Мигрена!!! В края на 11 седмица съм!

  • 1 686
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Моля ви, кажете ми какво да пия, да ям... Много ме боли главата от снощи до сега. Снощи пих парацетамакс, но никакъв ефект. Едвам съм спала (силно казано спала) Обадих се на друг лекар, понеже моят не е в Б-я и той ми каза да пия панадол екстра, но в листовката пише да не се пие в никакъв случай, защото съдържа кофеин, което увеличавало вероятността за спонтанен аборт.... Даже и повърнах сутринта, добре че не бях яла нищо... Какво да правя??? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 11:49 от Рита Колева

# 1
  • София
  • Мнения: 38 704
Като два пъти бременна с мигрена, ще ти кажа - пий си болкоуспокоителните!
По-добре едно хапче, отколкото да направиш контракции от повръщане и да те вкарат в болница и да ти надупчат г.з. от лекарства!
На мен Парацетамол не ми действаше, пиех лекарства с Ибупрофен и Аналгин. Спазмалгона също много помага - и за глава, и за корем.

# 2
  • Мнения: 37
Като два пъти бременна с мигрена, ще ти кажа - пий си болкоуспокоителните!
По-добре едно хапче, отколкото да направиш контракции от повръщане и да те вкарат в болница и да ти надупчат г.з. от лекарства!
На мен Парацетамол не ми действаше, пиех лекарства с Ибупрофен и Аналгин. Спазмалгона също много помага - и за глава, и за корем.

Ясно за лекарствата. А храната? При положение, че ми се гади многократно повече от преди и повръщам? Да пия ли деган?

# 3
  • Мнения: 1 421
Първо се успокой! Имаш ли апарат за кръвно да го измериш, да не би да е паднало или пък повишило. Моята АГ ми позволява само парацетамол при главоболие, пробвай с половин таблетка.
Другото за което се сещам е, че може да ти е паднала кръвната захар - изпий една чаша сладък сок.
Ако си вкъщи - легни на тихо и тъмно. Намокри малка кърпа с топла водичка и си я сложи на челото. Пробвай да поспиш  Peace

Освен парацетамола не бих пила нищо друго. Най-вече аналгин и ибупрофен  Peace Пък и си повърнала един път, както казваш сутринта - няма страшно. Аз повръщах всяка сутрин от 7г.с до средата петия месец и пу пу, ама не съм имала контракции. За притеснение е, ако повръщаш повече от 6 пъти на ден - обезводняваш се и си за болница  Peace

# 4
  • Мнения: 618
И аз бях с главоболие до средата на четвърти месец, но лекаря ми каза само парацетамол  Sick
Знам, че е много неприятно на мен ми помагаше студен компрес на главата, фреш от лимон, кафе кола ако е ниско кръвното, но най-много ми помагаше масаж на главата.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 704
Гаденето си е част от бремеността.
Пробвай с обичайните залъгалки - ябълка, бисквитка, чай от мента.

# 6
  • Мнения: 1 421
L'Agent с цялото ми уважение - по-добре водичка с лимон, отколкото чай от мента. С билките трябва да се внимава  Peace


Скрит текст:

# 7
  • Мнения: 39
аз също имах подобен проблем като се изключи повръщането! Уведомих  АГ-то ми за главоболието което беше в продължение на няколко дена, съпроводено с запушен нос (без хрема), от който беше ми потекла и кръв! Лекаря ме прати при специалист уши, нос, гърло и се оказа, че ми е малко възпален носа, а за главата ми се изписаха шуслерови соли това са хомеопатични лекарства абсолютно безвредни за бременни те са на билкова основа препоръчвам ти ги на мен ми помогнаха доста, а до колкото се отнася за парацетамоли, аналгини и т.н по добре недей това е моя съвет вземи нещо безвредно за теб и за бебчо Simple Smile дано съм ти била полезна

# 8
  • София
  • Мнения: 38 704
Само да кажа, че всички лекарства, които споменавам са ми давани от ЛЛ или от лекар в болницата.
Така че - първо се консултирайте.
Мигрената не е шега работа, а по време на бременност се усилва, за съжаление.

# 9
  • Мнения: 37
Гаденето си е част от бремеността.
Пробвай с обичайните залъгалки - ябълка, бисквитка, чай от мента.

Гаденето вече не е  част, понеже от 1 седмица спря да ми се гади, и днес от главоболието ме скъса гаденето, че и  с повръщане.

# 10
  • Мнения: 1 421
какво стана с кръвното? При мен преди да забременея, като ми се покачваше кръвното ме болеше глава и повръщах. Започни да си следиш кръвното  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 38 704
Гаденето си е част от бремеността.
Пробвай с обичайните залъгалки - ябълка, бисквитка, чай от мента.

Гаденето вече не е  част, понеже от 1 седмица спря да ми се гади, и днес от главоболието ме скъса гаденето, че и  с повръщане.

Да, това е реакция на силна мигрена.
Затова е добре да се вземат мерки мигрената да не достига до тази фаза.
Т.е. - да се пие хапче за глава при първите болки.
Много бременни търпят мигрената във всичките и фази, че и с повръщането, без да вземат никакви лекарства, но това не е добре.

# 12
  • Мнения: 37
утре съм при невролог. дано всичко да мине добре.... имам чувството, че при моята бременност, каквито и странични ефекти и други подобни, да има, аз хващам всичко Sad А прегледи, кръвно, изследванията са ми перфектни. Много странно.

# 13
  • Мнения: 8 919
Опитай се да пиеш повече вода, на често и на малки дози, за да избегнеш позиви за повръщане.
Ако наистина повръщаш много, възможно е и от това да е главоболието.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 534
Аз бях с такива мигренозни пристъпи и през двете ми бременности. Казаха, че е нормално при бременните заради промяната в хормоните.
Взех си апарат за кръвно, но с кръвното всичко беше наред. Просто си е беше гадна "екстра" към бременността.
Пиех само парацетамол и лежах на тъмно докато не заспя и не се събудя с минала глава.
Наистина болката е толкова силна, че чак ти се гади.

Може би наистина е добре болкоуспокоителното да се взима малко по-рано, за да не става нетърпима болката и гаденето.

Общи условия

Активация на акаунт