.
Общо взето на 3 ден вече се успокояват нещата и го няма озни ламаринен звук...
Много течности за пиене/чай,сок,вода/за да овлазнява носоглътката.

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета, скоро лекували ли сте херпангина и с какво? На сина ми изписаха температуропонижаващи /вдигна 39,7 градуса/, Изорекс /досега не съм го ползвала и нямам идея дали върши добра работа/ и Тантум Верде. Той има само Т и слаби болки в гърлото. Знам, че не се пият АБ при такова вирусно заболяване и няма кой знае какво лечение, но все пак да питам вашите лекари как процедират при херпангина?

# 231
  • Мнения: 1 677
Момичета, скоро лекували ли сте херпангина и с какво? На сина ми изписаха температуропонижаващи /вдигна 39,7 градуса/, Изорекс /досега не съм го ползвала и нямам идея дали върши добра работа/ и Тантум Верде. Той има само Т и слаби болки в гърлото. Знам, че не се пият АБ при такова вирусно заболяване и няма кой знае какво лечение, но все пак да питам вашите лекари как процедират при херпангина?

Нашата херпангина мина (уж) с Умкалор -капки, Тантум верде и Витамин С. Не сме имали Т. Но...сега сме с лаеща кашлица, която се появи на 2-рия ден, когато аз вече си мислех, че сме ОК.
Каката(13год.) се зарази от малката с херпангина, но при нея е друго - направо й намазах гърлото с грануфорин и за 2 дена мина всичко!!!
Бързо оздравяване!


  bouquet Благодаря на момичетата, които споделиха за лаещата кашлица!
Вече май отхрачваме, та да видим, дали бързо ще мине и този зор!
Знам, че трябва да се пият чайове и много течности, но това диване освен вода, друго нищо не ще Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 21 293
Така,бяхме на преглед днес ,спираме всичко в носа ,изписаха ни Лимфомиозот,но смятам да я държа до 12-10 поне в нас,две седмици общо да поукрепне.

ПП-Забравих да попитам - Лимфомиозот кое е по-добре капки или хапчета ?

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 09:36 от малката лисичка

# 233
  • Мнения: 1 383
А тоя Лимфиозот точно за какво се употребява? Ние го пием от началото на седмицата.

# 234
  • Мнения: 6 627
Лисе, капките имат парлив вкус (съдържат алкохол), затова на мен ми е по-лесно да давам хапчета.

# 235
  • Мнения: 2 352
А тоя Лимфиозот точно за какво се употребява? Ние го пием от началото на седмицата.
За свиване та трета сливица обикновено. Добре е да се употребява по предписание от лекар за определен период от време.

# 236
  • Мнения: 21 293
Лисе, капките имат парлив вкус (съдържат алкохол), затова на мен ми е по-лесно да давам хапчета.
Да,аз затова се замислям за хапчетата,че на лимфомиозот сол се муси  Crazy

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Даринанда , балгодаря ти   bouquet Hug

Лимфомиозот за големи деца е по-добре на хапчета според мен. Иначе би трябвало да имат еднакво действие и двете.

Синът ми го пи доста време преди за свиване на третата сливица уж, ефект не видях никакъв, но пък и много хора са доволни.

# 238
  • Мнения: 21 293

... за свиване на третата сливица ...
Надявам се и при нас да подейства в тази насока  Peace

# 239
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Момичета, скоро лекували ли сте херпангина и с какво? На сина ми изписаха температуропонижаващи /вдигна 39,7 градуса/, Изорекс /досега не съм го ползвала и нямам идея дали върши добра работа/ и Тантум Верде. Той има само Т и слаби болки в гърлото. Знам, че не се пият АБ при такова вирусно заболяване и няма кой знае какво лечение, но все пак да питам вашите лекари как процедират при херпангина?

Скоро, слава богу, не сме лекували херп ангини, но иначе се оправяме с хапчета за гърло( хомеопатични- Тонзилотрен, Хомеожен), ударни дози Инфлуцид и Умкалор, например. Нещо, което да подсилва при вирусни инфекции. И разбира се температуропонижаващи.

Общи условия

Активация на акаунт